Марафон “Прекрасний сад без важкої праці”

День 4. Догляд за садом. Поліпшення ґрунту та захист рослин

[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day4″ start_at_playlist=”” start_at_video=””]

Домашнє завдання:

[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day4 hometask” start_at_playlist=”” start_at_video=””]

1. Чи є хвороби та шкідники проблемою вашого саду? Напишіть ті, які є найбільш актуальними? 

2. Які методи ви використовуєте для вирішення цього питання? Чи зміниться щось у ваших діях після сьогоднішнього дня? Якщо так, що саме плануєте робити?

Відповідь на домашнє завдання напишіть нижче у коментарях.

Матеріали 4-го дня:

PDF-презентація до уроку День 4.

Підписатися
Сповістити про
guest
177 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Оксана Лупшак
Оксана Лупшак
1 рік тому

Нажаль наші сади хворіють і навіть дуже серйозно. Останні роки спостерігається моніліоз виноградників і фруктових дерев. Плоди айви ,вражені якимись гнилями, не встигають дозрівати. На яблунях спостерігається парша. А багато де в сусідніх садах ,а також і в нашому, жахлива ситуація з дорослими деревами волоських горіхів. Навіть молоді гілки покриваються лишайниками і за не великий… Читати далі »

olena
olena
1 рік тому

Який же сад без хвороб і шкідників? На жаль… Ще не вивчила всіх назв, але є мурахи, які розносять тлю по трояндах, кущах. На яблуньках парша, плоди гниють на дереві і хробачливіють. Помідори під кінець плодоносіння хворіють на фітофтороз. На абрикосі та сливках минулого року була кучерявість. На самшиті вогнівка. З мурахами використовую bros. Мурашників… Читати далі »

Марійка
Марійка
1 рік тому

Доброго вечора! Сказати, що прямо мені дуже дошкуляють шкідники, я не можу: дорослих дерев у мене чотири: сливу і аличу ніхто не гризе, а яблуню жере плодожерка, але не так, шоб сильно. І ушкоджені яблука дерево саме скидує, а вже ті, шо визрівають – без червячків. Але є трохи проблем. Перша – це ірисова мушка.… Читати далі »

Лідія
Лідія
1 рік тому

Дякую вам за знання, які отримала, особливо сьогодні. Бо в цьому році було стільки шкідників, як ні в якому попередньому. Раніше обробляли тільки картоплю актофітом. А в цьому році і білокрилка, яку не брала ніяка хімія. Як не дивно втекла вона від валер’янки. І слимаки, і мокриці, і тля, і хробаки, і фітофтора і… .… Читати далі »

Останнє редагування 1 рік тому від lidiasvidka@gmail.com
Олександр
Олександр
1 рік тому

Слава Україні! Хвороби і шкідники є, але щоб було проблемою – ні. Колись природа сама впорається, колись треба допомогти. Грунт насичений червяками, тому селяться кроти, по чиїх ходах забігають миші, які надгризають моркву, селеру та пастернак. Та і тля розкошує. А ще плодожерка. Проте, урожаю вистачає. Абрикоси і сливи вражаються моніліозом, а деякі сорта яблук… Читати далі »

olga.cernisnaumenko@gmail.com
olga.cernisnaumenko@gmail.com
1 рік тому

1️⃣Нам дісталася дуже виснажена, спустошена земля. Розпечену суху, еродовану поверхню зрідка прикривали від суховіїв поодинокі стебла полину. Минув час, з’явилися трав’яні галявини. Частково оздоровилася Земля, а з нею і посаджені рослини. Все ж доводиться захищати саджанці від навал ОЛЕНКИ, ЛИСТОЇДІВ, ПЛОДОЖЕРОК, КЛІЩІВ, ТЛІ, ДОВГОНОСИКІВ, ХРУЩІВ… Часто хворіють рослини паршею, мучнистою росою, курчавістю, дірчатою плямистістю🙉 –… Читати далі »

СВІТЛАНА
СВІТЛАНА
1 рік тому

В основному хворіє виноград і навесні вже декілька років на абрикосах моніліоз, а потім плодова гниль. Обробляю біопрепаратами але в клубі ОЗ рекомендували їх обробляти кожні два тижні, а це не завжди вдається. На овочевих грядках, вони в мене стаціонарні, проблем майже немає, тому що все мульчую, періодично обробляю біопрепаратами, практикую змішані посадки і сівозміну,… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому

1. Хвороба є: вже кілька років щось чи хтось за одну ніч з’їдає калину. Учора зелена квітуча калина — завтра голі гілки… 😥 Хімічні засоби я не використовую. На шовковиці — дерево молоде — з’явився світлого кольору мох (чи щось схоже). Стара айва щовесни цвіте (дуже красиво, квіти схожі на магнолію), але жодного “яблучка” не… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

Нажаль, і хвороби , і шкідники…По шкідниках слимаки, медведки, мурахи, а з ними і тля, нажаль можуть додатися кроти, навідує і білокрилка:(( З хвороб більш за все дратує фітофтора на томатах та курчавість на персиках…і з’являється ржа на грушці. Намагаюсь вирішити хвороби – хімією, шкідників – отрутами…Поки що програю…Ваши поради корисні, буду намагатися перемогти завдяки… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому
Відповісти  Тетяна

HB-101 використовувала, якоїсь користі не побачила, зовсім, нажаль…

Ninel
Ninel
1 рік тому

Дякую за змістовний вебінар.Ми як і всі садівники огородники потерпаємо від шкідників та хвороб наших рослин. До нашого активного залучення в догляд за садом ,квіткоїд знищував майже весь врожай . Змушені були використовувати хімічні засоби боротьби. На протязі останніх років квіткоїд не докучає. Замість нього з”явилась оленка волохата та бронзовка. Особливо бронзовка нищить ароматні троянди… Читати далі »

Ірина Рабченюк
Ірина Рабченюк
1 рік тому

1.Хробак все зжирає. Це – головна наша проблема. Метаризин застосовували. Буває, дерева чорніють і засихають. І у нас, і у сусідів.
2.Застосуєм ЕМки в саду і на городі. Можливо, ще якісь біопрепарати. Мікоризу я не дооцінила в свій час. Треба застосувати.

Olena Yeliseyeva
Olena Yeliseyeva
1 рік тому

У мене є садок з старими яблунями, яблуки майже всі впадають до того як повністю достигли. Здається це моніліоз. Мені не потрібні ці яблука, я хочу залишити сад лише заради атмосфери. Але мені важливо, щоб від них не захворіли нові рослини (в тому році посадили персики і абрикоси). Чи потрібно якось обробляти молоді рослини заради… Читати далі »

Олена Шрубковська
Олена Шрубковська
1 рік тому

1. Так, і хвороби і шкідники надокучають. Колорадський жук, всіляка живність на малині і смородині, трипси, пильщики, галлиці, огньовки…брррр. А ще слимаки, миші, кроти, ще якісь землерийки… Фітофтора, борошниста роса, чорна п’ятнистість, кіла, парша… Все це разом ще той головний біль… 2. Методи завжди радикальні – засоби захисту з магазину, тобто хімія. Аби лиш спрацювало.… Читати далі »

Ольга Алфьорова
Ольга Алфьорова
1 рік тому

Добрий вечір! В нашому великому старому саду і на старих і на молодих рослинах є і шкідники і хвороби. Від самшиту довелось відмовитись, бо його з’їли за один сезон. Дошкуляють колорадські жуки з попелицею. Бронзовки намагаються з’їсти півонії та іриси. Більш за все шкода вишні, хоч їх і дуже багато, (крім посаджених, самі утворилися з… Читати далі »

Irinkam
Irinkam
1 рік тому

Добрий вечір! Дуже жаль, що вебінар підходить до кінця🙂 1) Шкідник на ділянці один – той, що землю риє🙂. А! Ще білокрилка. В грунті багато чого є, але вони не заважають🙂 Хвороби. Персик скручує листя та яблуні майже з зеленим стовбуром. 2) Хімію ми не застосовуємо. Намагались народними розчинами щось робити. Раніше на моїй батьківщині… Читати далі »

LiudaRuda
LiudaRuda
1 рік тому

Була свідком багаторічної боротьби з кротами на батьківському подвір’ї в 6 соток. Прослухавши сьогоднішній день , зрозуміла чому в них не було слимаків. Ще вони боролись з колорадським жуком. Тепер вже знаю, як зробити так, щоб з ним не боротись. Ще раз дякую, що поділились своїми знаннями. Для мене, як початківця, ви знахідка💕

Олена
Олена
1 рік тому

Доброго вечоро всім! Я мабуть майже щаслива людина, бо у мене практично немає шкідників на ділянці. Слимаків мало, тля з’являється тільки під час цвітіння калини і жимолості в невеликій кількості. Зате в мене живе сім’ я їжаків, в старій трубі (колись був водостік) гніздиться сім’я горобців, у сусідів-близько до мене є дупло з шпаками. Порядок… Читати далі »

Оксана
Оксана
1 рік тому

Добрый день. И болезни и вредители присутствуют. По вредителям у меня как и у большинства вопрос по слизням, в прошлом году боролась с ними улицидом. Так же в прошлом году было прямо нашествие личинок майского жука использовала энтоцид и сеяла горчицу ( сегодня была рада услышав что выбрала верные методы борьбы). Еще у меня засилье… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому

Вітаю вас, і дякую за корисні уроки! Моя дача знаходиться біля лісу, Київ. Проблеми в саду: гниль яблук на гілках, червиві плоди на них, хвороби і шкідники троянд. Методи боротьби: обприскую дерева бордоською рідиною навесні, і все, Вони дуже великі і високі, їм по 30 років, і обприскати їх гарно для мене дуже важко. Тому… Читати далі »

Ольга
Ольга
1 рік тому

Добрий вечір!! Використовую біопрепарати! Дуже добре працюють! Але найкраще мені подобається Здоровий сад та Єкоберин с эмочками!!! Была проблема з персиками, оброляла цією баковою сумішшю, але не по дві гранули, а по4-5. Все вдалося!!! Зараз багато проблем з корою дерев. Батько зажди білив стовбури , я не встигаю і почалися морозобоіни, камідь і звісно наслідки!… Читати далі »

Чаленко Павлина
Чаленко Павлина
1 рік тому

Дуже велика проблема- жук кравчик. Стриже навесні все підряд. Виходить на полювання після сходу сонця, а повертається під час заходу сонця. Лить в норки воду з олією, коли він на полюванні- немає сенсу. Приловчилася вистежувати його по колиханню рослин, коли він вибирається по рослині до соковитої частини. В норку залазить дуже швидко, треба помітити в… Читати далі »

bozhko_inna@ukr.net
bozhko_inna@ukr.net
1 рік тому

Доброго вечора! Дякую за урок! Домашнє завдання 4: 1. Чи є хвороби та шкідники проблемою вашого саду? Напишіть ті, які є найбільш актуальними?  Найбільші шкідники мого саду – це личинки хрущів, медведки в грунті, а також гусінь на кущах самшиту і попелиця на деяких кушах. Не вважаю це занадто великою проблемою мого саду. 2. Які… Читати далі »

Антоніна
Антоніна
1 рік тому

Антоніна. Шкідники не надокучають, ми з ними якось уживаємося. Монокультур немає, садимо всього потроху. Дякую за прості пояснення складних речей. Радує те, що ми вже дещо з порад Петра і Надії впроваджуємо, наприклад, не перекопуємо землю. До будь-яких препаратів відносимося дуже обережно. Поки що не збираємося щось застосовувати.

Зоя
Зоя
1 рік тому

Доброго вечора. На нашiй дачi найбiльшим лихом були слимаки. Скорiш за все через великий полив. Нашi дачi розташованi на пiщаних дюнах, а грунт був завезений поверх, товщин на штик або пiвтора лопати.без полив в жару все сохне, а надмiрний полив сприяэ розмноженню слимакiв. Забирала вручну, поспала попелом капусту. Улiцид теж використовувала, а в мiсцях скопичення… Читати далі »

Лариса Мельниченко
Лариса Мельниченко
1 рік тому

З проблем – попелиця дошкуляє калині, червива слива і чорний “наліт” на ягодах агрусу. На агрусі застосовувала деревний попіл. Проблема в тому, що посипати треба регулярно, займає багато часу. Із сливою ситуація покращилась після розвішування годівничок – синички віддячили. Найскладніше з попелицею. Є сонечка, та вони не справляються. Спробую повісити готель для комах. Можливо, вдасться… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому

1 Болезни и вредители – большая проблема нашего сада.Есть все, о чем вы сегодня говорили. Очень много кротов. Возможно, они полезны, но нам портят жизнь.
2 Применяем химические и биопрепараты. Сегодня было очень интересно.
обязательно будем использовать ваш опыт и советы в борьбе с вредителями и
болезнями.

agrobirga@gmail.com
agrobirga@gmail.com
1 рік тому

Це Валерій. Шкідшика не проблема у садую Профілактично використовуємо настоянку часнику. мідний купорос.Дуже душа не лежить до препаратів зі складними назвами. Але цікаво.

Лія
Лія
1 рік тому

Доброго вечора. Дякую за цікавий матеріал. Подобається як ви доступно все розповідаєте. В нашому садку є ділянка, де дерева не ростуть більше 3 років, сохнуть помалу і гинуть. Звернула увагу, що ясени і акації теж не ростуть високі. Обробляли, удобрювали, поливали, а результату нема. Зараз насадили калину і бузину. Чекаємо весну. Задумалась про черемху. А… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

Ми з чоловіком тільки початкові садівники, купили ділянку в 2021 році. Помітили, що з шкідників є крот.Прки не знаємо, що з ним робити. З хвороб на трояндах з’являється грибок ( чорні плями), оприскували фунгіцидом, тля на яблунях- оприскувала розчином мила з нашатирним спиртом. Дуже вдячна Надії та Петру за корисні поради та цінну інформацію, буду… Читати далі »

Марія Квятковська
Марія Квятковська
1 рік тому

1.    Наразі, постійно не проживаю там, де планується створення саду, тому уявлення про хвороби та шкідників, майже відсутнє. Рослинність, яка вже є на ділянці виглядає цілком здоровою. Явних ознак хвороб, або уражень шкідниками не помічала. Планую починати спостерігати за ділянкою свідомо вже в цьому році. 2.    Після сьогоднішньої лекції ще більше впевнилась в тому, що моє рішення… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

ДЗ 4 1. Хвороби і шкідники не дуже мені докучають на сьогодні. До нас дім 10 років стояв пустий і дикий. На території було багато їжаків, змій, пташок, жаб, лис та іншої живності. Ми прийшли і намагалися, по-можливості, нікого не ображати. Тому, я думаю, шкоди від нас великої не стало і шкідники нам не дуже… Читати далі »

Татьяна
Татьяна
1 рік тому
Відповісти  Тетяна

Болезни и вредители есть как у всех, яблоки гниют на деревьях, собираю зеленоватыми и не обрабатываю, абрикос поражён монулезом, сильно обрезала подсохшие ветки и цветы опадают, плоды не завязываются практически, не обрабатываю, муравьи и тля, с муравьями борюсь механически разрушая гнезда, а тлю обрабатываю мыльным раствором, от кучерявости персика использую раствор на основе чеснока и… Читати далі »

Інна
Інна
1 рік тому

Влітку було засилля слимаків. Використовувала Уліцид, не перемогла. Думаю, що буде багато і цього року. Є й інші шкідники, поки що не докучають, бо в саду багато птахів. Другий рік немає абрикосів – бруньки квіткові були, потім засохли і опали. Загинув персик. А профілактикою потрібно займатися, уже й біопрепарати куплені. Будемо чекати теплої погоди)

Останнє редагування 1 рік тому від innawk2020@gmail.com
Міра
Міра
1 рік тому

В нашому саду є попелиці, кроти, хрущі, мурахи… Від попелиць наклеювала липку стрічку на стовбур яблуні, трохи помагало. На смородині просто обривала листки… Від мурах посипала борною кислотою з цукром, але безрезультатно. Від кротів прив,язувала металеві кришки до палок, надягала порожні алюмінієві банки від пива на палки, трошки менше. Спробую зробити хатинки для комах, шпаківні…… Читати далі »

Анна
Анна
1 рік тому

Занимаюсь своим участком всего полгода , на участке был уже сад, сад взрослый , ему около 8 лет. Запущенный соответственно сейчас приводим его в порядок, из вредителей за эти полгода замечен слимак , улитки, некоторые деревья болеют камедь, гниль, есть поражения черные похоже на чёрный рак, но утверждать не буду. Осенью из за запущенности сада… Читати далі »

Ірина
Ірина
1 рік тому

Добрий вечір! З нетерпінням чекаю вечора, щоб подивитись черговий урок, а серед дня час від часу так і тягне зазирнути в чат телеграм-канала. Слухаю вас з великим задоволенням. І в чаті іде таке жваве і доброзичливе спілкуваня! Всього чотири дні, а атмосфера гармонії, спокійної впевненості, доброзичливості дає відчуття ніби знаю вас вже давно, і так… Читати далі »

Олена
Олена
1 рік тому

Так хвороби і шкідники є нажаль. Шкідники це слимаки, хрущі, цикадки, попелиця, гусінь . Може якихось я і не знаю ще. Навесні обробляю сад прпрепаратом 30д, сумішами гаупсін+бітоксибацилін+ліпідосцид здається, точно не пам’ятаю , заселяла трихограму. 30д результат помітен. Від інших не впевнена, користувалася багато років, потім не користувалася, не маю впевненого переконання. З хвороб борошниста… Читати далі »

Елена
Елена
1 рік тому

Благодарю вас! Я давно начала постепенно переходить на биопрепараты, но этот эфир подействовал как волшебный пендель! Теперь постепенность поменяется на категоричность. 1. Вредители и болезни есть. Как же без них то? Это, наверное, неотъемлемая составляющая любого сада-огорода. Самое критичное на сегодняшний день для моего участочка, пожалуй, гниль. Плоды не успевают созреть. Гниют прямо на деревьях.… Читати далі »

Останнє редагування 1 рік тому від selena6219@gmail.com
Валерія
Валерія
1 рік тому

Були проблеми з блошками, які зжерли алісум, а на петуніях час від часу заводилася тля, слимаки теж з’являлись. Боролась із ними як прийдеться – за описом купувала препарати в епіцентрі, не замислюючись про ступінь їх токсичності. Зараз, звісно, хочеться спробувати щось з приставкою біо. Взагалі, треба мати якийсь план підживлень і профілактичних обробок біопрепаратами, спробую… Читати далі »

Виктория
Виктория
1 рік тому

Добрый вечер. Конечно есть и вредители и болезни. Трещины на абрикосах, тля, слизняки под виноградом. Да ,ёжики помогают хорошо против слизняков! От муравьев сильно не избавлялись, как вы сказали использовала ленту липкую вокруг стволов. С тлей боролись с помощью чистотела (замачивала чистотел вместе с корнем на двое суток,затем процеживала ) добавляла прилипатель и опрыскивали. Спасибо… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

Так, є певні проблеми, хоча їх прояви різні рік від року. Минулого літа дуже сильно потерпали від оленки волохатої та від бронзовки, яка жерла наші квіти. Збирали кожного дня вручну просто сотнями + сині ємкості під кожним деревом. Дякую за ідею що велика стара груша за ділянкою частково відволікає, мабуть, не будемо від неї позбавлятися.… Читати далі »

Інга
Інга
1 рік тому

1. Із хвороб вже стикнулася з фітофторою на томатах. Деяких шкідників також зустрічаю (ведмідка, тля), але їх, на щастя, якось не дуже багато. Тобто масового знищення рослин не відбувається. 2. Фітофторі намагалася запобігти профілактикою (мульчування, видалення нижнього листя, профілактична обробка біопрепаратами). Але щось без досвіду зробила не дуже якісно, а щось невчасно. Літо ж випало… Читати далі »

Сергій
Сергій
1 рік тому

Доброго вечора всім “лінивим”садівникам😁.Сад є,значить є шкідники,і хвороби,і скільки буде сад,стільки буде це проблемою .Нажаль.Раніше користувався біопрепаратами,ніби все виходило,та весь час з мене сміялася жінка,і сусіди,із знайомими вкупі.З часом ставало часу менеше,і менше(народилися діти),збільшилисч площі городини,і прийшлось перейти на хімію.Просто хімія дає довший захист,і відповідно,більше вільного часу залишається.Останніх два роки для помідор,і винограду знову став… Читати далі »

steperovai@gmail.com
steperovai@gmail.com
1 рік тому

Дякую за урок! Шкідники з якими стикалась: вогнівка на самшиті. Перший рік боролась попелом. В минулому році пропустила момент початку, самшити зїдені, і цього року ідуть на утилізацію і заміну на туї. Також кожного року на молодих пагонах троянд з’являється тля. Просто збираю руками проходячи повз. У мене не один десяток кущів, але 5-10 хвилин… Читати далі »

Ирусик Перегиня
Ирусик Перегиня
1 рік тому

Доброго времени суток! 🌲 Большое спасибо за информацию. Она бесценна. ❤️ Вредителей перечислю в порядке количественного возрастания😄 🪲 Жук кравчик 🦗 Слизняки 🐛 Гусеницы 🐞 ЗАЙЦЫ 🐝Улитки Пока, в силу неопытности, никак с ними не боролась. Однако теперь, планирую разобраться в данной Вами информации, и проводить и профилактику, и необходимую защиту. Благодарю сердечно ❤️ Вцелом… Читати далі »

Світлана
Світлана
1 рік тому

Доброго вечора! Найбільшою проблемою у нашому саду є боротьба із попелицею. Використовувала різні методи, найбільш ефективними були клейкі стрічки на стовбурах дерев що перешкоджало пересування мурах. Також проблема із фітофторою на винограднику. Після першого дня була переконлива думка позбутися виноградника, а після сьогоднішньої презентації я мабуть спробую використати рекомендовані вами препарати та ще поборотись за… Читати далі »

Світлана
Світлана
1 рік тому

Звісно є шкідники. Починає атаку волохата оленка,. Коли встигну абрикосу каліпсою опирскати, то пару десятків абрикос з:їм, на полуницю не використовую, іногді кидаю спанбонд, іноді обхожуся синіми таззіками та кульбабами. Прмітила, що не варто застосовувати кілька років підряд гірчицю, бо дуже багато тоді білих метеликів і довогдиться відмовлятись від редиски та капусти. Не дивлячись на… Читати далі »

alena.khrypko@gmail.com
alena.khrypko@gmail.com
1 рік тому

Добрий вечір! Проблеми, безумовно, є. 1. Нагальна проблема – це як зберегти залишки самшитів від вогнівки. Дякую вам дуже за поради! А також було корисна інформація в чаті. У мене самшитів багато, за 16 років вони пропали вперше і дуже швидко. Я люблю придавати їм різноманітні форми. Частину ми вже втратили, нажаль. Дякую за пораду,… Читати далі »

Аліна
Аліна
1 рік тому

1. Шкідники: тля на кущах порічок та троянд. Також корені троянд підгризають шкідники. Плодові дерева хворіють – цикадка – тріщини на деревах. Іноді нападає гусінь. 2. Від гусіні робили захисні пояси на деревах. Від тлі кущі обробляли настоянкою крапиви і полину з часником та мильним розчином. Від під’їдання коренів не знали чим боротися. Ви розширили… Читати далі »

taranchenko.am@gmail.com
taranchenko.am@gmail.com
1 рік тому

Я новачок в садоогородництві (3 роки), то ж мало досвіду та ось те що помітила: Хвороби/шкідники – помідори (чорніють, я так розумію це фітофтора) – нічого не робила бо якось не складалось) – капуста щось їсть – кропила якимось препаратом, та ніразу урожай не отримала) – тля на калині, бузині – діти знаходили божу корочку… Читати далі »

Андрій
Андрій
1 рік тому

Доброго вечора, так буває, це персики хворіють частіше листокруткою обробили препарат здоровий сад, хвойні – туї у цьому році почали жовтіти спасав різними препаратами, нажаль декілька дерев висохли…
Після Вашої лекції зрозумів яким чином та якими біо препаратами треба підтримувати свій сад, дякую!

Item added to cart.
0 items -
177
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину