Марафон “Прекрасний сад без важкої праці”

День 2. Планування, принципи дизайну самодостатніх садів

[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day2″ start_at_playlist=”” start_at_video=””]

Домашнє завдання:

[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day2 hometask” start_at_playlist=”” start_at_video=””]

1. На якому етапі життя знаходиться ваш сад і ви, разом з ним, як садівник 😄

2. Які функціональні зони та об’єкти вже є у вашому саду? А які плануєте зробити (живопліт тощо)?

Напишіть їх по порядку: на першому місці те, що забирає (або буде забирати) найбільше сил та часу 🙄 На останньому – те, що майже не потребує від вас догляду 👍

3. Проаналізуйте п.1 та вирішіть, які зони та об’єкти ви зменшите або збільшите, що переплануєте, а від чого відмовитесь. А може все залишите, як є 😀

Відповідь на домашнє завдання напишіть нижче у коментарях.

Матеріали 2-го дня:

PDF-презентація до уроку День 2.

Підписатися
Сповістити про
guest
248 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Руслана
Руслана
1 рік тому

Наш сад знаходиться на етапі зрілості, оскільки ділянка дісталась в спадок від дідуся…Багато роботи зроблено, але ще й багато попереду,ми з чоловіком намагаємось омолодити старі дерева, та доглядати за молодими, три роки тому розчистили старий сад, та доповнили молодими деревами.Живопліт був, але в запущеному стані, плющ, який був без опори.Використовую клематіси, але поки вони досить… Читати далі »

Мала Наталія
Мала Наталія
1 рік тому

1. На якому етапі життя знаходиться ваш сад і ви, разом з ним, як садівник Поки що, на етапі”вічного пошуку”. Хочу наповнити свій сад кольорами, формами, запахами. В голові малюю плани ділянки, руками не встигаю все зробити. Але потихеньку все рухається вперед. Цього літа планую облаштувати лужок для відпочинку, засіявши його білою конюшною, пересадити деякі… Читати далі »

Вікторія
Вікторія
1 рік тому

1 через те що придбана ділянка вже попередньо оброблялась колишніми господарями,то мій сад вже має певний етап,але як новий господар я хочу в ньому змін і тому він знаходиться на начальному етапі планування 2 на ділянці є будинок,гараж хозпристрої,баня,дорога,дерева,чагарники,частково живопліт по межі із сусідами На жаль немає зони відпочинку,тож це в пріоритетних планах,перенос хозбудівель з… Читати далі »

Любов
Любов
1 рік тому

Я і наш сад ми з ним знаходимся на 0 етапі, стара садиба якій хочеться привнести природньої естетики. Є квітник маленький, є вільні ділянки землі поміж старих забудов. Хочеться наповнити це все рослинами. По функціоналу буде зона відпочинку мікс: декілька фруктових дерев, кущі, квіти. Обов’язково газон з білої конюшини.

Андрій
Андрій
1 рік тому

Маю дві поруч ділянки, другу купив минулого літа 17 сотих, порожня, тільки старий фундамент. Стара ділянка 25 сот., на якій живу 12 років – сад закладений 2005 р., тобто на етапі зрілості. Багато читав літератури, маю грядки Розума двох типів, постійні грядки тільки минулого року влаштував. Цими днями максимально обрізую горіхи, та через теплу погоду… Читати далі »

Валентина
Валентина
1 рік тому

В моєму майбутньому саду вже визначені місця під відпочинок, квітники та насадження. Найбільше часу доведеться приділити на встановлення альтанок та доріжок. Все інше – поступова праця в задоволення.

Ольга
Ольга
1 рік тому

1. 1- 2 етап формування саду. 2. Є жива огорожа – туї над дорогою . Постало питання обрізки, як, чим? Були меншими – було легше, ростуть трохи не рівномірно…. Зона відпочинку з невеличким газоном, троянди біля забору з сусідами, декілька дерев плодових, криничка- хочеться довести до естетичного стану краще. Зона з кашпо на ганку- саджаю… Читати далі »

Анна
Анна
1 рік тому

Доброго вечора! В 2021році посадили частину молодих дерев, десь до 20. В цьому році ще 20. Хотілося всього потрошки, і яблуні, груші, черешні, сливи, персики, абрикоси. Дуже хотіла посадити хурму і ківі, але не знаю, як вони будуть рости в нашому вологому кліматі. Після Ваших відео зрозуміла, що треба зменшувати площу городу, а збільшити сад.… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

Моя ділянка на етапі “мінус 1”. Коли хазяйка з лопатою стоїть посередині і майже плаче, бо не знає, що його робить. 2-3. На ділянці дім, парковка, маленький сарай і сосни. Ще є доріжка до сусідів. Сосни прибирати не планую. Хочу великий квітник, вірніше, такі острівки, скомпоновані за якимось принципом (може навіть за кольором). Поки квітник… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

Вітаю! Ми придбали будинок з ділянкою 12 соток, в цілому все вже було зоноване, єдин що замість городу два роки тому розбили сад, черешні, яблуні, груші, шовковиця, фісташки, цього року додалися зурма, вишня, абрикос, слива. Але невеличкий городик за будинком лишився, думаю там зробити теплі нрядки. Є багато квіткових клумб і клумбочок, і від попередніх… Читати далі »

Юлія
Юлія
1 рік тому

1. Я та мій сад знаходимся на 2-3 етапі життя. 2. З двох боків земельної ділянки вже досить висока жива огорожа (2 метра, місцями сягає 3-3,5 метра. З двох боків живопліт ще невисокий. Це через пали, які влаштовували місцеві. Протягом літа викошуємо ділянку по периметру метра на 2, а восени (крім минулого року), просимо сусіда… Читати далі »

Марина
Марина
1 рік тому

У нас батьківська дача 16 соток у Васильківськлому районі, с. Рославичі. 30 років тому ми посадили там дерева гарних сортів з Млиївського питомніка на карлікових підвоях, але не обрізали їх належно і дерева виросли високі, але сорти дуже гарні, жалко видаляти. Тому наш сад вже за віком на 5 етапі, але, він у динаміці :),… Читати далі »

Савченко Марія
Савченко Марія
1 рік тому

Ділянка бабусі Валентини 1.     Ділянка на етапі розчищення від хламу, сміття, сушняка та встановлення огорож. Я – слухаю уроки та ходжу роздивляюсь і обдумую, що робити наступним кроком. 2.     Є будинок в стані «під капітальний ремонт», вуличний погріб (потрібен частковий ремонт). Розділені частини Сад (кілька старих дерев), Город (або газон J), маленький двір. Дерева старого саду омолодити,… Читати далі »

Савченко Марія
Савченко Марія
1 рік тому

Ділянка Діда Максима і Михайла 1.     Ділянка на етапі розчищення від хламу, сміття, сушняка та встановлення огорож. Я – слухаю уроки та ходжу роздивляюсь і обдумую, що робити наступним кроком. 2.     Є дві хати-мазанки, частково обкладені цеглою і з поїденими мишами стінами. В стані «під капітальний ремонт (якщо не повне знесення і нову забудову). Є два погріба.… Читати далі »

Маріанна
Маріанна
1 рік тому

Мій сад – плодоносить, город – родить, квітник – буяє, тобто останні етапи, тільки б здоров’я вистачало все доглядати і чистити. Будинок в центрі подвір’я, тому зонувати нелегко, є всюди всього потрохи. Хотілося б 1) зробити альтанку, бо нема, і 2)”вертикальні” впорядковані грядки з овочами, бо брак освітлених місць

Олена
Олена
1 рік тому

Доброго дня! Переїхали жити на землю 4 роки тому. А нас ділянка 50сот. Зараз наш сад знаходиться на 2 і частково 3 етапі. Половина ділянки біля дому має великі дерева – це липа , груша, старі яблуні. Тут я навожу красу, підсажую плодові куші і різні екзотичні дерева другого ярусу. На іншій половини ростуть невеликі… Читати далі »

Анна
Анна
1 рік тому

Мій сад зараз на етапі наведення краси, але ще й трохи на етапі посадки дерев і кущів. З фунціональних зон: зона барбекю з альтанкою, малинник, газон, квітник (троянди, тюльпани, нарциси, лілії, хризатеми – щоб цвітнули по-черзі) + альпійська гірка, невеличкий город. фруктові дерева посаджені у різних зонах. Планую додати дві грядки-шпалери до городу, хочу також… Читати далі »

Леся
Леся
1 рік тому

Він собі росте. А я весь рік намагаюся очистити його від бур’янів. Є живопліт, чудовий засіб від зайвих поглядів, вітру, і пилюки. Живу біля дороги:( Є бесідка, зі столиком і лавками. Є гойдалка, яка постійно переїздить, бо не можу їй знайти постійного місця…Є тіньові ділянки, які мені найбільше подобаються. На них панує кілька видів різних… Читати далі »

Останнє редагування 1 рік тому від ivanychko78@ukr.net
Наталья
Наталья
1 рік тому

Наш маленький сад так же как и мы находимся на стадии разработки. Так как грунт у нас глинистый, очень тяжело приживаются некоторые растения. Ещё есть небольшой участок огорода на склоне на открытой местности с таким же грунтом.Первые года высаживали там овощи,но к середине лета они просто сгорают. В планах засадить этот участок орехами…

Валентіна
Валентіна
1 рік тому

Доброго дня, 1,2 – наша ділянка 6 соток мабуть, щось середнє між початковим етапом та 4 етапом, так як сад сгорів та більшість усіх інших рослин теж ( полуниця, малина , виноград, частина ягідних кущів); залишились старі горіхи (за парканом) , на ділянці 2 айви , груша їм десь по 30 років, та 2 молоді… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому

Будинок з ділянкою придбали минулого літа, тільки встигли трохи поприбирати , повикопувати вишні самосіви які росли у дуже великій кількості, трішки посаджено малини, полуниці, смородини , порічки буквально по 2 кущі, повирубували сухі дерева. Поки бачу що на першому місці багато часу забере город так як потрібно посадити щось але не картоплю і підживити землю,… Читати далі »

Марина
Марина
1 рік тому

Моя ділянка на 1 етапі. Я мабудь теж на цьому рівні. З зон є город, теплиця, квітники, виноградник, сад молодий. Ще багато землі под бур’янами, а також голої землі. Планую замульчувати все, що можливо

Людмила
Людмила
1 рік тому

Мій сад, знаходиться на етапі перевтілення з городу на квітники і зони відпочинку. Дякую за чудову інформацію. Для себе взяла. Що в кожному сезоні свої рослини. З бур’янами не боремося, а заміщуємо грунтопокрівними. Придивитися що я бачу, як бур’ яни. Висажу туї Брабант як огорожу.

Світлана
Світлана
1 рік тому

Сад- постійно в розвитку! Деяким деревам- 9 років, деяким-3-4. Минулого року різко засохли крупний абрикос та слива, яка гарно плодоносила. Хочу знайти сорти, стійкі до моніліозу. А ще хочу посадити адаптовані хурму, ківі. Тож, сад -на кількох етапах одночасно, а я – на етапі розуміння, що потрібно щось міняти, не витрачати стільки часу. Крім саду… Читати далі »

Галина
Галина
1 рік тому

1. Наш сад і ми, як садівники, знаходимось на етапі посадки дерев і кущів та частково на етапі наведення краси. 2. Є зона життєзабезпечення – грядки, город, це забирає найбільше сил. Мабуть і зона виробництва є, бо фруктових дерев посадили багато 4 роки назад, врожай плануємо реалізувати. Також маємо зону щоденного відвідування – альтанка, квітники.… Читати далі »

Марія
Марія
1 рік тому

Завдання до 2 дня. Мій сад знаходиться між двома фазами: посадка нових дерев та кущів, формую також почвопокривній шар і, в той частині, що дісталася від попереднього власника – навпаки, забираю непотрібні мені рослини. З зон маю(починаючи с затратних по часу): город, газон, молодий сад, невеличку клумбу, дорослий сад. Город треба зменшувати, бо не з’їдаємо… Читати далі »

Оксана
Оксана
1 рік тому

Мені трішки складнувато сказати на якому етапі мій сад. Мабуть всі етапи по троху, тому що в мене вже доволі старий садок, мабуть більше 60 років, тому доводиться дещо вже викорчовувати і насаджувати нове, а також міняти місцями, так як клімат змінився і те, що раніше там залюбки росло, тепер не хоче. Також довелося скоротити… Читати далі »

Оксана Юріївна
Оксана Юріївна
1 рік тому

Доброго вечора. Мій сад знаходиться на 1 етапі створення. Вже є план ділянки з функціональними зонами на основі року спостережень. Заплановані посадки вітрозахисних живоплотів, плодового саду, разплідника багаторічних рослин . Будемо продовжувати роботу над збільшенням плодючості землі під майбутні овочеві грядки.

Наталія
Наталія
1 рік тому

Я і мій сад знаходжусь на стадії хаосу. Ми купили ділянку з вже готовим садом. Зрозуміти що там робити досі не знаю. По саду посаджена полуниця, вочевидь здичавіла . Думаю треба прибрати, потрібно зорієнтуватися із зонами і квітами.

Надія Зайцева
Надія Зайцева
1 рік тому

Ми з моєю ділянкою знаходимось на етапі перетворення суцільного лисого городу у затишний садок. Найближчі плани – вітрозахист та живопліт, а ще закрити якомога більше голої землі. Будемо використовувати в тому числі і конюшину, дуже мені сподобалася. Найбільше зусиль забирає город, але без нього поки що ніяк, потім виноградник. В позаминулому році зробила клумбу з… Читати далі »

Наталка
Наталка
1 рік тому

1.Ми на першому етапі. Спостерігаємо, розчищаємо ділянку, косимо ділянки майбутнього лугового газону. Доглядаємо за існуючими деревами, кущами, погралися з городом та квітниками. Висаджуємо сосни. Маємо намір зайнятися детальним плануванням. Задумуємося про додаткові заходи налагодження мікроклімату. Обмірковуємо можливість створення водойми на ділянці. 2.Найбільше часу на даному етапі вкладаємо в косіння трави для лучного газону, розчищення захаращених… Читати далі »

АННА
АННА
1 рік тому

Д/з 2. Я і мій сад знаходимося на 3 етапі. Ділянка 18соток. 6 років там займаємося. Я вже більш менш розумію, що і як я хочу, Город який для картоплі , помідорів і т.п зменшили вдвічі, порівняно з першим роком. З’явилися стаціонарно грядки полуниці, які майже не потребують прополки (під чорним агроволокном). Ще деякий час… Читати далі »

Антоніна
Антоніна
1 рік тому

Антоніна.Д/з 2. 1.Наш сімейний сад знаходиться на етапі наведення краси. А я, на тому етапі, що розумію чого хочу, щоб було в саду. А сад у нас в перемішку з городом. Ми разом із чоловіком плануємо і разом ці плани втілюємо. 2. Плануємо зони відпочинку: лавки і столи, шахи і шашки, дитяча зона для онучат,… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому

Добрий день. Дом завдання #2 Сад і садівник на початковому етапі. Десь соток 12 ділянка має невеликий уклін на південний схід, придбана два роки тому, старих дерев немає. Висаджені по периметру дворічні саджанці плодових. Має зону відпочинку, фруктовий сад, город, вигул для птиці. Більше всього часу забирає звісно город. Поки залишиться як є, може добавлю… Читати далі »

Таня
Таня
1 рік тому

1-наш сад зараз на 4 етапі. Більшій частині дерев вже по 10 років,але кожен рік ми садимо ще молоді 2- фруктовий сад: яблуні абрикоси. вишні. груші.черешні; город,де вирощуємо картоплю і овочі; кущі смородини і агрусу, шпурички; полуниця і малина. плануємо зону відпочинку з мангалом, високі грядки з овочами ближче до хати 3- зменшити посадки картоплі.… Читати далі »

Ірина
Ірина
1 рік тому

1.ділянка засаджена плодовими деревами давно, радикальні зміни вносити складно. є також урожай від ягідних кущів. дерева-кущі по периметру, по центру – грядки, парник. ближче до будинку квіти. 2.забирає часу і сил прополка малинника, полуниці, догляд за ірисами, пересадки тюльпанів, загалом – буряни на клумбах, бо з грядками легше. 3.квіти під деревами, тіньовитривалі, – складно збирати… Читати далі »

danatonya00@gmail.com
danatonya00@gmail.com
1 рік тому

Одна ділянка 10 сотих з будівлями, квітниками, деревами і кущами, в тому числі і декоративними, знаходиться в 5 етапі розвитку. Особливих елементів саду нема, окрім зони відпочинку (стіл, лави, мангал. Вона розміщена під великою сливою, поряд горіх, які захищають від спеки. Поряд висаджені декоративні кущі (виткі троянди, рябіннік, клематиси). Молоді дерева хурми, азиміна. Друга ділянка,… Читати далі »

Надія
Надія
1 рік тому

Мій сад дорослий (посадили той він ріс сам по собі). Я як садівник – учень-початківець. Ніхто ніколи мені не розказував як треба доглядати за садом. Ягоди (суниці, полуниці), кущі (смородина, малина, виноград), плодові дерева (груші, яблуні, персик, горіх, вишня). Планую додати зону відпочинку (альтанку) і маленький надувний басейн, посадити захисний пліт (вертикальний ялівець). У мене… Читати далі »

1 3 4 5

Підписатися на новини від Закоханих у сад у вашому месенджері:

Item added to cart.
0 items -
248
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину