Марафон “Прекрасний сад без важкої праці”

День 4. Догляд за садом. Поліпшення ґрунту та захист рослин

[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day4″ start_at_playlist=”” start_at_video=””]

Домашнє завдання:

[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day4 hometask” start_at_playlist=”” start_at_video=””]

1. Чи є хвороби та шкідники проблемою вашого саду? Напишіть ті, які є найбільш актуальними? 

2. Які методи ви використовуєте для вирішення цього питання? Чи зміниться щось у ваших діях після сьогоднішнього дня? Якщо так, що саме плануєте робити?

Відповідь на домашнє завдання напишіть нижче у коментарях.

Матеріали 4-го дня:

PDF-презентація до уроку День 4.

Підписатися
Сповістити про
guest
177 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
viktorvsumy@gmail.com
viktorvsumy@gmail.com
1 рік тому

1.шкідники – квіткоїд, попелиця, оленка.
2.не буду знищувпти мурашників, проти оленки буду ставити сині тазіки з водою

Надія Бурцева
Надія Бурцева
1 рік тому

Доброго дня. Звичайно є в саду і шкідники і хвороби. Обробки проводжу на розаріях і хвойниках. Поєдную хімічні на початку весни , влітку більше біопрепаратами. Якщо тля на яблунях, обрізаю верхівку і кидаю під дерево. Значно менше. Мікарізу використовую третій рік. Подобаються такі препарати як Ємбіко пишна хвоя. Гумати і т.п. Здорові рослини менше хворіють,… Читати далі »

Світлана
Світлана
1 рік тому

Дуже цікаво про біологічні препарати. В себе майже нічрго не використовиваємо,намагаємось зробити свою екосістему,але арендатори зловживають хімією без обмежень скрізь..Мальіи поїдає якась ржавчина,душа болить за них

Фещенко Людмила
Фещенко Людмила
1 рік тому

Доброго здоров’я! Дякую вам за чудові лекціі! Зі шкідників в саду є попелиця, хрущі і плодожерки. З хвороб трапляється борошниста роса. На песиках кожен рік курчавість, на абрикосах буває моніліоз. Перші три обробки весною роблю переважно хімією, інколи 30в. Далі – або біо, або нічого. Намагатимусь і весною обходитися тільки біо препаратами. Метаризин також використовувала… Читати далі »

nesterenkoolena1971@gmail.com
nesterenkoolena1971@gmail.com
1 рік тому

Щодо хвороб то все більш -менш контрольовано. Дошкуляють різні грибкові хвороби, але за рахунок змішаних посадок на городині шкоди набагато менше. Проти слимаків зазиваємо до себе всяку живність їжачків, земляних жаб. Досить багато на молодих деревах тлі, обробляємо біопрепаратами. Проти мишей взяли в союзники котів, підгодовуємо в саду . Також допомагають нам і птахи, яких… Читати далі »

Аліна
Аліна
1 рік тому

Хвороби і шкідники є. В боротьбі з ними намагаємось використовувати природні препарати, хоч інколи використовуємо і хімічні, рано по весні до цвітіння, курчавість потребує, а з шкідниками це актоверм в поміч, головне щоб свіжий і температура сприятлива Що до мін добрив, це засоби для інтенсивного сг вирощування, урожаїв, але не зловживати, використовувати з розумінням. Гербіцидам… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому

Привіт, велике дякую за чудові часи марафону. Ви чудові, Для себе відмітила такі моменти. Ми на землі не господарі а співробітники і часом гості. Тому боротьба нас виснажує і розчаровує. Як що придивитися до своєї ділянки земли, знайти моменти порозуміння з рослинами і живністю поправити для їх розвитку, тоді вони себе лікують, запилюють, родять. А… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому
Відповісти  Людмила

Хочу доповнити і подякувати всім учасникам, особливо хто виконував завдання і писали коментарі, які ви неймовірно чудові люди, який гумор. Підняли настрій на всі сто. Особливо, шкідників казню вручну, і їжакам слмаки не до вподоби їдять кошачій корм. Ні це не передати, треба читати.

Лідія
Лідія
1 рік тому

Добрий день, домашнє завдання, день 4. 1. Шкідники на ділянці – це кроти найбільше завдають шкоди, а також попелиці, кучерявість персика, хвороби винограду і троянд. 2. Весною обробляю все мідним купоросом, а точніше бордоською рідиною, персик скором або хорусом. Хороший фунгіцид, користуюся уже декілька років – це попіл намочений у воді декілька днів, ним обробляю… Читати далі »

Аліна
Аліна
1 рік тому

Методи боротьби з шкідниками і хворобами на ділянці використовую нажаль змішані (ми не знаходилось постійно там, а приїзжаємо 2 раза на місяць це сумарно 4 дні), в осени і на весні це препарати мідного і залізного купорос, до цвітіння може бути хорус або скор який добре долає курчавість на персику, далі ідуть комплекс амінокислот біоприпарати… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

Дуже дякую за інформацію. Тепер знаю в якому напрямку рухатися і які помилки були допущені. Шкідники звичайно турбують, особливо хрущі, попелиця, Оленка, з хвороб фітофтора, ржавчина. Але зрозуміла що в першу чергу, потрібен здоровий мікроклимат, це і правильний вибір рослині, догляд за ними, здоровий грун. Узнала за допомогою яких засобів можно це досягти (бокаши, мікориза,… Читати далі »

Кропива Ольга
Кропива Ольга
1 рік тому

Добрий ранок! Дуже цікаву тему ви підняли. Дякую вам, бо отримала багато для себе нового. Так хвороби і шкідники дуже дошкуляють в саду. Тому тема обробок, дуже важна. Так як у нас в саду є виноградник і троянди то ця тема актуальна. Виноградником займається мій чоловік, це буде мабуть 5 рік. У батьків він просто… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

Найбільш проблемним є виноград, але відмовлятися не будемо від нього) шукаю методи, щоб використовувати менше хімії.
І, звісно, колорадський жук! Багато років користуємося тільки Актофітом!
І фітофтора…то теж проблема!
Буду більш ретельно вивчати біопрепарати, щоб виводити фітофтору і , можливо, від хвороб винограду! Дякую вам)

Інна
Інна
1 рік тому

Доброго ранку. Нарешті маю змогу дописати 4 завдання. Хвороби та шкідники. На деревах плодова гниль, парша ( але не на всіх). На помідорах фітофтора. Шкідники Оленка волохата, мурахи дуже багато і різноманітність від маленьких чорних, червоних до великих . Грунт бідний. Весь час пробую нові методи покращення родючості. Роблю теплі грядки, закопую відходи, використовую органічні… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

Вітаю! Дякую за надзвичайно корисний урок! Шкідники, звісно,є. Тля на трояндах, самшитова вогнівка, борошниста роса, слимаки тощо. Досі боролась в основнму хімією. Після почутого від вас перейду на біопрепарати. А перше, що зроблю навесні – заміню самшит на бірючину. Дуже боляче було викидати 20річний кущ, знищений вогнівкою. Виробництвом гумусу займаюсь постійно, тому завжди є матеріал… Читати далі »

Lyudmila 🌱
Lyudmila 🌱
1 рік тому

Вітаю, день 4 став для мене самим цікавим і корисним. 1. Про хвороби та шкідників: докучає фітофтора, борошниста роса, мілдью,пероноспороз. Шкідники: ✓1.Слимаки(минулого року було нашестя, навіть з дерев спускались), попелиця, колоради, сліпець. 2.З хворобами боролися і біологічними, і хімічними методами. Використовували купорос, фітоспорин, сироватку з йодом, на винограднику хім.препарати. З шкідниками: слимаків збирали(це трудомістко, гидко… Читати далі »

Наталія Шуневич
Наталія Шуневич
1 рік тому

Дякую за черговий урок і за чергове прозріння) Це про те, що вважати проблемою. І як вона перетворюються на реальну задачу та вирішується. Сподіваюсь)) Я вже тепер не знаю кого вважати шкідниками. Мабуть найбільше дошкуляють личинки хрущів, бо їдять все, що в землі. Є і кроти, які переривають ділянку, але чомусь не винищують отих хрущівських… Читати далі »

Мія Ласточкіна
Мія Ласточкіна
1 рік тому

Добрий день. 1. Хвороби є, шкідники є. Хімію не використовую. Поліпшуємо землю. Потихеньку врівноважується баланс, але іноді бувають перекоси, без видимих поки на те причин. Їжачки і ящірки в достатній кількості. Трохи скептично відносилася до інших біопрепаратів, хоча мікориза та емочки прекрасно відпрацьовують, і в їхній ефективності нема вже сумнівів. Сьогодні після вашої лекції дещо… Читати далі »

Світлана Зарицька
Світлана Зарицька
1 рік тому

Добрий ранок.  1.     Хвороби і шкідники, які  не проблематичні , як же без них. Почну с самшитової вогнівки – 2 рази на сезон обробляю єдиний куст , тля, чорна плямистість у троянд, фітофтора у томатів, білокрилка – обробляю рослини по мірі необхідності. Слимаки – це проблема, поки не вирішена остаточно. І є хвороба у старих яблунь, яка… Читати далі »

Luyba Mikulich
Luyba Mikulich
1 рік тому

Навесні, на смородині та порічках листя крутиться. Також такм біда на абрикосах та персиках. Від тлі страждають троянди і обїдають бронзовки. Все обробляла хімічними препаратами. Ще троянди від тлі можна таким чином захистити, а ось плодові не дуже. Руколу та редис чорна “блошка” об’їдає, а капуста страждає від білокрилки. Що тільки не пробувала всі засоби… Читати далі »

Любов Складана
Любов Складана
1 рік тому

Так в саду є проблема з шкідниками, особливо волохата Оленка, листовійка, з хвороб парша на плодах. Весь час використовувала хімію, тепер буду використовувати білопрепарати, також рухатися до органічного землеробства. Буду позбуватися від голої землі, засію седератами, навколо стовбурів висаджу грунтопокривні рослини. Перестану користуватися міндобривами, натомість куплю черв’яки в компосту яму та емочки. Дякую за такі… Читати далі »

Оксана
Оксана
1 рік тому

За год обживания нового места в саду-огороде появлялись разные проблемы: курчавость листьев на персиках, фитофтора, колорадский жук, парша, болел виноград не знаю чем (один из кустов), самшит растет за забором – один куст чуть не умер (спасли). Спасались чем придется, по ситуации: персики травили, использовали и биопрепараты. Помогало с разной степенью эффективности. По найденным остаткам… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

Добрий день. Із хвороб найбільше турбують лишайники на деревах, борошниста роса, фітофтора, плодова гниль на деревах. Із шкідників , волохата Оленка, хрущі, білокрилка, жук- кравчик з’явився у нас зовсім недавно. Деякі способи боротьби уже запланувала. Це і збільшення кількості видів рослин, і робота над покриттям грунту, і приваблення птахів, і сині мисочки для оленки. Що… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

Хвороби-борошниста роса,курчавість,парша,плодова гниль і ще якась хвороба з’явилась минулого року на яблуні. Листя місцями стало коричневим,як обпалене,пізніше яблука посипались. Тріскає ться кора на гілках і стовбурі,чорніє. Із шкідників- слимаки,тля,гусениця каліфорнійська(так у нас кажуть,бо завезена) і кроти.. Дерева і кущі обробляли купоросами. Слимакам робили пастки,сипали гірчицю,уліцид.. Їжачки постійно живуть в саду,жабки стрибають, а слимаків не меншає.… Читати далі »

lorena.kurochka@gmail.com
lorena.kurochka@gmail.com
1 рік тому

Вітаю! 1.Не оброблюю свій сад і не можу сказати, що мої дерева масово хворіють, але чомусь стовбури навіть молодих дерев вкриваються лишайником. Дошкуляють вітри та опади і , як наслідок, розчахнуті гілки. Медведка зникла від внесення в грунт лушпиння соняшника. Докучають слимаки, але я періодично їх знищую кип’ятком під ловушка-ми. Виноград, який хворів, в минулому… Читати далі »

Зоя
Зоя
1 рік тому

1. Оленка волохата, часом слимаків забагато, але “свої”, миші, кроти, можливо, сліпці, білий американський метелик (був підряд 3 роки по всьому селу – того року не було), мурахи, дротяник, цикадка буйволовидна, зайці, кліщі 2.Оленка – сині відра (доводиться щодня перевіряти, бо у відрах топляться бджоли), мускарі, дуже летять на нарциси, а у нас їх повно.… Читати далі »

Зоя
Зоя
1 рік тому
Відповісти  Зоя

А ще, на капусті дуже селились такі дрібні білі метелики – тоді якраз було багато капусти кале, яку майже не їли, то там дуже круто розмножувались сонечка – я кожен рік весною їх випускаю з веранди. Їх дуже багато на ділянці, тому за попелицю я не думаю. Колорадський жук такий банальний, що я про нього… Читати далі »

Зоя
Зоя
1 рік тому
Відповісти  Зоя

З хвороб зустрічається курчавість персика – у нас нектарин – і щось вона з кожним роком все гірша. Я відривала листочки, але мабуть, таки варто обробити.
На винограді пухирці на листі – здається, кліщі. Намагаюсь прочищати виноград, щоб не загущувався, уражене листя спалюю.

Мія Ласточкіна
Мія Ласточкіна
1 рік тому
Відповісти  Зоя

Дякую за ваш досвід. Гарна розповідь. Успіхів вам і вашому участочку!

Ірина VM
Ірина VM
1 рік тому

Шкідники в мене стандартні – колорадський жук, хрестоцвітна блошка, ведмедка, хрущі. На останніх не звертаю уваги – їх небагато, та й кроти з ними справляються, я на кротовини не реагую ) Від блошки накриваю редис та капустну розсаду агроплівкою, як підросте – блошка вже не так страшна. З колорадським жуком дуже добре вирішуе питання Актофіт.… Читати далі »

Анжела
Анжела
1 рік тому

1. фітофтороз, моніліоз, пероноспороз-хвороби, а з шкідників – колорадський жук, попелиці, личинки хруща.
2. використовую біопрепарати тільки часто, бо інакше немає толку.
Взагалі з біопрепаратами це тяжкий труд, з хімією легше))).

Валентина
Валентина
1 рік тому

В мене є крот, небагато колораду, слимаки але більш за все донімає щось капусту, якась мілка мушка. Ів тому році фітофтора вуличні помідори спортила, тепличні дозрівали до мороів Я нічим не користуюсь, збираю жуків і все, бо нащи мені отруєні продукти, їх і магазині хватає За великим врожаями не сильно гонюмь, хватає і нам і… Читати далі »

Олена Білецька
Олена Білецька
1 рік тому

Дякую за цікаву стислу інформацію. Дерев у мене не багато, але проблема з абрикосом все таки є. Не дуже люблю хімічні препарати, використовую мідний та залізний купорос. Звернула увагу, що з’явився у мене сусід – кріт, тож скористуюсь Вашими порадами і рекомендаціями. А ось маслюків позбавилась гірчицею та скорлупинням яєць. Про емочки і бокаші знаю… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому

Дякую за ще один продуктивний день! Я не дуже ще розуміюся на хворобах, тому може ще не всі розгледіла. На плодах яблунь дуже багато чорних цяток( як засохша цвіль, яка з зусиллям,але змивається). Може це залежить від наших погодних умов( живемо майже в Холодному яру на Черкащині) і багато моху на яблунях, ще буває кора… Читати далі »

Оксана
Оксана
1 рік тому

Вітаю. Багато цікавоі інформаціі. Стосовно хвороб і шкідників в моєму садку, то це дійсно стало останнім часом проблемою. Село практично перетворилося на котеджне містечко яке засаджено зразу всілякими рослинами, а пишні сади ,які раніше були, просто знищено. Все обробляється хімікатами, і таке враження, що усі шкідники просто повзуть на такі ділянки як у мене. Я… Читати далі »

Руслан
Руслан
1 рік тому

Доброго здоров’я Всім. Сад у мене ще молодий, тому я ще можна сказати всьому вчуся. Минулого року перший раз стикався з курчавістю персика, ну це я думаю що несвоєчасно їх обробив .

mzavgorodnia@gmail.com
mzavgorodnia@gmail.com
1 рік тому

Хвороб не дуже багато, якось справляюсь. Може тому, що вже давно застосовую більшість з названих біопрепаратів. Але вже другий рік боротьба з білокрилкою та слимаками… І майже програна. Ще є плодожерки та літом -восени оси, які так ласують плодами. Звичайно прискала слимаків розведеним нашатирем, але їх дуже багато. Іжаки є, та мабуть не справляються чи… Читати далі »

Анжела
Анжела
1 рік тому

У мене проблема -фітофтора, пероноспороз огірка, курчавість персика, хробачливість фруктів, гниль яблук (не всіх дерев) та моніліоз абрикос(сортове дерево ), сортова черешня -цвітуть ягоди, і хвороби на сортових виноградах. Старалась боротись біоприпаратами. Якщо часто використовувати, не рідше один раз в тиждень, то результат бачимо. Коли хвороби насідають використовую хімію, хоч і не люблю. Бачила, як… Читати далі »

mykola
mykola
1 рік тому

1.Шкідники є, але це не є проблемою серйозною.
Найбільш дошкульні – американський метелик, ліщиновий довгоносик.
Хвороби – моніліоз, парша, борошниста роса, бактеріальний опік.
2.Використовую хімічні методи.
Планую використовувати деякі біологічні методи захисту саду – ті що почув сьогодні на лекції.

Лена
Лена
1 рік тому

Вітаю! Дуже дякую за сьогоднішній урок! Я, на щастя, ще до переїзду до села прочитала книги Миколи Курдюмова. Ця освічена і вдумлива людина навчила бачити причину, а не слідство. Тому я шукаю з природою спільну мову і допомагаю своїм друзям, які допомагають мені в саду, тобто хижакам. І звичайно, головне це харчування рослин. Допомагати потрібно… Читати далі »

Світлана
Світлана
1 рік тому

Звичайно, і хвороби, і шкідники є. Найперше, це фітофтора, ведмедка, курчавість листя персика, хробачливість фруктів і гниль ще нестиглих на дереві. Серйозно з цим ще не боролись ( не доходили руки, була важливіша робота чи здоров’я підводило).
Зберегла презентацію, щоб знати як і чим обробляти сад. Будемо старатись покращувати здоров’я і врожайність саду.

Галина
Галина
1 рік тому

Є проблемами шкідники чи хвороби , але ці проблеми вирішуються частково і природньо і частково з втручанням . Користуюся багато років Актофітом , Мікосаном , Фітоспорином , Емками .. Були нашестя слимаків там де мульча , тобто там де є багато їх їжі , прямо купами , дуже неприємно , не труїла , не збирала… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

Доброго вечора! Шкідники, звичайно, є, але вони типові; кучерявість листя персика, колорадський жук, блошка, капустянка.Боролась з ними, як і більшість люду, хімією.Тепер задумалась.На біопрепарати маю страшенну алергію, а від хімії хочу відмовитись.Жука можу збирати щодня, добре, що город маленький.Капустянку можна виливати водою. А як побороти блоху?Вона ж заїсть і буряк, і редиску, і капусту.Мабуть, не… Читати далі »

Оксана
Оксана
1 рік тому

Шкідники саду – проблема часткова. На яблунях буває щось схоже на яблуневу міль, але оскільки вони в мене буже старі і великі – їх не поприскаєш, то я й не “парюсь” з цього. По весні іноді з’являється дрібна гусінь на півоніях і калині – бризкаю, бо залишаються одні “скелетики” від листя. Ну і мурахи, які… Читати далі »

0955610767m@gmail.com
0955610767m@gmail.com
1 рік тому

1.   На своій ділянці, яку ми придбали майже 2 роки тому, я спостерігала іржу на груші, пошкоджене листя та стебло винограду, та пошкоджене листя троянд. Більше нічого не можу написати бо почалася війна і ділянку ми майже не бачили рік. Одного разу ми приіхали, а бур’яни були вище за мене, більше всього мене здивувало, що дуже… Читати далі »

Бесо
Бесо
1 рік тому
  1. Попелиця, мідиця
  2. Від попелиці сподіваюсь “запрацює” черемха (посаджено кілька дерев), з мідицєю теж не дуже воюю – просто регулярно кошу, щоб вони не дуже борзіли
Тетяна
Тетяна
1 рік тому

Добрый вечер 1. В прошлом году сильно мешали кроты. Хотя я понимаю, то они и полезны . В земле большое количество личинок майского жука. Спасибо вам за рекомендации, буду их применять. 2.Если коротко, то главное , что я усвоила за эти четыре дня/ не надо создавать себе проблем в саду. Надо прислушиваться и присматриваться к… Читати далі »

Ірина Кравченко
Ірина Кравченко
1 рік тому

Дуже шкода, але є хвороби та шкідники в саду, як би ми його не любили та пильнували. На старезній черешні років зо три після придбання ділянки, ми не бачили ні однієї хорошої ягідки – все зогнивало, хоча родило дуже рясно. Оскільки ми противники хімобробок, то лише на четвертому році почали прискати мідним купоросом. Трохи допомогло,… Читати далі »

Ірина Кравченко
Ірина Кравченко
1 рік тому
Відповісти  Ірина Кравченко

Використовую 80відсоткіа всього, що ви рекомендуєте з біо речовин, а 20 відсотків взяла до уваги і буду використовувати тепер. Рослини продовжую підсаджувати щороку, знаю мабуть усі розплідники в Україні. Вирощую з насіння рослини, дякуючи вам – перші кедрики, манчжурський абрикос, барбариси, ростуть з вашої легкої руки.

Кузнецова Катерина
Кузнецова Катерина
1 рік тому

ДЗ№4. Залежно від року бувають і шкідники, і хвороби. Раніше було багато хруща та капустянки, капустянку майже вивела яєчною шкарлупою, для боротьби з хрущем контролювали популяцію дорослих особин. В минулому році було нашестя білокрилки, трипсів та хретоцвітної блошки. В минулому все обробляли хімією – велика помилка! В цьому році планую перейти на органіку, навіть якщо… Читати далі »

Рожко Галина
Рожко Галина
1 рік тому

Домашне завдання. З хворіб у моєму саду найбільше допікає плодова гниль, також є ржавчина на груші, але вона ніби не шкодить здоров’ю дерева, принаймні я цього не помітила, а шкідники це найбільше допікає тля. Я боролася з ними обробкою біопрепарати, але не сильно помагало бо в мене є проблема з регулярністю тих обробок. Я вже… Читати далі »

Анна Бовсуновська
Анна Бовсуновська
1 рік тому

Добрий вечір! Дякую за дуже корисну інформацію! В моєму саду дошкуляє більш за все лічинка майського жука і кравчик. Але я тепер застосовую ентоцид при посадці рослин, постійно їх оглядаю.Того літа лічинки добре під’їли жимолость( одну навіть не врятувала- мабуть при посадці забула просипати ентоцидом), а кравчика буквально “випасаю”: хожу по території і тільки побачу-забираю,… Читати далі »

Анна Бовсуновська
Анна Бовсуновська
1 рік тому

Ще про сідерати тепер подбаю. Бо цієї зими спостерігала таку картину: де я лишила шматок лисої землі, який навіть листям не закидала, там сніг взагалі не лишався! Тобто навкруги снігу намело, а там де гола земля-нічого!

Marina
Marina
1 рік тому

1) Так,вже сштовхнулася зі шкідниками( короїд в прошлому литку з’їв дві молоді яблуньки.В помидорах гусень(бачно їй теж смачне).По весні хтось жере гіацинти. Я перед квитненням опріскувула абрикос і вони давали врожай, а в сусідів ні. Вишня трохи червива (хоч і прискала).Листя шовковиці теж гусень жере,але інша. Коли сапали та садили бачила багато личинок майского жука.… Читати далі »

Дмитро
Дмитро
1 рік тому

Є і те й інше. Хвороби: перш за все – фітофтора. Намагався поливати город зранку холодною водою під мульчу (літо було дуже сухе і спекотне у нас, 2 місяці без дощу), після появи у середині серпня обприскував емочками та розбавленою сироваткою. На абрикосі моніліоз, поки ніяк не боровся, на всіх кісточкових камедь, теж ще не… Читати далі »

Останнє редагування 1 рік тому від dmytro1966yu@gmail.com
ur3pdx@gmail.com
ur3pdx@gmail.com
1 рік тому

Моєму садочку із 17-ти дерев третій рік. Одразу познайомилась із личинкою хруща (під деревця у землю проштовхувала таблетку ” Ініціатор”. Простіть мене, корисні черв’ячки!), також цикадка пошкодила кору дерев (замазувала тріщини садовим варом), минулого року в серпні побачила кубла гусіні на молодій гілці сливи і в паніці її відрізала та спалила, потім картала себе за… Читати далі »

Підписатися на новини від Закоханих у сад у вашому месенджері:

Item added to cart.
0 items -
177
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину