Марафон “Прекрасний сад без важкої праці”

День 3. Рослини

[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day3″ start_at_playlist=”” start_at_video=””]

Домашнє завдання:

[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day3 hometask” start_at_playlist=”” start_at_video=””]

1. Що для вас було новим, або відкриттям (прозрінням) за ці 3 дні? 

2. Як ви це можете використати? Напишіть конкретні кроки, дії або плани для зменшення своєї праці в саду.

Відповідь на домашнє завдання напишіть нижче у коментарях.

Матеріали 3-го дня:

PDF-презентація до уроку День 3.

Підписатися
Сповістити про
guest
209 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ольга
Ольга
1 рік тому

1.Для мене дуже багато нового і цікавого. Зокрема класифікація (ярусність, зони, етапи розвитку садку тощо).Ви дали систему координат, в яку почав вбудовуватися мій невеликий власний досвід. А концепція, що сад не статика, а процес, надихає на експерименти. 2.Почуваюся більш впевнено. Одержані знання вже застосовую при плануванні посадок. На весну замовила багато рослин і непокоїлася, що… Читати далі »

Надія Бурцева
Надія Бурцева
1 рік тому

Доброго вечора. Займаюся садом вдумливо 5 років. Багато зроблено роботи, багато зроблено помилок. Для себе розробила план роботи в своєму садочку, що і коли роблю. Завжди прагну більше знати і цьому навчатися. Деяку інформацію чула і знаю, але у вас вона дуже цікаво подається і об’єднуються. Про азотфіксатори чула і є в планах. Про те… Читати далі »

Luyba Mikulich
Luyba Mikulich
1 рік тому

Новим стала інформація боротьби з бур’янами, заміна їх новими видами, використання грунтопокривних видів, седератів. Раніше просто висапувала всі бур’яни до голої землі і від цього садок був не єдиною композицією, а розділений цими залисинами і тому не мав гармонійності. Цікавим став саме структурований, системний підхід до озеленення, поступовість створення певних зон і робота над ними.… Читати далі »

Олена
Олена
1 рік тому

Добрий день! передивилась ваші лекції ще раз. Щось десь може не сприйняла с першого разу! Багато чого знала, але не робила. Багато що побачила по новому, почула ваш месендж про землю. Дуже сподобалась ідея з насипним ровом, та його використанням, будемо намагатись також це створити. Мульчування грунту та засаджування грунтопокрівними цікаво. В захваті від саду… Читати далі »

Анна Бовсуновська
Анна Бовсуновська
1 рік тому
Відповісти  Олена

Олена, добрий вечір. А що це за рослина ченгіль? Бо я перший раз за таку чую, і гугл не дав відповіді.

Олена Шрубковська
Олена Шрубковська
1 рік тому

1. Все, що ми могли зробити неправильно – ми таки зробили) але мабуть варіантів не було: дуже хотілось мати те, що ми зараз маємо. Забагато троянд на клумбах( але ж я їх так хотіла) – це постійний догляд і обробки, укриття і обрізка. Сад відвойовували у картоплі, так ніби самі в себе крали))) тому ряди… Читати далі »

Олена Шрубковська
Олена Шрубковська
1 рік тому

До речі, вже кілька років намагаюсь сіяти плодові. Горіх волоський не вдався. Сіяла ”бабочку”, а вийшов кракатук. Але ж спробувала. Посіяла персик і вишню. Чекаю). Абрикос сіянець дав цього року перші плоди – смакотааа) Росте яблунька, побачу який саме сорт вийшов, чи то близький до нього)

Інна
Інна
1 рік тому

День 3-й. Для мене відкриттям було, що гарний сад це процес, з багатим різноманіттям, ярусністю різних рослин. До марафону моїм поняттям саду було десяток плодових дерев на земельній ділянці. Розумію корисність мульчі, тому декілька років вирощую зернові, щоб використовувати солому. Але її вистачає на невеликі площі городу. Для себе запланувала – збільшити площу мульчування та… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

Вітаю. Новим для мене є те , що плодові дерева – це дерева другого ярусу. Стає зрозумілим, чому так активно вони обростають вовчками після обрізки. А ще радять проводити літню обрізку . З половини липня і до 1 вересня уповільнюється ріст, тому варто пройтися сектором і прибрати зайве. А вже за якийсь час потреба в… Читати далі »

elena komleva
elena komleva
1 рік тому

Приятно удивилась,что яблони правильно посадила,с разными сроками созревания и возраста и они как раз меньше всех болеют,только червячки мешают….Соседство деревьев для меня новое.Сеять травки газонные пока негде,но выводы для себя сделала.Вот не знаю пока как с кустарниками ягодными быть ,хотела их в другое место пересадить в этом году….каждый год мучн.роса их заедать стала,причем мгновенно…их лучше… Читати далі »

Діана Михайлова
Діана Михайлова
1 рік тому

Дякую за марафон. Раніше проходила тут навчання. Але в даному марафоні почула багато нового ще і в голові все систематизувалось точніше. Буду зразу не за все хвататись, а ділити участками, голі участки засіємо конюшиною і будемо часто косити бур’ян. Цікаво було про покупку правильних рослин. І те що має бути багато різних видів саме.

Олена Леся
Олена Леся
1 рік тому

Вітаю, шановні любителі саду і шановні майстри садівники! Дякую Надія і Петро! Ви подаєте структуровані і достатньо детальні знання, дуже дякую за цікавий і корисний матеріал, за можливість і послухати і почитати, це зручно. В третій лекції новим для мене було : про поєднання різних видів рослин для зменшення конкуренції; про поступове але правильне освоєння… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

Добрий день. Зрозуміла, що треба працювати над грунтопокривний ярусом, але ледь не допустилася нової помилки. Уже спланувала ділянку між ягідними кущами засіяти білою конюшиною. Добре, що в третьому уроці Ви попередили, що це також досить агресивна рослина і перед клумбами, якими у мене обрамлений ягідник, доведеться ставити захисний бордюр. Зрозуміла що маю на своїй ділянці… Читати далі »

Lyudmila 🌱
Lyudmila 🌱
1 рік тому

Добрий вечір. Дякую за цікавий урок. 1. Ці три дні допомогли систематизувати попередні знання, цікавилась і раніше органічним землеробством, а, завдяки Вам картинка склалась. Раніше багато чого робила інтуїтивно ( береш саджанець, ходиш з ним по ділянці, уявляєш, яка рослина виросте, відчуваєш, що ось тут їй буде добре і саджаєш). Тепер буде більше аналізу, розуміння… Читати далі »

Леся
Леся
1 рік тому

Добрий день. Для мене було новим висадка плодових дерев різного віку. Впевнена, дієвий метод для збільшення врожаю. Також, обов’язково виведу хміль і почну вже цієї весни. Накрию стійким покривним матеріалом. Бо час іде і треба рухатися вперед до “Прекрасного сабу без тяжкої праці”😉

Марія Квятковська
Марія Квятковська
1 рік тому

1.    – дуже сподобалась стратегія мінімального втручання у вже існуючу екосистему. –        технологія боротьби з бур’янами та порослю – це, просто, одкровення! –        взагалі, весь матеріал дуже цікавий. Дає відповіді на багато питань та розуміння напрямку подальшого руху. 2.    – перше, і основне: спосіб вивести бур’ян буду використовувати, однозначно. До цього марафону, то було саме страшне з завдань, яке… Читати далі »

Надія Зайцева
Надія Зайцева
1 рік тому

Вразило багато чого, та найбільше те, скільки всього різного може виявляється рости в нашому кліматі, буду обов’язково щось новеньке вводити собі. Поради щодо лугового газону дуже вчасно, якраз з весни врахуємо деякі помилки роботи з ним. Також будемо зменшувати площу голої землі, бо в нас вся ділянка, що від батьків дісталася, то був один величезний… Читати далі »

Ганна
Ганна
1 рік тому

День 3: 1.Нового для мене дуже багато:-На 5-6 сотках має зростати мінімум 100 видів багаторічних рослин.Не виключно розоцвіті(ПОДИВ.мяко кажучи) -Набір рослин з різними термінами цвітіння. -Рідкісні рослини більш стійкі до хвороб та шкідників -Не буває карликових груш (а я купляла) -Конкуренція рослин подібних життєвих форм.(Не підозрювала,навіть) -Буряни -на сапати( Ви мене врятували!) -Поступовість та локальність… Читати далі »

Галина Чергинец
Галина Чергинец
1 рік тому

Добрий день! Відкриттям було про ‘ голу’ землю,бо завжди боролися з бур’янами на городі.Зараз думаю про ущільнені грядки,я частково зробила з осені.Сподобалась ваша рекомендація виділяти зону і працювати над нею,а не одразу над всім.Є питання як краще висаджувати декілька рослин разом( наприклад фундук я посадила в різних місцях ділянки,малину в трьох),щоб дізнатись де будуть почувати… Читати далі »

Noja/Ноя
Noja/Ноя
1 рік тому

Добрий день.
Тут вперше почула, що хвойні не мають торкатися листяних. Треба буде колись подивитися на це в лісі. В своєму ж саду випробувати не буду)). Хвойні в мене чекають на висадку. Добре, що потрібна інформація прийшла вчасно. Тепер перегляну розміщення рослин по території, з урахуванням нових знань.

Світлана
Світлана
1 рік тому

Добрий день.Нове.1.Збільшення видового різноманіття.2.Грунтопокривні рослини.3.Щільні посадки.4.Мульчування.Про це чула,але ніколи не робила.Що буду робити:посаджу інші рослини,ківі вже є,але не знаю як перезимує.Нові ділянки і навкруги посаджених дерев буду мульчувати.Хочу живу огорожу,але не знаю з яких рослин, думала з хмелю.Потребую вашої підказки.P.S.вчора відправила д/з та не знаю куди.Писала в вайбері.

Solena
Solena
1 рік тому

Добрий день! Нового було дуже багато,це і підвищення родючості грунту,заміть завезення,боротьба(або її відсутність) з бурьянами,зонірование і те що не треба зрушовати верхній шар грунту(що ми зробили в перший рік) і ще і ще іще. Алк для мене саме головне-це структурірованіе і системний підхід. З чого почну новий сезон-з початку: грунт на аналіз,на новій ділянці залишу… Читати далі »

agrobirga@gmail.com
agrobirga@gmail.com
1 рік тому

це Валерій. Найбільше вразило, що – ми свій сад засаджували поступово, майже у тому темпі, що Ви рекомендуєте. Готуємося до наведення краси – тут користі поради щодо поєднання рослин. Вразило Ваше відношення до сіянців плодових дерев. Обов’язково запланую роботу з ними. Дякую.

Наталія
Наталія
1 рік тому

1. Я дійсно на свою ділянку подивилася зовсім з іншої сторони. Звичайно її розміри не дозволять робити там лісові галявини, але буду думати. Якщо є дійсно районовані до наших кліматичних умов такі види як хурма, ківі, фісташки – це зовсім інший підхід. Яблук, вишень, слив і т.д вистачає з батьківського саду… 2. Я люблю працю… Читати далі »

Фещенко Людмила
Фещенко Людмила
1 рік тому

Доброго дня! Новим для мене було збільшення видового різноманіття. Я картала себе за те що багато всього вже насадила і ще хочеться. Намагаюсь переробляти старі міксбордери в бік зменшення асортименту ( як ландшафтники садять плямами /блоками), щоб не було вінігрету, особливо під час масового квітування. Це стосується декоративного саду. В плодовому присутній весь традиційний набір,… Читати далі »

Irinkam
Irinkam
1 рік тому

Дякую велике! Все дуже сподобалось, тому що багато практичних порад почула. 1) На перший погляд, підбирати рослини за їх особливостями, це правильно. Але ніколи над цим не думала, та купляла те, що сподобалось, садила там, де хотіла🙂 Виправлюсь🙂 Нове для мене – як боротись з пирієм. Застосую це🙂 2) Поїду в село. Іншим поглядом подивлюсь… Читати далі »

Аліна
Аліна
1 рік тому

Нового ні, а от почути повторення усього чим займаєшся, це супер. Ваші проекти гарні, чи провидите екскурсії, мрію побувати. Чи це можливо і де Знаходитись? Дякую Концепція нашого саду трішки інша плодовий сад де зерняткові і кісточкові, виноградник з столових і технічним виноградом який періодично приходиться пересаджувати, так як нестійкі до хвороб сорти і фундучний… Читати далі »

Леся
Леся
1 рік тому

Д/З 3 день 1) що мене вразило: напевно найбільше це те, що треба спокійно спостерігати і чекати – а не робити все і одразу (а потім ще 10 раз все і одразу лише по іншому , бо з попередніх спроб нічого не залишилося🤷‍♀️🙅‍♀️🤦‍♀️) 2) ну і з першої відповіді витікає наступний план: тепер буду спочатку… Читати далі »

Галина
Галина
1 рік тому

Загальні принципи відомі , так як знайомі стараюсь триматись основ органічного землеробства , також йду і напрямку видового різноманіття . І тепер вже буду звертати увагу і на рід рослини і враховувати по можливості при посадках . Ще досліджую тему сумісності . Для мене завжди відкриття – то асортимент доступних тепер рослин , про деякі… Читати далі »

Ninel
Ninel
1 рік тому

Вітаю. Багато позицій , які були висвітлині вже мали практичне використання в нашому садку. Але за такий тривалий час господарювання був і досвід перекопки і вибирання пирію. Потім започаткували вирощування городини на теплих підвищених грядках, мульчування , сидерати. Купили подрібнювач для гілок, якими мульчуємо квітники. Результатом дуже задоволені. З ділянки ніщо крім врожаю та краси… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

Ще у прошлому році стала цікавитися системою без перекопки, і по троху шось стало виходить. І так радію, що попала на ваш марафон, бо дуже цікава інформація доступними словами)🤗 Для себе відкриття про кореневу систему, ярусність грунту, бо воно і так знав, але не доходило, чому стільки бур’янів, тепер розумію) Як ви кажете, непотрібне росте… Читати далі »

Наталя
Наталя
1 рік тому

1. Корисна інформація про колоновидні дерева. Наче багато прочитала про них, але те що істино колоновидних можуть бути тільки яблуні не було ні де.Дуже цікава інформація про виведення бур‘янів під газон. Викосюю 3 рази рідко коли, як правило 4-5 разів за літо, але з весни теж саме((,бо ґрунтові води близько і пре як скажене)). А… Читати далі »

Таня
Таня
1 рік тому

Про карликові дерева,про боротьбу з бурянами за допомогою мульчування та вкриття лінолеуиом, картоном.;щільність посадок; поєднання хвойних дерев і плодових.
В планах насадити грунтопокривних рослин і насадити квіти під дерева. спробую застосувати вислів ” ділянка без голої землі”.

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

Дякую за інформацію. Щось було для мене новим, щось повторенням забутої інформації. А повторення це завжди на користь. Що я хочу почати робити так це розширити різновиди рослин на своїй ділянці. Також я хочу приділяти більше уваги у виборі рослин. Цікавитися чи рослина, яку я хочу посадити може гарно розвиватися в тих умовах, які я… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому

Добрий день, дуже пізнавальна і цікава інформація. дом завдання №3: новиною стала ярусність і ріноманітність посадок. я думала що закінчила посадки, а виявляється що мені ще саджати і саджати. Вже знаю де треба виправляти помилки: повернути малинник і грядки поперек схилу, добавлю більше чагарників. На газоні самосівом росте плямами білий клевер, минулоріч було дуже багато… Читати далі »

Олена
Олена
1 рік тому

Хотіла подякувати, з Вашою допомогою, а даєте ви дуже цінні поради , у голові відбувається впорядкування всіх речей по саду і не тільки. Після другого дня вважала хворобою нестерпне бажання купування багаторічних рослин, особливо стало прогрессувати у воєнний стан, але після третього дня зрозуміла, я на правильному шляху, виходячи з тієї кількості рослин та чагарників,… Читати далі »

Олена
Олена
1 рік тому

Добрий день Найперше відкриття, що є такі люди, які маючи велику ділянку, не тільки весь час там “вбиваються”, а ще й мають час мандрувати, навчатися новому та ділитися досвідом з іншими. Це надихає. Крім того, поради по боротьбі з бур’янами теж додали нових знань. Бо я вже у відчаю вдалася до гербецидів. А також інформація… Читати далі »

СВІТЛАНА
СВІТЛАНА
1 рік тому

Новим для мене було загущення посадок, особливо в квітнику. Також вваажала раніше, що в саду повинні рости тільки фруктові дерева й кущі, тепер буду виправляти помилки, добавлю в свій сад квітучі чагарники і багаторічники. Дякую, натхнення аж пре, руки чешуться😄

інна
інна
1 рік тому

Дякую за інформацію!За Вашою порадою хочу зробити газон з конюшини.Виникло декілька питань з приводу формування природнього газону-тобто,чи вже з перших покосів потрібно залишати скошену траву,та коли можна підсівати конюшину на такий газон.

Ірина
Ірина
1 рік тому

газон з білої конюшини – це ідея! а от накривання-мульчування там, де завелися руді слимаки – не вихід.
суміжні посадки з поєднанням різних рослин. в мене десь так і є, то чомусь це сприймається як недолік, відсутність порядку)))

Вероніка Ситнікова
Вероніка Ситнікова
1 рік тому

Доброго дня, дякую за цікаву розповідь! Для мене було відкриття: що краще сажати рослини різного віку для рівномірного плодоношення; що рослинам потрібна конкуренція для гарного розвитку; використання лінолеуму; для покращення мікроклімату спочатку сажати рослини які швидко ростуть, а потім їх замінити на ін. рослини; що постійною обрізкою можна позбавитись порослі. Займусь обрізкою порослі та газону,… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

1. Нове: постійно скошуючи, можна позбутись небажаних рослин, трави, виснаживши корінь і не використовувати хімікати. 2. Буду пробувати саме цей варіант, бо в мене газон порив кріт і заселився бур’ян, гірший за пирій, а саме осот. Ще хочу запитати: чи є рослина, що схожа на фіалку, яка не вибаглива і можна її висадити під дерева?… Читати далі »

Lena
Lena
1 рік тому

Здравствуйте, Надежда и Петр. Это большое достижение вашего марафона – появившиеся вопросы и даже ответы:)). Благодарю. Не открытие, а хорошее напоминание, как много нужно поработать на начальном этапе создания сада. Без помощи не обойтись. Теперь прекращаю просто мечтать об освоении зарослей и непродуктивных участков (их около 0.5га), а приступаю к поискам вариантов помощи. Интересная информация… Читати далі »

Останнє редагування 1 рік тому від Елена Филатова
Наталя Костів
Наталя Костів
1 рік тому

Добрий день . Новим для мене сьогодні стала інформація щодо використання агроволокна , його неефективність. Я минулого року спробувала застелити ним проходи між грядками, вони в мене підняті і окантовані, але переконалась, що краще хай росте травичка, так естетичніше і вже не так то і багато займає покос трави між грядками. А ще пробувала стелити… Читати далі »

Светлана
Светлана
1 рік тому
Відповісти  Наталя Костів

Я теж в розарій викладала щебінь на агроволокно….не сподобалось ні мені, ні трояндам. Засипала сосновою корою, чудово)

Ольга Чорна
Ольга Чорна
1 рік тому
  1. Раніше думала, що плодові дерева не можуть гарно себе почувати разом з хвойними. Тому зробили окремий лісний куток. Але завдяки Вашим порадам, хочу розбавити свій фруктовий сад хвойною рослиною, щоб покращати його вигляд взимку. 2.Зовсім не використовувала сидерати. Тепер я знаю де посаджу гірчицю і фацелію. 3. І звісно! Більш спостерігати ніж робити!!!
Лідія
Лідія
1 рік тому

Добрий день, домашнє завдання, день 3. 1. Багато нового почула, а багато і знала. Зацікавила боротьба з бур’янами (лінолеум). Зацікавила посадка ярусами, групування. Буду пробувати щось удосконалити. 2. Буду пробувати засіяти ділянку конюшиною, порадьте де придбати за цінами доступними. Питання на відкритий вибінар. 1. Де купити карликову яблуко-грушу, або звичайну також цікавить персик і абрикос.… Читати далі »

Зінаїда
Зінаїда
1 рік тому

Найбільшим відкриттям для мене було те, що не має бути на ділянці “чорної землі”. Тому всі стежки між постійними грядками я планую засіяти травою, чи конюшиною, позбутися таким чином лободи та чистотілу). Друге відкриття – загущення буває на користь😉 це теж використаю і для кущів і для дерев і для квітів. А ще у мене… Читати далі »

Зінаїда
Зінаїда
1 рік тому
Відповісти  Зінаїда

Ще)) почула дуже багато нових назв рослин. Обов’язково буду вивчати, знайомитися з ними і поповнювати свою ділянку! 🥰 У мене 8 соток, мені здається, що до сотні ще далеко)

Валентина Кузьмик
Валентина Кузьмик
1 рік тому

Добрий день! Вчора написала домашню роботу, але відповідь на друге питання не відправила, щось із зв’язком було не так. Отже, як я планую використати нові набуті на Марафоні знання?Ярусність широко використовувала в садку та на городі. А в квітниках вела “вічний бій” з травою і бур’янами… Обов’язково насаджу грунтопокривні квіти!- Дякую за хорошу пораду! Звільню… Читати далі »

Светлана
Светлана
1 рік тому

Я карала себе, що дуже лінива…. Але бачу, що все не так) Що можна вдвоє зменшити об”єм роботи, а для саду то буде на краще) Оце вразило, і велика підтримка для мене) Нове ще – картопля в соломі, і неефективність агроволокна проти бур”янів…І ще – половини яблунь! Бо ми купили ділянку, на ніїй вже росли… Читати далі »

Светлана
Светлана
1 рік тому
Відповісти  Светлана

Іще в нас ростуть 7 ялівців. Але перші хазяї їх посадили поруч з грушами… Груши хворіли. і от в цьому році захворіли і ялівці. Бризкала 3 рази, наче вичцхали, та от взимку ожеледь поклала іх на паркан….дуже мкі їх шкода!!! Що робити – не знаю, різати наполовину?

Светлана
Светлана
1 рік тому
Відповісти  Светлана

І ще)) Згадала) Насіялося кісточок, і виросла марелька Вже метри з два, не знаю, що з нею робити, бо не плоди не дуже великі, але смачненькі. Головне. що перекриває від сонця яблуні….

viktorvsumy@gmail.com
viktorvsumy@gmail.com
1 рік тому

1.нове: – використання лінолеуму для знищення бур’янів;
– трьоярусня посадка рослин.
2. використаю:
– старий леноліум для підготовки ділянки для посадки полуниці;
– ширше використання горіхових (не тільки фундук та волоський горіх);
посадка екзотичних рослин – хурма;
– трьохярусна посадка.

Валентина
Валентина
1 рік тому

Доброго дня! З нового для мене було це загущення при висадці рослин, чомусь вважала чим більше простору тим краще для рослин, але в квітнику постійно йшла боротьба з бур’янами. Також мульчування використовувала тільки на городі, тепер застосую це і в квітнику. Маю ще велику ділянку перед подвір’ям, яка була зароща порослями слив і вишні, все… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому

Нове відкриття для мене- картопля під соломою, гола земля, заміщення бур’янів насадженням, мульчування картоном. Все, окрім картоплі(бо мишей і так багато) буду старатися втілити. Безмежно рада що попала на марафон, в коло однодумців! Дуже цього не вистачало! А скільки корисної інформації! Дякую за можливість бути присутньою і надіюсь, що з допомогою цієї спільноти доведу свій… Читати далі »

Підписатися на новини від Закоханих у сад у вашому месенджері:

Item added to cart.
0 items -
209
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину