Марафон “Прекрасний сад без важкої праці”

День 3. Рослини

[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day3″ start_at_playlist=”” start_at_video=””]

Домашнє завдання:

[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day3 hometask” start_at_playlist=”” start_at_video=””]

1. Що для вас було новим, або відкриттям (прозрінням) за ці 3 дні? 

2. Як ви це можете використати? Напишіть конкретні кроки, дії або плани для зменшення своєї праці в саду.

Відповідь на домашнє завдання напишіть нижче у коментарях.

Матеріали 3-го дня:

PDF-презентація до уроку День 3.

Підписатися
Сповістити про
guest
209 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Лена
Лена
1 рік тому

Дуже дякую за найцікавіший урок. Тема різноманітності мене зараз цікавить найбільше. Дуже хочеться, щоб було не лише красиво, а й корисно і нам, і саду. Моя мрія це все ж таки природний лісосад, хоч і не великого розміру. Дуже гарною і неочікуваною новиною було те, що таку значну кількість видів можна мати навіть на 5-6… Читати далі »

Оксана
Оксана
1 рік тому

Наиболее ценной информацией для мене оказалось все что касается «голой» земли. Никогда не задумывалась о том что открытая земля увеличивает потребность в поливе, а так же ведет к засилии бурьянов. Получается у меня был мартышкин труд, я высапывала все до малейшего бурьянчика тем самым освобождая место для появления нового. Есть над чем задуматься. Буду думать… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

Раніше я цікавилась органічним землеробством. Маю плоскоріз і могущник. Спочатку пробувала все робити без хімії,але … Далі все пішло не так:- урожаї не радували,хвороби,жуки,сусідські курі(ділянка була без огорожі). Далеко було ,приїздили рідко. Вирішили “завести “сад. Посадили по межі перші дерева. А можна було би живопліт і хвойні(перша новина!). Виявляється плодові ростуть з сосною і ялицею… Читати далі »

Оксана
Оксана
1 рік тому

Для мене було новим , почути про видову різноманітність потрібну для саду. Буду старатись іти у цьому напрямку. Також , те що не повинно бути голої землі, напевно через це багато проблем маємо, про пестициди. Навесні буду засівати гарними культурами , щоб не росли бур’яни. Дякую вам!

Олег
Олег
1 рік тому

Нове відкриття – можливість співіснування хвойних і плодових поруч. Думаю над реалізацією. Про зменшення праці в саду вже не йдеться – купа нових робіт

maracatania04@gmail.com
maracatania04@gmail.com
1 рік тому

1) Доброго дня, новим було те, що можна було використовувати ліноліум для боротьбі з бур’яном(а я рік тому викинула його багато). Новиною було і про карлікові фруктові дерева. В Італіі їх дуже багато використовують і на Півночі. Мабуть різниця у кліматі. 2) Намагатимусь засадити одну ділянку конюшиною, подобається і зрозуміла з вашого пояснення, як це… Читати далі »

Зоя
Зоя
1 рік тому

Доброго ранку! Мiй проект створення саду другий. Перший-то дача, 10 рокiв я там вирощувала сад, теперь, при змiнi мiсця проживания майже все робимо з нуля. У дворi э газон з рiзнотрав’я, чоловiк його регулярно скошуэ. На дачi в мене росло дуже багато видiв рослин, та все квiтло з ранньоi весни до пiзньi осенi. Для новоi… Читати далі »

Останнє редагування 1 рік тому від zoiah8351@gmail.com
Светлана
Светлана
1 рік тому
Відповісти  Зоя

Скажіть, будь ласка, павловнії у вас цвіли? Ви їх обрізаєте?

Зоя
Зоя
1 рік тому
Відповісти  Светлана

Павловнiя я вирощувала з насiння. Вони зовсiм маленькi. Росли 2 роки в чорних пакетах з перфорацiэю. Пiсля першого року я iх зрiзала пiд корiнь. За минале лiто виросли до 70 см, i лише восени пiсля переiзду ми iх висадили. Весна покаже, як перезимували. Якшо пiдмерзнуть верхiвки, спробую деякi зрiзати пiд корiнь, щоб вiдросли. Коренева була… Читати далі »

LiudaRuda
LiudaRuda
1 рік тому

Доброго дня. Дякую за корисну інформацію, як початківець я її “вбирала як губка воду”. Ці знання корисні для мене, в першу чергу тому, що знаходжусь на початковому етапі і можу все спланувати. Беру до уваги принципи посадки і вже наявні рішення як зменшити боротьбу зі шкідниками та хворобами в майбутньому. От тільки розберусь з чагарниками… Читати далі »

ksushenkachornovol@gmail.com
ksushenkachornovol@gmail.com
1 рік тому

Добрий день, дякую за корисну інформацію на марафоні. Мая ділянку коло будинку вже давно, але чесно кажучи спочатку не задумувалась про сусідство рослин та ярусність, а зараз розумію свої помилки. Рослини садила подальше, щоб було місця побільше, але це теж помилка, треба садити густіше і бур’янів буде менше.Про властивості рослин які купувала теж не дуже… Читати далі »

Наталія Шуневич
Наталія Шуневич
1 рік тому

Дякую за урок, мені, як початківцю дуже цікаво. Коли ми вирішили придбати дім у селі, багато їздили, дивилися, здебільшого на будинки. Вибрали собі ділянку, сподобалась. Через місяць, коли заселилися – бур’яну там вже було… То мені тоді здавалось, що то бур’ян. У нас нічого не було – ніяких гаджетів, щоб прибрати траву. І десь соток… Читати далі »

Останнє редагування 1 рік тому від Наталія Шуневич
Любов Складана
Любов Складана
1 рік тому

Доброго дня, дякую за корисну інформацію, яку ви надаєте в марафонах. Боялася перегущувати посадки рослин, а тепер зрозуміла,що для рослин це краще. Нове для мене це утворення мікоризи, приваблювання ентомофагів, медоносні рослини на ділянці. А найбільше здивувала боротьба з бур’янами. З цієї весни буду поступово освоювати незадіяну частину ділянки, висаджу в першу чергу високі дерева.… Читати далі »

Ирусик Перегиня
Ирусик Перегиня
1 рік тому

Добрый день!!!☀️ Для меня вся информация – открытие и вы – волшебники такие открывающие путь в мой собственный рай! 😊 Благодарю бесконечно ❤️❤️❤️ Удивительно то, что в голове нет ощущения кучи информации, в которой трудно разобраться, но каким-то дивным образом происходит структуризация и одновременно планирование. Данный урок, прежде всего мотивирует к изучению растений т.к. я… Читати далі »

Останнє редагування 1 рік тому від Ирусик Перегиня
Оксана
Оксана
1 рік тому

Дуже вдячна за ваші уроки. Що для мене стало відкриттям, так це те що на ділянці в 5 соток має бути біля 100 видів рослин і про загущеність посадок. з огляду на це я можу посадити ще парочку дерев… про органічне землеробство намагаюсь цьому слідувати. скошену траву з газону не прибираю а використовую як мульчу… Читати далі »

Оксана
Оксана
1 рік тому

Д

Ірина VM
Ірина VM
1 рік тому

Я колись дуже багато читала щодо органічного землеробства, щось пробувала робити, більш щодо городу… але в повному обсязі реалізувати те, що хотіла, не було змоги. В мене картка вашого Клубу органічного землеробства з 2008 року. Тому шокуючих глобальних відкриттів не було практично. Але саме про сад у мене інформації було мало й дуже добре, що… Читати далі »

Антоніна Жичкіна
Антоніна Жичкіна
1 рік тому

Дорого часу дня! З вдячністю вконую: Вразило те, що у разі відсуності притінення, ерева самі себе загущують. Використати ці знання – не боятися садити більш загущено. Наскільки пам’ятаю зкурсів пермакультури, лишегоріхи слідсадити на тій ввдстані, яка необхідна дорослим рослинам – метрів з 10, тому що їх потім не вирубаєш – вони відчувають один одного і… Читати далі »

Татьяна
Татьяна
1 рік тому

Що новє? Использование азотофіксаторів (лох як азотофіксатор для мене новий), чула про мікорізу але не пробувала ще, цікаво про медоносні рідкісні рослини ( опять же лох), також новє, якщо рослини вирощувалися на мінімальних добривах хворіють при пересадках, часто при пересадке погано приживаються та думаєш що щось не так зробив, а про хімію і не подумав.… Читати далі »

mzavgorodnia@gmail.com
mzavgorodnia@gmail.com
1 рік тому

Здивувало те, що майже всі мої дерева – це вважається другим ярусом і це впливає на кількість гілок, обрізання…Неприємно вразило те, що всі мої дерева на одній ділянці – належать до розоцвітних, і мають спільних шкідників. Сподобались ідеї боротьби з бур’янами. Не знала, що треба так часто косити. Вже починаю питати знайомих про старий лінолеум,… Читати далі »

Marina
Marina
1 рік тому

1) Відкриттям був медвежий горіх))дуже його захотіла посадити!Буду поступово готовити землю, та висажу і їстівний каштан і хурму і пекан. Це все я мріюдавно,дещо вже висаджувала(каштан сдох(( Відкриттям від Вас було різноманіття,до якого я завжди мала тягу. Люблю різні високи дерева,та треба підготуватись. 2)Буду соломою та картоном готувати ділянку. В мене є насіння мавританского газону,… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

Майже все що я почула за ці три дні мені було знайомо, але ви донесли деякі важливі дрібниці які допоможуть не витрачати зайвий час, а це богатого коштує. На просторах інтернету зараз богато порад, деякі я вже встигла спробувати і не отримала того чого бажала, тому ваш досвід мені допоможе в плануванні посадці рослин. Я… Читати далі »

Галина Мороз
Галина Мороз
1 рік тому

Добрий вечір, Надіє та Петре. Дякую за заняття щодо рослин та методів боротьби з бур’янами. Щоразу взнаю багато корисної та нової інформації. Найбільше мене вразило те, що в саду повинно бути більше 100 видів рослин, що рідкісні рослини менше виражаються шкідниками та хворобами і те що повинні бути дерева піонери та швидкоростучі кущі. За три… Читати далі »

Анжела
Анжела
1 рік тому

Добрий вечір, дякую за знання. Головне, що в мене зник панічний настрій, коли виходила на ділянку і не знала за що братись. Тепер спокійніше, бо багато зрозуміло стало,що за чим потрібно робити. І головне гарненько спостерігати.  Нове для мене про карликові та колоновидні плодові, бо вже хотіла кісточкові прикупити-дякую, вчасно.Нове про посадку поряд дерев різного… Читати далі »

Олеся
Олеся
1 рік тому

Доброго здоров’я всім! Великим відкриттям для мене було те, що можливо і навіть бажано садити плодові і декоративні рослини поряд. Чесно кажучи мені завжди хотілось так робити, але боялась зашкодити. Буду планувати такі посадки.Ще новою для мене є інформація про кількість різних видів рослин на одну сотку. Треба порахувати в себе. Ще хочу спробувати виростити… Читати далі »

Лія
Лія
1 рік тому

Дякую за цікавий урок! Вважала, що багато знаю про рослини… та способи їх поєднання стало відкриттям. Не подумайте, що не бачила садів чи клумб. І бачила, і в Софіївці майже кожного року буваю, та поєднання декоративних дерев і фруктових, та ще й з користю! Тепер бачу, що методично повторювала одну помилку: садила їх окремо. Змінювати… Читати далі »

Світлана
Світлана
1 рік тому

Нові знання : не має бути голої землі, не збирати скошену траву, між плодовими садити декоративні, газон з білої конюшини. Засію пагорб над підвалом, можливо витримуватиме літню спеку. ЦІКАВИТЬ, як захищати цибулеві і хости від земляних гризунів?! Красиві лілії і хости пропали😔😪😪
Дякую за те, що ділитесь досвідом і знаннями.

olena
olena
1 рік тому

Цікаво про боротьбу з бур’янами, посадку яблунь “по половині”, про різноманітність рослин. Дякую.

Alexandra Shcherbakova
Alexandra Shcherbakova
1 рік тому

Відкриття: плотні посадки.Я саджала фруктові на відстані 6 м. Але восени посадила між ними ялинки . Просто із естетичних міркувань.Тепер після уроку сподіваюсь на користь від такого сусідства. По-друге відчувала, що пруд потрібен, тепер знаю напевно.Буду працювати в цьому напрямку.

Руслан
Руслан
1 рік тому

Дуже багато нової та корисної інформації. Зокрема прийоми мульчування.

Ольга Алфьорова
Ольга Алфьорова
1 рік тому

Добрий вечір! Домашнє завдання третього етапу. 1) Відкриттів за ці дні марафону було багато. Відкрила для себе можливість використання для мульчування нових та не звичних матеріалів: лінолеум, горіхова шкарлупа, картон. Що косити треба не декілька разів за сезон, а кожного тижня(спочатку, щоб позбавитись порослі). І взагалі – тепер буду додержуватися технологія виведення порослі: зрізати над… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

Дякую за відео. Відкриттям були деякі очевидні речі, наприклад, що бур’ян можно просто частіше косити, що не можна лишати голу землю, що різноманітність рослин позитивно впливає на їх розвиток. Не очікувала, що у нас ростуть деякі південні види. Корисна інформація про ярусність, це те що потрібно знати ще на начальному етапі, і багато над чим… Читати далі »

Олена Білецька
Олена Білецька
1 рік тому

Доброго вечора. Я дуже вдячна вашому марафону, бо кожен день для себе пізнаєш нове і головне, що всі колись набуті знання дійсно працюють і ти розумієш, що рухаєшся в правильному напрямку. Сьогодні для мене відкриття того, що звичайним косінням можна позбутися пирію( і це варто спробувати ), бо витрачаєш стільки коштів на гербіциди, а в… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому

Дякую за ще одну годину життя, яку прожито по максимуму з користю!Відкриттів було не дуже багато(скоріше всього поглиблення і уточнення знань), бо я слідкую за вашими публікаціями вже не перший рік(фейсбук, і була на декількох вебінарах раніше). Але багато інформації додалось. Контури саду в уяві стали чіткіші, просліжується якась конкретика в подальших діях ( раніше… Читати далі »

lorena.kurochka@gmail.com
lorena.kurochka@gmail.com
1 рік тому

Вітаю, дякую за корисну інформацію. 1.Вважаю корисною інформацію про комбінування різновидових рослин в саду. Ми зазвичай садили дерева тільки плодові та рівними рядками, як в колгоспі)))Інтуїтивно я вже прийшла до цього висновку- на місці засохших дерев стала садити саджанці катальпи, які насіялись на роботі. Та й тому, що плодових дерев виявилось достатньо, щоб врожаєм забити… Читати далі »

taranchenko.am@gmail.com
taranchenko.am@gmail.com
1 рік тому

За ці 3 дні: Відкриття рослини мають зімкнутися і забрати всі ресурси у буряна!!!!! почула що варто ущільнити сад деревами різного віку і породами інших сімейст подумала що хочу скористатися консультацією спеціаліста аби разом з ним проаналізувати мою ділянку землі зрозуміла що хочу мати різнокольорові зони (десь білий колір щоб переважав, десь жовтий, десь рожевий….)… Читати далі »

Olena Yeliseyeva
Olena Yeliseyeva
1 рік тому

Дякую за ці дні насичені корисною інформацією. Новою була ідея вітрозахисту, ярусності. Не знала, що плодові – то дерева другого ярусу. Не знала, що у садку потрібно стільки видів рослин. Не задумувалась, що майже всі наші плодові з одного сімейства і потрібно їх урізноманітнити. Не знала, що саджанці з відкритою системою втрачають морозостійкість. Про те,… Читати далі »

0955610767m@gmail.com
0955610767m@gmail.com
1 рік тому

Для мене відкриттям стало як позбутися бур’яну шляхом укривання листовим матеріалом та як поступово позбутися парослі та підсіяти газон. Все це поступово почну виконувати на своій ділянці. Також планую в саду поступово покращувати газон, шляхом скошування порослі та висаджування конюшини. Посаджу деякі горіхоплідні рослини, кущі чорноі смородини, почвопокрівні рослини, дуже хочеться посадити лаванду дворічну. Одним… Читати далі »

Анна Бовсуновська
Анна Бовсуновська
1 рік тому

Добрий вечір, шановні Вчителі! Дякую за навчання! Вже третій день після ваших уроків хочу все кинути і бігти до своєї нової ділянки!)) Більше тридцяти років ми з мамою все в своєму саду робили для того, щоб роботи ставало все більше… Але наш старий сад живе і надає нам багато ягід і фруктів( хоча тепер приїжджаєм… Читати далі »

Елена
Елена
1 рік тому

Доброго вечора! Благодарю вас за ваш труд, за то ,то вы делитесь своими знаниями. Для меня ценность этой информации просто огромна! Реально понимаю что больше не буду лазить по саду с сапкой и граблями почти каждый день. Просто разберу свои клумбы и разнесу их по углам, приствольным зонам и просто по всему саду. Докуплю почвопокровники… Читати далі »

IMG_20200516_171748.jpg
Лідія
Лідія
1 рік тому

Доброго вечора! Дякую за знання! Все було дуже цікаво. Відкриттів море. Захотілось посадити в себе оці всі горіхи. Цікавить, чи ростимуть вони в центральних регіонах ближче до північних. Відкриттям було, що поряд можна садити дві яблуні. Використаю цей спосіб.

Світлана
Світлана
1 рік тому

Новою була інформація про освоєння великих ділянок-поки нема такої потреби, але було цікаво, особливо про ділянки, які вважаються непридатними для с/г чи садівництва. Більше про сам підхід створення природних садів, їх приклади та можливості зменшення трудозатрат. Нові рослини дізналась, але на жаль, нема можливості їх садити. Оленка волохата – смішна назва, і цікаві способи боротьби. Наче не зустрічала, більше… Читати далі »

Андрій
Андрій
1 рік тому

Доброго вечора, дякую за прозріння ) . Нову ділянку, ще не освоєну окрім невеликої площі під жито, придбану у минулому році, хотів цієї весни вирівняти, тепер вже не буду. Нове іще для мене: потрібно зі сторони вітрів засадити швидкорослими деревами: верба та ін., ярусність саду. 2. Після встановлення огорожі висаджу вітрозахист, живопліт з туй, хеномелесу,… Читати далі »

Рожко Галина
Рожко Галина
1 рік тому

Домашне завдання. Відкриттям для мене була теза про ярусність саду, а ще я раніше знала те що бачила завжди в нашому саду, це плодові і ягідні дерева і кущі, але виявляється що сад це і декоративні рослини поряд з плодовими. Цікаве відкриття було по темі боротьби з бур’янами, я зрозуміла в чому була моя помилка.… Читати далі »

olga.cernisnaumenko@gmail.com
olga.cernisnaumenko@gmail.com
1 рік тому

Вечір добрий, дякую за щоденну натхненну працю!
По завданню:
1️⃣Реально вразило те як розкішно виглядає поєднання троянд та білої конюшини.
2️⃣Використаю цей прийом при створенні квітників безперервного цвітіння.

semeniymk@ukr.net
semeniymk@ukr.net
1 рік тому

Всім доброго вечора і дякую за третій день вебінару! Враховуючі те, що в мене ділянка вже багато років і також багато часу я є ярий прихильник Клубу органічного землеробства, то чесно багато що я давно знаю і використовую в саду і на городі, але що до рослин, наприклад, то я завжди думала, що краще садити… Читати далі »

Анна
Анна
1 рік тому

я начинающий садовод, поэтому для меня вся информация это как глоток знаний, откровений было много. Особенно за сегодняшний день, по саду , по разнообразию , по количеству видов на своем участке. Как правильно скомпоновать сад плодовыми деревьями, как правильно сочетать плодовые и декоративные деревья, однозначно любое растение которое ты планируешь посадить у себя нужно изучить… Читати далі »

olga
olga
1 рік тому

Добрий вечір! Що було відкриттям? Про бурьяни і “голу землю”! Це ж ніби очевидно, що там, де землю звільнили, треба щось посадить, а інакше, для чого звільняли?! А з іншого боку, якщо не вносиш чогось нового на свою ділянку, спостерігай і не заважай землі “відпочивати і відновлюватись”… І це дійсно може допомогти зменшити працю (зайву… Читати далі »

Світлана
Світлана
1 рік тому

Доброго вечора. Дякую за цікаву інформацію. Якщо підсумувати все сказане, виділила для себе наступні новинки: грунтопокривний ярус може добре заповнити сестринська фіалка, яку я постійно виполюю через агресивне розростання ( питається, навіщо); таку важку працю з пирієм, виявляється, можна не лише полегшити, але й одночасно виростити картоплю ( ваша порада щодо високого шару соломи); нарешті… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

Цікава ідея використання дерев одного виду але різного віку, гарна ідея організації газону. Мульчування я використовую але, як бачу , недостатньо. Е потреба ще уважніше передивитись усі ” хочухі”, бо дуже полюбляю екзоти, а вони потребують і часу, і нервів, і результат може бути зовсім не втішним ..Дякую що надихаєтє!

Олександр
Олександр
1 рік тому

Слава Україні! Принцип поєднання різновидових рослин в саду вражає. Не здогадувався і ніде не бачив, що південні мешканці (мигдаль, фісташка, софора, хурма) адаптувались в Київській обл.
Обовязково треба спробувати подружитись із запропонованими рослинами. Найбільше цікавлять невисокі дерева чи чагарники, щоб досадити їх між плодовими.

Олена
Олена
1 рік тому

Новою для мене була інформація про кількість видів на 10 соток, хоча якщо врахувати кожен бурянчик, то воно напевне так і виходить. Дуже корисна для мене інформація про посадку поряд однакових дерев різного віку, бо в мене саме так і виходить, старі дерева мають багатий врожай раз в три роки. Абрикоси, які плодоносили кожен рік,… Читати далі »

Item added to cart.
0 items -
209
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину