Марафон “Прекрасний сад без важкої праці”

День 4. Догляд за садом. Поліпшення ґрунту та захист рослин

[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day4″ start_at_playlist=”” start_at_video=””]

Домашнє завдання:

[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day4 hometask” start_at_playlist=”” start_at_video=””]

1. Чи є хвороби та шкідники проблемою вашого саду? Напишіть ті, які є найбільш актуальними? 

2. Які методи ви використовуєте для вирішення цього питання? Чи зміниться щось у ваших діях після сьогоднішнього дня? Якщо так, що саме плануєте робити?

Відповідь на домашнє завдання напишіть нижче у коментарях.

Матеріали 4-го дня:

PDF-презентація до уроку День 4.

Підписатися
Сповістити про
guest
177 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Марина
Марина
1 рік тому

Шкідники докучають ґрунтові, медведка, лічінка хруща. На трояндах тріпси. З хвороб на трояндах плямистості. Виноград постійно хворіє. Ділянка нам досталась від батьків, багато старого винограду. Ми його нічим не обробляємо,бо поки що не розібрались що до чого. Але в цьому році був врожай, а до того кілька років нічого не було. Сад молодий. Персики звісно… Читати далі »

Мегедь Юлія
Мегедь Юлія
1 рік тому

Мій невеличкий садок зростає в умовах міста, тому, як на мене, має дві особливості. По-перше, в ньому немає того різновида шкідників, що у сільській місцевості, по-друге, я гадаю в ньому на 100% неможна відновити самопідтримуючу/самовирівнюючу екосистему, проте максимально піліпшити умови життя всім його жителям можливо. На щастя, у садку не має ні оленки волохатої, ні… Читати далі »

olga
olga
1 рік тому

Добрий вечір! Красно дякую вам, Надіє і Петро, за організацію чудового Марафону Природних садів, а також за спільноту однодумців, до якої маю нагоду приєднатись! Хоч у мене і невеличкий досвід садівництва, та я виросла в селі, і з вашою підтримкою легше буде повертатись до знань, які колись були закладені в мені дідами-прадідами, хай навіть це… Читати далі »

Останнє редагування 1 рік тому від olga
Анастасія
Анастасія
1 рік тому

З хворобами стикалася, з такими як мучниста роса, іржа, фітофтора. Щодо шкідників – не сильно заважають, окрім тлі та кліщів, звісно, яких, кожен раз зараження, обробляємо інсекти- та акарицидами. Іншим комахам не даємо приводу і з’явитися, щоб зайвий раз не травити всіх та вся навкруги(на крайній випадок маю курочок, які справляються самі бездоганно). Хоча якщо… Читати далі »

Світлана
Світлана
1 рік тому

Дуже вдячна за марафон, за те що ділитеся своїми знаннями, досвідом, застерігаєте від помилок, ще раз даєте натхнення! Мене вберегли від використання раундапа на городі для знищення берізки, яка вже замучила. Хвороб та шкідників вистачає. Моніліоз, парша, гниття на деревах ще недозрілих плодів, фітофтороз, інші грибкові захворювання…Вперше була червива вишня. Нашестя слимаків, кроти, білокрилка, тля,… Читати далі »

Олена
Олена
1 рік тому

Добрий день! З кожною лекцією пізнаєш все більше!  хвороби- хворіють пересики, слива, яблуня виноград, порічки та смородина, полуниця. Застосовувала і хімію, і біопрепаратию Ви праві, якщо з усіх боків люди обробляють хімією, то важко цьому протистояти. Також підживлювала і бокашами і Ем препаратами, також і содою, і йодом, і перекесом водню, іоборбляла микосаном і іншими препаратами,… Читати далі »

Андрій
Андрій
1 рік тому

Грушка хворіє іржою, розумію, що в 10м ялівці козацькі та інші.Яблуневий квіткоїд, парша. Ще не знаю причини чому у літнього сорту яблук Женева (напівкарликова) тільки серцевина гниє ще на дереві.Найбільш актуальні це іржа, та гниль Женеви. Грушку кропив по листу вже не пам’ятаю чим, іншими хворобами і шкідниками я нехтую, не знаю чим кропити та… Читати далі »

Світлана
Світлана
1 рік тому

1.Нажаль, є і одне і друге(((( Здебільшого хворіють груші на іржу, бо поруч ростуть ялівці. Троянди на борошнисту росу. Також багато мурах! Звісно на молодих гілочках кущів та дерев – тля(((( 2.Дуже мене турбує маніліоз на кісточкових. Абрикоси розкішні, але у зав”язі гинуть…. Врожай – по 20 штучок. Обробляла фунгіцидами. Я ще користуюсь Яросом, але… Читати далі »

Світлана
Світлана
1 рік тому
Відповісти  Світлана

В нас є компостний ящік, йому вже років з 6. За рік викидаємо туди очистки, навесні вигрібаємо компост) Дуже зручно) Але, тки, хочу проексперементувати з теплими грядками) Хоч одну зроблю)

Марія
Марія
1 рік тому

Самий неоднозначний день для мене. І хочу вам повірити і не можу З хвороб сама більша проблема с персиками і абрикосами – моніліоз. Обробляю хімію. Чесно кажучи думаю, що єдиний варіант не оброблять їх – це не вирощувати їх в наших умовах. Богато вологи. Якщо з яблуками, сливами, вишнями, грушами – так, можно використовувати біо… Читати далі »

Анна
Анна
1 рік тому

На трояндах часто заводиться попелиця, тому у місці посадки троянд я позбавляюсь від мурах і попелиці не з’являються. Також після дощів грибкові захворювання часті гості на трояндах і винограді. З ними, останні пару років, я борюсь обробкою мідним/залізним купоросом восени і ранньою весною + обрізка, щоб не заростали. На мою думку, це допомагає і аж… Читати далі »

Діана Михайлова
Діана Михайлова
1 рік тому

1. Поки не має масових шкідників. Тільки була тля, ялівці щось не дуже себе почувають і у сусідів картопля- королад.
2. При посадці виходистовуємо мікоризу, пульсу, від сусідів плануємо по забору висадити чорнобривці. Почула що на осінь емочки використовувати

Галина Чергинец
Галина Чергинец
1 рік тому

Добрий вечір! Сказати ,що великі проблеми з шкідниками- немає.Але є постійна присутність колорадського жука,медведки,інколи тля.З’явилося краще розуміння проблем і не боротьби з ними,а покращення умов розвитку рослин.В цьому році відмовились від оранки,в грядки заклала органічні відходи,перегній,зверху землю.Подивлюсь що вийде.Мульчувала мало,тепер хочу збільшити по максимуму.Дуже все сподобалось та мало.Дякую за нові знання!

Валентіна
Валентіна
1 рік тому

Доброго дня вам))) Дуже дякую вам за вашу працю та цей марафон))) багато ціної інформаціі почерпнула для себе))) обов’язково буду на сьогоднішньому ефірі))) На ділянці на разі майже нема ні шкідників ні хвороб, все згоріло, а те що не заціпило то трошки слимаків біля водопроводу де лічильник у люку, трішки мучнистої роси, мурах було багато,… Читати далі »

Маріанна
Маріанна
1 рік тому

Для мого саду і городу є найбільшими проблемами: руді слимаки (вважаю, що найкращий спосіб боротьби – качки та збирання через пастки), яблунева плодожерка (не борюся хімією, би не гинули бджоли) і фітофтора (через вологий клімат, коли багато дощів, нічого не допомагає)

Ольга
Ольга
1 рік тому

На дачі ніяких систематичних заходів по боротьбі зі шкідниками не провожу. Попелицю на трояндах та калині давлю пальцями. Слимаків приваблюю мокрими дошками в місцях їх скупчення,вони під них ховаються, і на ранок треба просто перевернути дошку і знищити їх. Лічинки хруща двічі під’їдали молоді черешні. Зробила пристовбурове коло з шматків трухлої деревини спиляних яблунь, трішки… Читати далі »

Валентина
Валентина
1 рік тому

Доброго дня! На даний час хворих рослин не маю, після придбання землі всі старі і хворі дерева та кущі вирізали, зараз висаджуємо молоді саджанці. А шкідників трохи є, це й миші, кроти, личинки хрущів, а в минулому році з’явилась ще й Оленка. З мишами й кротами в боротьбі допомагає наш домашній котик, а також нам… Читати далі »

Iрина
Iрина
1 рік тому

Доброго дня, как у всех конечно есть проблемы в саду и на огороде. Обработку проводила в прошлом году биоприпаратами фирмы« Ензимы» .Замечательно справлялась баковая смесь:фитодоктор,триходермин,актофит,кучерявость персиков и некторинов удалось подавить вовремя. Был хороший урожай. На картошке хорошо работал колорадоцид, но обрабатывали несколько раз. Улитки конечно присутствуют но не особенно досаждают. Спасают ежи и ящерки их… Читати далі »

Світлана
Світлана
1 рік тому

Доброго дня. Найбільшими шкідниками у моєму саду є тля. Вона присутня не тільки на фруктових деревах, але й на калині та трояндах її завжди багато. Я не прихильниця хімічних обробок, та все-таки, доводиться з ранньої весни обробляти дерева та кущі хімічними препаратами і вдруге після цвітіння. Про біопрепарати чула, але не пробувала їх застосовувати. Не… Читати далі »

Олеся
Олеся
1 рік тому

Доброго дня! Найбільша проблема із слимаками і мурахами в мене на ділянці була 2 роки тому. Зараз використовую “Уліцид” від слимаків і мурах відганяю пшоном – насипаю навколо кущів і грядок. Попелиці стало менше. Перестала боротись з кротами, бо дізналась про корисність. З хворобами трохи складніше. Багато вирощую помідорів та огірків, тому їх хвороби проблема.… Читати далі »

Вероніка Ситнікова
Вероніка Ситнікова
1 рік тому

Дякуємо за корисні паради. Дуже цікаві у вас лекції. Звичайно, в мене багато шкідників у садочку, але я на них не звертаю увагу. Бо вони частина мого різноманіття. Але коли вони вже перевищують свою “концентрацію” шкідливості для рослини, починаю з ними боротися, переважно біологічними методами, але є винятки: самшит. Самшит обробляю хімією, бо інше практично не працює,… Читати далі »

Наталя
Наталя
1 рік тому

Добрий день. В мене на участку є личинки майського жука. Використовую ентоцид при посадці нових рослин. Велике дякую за такі чудові лекції. Багато інформації для осмислення. Класна ідея для меня класти картон під мульчу( мульчую корою). Ідея про їжачків від слимаків- супер. І розумні грядки по садку і на городі, це чудова ідея. Тільки хотіла… Читати далі »

Ірина
Ірина
1 рік тому

Зі шкідників найбільше докучають руді слимаки, самшитова вогнівка, білокрилка. Борошниста роса на агрусі ніби переможена, але постійно вимагає профілактики. Мурашині гнізда – особливо на грядках з полуницею – то загроза врожаю. звичайно, мої 4 сотки – не гектар, тому доводиться зважати на сусідські ділянки , обробки узгоджувати, бо собаки і кішки. в моїх умовах виручають… Читати далі »

Олена
Олена
1 рік тому

1. Звісно в моєму саду також є шкідники. Це слимаки, лічинки хрущів та оленка волохата. Але мій сад тільки на етапі створення, тому я ще, мабуть, не зрозуміла справжнього масштабу проблеми. А тепер послухала лекції та почитала повідомлення у групі і якось мені стало сумно від того “ворожого світу”, що захоче знищити мої рослинки. Я… Читати далі »

Марина
Марина
1 рік тому

Горіх волоський крупноплідний дуже хворіє , чорніє листя і плоди. Оприскували колоідною сіркою декілька разів ,але він високий, 5м, не дуже достало і не допомогло. Може порадите щось? Звичайний волоський горіх теж заразився , чорніють плоди. Яблуні і груші на третину, мабуть з гнилими плодами, на них є мурахи з тльою, на городі слимаки, ,… Читати далі »

Зінаїда
Зінаїда
1 рік тому

1. Звичайно, так, нажаль… І Оленка волохата, і хрущі… І відповідно, кроти… Від хвороб минулого року робила мікс біопрепаратів, оприскувала, поливала.. 🤦 дуже багато роботи було зроблено, але це дало свої результати. Захворів лише один сорт винограду) 2. Багато корисного почула на даному марафоні, дуже дуже дякую 🤗 буду старатися застосовувати в своєму саду і… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

Хвороби були на деревах по стволах ( старі, яблуня, вишня), як лішайники, я почистили кору прям , зчищала, потім пройшлась мідним купоросом, потім білила садовою фарбою. Садовим варом після обрізки гілочок. Була ще курчавість персику, Фітохелп та актоверм ну і зривала листячка перед цим ( деревце молоде) ще не знаю, який результат. Ну а так… Читати далі »

Lena
Lena
1 рік тому

Добрый день всем. Вредители и болезни, конечно есть. Но, благодаря урокам в Одесском клубе органического земледелия, применяю природосообразные методы. На марафоне услышала новое. К сожалению, окончательно поняла, что совсем без обработок биопрепаратами обойтись невозможно, если вокруг все применяют химию. Буду изучать свойства и методы применения. Посажу мускари под плодовыми деревьями для оленки. Благодарю Надежду и… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

Доброго дня! Дякую за чудову росповідь і актуальну тему. В мене саду вже більше сорока років. Вже запланувала поступово замінити старі дерева на молоді, при цьому скористаюся вашими порадами. Років 10 ми не обприскували свої дерева, не хотіли вживати хімікати, але на грушах з’явилась іржа, тому останні два роки боремося з хворобами. У нас на… Читати далі »

Савченко Марія
Савченко Марія
1 рік тому

Точно є, але я поки що мало що можу «діагностувати». В саду на ділянці, де ми живемо зараз, 8 яблунь, на всіх є ознаки захворювань/шкідників, але не знаю, що це конкретно. Є помірна кількість слимаків. На ділянках дідів і бабусі дерева майже не родили останній рік, що я їх бачила. Ще нічого не робила з… Читати далі »

Леся
Леся
1 рік тому

День 4, д/з 1) Напевно шкідники і якісь хвороби є ,але це катастрофічно. Найбільш актуально це різні шкідники на листях овочевих культур, особливо капусті , ну і звісно рижі слимаки . Хвороби теж якісь проявляються на кущах і деревах , але я не можу назвати їх, бо не дуже знаюся на цьому. 2) використовую методи… Читати далі »

Олена
Олена
1 рік тому

Більш за все турбують грибкові захворювання. Біля нас ліс та й сусіди не обробляють так, як слід. Біопрепарати трохи допомагають. Я не бачу великої різниці між хімією і ними – грибок рано чи пізно приходить. Тому взагалі відмовляюсь від хіміїї, хай буде все живим. Стараюсь не саджати ті сорти, які схильні до захворювань. Але сливи… Читати далі »

Оля
Оля
1 рік тому

Добрый день) Не устану Вас благодарить) как же все приходит вовремя! как раз тема вредителей и удобрений была для меня самой актуальной, насущной… опыт у меня ещё минимальный- 2 года, конечно, успела я за этот срок попробовать и мин.удобрения, и хим.обработки, благо, что в лайт варианте, но хотелось всегда только чтоб эко, био, в гармонии… Читати далі »

Ольга Чорна
Ольга Чорна
1 рік тому

Добрий день! Нас дуже докучають кроти (газон від них страждає, та і коріння дерев підгризають), минулого року була навала рудих слимаків, але скоріш за все з причини накиданих яблук у компост (там як розвідник був…). За кротами бігає мій чоловік з матюками :), бо газон він доглядає. Що він тільки не робив: і гучні пристрої ставив,… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

Добрий день! Дуже дякую за вашу працю! В мене основні проблеми на ділянці то руди слімаки, кроти, фітофтора. В минулому році все обробляла біопрепаратами жива земля. Рослинам сподобалось))) Дивлюсь як кроти перекопали всю ділянку, розумію, що то вони слимаків шукають. Хотіла їх отруїти на весні, а зараз думаю може не треба))) Хочу пролити агрозином. Но… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому

Дуже важко боротись з вишневою мухою. Вже три роки червивi черешни. Сливи взагалi не памятаю коли був гарний врожай. Майже вс i червивi. Курчавiсть персика призвела до загибелi дерева. Плодова гниль яблук, монiлiоз абрикос. Не дуже вiриться що можна без хiм. захисту. Пероноспороз огiркiв, фiтофтора томатiв. Все це уже в землi, в повiтрi, у водi.

Валентина Кузьмик
Валентина Кузьмик
1 рік тому

Добрий день! Щиро дякую за лавину нових знань! Д.З. На моїй ділянці, звичайно, є і шкідники, і хвороби. Їх поширення в значній мірі залежить від дощів влітку.Не думаю що є дієві препарати від сірої гнилі полуниці в період дощів. Від кількості опадів залежить врожай картоплі та помідор.- Коли затяжні дощі, фітофтора поширюється з неймовірною швидкістю.… Читати далі »

ksushenkachornovol@gmail.com
ksushenkachornovol@gmail.com
1 рік тому

Добрий день, дякую за інформацію та доступне її викладення! Ви молодці! Так як у всіх в мене теж вистачає проблем з шкідниками та хворобами рослин. Навесні мені досаджає мохната Оленка, нічого не допомагає, всі тюльпани і нарциси з’їдає за пару днів, це мій самий великий ворог. На трояндах з’являється тля, але якщо вчасно потрапити, то… Читати далі »

Олена
Олена
1 рік тому

Вітаю! Шкідників не маю, а хвороба на деревах є, це інфекційні на старих деревах, які мають низький захист. У цьому році набрала багато хімії та біологічні препарати.Зараз в роздумі, що буду практично використовувати, не фанат оприскування!Але цього року рози буду оприскувати та піддобрювати. Хворі міста на деревах зріжу до здорової частини, зроблю меншу крону, щоб… Читати далі »

Ірина
Ірина
1 рік тому

Так, є хвороби, є шкідники – слимаки, колоради, вогнівка. З хвороб фітофтора. В тому році використовували хімію, зараз переосмислюю, дякую за поради.

danatonya00@gmail.com
danatonya00@gmail.com
1 рік тому

Хвороби і шкідники, звісно, є. Основні шкідники – пильщики. Боролася хім. засобами, але не часто. Зазвичай плодів вистачає їм і нам. Тля на калині, трояндах, черешні, сливах. Заважає дуже, особливо на калині. Боролася заселенням трихограми. Купую в місцевій біолабораторії і випускаю в сад кожного року. Знаю, що від хімії вона пропадає, тому намагаюся оброблять поменше.… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому

Поки які проблеми є з ділянкою не виявлено тому що і саду як такого поки не має тільки плануємо. Звичайно як і для всіх буде проблема боротьби з короладським жуком але якщо чесно поки є сумніви чи садити взагалі картоплю так як будинок в нежитловому стані, то краще на городі посадити рослини які меньше потребують… Читати далі »

Оксана
Оксана
1 рік тому

Так, на жаль хвороби, і шкідники дошкуляють, особливо Оленка, бронзовик, хрущі, колонади. З хвороб, чорна плямистість, фітофтора. Боремося по всякому, буває хімією, буває народними методами. Зрозуміла свою помилку що до грунту, тепер не буду використовувати мінеральні добрива, постараюся тільки органікою, і також органічні препарати для захисту.

Наталія Карпенко
Наталія Карпенко
1 рік тому

Все написане зникло, в телефоні не зручно. 1. Для боротьби з шкідниками використовуємо трихоґраму, настої цибулиння. Одна проблема з’явилася минулого літа – велика зелена ґусениця, яка помідори їла, раніше не було – прийшла з кукурудзи. Ще не знаю що робити – але не буде там кукурудзи точно. Хімію ми не використовуємо, підсилюємо рослини підброженими рештками… Читати далі »

Наталя
Наталя
1 рік тому

1.і 2. Велика проблема з черешнею. Навіть після весняної обробки листя скручується і всередині чорна тля. Обробляла і ґрунт вкругу дерева і стовбур, бризкаю вже по скрученому листю,але кожного року одне і те саме. До того ж черешня зріє і висячі починає гнити і в момент повного дозрівання вона гнила. Вже на 90% прийняла рішення… Читати далі »

Світлана
Світлана
1 рік тому

Від кротів допомогає квітка Рябчик, але не на великі відстані.

Антоніна Жичкіна
Антоніна Жичкіна
1 рік тому

Доброго дня. Ми під Харковом. Хвороби – цьогоріч був період довгого похолодання з дощами, тож фітофтора, незважаючи на мульчу і сінну паличку що розрослася під шаром мульчі, проявилася, щоправда там, де немає або мало диких трав . Але залишилися і здорові ділянки – там де томати сусідствовали з травами вище томатів, і що цікаво, томати… Читати далі »

Валентіна
Валентіна
1 рік тому
Відповісти  Антоніна Жичкіна

Вибачте за мінус, в телефоні тикнула((((( ваш підхід дуже вірний))) всіх благ вам здоров’я та миру)))

Світлана
Світлана
1 рік тому

Добрий день.Дякую за чудову ,змістовну ,консультативну допомогу.Звичайно я скористаюсь вашою порадою в багатьох напрямках про які я вже писала.Дякую,що ви ділитесь своїми знаннями.Здоров’я вам,наснаги,творчих пошуків і звичайного щастя.А тепер д/з.Найперша проблема від якої гинуть не старі плодові дерева це якийсь незрозумілий біло-сірозелений наліт чи нарости по всьому стовбуру ,а потім гілках.Бачила в інтернеті як його… Читати далі »

semeniymk@ukr.net
semeniymk@ukr.net
1 рік тому

Доброго дня всім учасникам вебінару і дуже дякую організаторам за четвертий день! Прослухала і дуже щаслива від того, що дуже багато чого давно використовую на своїй ділянці, дякуючи порадам Клубу органічного землеробства, як то: більше 10 років ми містяни сортуємо відходи і кожного тижня всі рештки біологічного походження вивозимо в село на компостну кучу, звідки… Читати далі »

Надія Зайцева
Надія Зайцева
1 рік тому

Вітаю! Шкідники, звісно є. До речі, лише минулого року дізналася, що в самшита є вороги. До цього років з 30 ріс великий кущ і декілька маленьких без жодних обробок і проблем. А тогорік на місто вперше було нашестя вогневки і багато в кого загинули кущі. Найбільше дошкуляють колоради бо садимо багато картоплі, але поступово зменшуємо… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому

Добрий день! Домашнє завдання до уроку 4.
1) У моєму саду звичайно є і хвороби і шкідники. Найбільше докучають кроти, бо перерили вже весь сад, а ще рижі мурахи, які кругом.
2) Для боротьби стараюсь використовувати природні засоби: мідний та залізний купорос, фітоспорин, йод, перекис тощо.

Item added to cart.
0 items -
177
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину