Чому так мало садів мінімального догляду

На фото: Суниця, а також гриби маслюки, рижики та інші, з’явилися в нашому плодовому саду самі))) це другий рік, коли у нас з’явилися ці ароматні ягідки

Який садівник не мріє про сад, який буде вимагати мінімального догляду? Щоб посадити сад 👍 і потім майже не працювати, але при цьому отримувати задоволення, радість 😀 від спілкування з рослинами і гарні врожаї 💪

Так чому тоді так мало навколо нас таких садів? Чому сучасні сади не є самодостатніми від слова взагалі? Чому, для того щоб сад був прекрасним і продуктивним, доводиться застосовувати добрива, боротися зі шкідниками і хворобами рослин, а ще й обрізати, поливати, прополювати… Ви не задавалися таким питанням?

Головна причина – людина!?

Ці питання хвилювали мене з 1998 року, коли я познайомився з новою для мене концепцією з книг Володимира Мегре: “Все! Все на землі – кожна травинка, кожна комашка створені для людини, мають своє завдання і призначені для служіння людині… Але людина вашого світу дуже мало знає, щоб скористатися наданій їй можливості в повній мірі”.

Я повірив у цю концепцію і почав шукати відповідь. І відповідь прийшла, – головна причина того, що сади вимагають значного догляду і без участі людини приходять в занедбаний стан, пропадають, – це сама людина!!! 😳

На підтвердження до цього ще кілька цитат від практиків:

“Головний шкідник врожаю – людина”. Юрій Слащінін

“Природа досконала, помилки робимо тільки ми – люди”. Зепп Хольцер

“А що, якщо не робити цього? А що, якщо не робити того?”- це мій спосіб мислення. Зрештою, я прийшов до висновку, що немає необхідності орати землю, немає необхідності вносити добрива, немає необхідності робити компост, немає необхідності використовувати інсектициди. Коли ви додумуєтеся до цього, то залишається небагато таких агротехнічних прийомів, які дійсно необхідні”. Масанобу Фукуока

З 2002 року я приступив до практичного дослідження методу “нічого-не-роблення” у саду. І з того часу спостерігаю за рослинами, вивчаю досвід тих, кому вдається створювати такі сади.

Спочатку це був Клуб органічного землеробства, плоскорізи Фокіна, ефективні мікроорганізми, біодинамічне землеробство, вивчення літератури: Н.Курдюмов, М.Фукуока, І.Овсинський, А.Подолинський, Е.Пфайффер, Т.Хіга, А.Ігонін і багато інших. У 2008 році поїздка до помістя Зепа Хольцера – Краметерхоф у австрійських Альпах, та серйозне знайомством з пермакультурою. А в 2010 році вже Хольцер приїхав в Україну, і разом з ним, на нашій ділянці на 1 га, я почав проект створення такого саду, зробивши вітрозахисний вал висотою 2-2,5 м уздовж межі ділянки. Питання створення саду майже без догляду стало більш ніж реальним 😉

Відтоді довелося пережити і суховії, і пожежі тощо, і виявилося, що самі дерева і чагарники не ростуть… Ентузіазм згас, на якийсь час ділянка була покинута. Пригадується цитата А.Екзюпері: ” Земля допомагає нам зрозуміти самих себе, як не допоможуть ніякі книги. Бо земля нам чинить опір. Людина пізнає себе в боротьбі з перешкодами”.

Тепер, з новими силами та розумінням природного саду, ми з моєю дружиною Надією створюємо свій сад, і результати нас надихають! За останні три роки ділянка дуже сильно змінилася, і зараз посаджені рослини прекрасно ростуть і радують нас своїми врожаями.

Нижче невеличка підбірка фото про наш сад, що ми там робимо)

Онлайн-курс зі створення природного саду

Сьогодні ви можете скористатись нашим досвідом і знаннями, отриманими на своїй ділянці і на десятках проектах природних садів. На курсі “Створення природного саду від А до Я” ви за півтора місяці разом з нами зробите величезний крок до саду своєї мрії.

Адже, як показала практика з нашими студентами, ключова проблема у створенні такого природного саду – це відсутність системи знань, у більшості просто немає повної картини створення природного саду. А в книгах та інтернетах дуже багато суперечливих рекомендацій і порад, часто для ваших умов взагалі помилкових.

Тому ми створили покрокові рекомендації для вас. Діючи послідовно, ви пройдете з нами шлях від своєї поточної ситуації до створення ескізного проекту, підбору рослин і розміщення їх в своєму саду. Зробите це так, щоб в майбутньому такий сад вимагав від вас мінімального догляду: мінімум роботи – максимум продуктивності.

Курс зі створення природного саду ми проводили вже чотири рази, тому програма максимально практична, щоб ви гарантовано спланували свій сад. За посиланням можете ознайомитися з відгуками наших студентів з попередніх курсів.

Дізнайтеся докладніше про курс >>>

Антуан де Сент-Екзюпері, життя на землі, Зепп Хольцер, Масанобу Фукуока, навчання, наш сад, природний сад, роздуми, цитати

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Item added to cart.
0 items -
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину