Марафон “Прекрасний сад без важкої праці”

День 3. Рослини

[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day3″ start_at_playlist=”” start_at_video=””]

Домашнє завдання:

[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day3 hometask” start_at_playlist=”” start_at_video=””]

1. Що для вас було новим, або відкриттям (прозрінням) за ці 3 дні? 

2. Як ви це можете використати? Напишіть конкретні кроки, дії або плани для зменшення своєї праці в саду.

Відповідь на домашнє завдання напишіть нижче у коментарях.

Матеріали 3-го дня:

PDF-презентація до уроку День 3.

Підписатися
Сповістити про
guest
209 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Руслана
Руслана
1 рік тому

В моєму уявленні газону була рівнесенька сортова травичка підстрижена і доглянута, виявляється з конюшини також можна зробити привабливий і доглянутий газон. В нашому випадку земля дуже родюча, що впаде-те й проростає, особливо якщо непотрібне…Косили часто, і рубати доводилось, бо косарка не брала, через два роки на третій почала рости гарна зелена трава, ніби насіяв хто,були… Читати далі »

Вікторія
Вікторія
1 рік тому

Сказати що взнала щось нове не можу,бо давно користуюсь боіперепаратами та знаю про клуб ОЗ,та дивлюсь і ваші відео і інших засновників на ютубі,але десь шось забувається,тому згадала те,що підзабулося,дякую за вебінари та корисну інформацію

Любов
Любов
1 рік тому

Поперше ще раз хочу подякувати за цей марафон,що дали можливість поглянути на звичні речі по іншому. Вразило що потрібно ретельно планувати,спостерігати,аналізувати, а не так як звик сподобалось купив,а потім ціла купа проблем. Буду обов’язково садити почвопокровники… Нажаль у мене дуже замало знань тому обов’язково купую абонемент до клубу, спочатку на місяць, щоб зрозуміти моє це… Читати далі »

maildreamforme@gmail.com
maildreamforme@gmail.com
1 рік тому

Контроль за ростом бурянів можна здійснювати за допомогою грунтопокривних рослин, залишилося тільки обрати вигідні для мене, мається на увазі, щоб посадити не аби-що, а для прикладу: лікарські рослини або пряні.

Наталія
Наталія
1 рік тому

Дякую за ваші поради. Вони для мене дуже корисні. Особливо питання з бур’янами, дуже болюче і актуальне на всі часи.

Олена
Олена
1 рік тому

Дізналася що є етапи розвитку саду, я зрозуміла на якому я етапі і як діяти далі. Плюсів собі як вивести бур’яни за допомогою мульчування, шукаю по сусідах картон і ліноліум). Згадала завдяки відео про почвопокровний ярус, спробую на частині ділянки посіяти конюшину. Буду більш ретельно планувати, щоб запобігти помилок і зайвої роботи. Чудові сайти по… Читати далі »

Галина
Галина
1 рік тому

Поки що нічого. Теоретичні знання не завжди збігаються із практикою. Опит аеликий читаєш багато,та на городі працювати треба. Може для когось ділянка, це просто отримання врожаю, для мене це куточок краси.

Наталка
Наталка
1 рік тому

1.Виявляється, самодостатнітній сад потребує ретельного планування та регулярної праці протягом багатьох років;) Цікавою здається ідея заміщувати небажану рослинність на корисну замість постійної боротьби з бур’янами. Не знала, що плодовим деревам не заважає сусідство сосен, а багато розоцвітних можуть бути проблемою. Вразила кількість варіантів горіхоплідних дерев. 2.Спробуємо прийти до лугового газону за допомогою регулярного косіння та… Читати далі »

Ігор Золотухін
Ігор Золотухін
1 рік тому

Зацікавила можливість прокладання різних маршрутів в саду, динамічність планування зон бажання не тільки оббігти але й обійти їх та переосмислити. Планую навчитись працювати не в режимі “рятівної команди”, не вистачає часу, а може просто осідлості. Намагаюсь отримати доступ до поверхневих вод та завершити план штучної водойми на більшій ділянці. Меншу пісчану та засушливу хочеться напоїти… Читати далі »

Ольга
Ольга
1 рік тому

Для мене новим стало , що ріноманття- це дуже добре. З самого початку така й була задумка, посадити всього по трохи. Але потім мала не вдачі, дещо пропало і з’явилася думка, що , мабуть, добре як бачила в багатьох, коли фанатіють від одного якогось різновиду( мол знаєш добре всі хвороби, особливості однієї рослини чи виду)….… Читати далі »

Валентина
Валентина
1 рік тому

Здивувало, що для боротьби з бур’янами не треба його переконувати, а також спосіб боротьби з оленками, – це щось дійсно цікаве

Iрина
Iрина
1 рік тому

Добрый день. Новым было использование микоризы, симбиоз сосновых и плодовые деревьев. У нас на участке растет ель, хотели ее убрать теперь точно оставим, да еще сосенок добавим. Конечно задумалась о ветрозаграждениях,создании микроклимата на участке,посадке разных деревьев и кустарников, не только фруктовых.Благодаря Вашим урокам поняла много своих ошибок в земледелии.Теперь хочется еще и пруд или копанку.Переосмысливаю… Читати далі »

Анна
Анна
1 рік тому

Хочу спробувати газон косити частіше і не прибирати скошене з нього. Також, спробую мікоризою підлити дерева і кущі, що вже є на ділянці. Загалом, дотримуюсь підходу, що або рослина росте у мене на ділянці, або їй тут не місце.
При наступних посадках спробую не додавати субстрат, щоб рослина краще приживалась.

Марина
Марина
1 рік тому

Добрий день! Для мене все було дуже цікаво, бо назва марафону відповідала моїм потребам. Відкриттям став зв’язок у природі співу птахів з ростом плодів! 🙂 З’явилося відчуття гармонії у природі, бажання створити природній сад. Хочу створити умови для пташок, комах і всього живого на ділянці, купити їжачків, бо ті, що жили в нас, пропали ,… Читати далі »

Марія
Марія
1 рік тому

День 3. Після ціх днів пришли на думку дві ідеї В дальніх куточках саду, куди майже ніхто не ходить треба зробити якісь природний куточок,якій не буде потребувати покосу, прополки, то що. Наприклад задумалася посадити сосні і берези між своїми будівлями і сусідськими. Зараз вони заростають малиною та кропивою. Ще подумала, що треба забрати один горіх.… Читати далі »

Маріанна
Маріанна
1 рік тому

відкриттям для мене було: 1) боротьба з оленкою блакитними тазиками з водою)) а також 2) те, що не одна я така, що хочу менше перейматися бур’янами і безперервно косити і полоти); ну і 3) більше спостерігати за ділянкою, щоб боротися не з наслідками, а з причинами. Дякую!

Валентіна
Валентіна
1 рік тому

Дуже вразило що не потрібно переконувати, щоб збагати ґрунт або від бур’янів позбавитись, дуже зацікавила мульчування яку мало де використовувала раніше бабуся, тепер будемо , також рослини грунто покривні та азотзберігаючі))) а ще не знали про напів яблуні, при посадці нових дерев будемо це враховувати , також хотілося карликових плодових дерев , а тепер прийшло… Читати далі »

Савченко Марія
Савченко Марія
1 рік тому

Здивувалася кількістю різних видів, які мають співжити на одній ділянці для її балансу. Задумалась над тим, як збільшити наявний видовий склад і дещо злякалась, як вибрати для усіх рослин правильне місце, щоб поки що розсипані й невідомі пазли склали гарну гармонійну картину в результаті. Здається, для цього треба знати так багато, і врахувати одночасно так… Читати далі »

Надія
Надія
1 рік тому

Дуже хороша пропозиція закрити вільні місця картоном .

Ірина
Ірина
1 рік тому

Дуже цікаво було про пирій, якраз планувала раундап, зараз буду планувати підсів конюшини. Взагалі для мене, як садовника малосвідучого, багато цікавого, невідомого. Чекаю на клуб.

Марина
Марина
1 рік тому

Відкриттям для мене було те, що навіть для боротьби з бур’янами не треба перекопувати. Це те, на що я витрачала кожного року багато часу, а справа продвигалася дуже повільно. Зараз є ділянка 12х4 м в бур’ янах, до якої я за 5 років так і не дійшла. А я хочу не ній вирощувати томати, перець,… Читати далі »

Юлія Гладкова
Юлія Гладкова
1 рік тому

Коли я почала жити в приватному будинку, мені “дістався ” вже готовий старий садок. З і старими яблунями і хворими абрикосами, певним набором рослин, якимись клумбами і газоном. Зі старезними соснами на участку і навколо І от тепер для мене головним усвідомленням після трьох уроків стало розуміння того, що я нічому не нашкодила! Трохи, звичайно,… Читати далі »

Оля
Оля
1 рік тому

Добрый день. Спасибо за очень содержательные уроки! Много полезного я для себя уже взяла, а с весной, приступив к любимым земельным работам, я еще многое вспомню из уроков и буду применять! Сначала меня удивила цифра про 100 видов на 5 сотках, а потом проанализировала свой участок -так это не так и много, одних цветов у… Читати далі »

danatonya00@gmail.com
danatonya00@gmail.com
1 рік тому

1.      Сподобалася ідея проходить по саду з блокнотом. Тепер зрозуміла, як не забувати «дрібниць», які кидаються в око мимохідь і про які забуваєш, поки дійдеш до дому. А потім ці дрібниці розростаються і на їх ліквідацію йде багато часу і сил (стовпчик покосився, хміль проліз в загорожу і т. д.) 2.      Цікава ідея про загущені посадки, нове… Читати далі »

НАДІЯ
НАДІЯ
1 рік тому

Ми вже кілька років цікавитись пермакультурними методами садівництва, практикували поки що тільки город, наскільки цьогоріч нам дозволила ситуація. Дякуємо за структуровану і, головне перевірена власним досвідом інформацію. Новим було дізнатися про спосіб садити мускарі в садку – хочу повторити. Ще цікаво почути вашу думку про колоновидні дерева, хочемо посадити деякі екзотичні горіхи, будемо робити конюшиновий… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

Вітаю! Дякую за чудовий марафон, дуже корисні поради, а коментарі – не можу від них відірватися, це ж скільки корисної інформації і досвіду. 1. Новим і навіть шоком для мене інформація “сад без чорної землі” так як в мене клумби квітів, поливаю і постійно полю бур’яни або сапаю. Підскажіть будь ласка в кого є досвід… Читати далі »

Маріанна
Маріанна
1 рік тому
Відповісти  Тетяна

посадила барвінок біля плетистої троянди, з-під нього ще вилазять і цвітуть нарциси і прості лілії, а сортові пропали, тобто забиває…

Ольга
Ольга
1 рік тому

1) Рослинами цікавлюсь давно, багато що знаю, але: не знала, що весняні співи пташок впливають не тільки на мене, а й на рослини в моєму садку; не знала про “блакитну” війну з оленкою; не враховувала, що маю засилля розоцвітних в садку; сподобалась ідея боротися з бур’янами за допомогою лінолеума. 2) Сподіваюсь позбутися бур’янів за допомогою… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

Багато років цікавлюся природними технологіями в садівництві та городництві, тому більшість інформації знайома! Але корисно це поновити і структурувати!
Новою була інформація про карликові підщепи, чомусь цим не цікавилася раніше, тепер розумію, чому так виглядають наші яблуньки….Дуже зацікавили мене кедрові сосни!
Для покращення саду і зменшення праці буду підсаджувати різноманітні культури в різних ярусах!

Світлана
Світлана
1 рік тому

Цікава ідея змішаного плодового саду із хвойними. Такий сад зустріла вперше. Сподобалося. Давно хотіла кілька ялинок голубих посадити, ви стимулювали моє бажання. Про сосни не думала, але у вас вони дійсно красиві. Тож, треба подумати і про це. Багато інформації брала з інтернету, шукала відповіді у фахівців, людей з досвідом. У вас- особливий, нестандартний підхід.… Читати далі »

Зоя
Зоя
1 рік тому

1. Загалом це не перший вебінар, який я дивлюсь у “Закоханих в сад”, але повтор матеріалу – теж хороше діло, тим більш, що можна позгадувати те, що вже забув, і нагадати собі, що треба таки щось зробити з ділянкою. Здивувало, що поросль дерев можна знищити фактично тим же способом, що і пирій, правда, з меншою… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому

Дякую, нового для себе взяла використання картону для боротьби з бур’янами. Для газону підсів білою конюшиною.

Галина
Галина
1 рік тому

1. Для мене є багато цікавої інформації на вашому марафоні. Наприклад, я вперше почула про грядки Розума, про те, що є рослини азотфіксатори, мікориза. 2. Як використаємо знання? По-перше, зменшимо город, щоб затрачати менше праці і, зрештою, не треба для споживання такої площі. По-друге, для боротьби з пирієм використаю мульчу із соломи, а потім підсіємо… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому

Новим було те що непотрібно прибирати город а навпаки залишати бадилля для насичення корисними поживними елементами та мульчування, цікавий метод посадки картоплі під соломою для виведення бур’янів))) що потрібно розумно поєднувати різні рослини і не зациклюватись тільки на яблунях і грушах . Що в гарному функціональному саду різні рослини приносять різну користь для ефективного функціонування… Читати далі »

Мегедь Юлія
Мегедь Юлія
1 рік тому

Мені дуже сподобалося, що нарешті інформація, яку я отримувала знайомлячись з пермакультурним дизайном, біодинамікою, методами Хольчера, Розума та ін. авторів, склалася в зрозумілу схему (в мене в голові)) – як ці знання варто крок за кроком втілювати в практичній діяльності при створенні саду. Зовсім по іншому для мене висвітилося значення спостереження за власною ділянкою, наскільки… Читати далі »

Зоя
Зоя
1 рік тому

Дякую за поради. На минулiй дачi в мене росло багато видiв рослин, висаджувала тiньовi рослини ближе до дерев, сонцелюбивi на сонечку. Здобула за 10 рокiв досвiд. Теперь, коли створювати новий сад на бiльшiй площi,можу дозволити собi кедр и, сосни, ялини та багато декоративных дерев. З вашими порадами та моi и спостереженнями та досвiдом, сподiваюся буде… Читати далі »

Наталья
Наталья
1 рік тому

Добрый вечер. Домашнее задание, день 3. 1. Новое для меня это борьба с порослью и газон с клевера. 2. По газону. На участке есть небольшая территория с плодовыми деревьями и пионами. Землю между деревьями засеивали газонной травой, за сезон косили пару раз. Через время стало хуже с поливом и траву начали замещать бурьяны. Весной на… Читати далі »

Ірина Кравченко
Ірина Кравченко
1 рік тому

1. Несподівано зрозуміла, що до цього часу я не звертала увагу на сукупність усіх факторів -грунтів, рельєфу, коливань температури, опадів, що впливають на рослини в кожному даному місці, тож моя історія містить велику кількість втрати посаджених рослин. Як каже мій чоловік, незліченну кількість грошей в рослинах я закопала на ділянці задурно. Мені подобається безліч різних… Читати далі »

Бесо
Бесо
1 рік тому
  1. Прозрінь поки що не було, все в ключі “повтореніє – мать учєнія”
  2. Не бачу як можна зменьшити роботу в моєму саду, але в принципі мене поки що ця кількість роботи влаштовує, здебільшого це приємна робота, навіть якщо фізично важка.
Людмила
Людмила
1 рік тому

Ой, забула запитати: чи може полуниця виконувати роль покривного матеріалу? Хоч і дичавіє вона.

Людмила
Людмила
1 рік тому

Знову написала великий текст, але зроблю короткий звіт (д/з 3). 1. Нова інформація — кількість рослин (всього більше 10 000!) в саду, 300 назв. Намагалася порахувати, але не вийшло: збиваюся з рахунку, ще й назв не знаю. Думаю, кількість різних рослин до 200 буде близькою (якщо квіти назвати не одним словом). Про яруси, закриту землю,… Читати далі »

Лариса
Лариса
1 рік тому

Дз3. Сади і квітники були і у моїх бабусі з дідусем (вони висаджуаали тільки жоржин понад 300 кущів) , ів моїх батьків (троянди та гібіскуси тощо). Але завжди одним з основних принципів було те, що земля повинна бути чистою. Уявляєте ці трудозатрати. Я ж намагаюся застосовувати такі більш сучасні методи як мульчування, агроволокно, облаштування високих… Читати далі »

Володимир
Володимир
1 рік тому

1- Новим було цікава ідея з картоном від бурянів. Також різновидове різноманіття рослин. Цікавою і переконливою є різноманітність плодів. Розширив види та знання про медоносні рослини. Хороша ідея обробляти і працювати над садом такими ділянками які можна обробити за один приїзд і в міру наявних коштів та часу. Сусідство дерев теж треба вибирати різновидові 2-… Читати далі »

ur3pdx@gmail.com
ur3pdx@gmail.com
1 рік тому

1. Як я зраділа, коли почула про сади Пітера Удольфа! Зараз повністю занурена у цю тему! І приємно було дізнатись, що не Удольфом єдиним живуть такі сади, що є інші цікаві особистості, до яких варто прислухатись, вивчати і наслідувати. За книгу окреме дякую!!! Новим було почути про ярусність і три її компоненти. Сподобався момент про… Читати далі »

Оксана
Оксана
1 рік тому

Поскольку это уже не первое мое знакомство с вашими идеями, то многое уже знакомо, но не все еще «уложилось» в голове. А тем более далеко не все приложилось к практике:) Из открытий: газонная трава под деревьями вместо бурьянов не очень хорошая идея для моего сада, поэтому минус одна ошибка на старте. Спасибо за правильное направление,… Читати далі »

Валерія
Валерія
1 рік тому

Новим було те, що 1-2 роки треба тільки спостерігати, потім забезпечити різнотрав’я, і всі рослини обирати за місцевими умовами. Ми 2 рази саджали більш ніж по 100 дерев, які схотилося, і майже нічого не прижилося. Тобто фактично треба починати спочатку. Якби 15 років тому я все це почула, сьогодні вся ділянка була б заповнена тим,… Читати далі »

Оксана
Оксана
1 рік тому

Я постійно в своєму садку експерементувала насаджуючи різні рослинки. Купляєш таку красоту, граєшся над нею, а вона не прижилася, таке розчарування і кожен раз казала, що це останній, але приходить весна і знову те саме, це як хвороба, яка не лікується. Я звичайно, розуміла, що рослини які продають , проходять гарну обробку і ім потрібна… Читати далі »

Кузнецова Катерина
Кузнецова Катерина
1 рік тому

ДЗ№3. Що нового? Дуже цікавий розподіл виходить про 30/30/30 – землі, птахам, собі. Була дуже здивована, що потрібно аж 300 видів, для мене я вирішила, що 150 вистачить та вирішила скласти повний перелік своїх рослин спочатку на папері, а потім перенести у Veggybo – з ним ще потрібно гарно розібратися.  Для мене абсолютно геніальним відкриттям… Читати далі »

Кропива Ольга
Кропива Ольга
1 рік тому

Добрий вечір! Дякую за інформацію! Для мене дійсно було відкриттям як створити газон більш економом часу. Боротьбя з порослю теж дуже цікава і реальна. Новиною для мене було те, що б змішувати різні види рлслин, і що це їм тільки на користь. На нашій великій і заброшеній ділянці де ми тільки у дворі косимо, в… Читати далі »

Підписатися на новини від Закоханих у сад у вашому месенджері:

Item added to cart.
0 items -
209
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину