Марафон “Прекрасний сад без важкої праці”

День 3. Рослини

[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day3″ start_at_playlist=”” start_at_video=””]

Домашнє завдання:

[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day3 hometask” start_at_playlist=”” start_at_video=””]

1. Що для вас було новим, або відкриттям (прозрінням) за ці 3 дні? 

2. Як ви це можете використати? Напишіть конкретні кроки, дії або плани для зменшення своєї праці в саду.

Відповідь на домашнє завдання напишіть нижче у коментарях.

Матеріали 3-го дня:

PDF-презентація до уроку День 3.

Підписатися
Сповістити про
guest
209 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Алла Хмелевська
Алла Хмелевська
1 рік тому

Доброго благословеннного часу вам! Вдячна вам за простоту викладання матеріалу і реальні пропозиції,рецепти щодо організації роботи з садом.Садом в мене займався чоловік,я лише трошки допомагала і тому деякі поради ,які чула на марафоні були відомі,але переважна кількість інформації стала для мене новиною ,особливо про ту величезну різноманітність рослин ,яку можна садити в своєму саду,про те… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

1. Я вже цікавилась раніше, як зробити сад більш привабливим і більш легким. Зацікавлена вашими ідеями многоярусного саду. Звернула увагу на необхідність видового різноманіття і на принцип поєднання рослин. Вразило те , що не треба боятись щільності посадки. І дуже актуальною для мене була інформація про варіант газону. 2. Я використаю ваші рекомендації по створенню… Читати далі »

Оксана Лупшак
Оксана Лупшак
1 рік тому

Новим для мене за ці три уроки виявився урок про ярусність рослин і про загущення посадок. Хоча все правильне логічне. Всі факти природний явищ дуже важливі у садівництві. Ерозія грунтів спричинена вітровіями без захисних насаджень робить велику шкоду землеробству. А корисні комахи живуть у симбіозі з рослинами, які забезпечують нас урожаєм. Стосовно рослин, я вже… Читати далі »

Оксана
Оксана
1 рік тому

відкриття: 1) що не треба корчувати поросль, 2) використання лінолеуму
план: стабілізувати графік, щоб косити вже існуючу ділянку кожного тижня; спробувати варіант з лінолеумом щоб позбутися осоки; ущільнити клумби, додавши рослин туди де утворилися вільні плями

Валентина
Валентина
1 рік тому

Дуже багато корисного за ці дні. Але треба все переварити. Продумати.
Буду починати з посадки дерев і мульчування
І лишається питання ,які ж саме сорти плодових краше садити в нашому регіоні. Може ви вже зробили для себе певні висновки. Цікавлять сорти персиків, диплоїдний слив, ніктаринів, гранатів.
І хотіла б у вас замовити щось з горіхів.

Світлана Зарицька
Світлана Зарицька
1 рік тому

Добрий вечір.  v Мене зацікава сама тема вебінару «сад без важкої праці», це перша новина. Як таке можливо? v За перший день мені запала ідея і в плані на майбутній рік – «спостерігати за садом» і аналізувати. Хоч дачна ділянка в нас в віці (майже 33роки), не все я про неї ще знаю і розумію. v Ще в… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

Вітаю. Дякую,дякую ,що відкрили очі.Здогадувалась,можливо,про,300 видів рослин на один га,але про необхідність посадок різноманітних видів в саду, та користь у боротьбі з шкідниками–ні.Думала це для краси. Не знала, що не підходять дерева на карликових підщепах.Тепер зрозумілі причини не довговічності жовтої черешні,осінньої груші ,не знаю назви і яблуні Не знала ,що колоновидні тільки яблуні.Вчасно. В цьому… Читати далі »

mykola
mykola
1 рік тому

1. Вашаінформація допомагла глянути системно на використання і розвиток моєї садової ділянки. А вона доволі велика – 0.8 га. І одночасно побачити що треба зробити щоб він наблизився до природнього виду. 2. Для цого потрідно добавити рідких, або навіть екзотичних рослин, збільшити кількість квітучих диких і культурних рослин і зміцнити з півноці захист від вітрів,… Читати далі »

Ірина
Ірина
1 рік тому

Добрий вечір. Прозрінням для мене було, те що не треба так вже запекло боротись з бур’янами. Достатньо скошувати, якщо не планується посадка, або накрити органікою а потім висадити рослини. Новим було те, що оленки полюбляють блакитний колір, кульбабки і мускарі. Ще новим і цікавим було про різноманіття видів рослин на ділянці. Планую: переглянути різноманіття на… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

Як не дивно, самим великим відкриттям було те, що ми, виявляється весь час все правильно робимо та відпочатку робили )) Ми фактично новачки та дилетанти, але від початку мріяли про те, щоб не працювати не те щоб багато, а обов’язково, тобто намагалися посадити такі рослини, яким підходять наші умови або нам нескладно створити їм щось… Читати далі »

Тамара
Тамара
1 рік тому

Дуже сподобалась ідея використовувати грунтопокривні рослини для квітника, а то я все рядочками і ціле літо лише прополюю. Сподобалась, як під деревами можна зробити квітник з тіньовиносливих квітів. Дякую

Мія Ласточкіна
Мія Ласточкіна
1 рік тому

Добрий вечір. 1. Мене приємно здивувала кількість учасників, це так чудово, що люди хочуть зробити свої сади квітучими, більш природніми та гармонійними. І що ця тема знайшла відгуки. Читаю всі коментарі і радію, що є любов до землі і бажання створювати прекрасне. Що є однодумці. Що ви зібрали нас тут для доброї справи, ділитися порадами,… Читати далі »

Ірина Рабченюк
Ірина Рабченюк
1 рік тому

1.Найцікавіша порада: спостерігати за землею і рослинами. Садити те. що може рости на конкретному місці. Спочатку приготувати місце, а потім купувати рослину. Не знала про карлики, і нове про колоновидні дерева. Те, що колоновидні не варто садити, вже переконалась сама. Багато до чого дійшла інтуїтивно, застосовую. Ділянка велика. 2.Ділянки. накриті лінолеумом, засію білою конюшиною. Вже… Читати далі »

Катерина
Катерина
1 рік тому

Доброго вечора! «Прозрінь» за ці дні марафону, завдяки вашим відео, було декілька. Перш за все, це створення певної екосистеми у власному садку, яка має поєднувати в єдине ціле дерева, кущі, багаторічники та трави, комах, птахів і т. і. Для мене – це зовсім новий та цікавий виклик!!! По-друге, це ярусність рослин! Інтуїтивно я намагалася створювати… Читати далі »

Валентина Кузьмик
Валентина Кузьмик
1 рік тому

Як я збираюся використати отримані знання? То буде тривалий процес!

Анастасія
Анастасія
1 рік тому

Новим були підбір різних рослин за ярусністю, вітрощахист саду, факт стійкості до умов дерев з насіння, а також момент з бур’янами, з якими потрібно боротися зовсім по-іншому.
Буду підбирати практичні, різноманітні та гарні у поєднанні рослини, вивчати їх особливості, та потім вже формувати садок, вже з вітрозахистом теж.

Валентина Кузьмик
Валентина Кузьмик
1 рік тому

Д.З. Що для мене було новим за ці три дні? О! Не повірите, я допустилася майже всіх помилок, які ви застерігали не робити. Вчуся на них, на помилках, а час йде… Зовсім новими були ваші екскурси в сади відомих садівників. Концепція “сад у русі”. Я картала себе в лінощах, а виявляється це одне з важливих… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому

Вибачте не там написала

Останнє редагування 1 рік тому від lfedorovich@ukr.net
Наталія
Наталія
1 рік тому

Для мене дуже цікаво що треба більше 300 видів рослин. В мене всього 10 сот. Звичайно ліс поруч, то теж рослини) Зроблю перелік своїх рослин і дізнаюся до яких видів вони відносяться. Сподобалася біла конюшина, додам в свій дикий газон))) Люблю щільний посадки, додам грунтопокривніх рослин. Землю не копаю, тільки плоскорезом фокина, якщо треба. А… Читати далі »

Вікторія
Вікторія
1 рік тому

День 3 1. Було дуже багато нового і цікавого! назву найбільш яскраві: єдиний метод боротьби з бур’янами! (використовувала всі ті методи, які ви вказали як такі, до яких не варто прибігати!); про поєднання рослин (особливо вразив приклад різних корневих систем – щоби не було конкуренції); про покрив землі; взагалі здивована, що на початку треба так… Читати далі »

Валентина Кузьмик
Валентина Кузьмик
1 рік тому

Добрий вечір! Дякую, любі друзі!Дуже продуктивний Марафон, багато інформації,. Все систематизовано, подано дуже доступно. За вашу українську мову, за старанність в її застосуванні особлива подяка і шана!

nesterenkoolena1971@gmail.com
nesterenkoolena1971@gmail.com
1 рік тому

Дійсно відкриттям стала статистика щодо видового різномаїття. Ніколи не спадало на думку що у нас більшість садів розоцвіті. Ні, я то в теорії знаю,але ви змусили звернути на цей факт увагу. Маю нове особисте завдання – поглянути на свої рослини з іншої точки зору, проаналізувати їхні родинні зв’язки і обрати для початку хоча б 200… Читати далі »

Олена
Олена
1 рік тому

Доброго вечора!!! Дякую за 3-й день! Сьогодні мені особливо сподобалась інформація про боротьбу з бур’янами і порослю. Маю таку проблему. Але тепер знаю що робити. До загущених посадок дійшла експериментальним шляхом, бо висаджено багато різновидів рослин, навмисне садила густо, щоб більше вмістилося. Комбінувала, наприклад, ранні цибулькові, лукові з багаторічними, низькими кущиками… Вагаюся, що робити з… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

Вітаю! Дякую за змістовні уроки! Мені завжди подобались регулярні сади, а тепер зрозуміло, що ідея ярусного природного саду – це можливість жити в повній гармонії з довкіллям. І для її втілення мені треба вже небагато: заповнити нижній ярус грунтопокривними видами рослин на аідкритих ділянках, дещо пересадити і подумати над збільшенням різроманіття. Наразі на моїх 5… Читати далі »

Дмитро
Дмитро
1 рік тому

Такий вал інформації! Його неможливо так засвоїти. Треба багатократно переглядати. Але цих кількох днів замало. Що робити? Абсолютно нового для себе не почув ще, та й не чекав, бо вже років 15 читаю Курдюмова, Бублика, Овсінського, Фукуоку, Фолкнера (у викладі Курдюмова) , дивився відео про Краметерхоф тощо… Я жадаю сформувати цілісну картину для себе. Саме… Читати далі »

Олена Хрипко
Олена Хрипко
1 рік тому

Добрий вечір! Дуже корисні та актуальні тези для мене: 1. Не повинно бути голої землі, тоді не буде бур’янів! Я на прополювання витрачаю левову частку часу. Був негативний досвід з агроволокном, корою та камінням. Зараз я розумію, що шар покриття був малий. Також розумію, що не всі бур’яни потрібно знищувати. – Наприклад, кислицю та мокрицю… Читати далі »

Виктория
Виктория
1 рік тому

Добрый вечер.
Сегодняшний вечер прям много открытий сделал для меня.
Узнала ,что карликовые деревья не желательно.
Косточковым нужна стратификация,
Не знала, что открытая корневая влияет ещё и на зимостойкость,
Пение птиц помогает росту растений.
Вся очень полезная информация.
Спасибо.

Людмила
Людмила
1 рік тому

1 Открытие для нас хурма и подобные фруктовые деревья на участке.
Новым для меня было формирование природного газона и борьба с порослью.
2 При расширении сада посадим хурму и что-нибудь в таком духе. Весной срежем
поросль в ровень с землей и засыпем ямки.
Есть вопрос. Если траву оставлять на грунте, где брать мульчу? Опилок немного.

Марійка
Марійка
1 рік тому

Доброго вечора! Домашнє завдання третього дня: 1. “Прозрінь” було декілька! По-перше, це те, що бур’яни можна поступово заміняти, не треба одразу. По-друге – мускарі під деревами і що можна не чіпати кульбаби))). Мускарі я взагалі дуже люблю (як і всі цибулинні) і вони в мене є – найпростіші, синенькі. Але ростуть вони в мене там,… Читати далі »

bozhko_inna@ukr.net
bozhko_inna@ukr.net
1 рік тому

Доброго вечора! Дякую за урок! Домашнє завдання 3: 1. Що для вас було новим, або відкриттям (прозрінням) за ці 3 дні?  Новим було те, що в саду повинно рости багато різних видів рослин. Для мого саду – це близько 100 видів дерев та кущів! Також те, що майже всі дерева, що ростуть у мене в… Читати далі »

Світлана
Світлана
1 рік тому

Доброго вечора усім однодумцям! Я є дуже-дуже зайнятою людиною, тому коментар буде короткий. Ваші презентації дуже сподобались. Основна новина- не треба насилля над природою. Як я це планую використати? Краще придивлюсь до свого існуючого саду. У нас є багато плодових дерев, як молодих так і старих. Залишу(збережу) ті що є найкращими і добре себе почувають… Читати далі »

steperovai@gmail.com
steperovai@gmail.com
1 рік тому

Доброго дня! Дякую Вам за зрозумілі пояснення, та цікаву інформацію. Я за сади без хімії, і тому інформація про екзотичні рослини в садку, як частину екосистеми, вразила. Уже збираю кошик у Вашому інтернет магазині. Не думала що вони приживаються в нашому регіоні. З метою економії часу буду формувати газон з лужка, мульчувати чисті ділянки, створювати… Читати далі »

Світлана
Світлана
1 рік тому

В підсумку за три дні для мене було новиною почути про сади нової хвилі, бо остання тема на яку я западала була алейне землеробство і цікавило мене як втілюють її в Канаді, бо ж клімат і простір. Але для себе мені застосовувати таке трохи не з руки, бо і без втручання маю “сади” з коров:яка,… Читати далі »

Лариса Мельниченко
Лариса Мельниченко
1 рік тому

1). Новим було те, що можна садити поруч хвойні і листопадні дерева. І те, що горіхову шкаралупу можна використовувати, як мульчу. Колись читала, що листя горіха не можна використовувати в якості добрива і вирішила, що й всі частини горіха для цього не підходять. 2). Я і раніше використовувала картон для боротьби з пирієм. Правда не… Читати далі »

Аліна
Аліна
1 рік тому

1.Дякую велике, Петро та Надія! Все- таки відкриттям стало цілісність бачення і в плануванні. А не відривочних сьогоденних задач та їх термінове вирішення, іноді вже на вчора. 2. Кроки: а)запланувати, щоб було красиво не тільки влітку. Різні плями жовтого та червоного кольору рослин взимку. Підібрати рослини; б) більше квітів під деревами; в) знайти та завезти… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

Моєму саду холодно…Немає захисту від північних вітрів.Отже, необхідно зробити вітрозахист. Далі:я думала, що у мене різноманіття в саду, а виявляється, що практично всі дерева- розоцвітні. 15 фруктових дерев і лише 1 ліщина та 2 волоських горіха.Правда, метрів за 10 зарослі білої акації та маслинки гостролистої,то може це врятує ситуацію? І ще дуже вдячна за ідею… Читати далі »

Світлана
Світлана
1 рік тому

Вітаю вас,дорогі друзі!!Як би мені хотілось мати таких сусідів!!! Все що ви росказали підтвердило мої міркування стосовно наскільки шкідливо для землі оці орання,сапання,гербіциди..Дякую за алернативні ідеї. Нове для мене,що пророщені з насіння дерева більш морозостойкі.

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

ДЗ 3 1. Мої відкриття за 3 дні ♧Мене вразила очевидно гармонійна ідея багатоярусністі саду. Завжди хотіла, щоб поруч росли різні дерева, кущі і трави. Але корифеї агротехнологій, які є в моєму оточенні, завжди наголошували, що це маячня. Я таки спробувала торік все змішати на грядках Розуму і це шикарно спрацювало. З радістю спробую цю… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

Нове для мене було те, як підбирати рослини, дерева та чагарники під конкретні наши умови, грунт, освітлення тощо.. Нам треба тепер визначитись з кількістю плодових дерев та кущів, і висаджувати їх. До речі хочеться медоносні рослини висадити.Цікаво було узнати як перехитрити бур’ян. Мабуть вирішимо не давати світло їм і потім будемо висаджувати багаторічні квіти та… Читати далі »

Інга
Інга
1 рік тому

Дякую за надзвичайно корисний етер! Інформації про мульчування багато, але вона розрізнена. А ви так добре її систематизували, що в голові проясніло нарешті! Тепер розумію, як до нього підступитися. Відкриттям для мене стало, що корисно й необхідно поєднувати в саду рослини різних видів, зокрема плодові й хвойні. Знала б то раніше – інакше б висадила… Читати далі »

Валерія
Валерія
1 рік тому

Справжнім одкровенням для мене стала інформація про біорізноманіття, раніше не замислювалась про це, не чула і не читала про таке. Недооцінювала мульчування, треба буде спробувати робити це за вашим рецептом. Дуже цікаво було дізнатись про технологію вирощування газону.
Тепер дуже хочеться поекспериментувати з різними рослинами, попідсаджувати-попересаджувати все. І десь знайти мульчу…

Чаленко Павлина
Чаленко Павлина
1 рік тому

Доброго вечора! Із нетерпінням чекаю кожної вашої розповіді. І завжди дивуюся, як все просто та природньо. Зрозуміла, що треба вчитися у природи, спостерігати за нею і аналізувати. Тепер розумію, що спостереження за садом- це частина успіху садовода. Адже природа має всі відповіді на всі наші питання, треба тільки вміти ці відповіді побачити. Саме цьому вчуся,… Читати далі »

Варвара
Варвара
1 рік тому

При рихленні ґрунту ( культивація наприклад)
Добре насичується повітрям грунт, якщо грунт, дуже щільний, глинястий чим покращити?

Ірина Бахарєва
Ірина Бахарєва
1 рік тому

1.Новою була інформація про колоновидні дерева, як боротися з бур’янами і порослю.
Дізналася про різноманітність горіхоплідних культур.
2. Буду боротися з бур’янами і порослю протягом року новим методом. Збільшуватиму різноманітність рослин.

Ірина
Ірина
1 рік тому

Нове для мене,що краще не перекопувати землю та садити різні види поруч щоб не хворіли однаковими хворобами. Робота з газоном розчарувала,в мене немає такої можливості над ним чаклувать кожні 2 тиждня
Буду намагатись засаджувати грунтопокрівними рослинами, щоб не залишалось місце для бурьянів, та думати над різноманіттям рослин у саду.

Олена
Олена
1 рік тому

Новим для мене стало те, що спів птахів сприяє зростанню рослин. Хоча це зрозуміло, тому що природньо. Також стосовно білої конюшини. Я навпаки старалася позбутися її, бо чесно кажучи, як газон вона не виглядає, бо квітне білим кольором і сильно відрізняється від основного газону. Сіяла посухостійку суміш, вона не така м’яка, але зелена. Росте скоріше… Читати далі »

Валерія
Валерія
1 рік тому
Відповісти  Олена

Мені теж дуже цікаво про агротканинину і зверху каміння, бо у мене саме так зроблено.

Сергій
Сергій
1 рік тому

Добрий вечір усім Садівникам.Моїм відкриттям став спосіб боротьби з бур’янами.Обов’язково засаджу пустуючі клапті між деревами,кущами,і квітами,ще якимось корисними,гарними,чи плодовими рослинами,щоб не дати шанс рости бур’янам ,та моху.За мульчування хотілося б сказати,як боротися з мишами,які люблять селитися під мульчою(сипати отруєну приманку?Поділіться свїм досвідом,якщо не важко!

Діана Михайлова
Діана Михайлова
1 рік тому

ПИТАННЯ. Зараз модно засипати землю біля дерев сіткою і камінцями зверху. По периметру полоскою засипають. Тоді не росте бур’ян. Але як це для рослини?

Андрій
Андрій
1 рік тому

Доброго вечора, дійсно відкриття що не треба перекопувати ділянку з бур’янами щоб не нашкодити еко системі, а засипати мульчею це і бистріше і не таке трудойомне. Також що до засівання конюшини, що теж не треба перекопувати ділянку, а достатньо засіяти з піском! Тепер так і вчиню, опілки, та чекати! Ось так полегшу собі працю та… Читати далі »

Інна
Інна
1 рік тому

Добрий вечір. Ви на початку відео сказали, що підписниця зробила багато помилок на своїй ділянці -я теж така😂 помилок куча, місця мало, хочеться ще одну діляночку😂. Тяну до себе все що сподобалось з інтернет магазинів , базарів або подружок які діляться своїми рослинами. Як уже раніше писала, на сьогодні тримаю себе в руках хоча це… Читати далі »

staff227732@gmail.com
staff227732@gmail.com
1 рік тому

Д/3 день 3. Новим для мене стала інформація, що необхідно садити дерева різного сімейства. Будемо з чоловіком вибирати якесь медоносне дерево. Боротьбу з бур’янами почну з того, що не буду переконувати землю, розпочнемо скошувати та мульчувати.

Item added to cart.
0 items -
209
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину