Марафон “Прекрасний сад без важкої праці”

День 2. Планування, принципи дизайну самодостатніх садів

[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day2″ start_at_playlist=”” start_at_video=””]

Домашнє завдання:

[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day2 hometask” start_at_playlist=”” start_at_video=””]

1. На якому етапі життя знаходиться ваш сад і ви, разом з ним, як садівник 😄

2. Які функціональні зони та об’єкти вже є у вашому саду? А які плануєте зробити (живопліт тощо)?

Напишіть їх по порядку: на першому місці те, що забирає (або буде забирати) найбільше сил та часу 🙄 На останньому – те, що майже не потребує від вас догляду 👍

3. Проаналізуйте п.1 та вирішіть, які зони та об’єкти ви зменшите або збільшите, що переплануєте, а від чого відмовитесь. А може все залишите, як є 😀

Відповідь на домашнє завдання напишіть нижче у коментарях.

Матеріали 2-го дня:

PDF-презентація до уроку День 2.

Підписатися
Сповістити про
guest
248 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Лія
Лія
1 рік тому

1.Після другого дня марафону зрозуміла, що я вже майже на другому етапі. 2.маю розсадник, але називаю його “дитсадок”, де придивляюсь до різних квітів. Залишаю лиш ті, що виживають без надмірного догляду. Наразі забирає багато часу і терпіння, тому планую розсадити деякі рослини в постійні композиції і розширити розарій, який не потребу багато часу. 3.думаю організувати… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

Мій сад на 4 етапі. Хочу збідьшити зону аідпочинку за рахунок зменшення кількості плодових дерев. Найбільше часу забирає в саду догляд за деревами: обрізка, побілка, обробка, збір фруктів , збір листя… ягодні еущі потребують менше затрати сил. Багаторічні квіти ще менше…

Світлана
Світлана
1 рік тому

Мій сад здається на 4 му..Я як садівник б плчатківець. На діляці є великий ягодневий садочок,старий сад,молодий,зона відпочинку,розумні гпядки, ліс. ВСЕ ПОТРЕБУЄ ДОГЛЯДУ. Взагалі лишаю все як є і працюю над розвитком. Дякую ха вашу працю і просветительску діяльність!

Валентина Кузьмик
Валентина Кузьмик
1 рік тому

Бажаю вам здоров’я та успіхів у всіх ваших справах! Дякую за допомогу в упорядкуванні моєї присадибної ділянки! В мене все виходило якось спонтанно, без планувань…. Маю велику надію що в мене все вийде!

Міра
Міра
1 рік тому

Дякую за цікаві і насичені лекції. Маємо садок зі старих яблунь і молодих насаджень, плодів ще нема. Квітник з багаторічних: півонії, флокси, хризантеми, гортензії, жоржини, ромашки – та однорічних: майорців, нагідок, айстр, космеї… Є невеличкий газон. Хочу доповнити його мавританським газоном. Планую зробити зонування між садом, городом та зоною відпочинку. Почали висаджувати в пристовбурні круги… Читати далі »

Світлана
Світлана
1 рік тому

1. 3-4 етап молодості. Вже спиляні сосни, що ще залишались на ділянці (загинули чи згоріли), пройдений етап-викидання та заміни деяких рослин, бо наведення краси – це перманентно. 2-3 на 1 сотці, половина з якої за парканом з зонами не розженешся. Коли забереться буд вагончик, відновлю живопліт з кущів. і засаджу зараз голі клаптики- які витоптуються при… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому

1 Наш сад на этапе зрелости. Более 10 лет мы вместе с ним.
2 На нашем участке есть небольшой сад, много цветов, кустарников и хвойных.
Есть зоны отдыха, лавочки, беседки, хозяйственные постройки.
3 Участок на горе. Планируем живую изгородь вдоль обрыва, обновить фруктовый
сад, посадить больше хвойных растений. Каждый год новые идеи по посадкам.

Марина
Марина
1 рік тому

1.я знаходжуюсь на першому-другому этапі планування своєї ділянки.Вже зробила ті помилки,що ви казали про посадку плодових, не підготувала грунтвід бур’яну, але ж збудувала дім,в котрому зара живу. 2.На ділянці я зберегла всі дерева,котрі були до мене,та й повиростали самосівомгоріхи(їх небагато). Є зона городу, є декілька зон квітників, є зона хвойників. Плодові дерева що ми посадили… Читати далі »

Olena Yeliseyeva
Olena Yeliseyeva
1 рік тому

Приблизно половина території (40 соток) це холм з різнотрав’ям і старими яблунями, де-інде проростають дубки і сосни, є галявини суниці. З цією частиною поки нічого робити не планую, тільки обрізаємо сухі гілки, раз на сезон косимо траву. В низині є ще 20 соток, в минулому тут був город. Ми залишили тільки 2 соток під високі… Читати далі »

steperovai@gmail.com
steperovai@gmail.com
1 рік тому

Доброго дня! Хочу подякувати за цікаві уроки. Сьогодні вразили з тимчасовою смугою вітрозахисту. Планую робити її теж, від Вас почула як це зробити правильно. ДЗ 2. 1. Сад на першому етапі, я десь на четвертому, це моя друга ділянка. 2.Ділянка-рівне поле, пасовище, 2-3 кущі бузини, та один клен. Є будиночок і купа сараїв. Плануючи посадити… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

В мене дві ділянки. На одній дім і 20 річний сад. На проти друга ділянка де 20 років тяжкої праці не дали бажаного результату. Проіжая на 2 дні справиться не можливо. Зневірилась в своїх силах, продавати не хочу. Бо всі ці роки казали робимо для дітей а зараз для онуків. Діти завели свій сад. Онуки… Читати далі »

Ольга
Ольга
1 рік тому

Доброго вечора! Мій сад це декілька дерев, за якими треба попридивлятися, бо тільки в цьому році він у мене з’явився. Зрозуміло, що як садівник я на початковому етапі. Ніяких функціональних зон поки нема. Думаю, що більше часу буде займати прибирання листя восени. Потім , як впорядкувати врожай. Що майже не потребує догляду -це трава під… Читати далі »

Людмила
Людмила
1 рік тому

1.Саду 7 років,але я планую перепланування ,а я захоплююсь ландшафтним дизайном скільки себе пам’ятаю,як любитель.
2 є велика ділянка городу,частина якого,сад та ягідник;.планую зону відпочинку,тепличку та закласти розплідник хвойних та декоративних рослин.
3..город,який мама не може обробляти я і планую перепланувати.хочу спіймати ідею малодоглядного саду..велика проблема з поливом..і цю проблему врахувати при роботі..

Останнє редагування 1 рік тому від Людмила
Елена
Елена
1 рік тому

1.Мой сад скорее можно отнести к зрелому, хотя периодически омолаживаю. Заложен он был прежними хозяевами в середине прошлого века. А 15 лет назад , когда был куплен участок, мы убрали самые старые деревья, заменили их на молодые других сортов, я сделала клумбы, каменистую горку, лужайку с детским домиком. После гибели двух старых яблонь и падения… Читати далі »

IMG-56ae89d6c647f2b59a2208c0681cdb6d-V (1).jpg
Вікторія
Вікторія
1 рік тому

День 2 1. Етап перепланування і наведення краси – ділянка, а я, як “садівник” – на підготовчому етапі 😉 2. Є грядки; плодові дерева (старі) – яблуня, груша, черешня, кизил, горіх волоський; кущ калини, смородина, малина, клематис, самшит, меліса, м’ята і квіти. Бракує зон – розуміння й організації … доріжок… Доріжки, живопліт. 3. Маю зайнятися… Читати далі »

Останнє редагування 1 рік тому від kvikin@gmail.com
Юрій
Юрій
1 рік тому

Поганий господар вирощує рослини. Гарний господар вирощує землю.( Живу почву).( Казав один мудрець). Нажаль, цьому мало хто вчить. Всі швидять скоріше щось увіткнути у свою землю(в переважній більшості мертву), якісь саджанці, сортову розсаду, супер насіння. Роблять грядки, будують теплицю, паркани, риють рови, канави, ставки, озера, планують ділянку…. А воно не росте! Хворіє. Його їдять шкідники.… Читати далі »

Надія Бурцева
Надія Бурцева
1 рік тому

Мій сад на третьому етапі

Валерія
Валерія
1 рік тому

В мене трохи нетипова ситуація: саду 2 роки, але можна сказати, що я вже на етапі 3, бо прийшли ландшафтні дизайнери, протягнули автоматичний полив, розкатали рулонний газон, встромили в землю туї і декілька крупномірів, вже досить дорослих. А, і бонсаї великі, куди ж без них 🙂 Все це стриглося, підживлювалося, замотувалося на зиму не моїми… Читати далі »

0955610767m@gmail.com
0955610767m@gmail.com
1 рік тому

1.Мій сад знаходиться на 4-му етапі життя ( 6-10р.). Я, як садівник , яка придбала 1.5 роки тому назад майже нічого не зробила з-за війни.Тільки вспіли спиляти декілька дерев, які заважали або не приносили ніякой користі. Сад потребує санітарноі обрізки. 2.Функціонально сад розбит на зони вже попередніми хазяівами. Планую зробити а) патіо, б) місце для… Читати далі »

chuvalska.olga@gmail.com
chuvalska.olga@gmail.com
1 рік тому

Знаходжусь на 3 етапі ,але ще продовжую досаджувати дерева.кущі. У мене є зона квітника,який знаходиться поближче до будинку, сад .Так як проживаю в степовій зоні,задумуюсь про підсадку куліс для тіні в спекотний період дня, а також створення живоплоту. Але ще не визначилась ,з чого його створити.Мрію про невелике озерце. Якогось плану щось змінювати поки що… Читати далі »

Ірина Рабченюк
Ірина Рабченюк
1 рік тому
  1. Етап зрілості.
  2. Є сад, малинник, виноградник, квітники, 2 теплиці, постійні грядки. Не рахуючи роботу на городі, найбільше часу забирає боротьба з бур’янами, обрізка дерев, догляд за квітами.
  3. Планую садити квіти, декоративні кущі, засаджувати та засівати квітами місця під деревами, збільшити кількість грунтопокривних квітів та трав.
olga.cernisnaumenko@gmail.com
olga.cernisnaumenko@gmail.com
1 рік тому

Доброго вечора! 1️⃣Оскільки основна ділянка має розмір 1га, а облаштування проходить покроково, то і етапів декілька. Частина на етапі підготовки, частина засаджується. Є зони, що потребують догляду, а є такі, котрі знаходяться на етапі молодості. Тобто абсолютно динамічний простір)) 2️⃣ВЖЕ Є: Квітники Розсадник Грядки/теплиця Плодово-ягідні насадження Зелена кімната Живопліт, піонерні насадження Каркасні “аристократи” лісосаду 3️⃣У… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

1) Ми знаходимося на етапі наведення краси. 2) Є зони – зрілого соснового лісу – молодого лісу (сосни та дубки) – квітники та групи троянд – багаторічники, в перспективі після смикання покрову не будуть потрібувати великого догляду (крім обрізки троянд, але я на це згодна) – невеликий плодовий сад – малинник – групи ягідних кущів… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

1. Мій сад і я разом з ним находжусь на першому етапі. Тільки минулого року ми почали користуватись ділянкою. А восени саджали перші плодови дерева і весняни квіти тюльпани, нарциси 2.зони мого саду – город, він займає багато часу. В цьому році будемо менш садити картоплі. Праворуч посаджени плодові дерева. Біля тераси будинку треба весною… Читати далі »

semeniymk@ukr.net
semeniymk@ukr.net
1 рік тому

Доброго дня всім і дуже дякую за другий день вебінару! Моїй ділянці вже 25 років і в силу віку на ній вже багато чого відбувалося, з самого початку ми посадили по периметру фруктові дерева і я несла в сад все з квітів і кущів, що мені подобалось і хотілося, і це не давало краси моїй… Читати далі »

Сергій
Сергій
1 рік тому

1. На етапі планування.
2. Немає нічого. Обов’язково потрібен живопліт.
3. Планую садок і окремо город.

Сергій
Сергій
1 рік тому

Я думаю,наш сад,і ми,як садівники,знаходимося десь на середині розвитку.Не чайники,але й не профі.Досвід є в традиційному садівництві,а от у самодостатньому садку пасемо задніх.
Основна площа зайнята садом,малюсінький огородик,чималий виноградник(молодий),невелика зона відпочинку з місцем для пікніку.
Мабуть трошки потіснимо садок,для розширення виноградника,трошки збільшимо огород,а все інше залишимо у спокої(поки що!).Якось так…

Надія Бурцева
Надія Бурцева
1 рік тому

Доброго вечора.Займаюся свідомо садом 7 років, поступову спланувала і продовжую планувати сад і простір в ньому. Окремо розарії, хвойні, плодовий сад, город, газон. Рік назад заложила живопліт між плодовим садом і хвойною клумбою. Один розарій теж в живоплоту. Планую невеликий водний об’єкт. Вже давно голої землі в мене не має, мульча, газон і т.п. але… Читати далі »

Павлина Чаленко
Павлина Чаленко
1 рік тому

1. Знаходжуся на початковому етапі. Досвід садоводства-2 роки. Починаю цієї весни насаджувати сад з нуля- з’явилася власна земельна ділянка. 2. В саду є зона городу і старі плодові дерева. Хочу зробити квітничок, облаштувати зону, де будуть ягоди, посадити деякі плодові дерева. 3. Зону городу планую зменшити. Найбільше часу забиратиме город і ягідник, бо в цьому… Читати далі »

Останнє редагування 1 рік тому від pavlina_ch@ukr.net
Оксана Лупшак
Оксана Лупшак
1 рік тому

Мій сад перебуває на першому етапі планування. Розчищаємо старі насадження, планую вітрозахисну смугу з смерічок, а з боку старої грунтової дороги живопліт з низькорослих сосен. Також з південного боку саду хочу посадити саджанці мигдалю, а старі хворі грецькі горіхи зрубати, вони дають забагато тіні, а врожаю вже немає. Весняне прибирання опалого осіннього листя використаю для… Читати далі »

lorena.kurochka@gmail.com
lorena.kurochka@gmail.com
1 рік тому
Відповісти  Оксана Лупшак

Тільки не використовуйте горіхове листя, шкідливе для інших рослин

Світлана
Світлана
1 рік тому

Вітаю! У своєму саду я господарюю з 2017 року, а до цього попередні господарі вже посадили чимало плодових дерев, серед яких 11 яблунь, а також виноградник. Решта території – плитка і пустир. За ці роки я досадила різні плодові та ягідні культури, а також декоративні рослини. Поступово я навчилась обрізати дерева, почала прищеплювати бажані сорти… Читати далі »

Ірина
Ірина
1 рік тому

Добрий вечір.

  1. я десь між 2-м і3-м етапом.
  2. На участку вже є плодовий сад і ягідні культури, є будинок, баня, курник. Планую розпочати садити декоративний сад. Найбільше часу займає покос газону.
  3. Покищо лишаю як є.
Олена
Олена
1 рік тому

Маю зрілий фруктовий сад з декількома молодими фруктовими і декоративними деревами. На ділянці є город, декілька квітників, газон, фруктовий сад. Маю плани зробити декілька живоплотів щоб закрити двір від дороги, та поділити участок на затишні зони. Город як такий хочу прибрати, залишити пару теплих грядочок для овочів. З пряних трав і салатів створити клумби. Посадити… Читати далі »

Світлана Зарицька
Світлана Зарицька
1 рік тому

Добрий вечір.   1.     Наш дачний сад знаходиться на етапі зрілості – йому буде  33 роки. Цей сад – спадщина від батьків. Я  вважаю нас молодими ніж зрілими садівниками. Ми вчимося і творимо, вчимося і творимо … 2.     Зараз у нас є зони ·        город, теплиця, ·        біля  дому  – два квітники, ·        зона відпочинку (газон і квіти, пряні трави),… Читати далі »

Светлана
Светлана
1 рік тому

1. На етапі молодості, очікування плодів. 8 років. Дерева хворіють, треба лікувати… 2. Вже є декільеа грядок, садок плодових дерев, розарій, тіньова зона під яблунею, малинник за будинком, і об!єднує все газон з різнотравя,я. Ще є 2 рабатки, і клумба з ірисами. Ше навпроти входу в будинок 7 ялівців.(хворіють)…. 3. Хочу залишити все, як є,… Читати далі »

Ірина Бахарєва
Ірина Бахарєва
1 рік тому

1. Етап молодості.
2. -Город
-Клумби
– Декоративні кущі-стрижка.
-Ягідна зона-кущі, полуниця,суниця.
-Маленька штучна водойма.
-Місце для пікніків, відпочинку(кострище,
гойдалка, гамак,альтанка).
3. Додам готель для комах, приствольні круги,тінисту зону,зону злакових.

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

Ми знаходимось на підготовчому етапі- 2 рік, як купили ділянку. Є зона , вірніше закладка городу, саду і ще поки ми спостерігаємо і аналізуємо, як правильно все зробити. Ми поки початківці як садівники. Живопліт плануємо з глоду, барбарису та ожини. Я думаю, що більше часу буде забирати город, а сад не буде забирати багато енергії.… Читати далі »

Світлана
Світлана
1 рік тому

Моя ділянка трохи завелика для мене одної (53 сотки), тож різні її частини знаходяться на різних етапах. Досалася вона мені з готовою повноцінною лісосмугою з півночі, живлоплотом від вулиці зі сходу, чагарниками та лісосмугою з півдня, і лише з заходу відкрита вітрам, бо не узгодила з сусідами які рослини на моєму городі не заважатимуть їх… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
1 рік тому

Сад прийшов у спадок, у моєму користуванні 4 роки,майже прибрані, старі, хворі і не цікаві дерева, посаджені молоді. У зв’язку з браком місця грушка та яблунька одразу має по чотири сорти на одному саджанці. І інші дерева є намір привити. Майже не потребує догляду клумба з квітами і багато часу йде на грядки , ще… Читати далі »

bozhko_inna@ukr.net
bozhko_inna@ukr.net
1 рік тому

Гарного дня! Дякую за урок! Домашнє завдання 2: 1. На якому етапі життя знаходиться ваш сад і ви, разом з ним, як садівник. Мій сад на 2-3 етапах – етапі посадки дерев, кущів і наведення краси. 2. Які функціональні зони та об’єкти вже є у вашому саду? А які плануєте зробити (живопліт тощо)? Напишіть їх… Читати далі »

Наталія
Наталія
1 рік тому

Я і мій сад знаходимиося на 4 етапі життя:))).Маю маленький сад та город, тому все це- зона щоденного відвідування.Мій газон- це різнотрав’я, великі дерева- це фруктові дерева і горіхи, а в пристовбурних колах квітують ромашки, очитки, нагідки, чорнобривці та низенькі хризантеми.Краса!!!

Любов Складана
Любов Складана
1 рік тому

Дякую за обидва семінари, є над чим подумати. Ділянку з будинком купили 2 роки тому. Перший рік восени висадили по периметру туї, декоративні кущі, організувала квітники, в основному багаторічники. Потім війна, приїхали вже в кінці травня, але вдалося розробити дві сотки під город, посіяти однорічні квіти між багаторічними. Так квітами милувалися до морозів. Є плодові… Читати далі »

Олена
Олена
1 рік тому

1) частково посаджений живопліт по двом сторонам ділянки, складається з високорослих ялівців, барбарису, туй брабант. Є дорослі 2 сливи, 1 горіх, 1 вишня. Сам виріс дикий абрикос. Планую прищепити його. З двох інших сторін планується забор, тому тиичасово посадила дівочий віноград, вже була плетиста троянда (не вкриваю на зиму), шипшина. В тому році заклала клумбу… Читати далі »

0955610767m@gmail.com
0955610767m@gmail.com
1 рік тому

1.Хочу, щоб залишилось те, що приносить користь і візуальне задоволення, щоб не було багато. 2.Поки що витрачаю час на буряни. Не встигли зрозуміти що до чого, не розгледіли до кінця, бо купили за пів року до війни. Цілий рік нас не було... 3.Прибрати все лишнє ( дерева), а там де квіти ( велика клумба троянди і буряни)… Читати далі »

Ірина
Ірина
1 рік тому

3 этап. В мене три зони. Є багато старих дерев, але посаджені хаотично іньшим господарем.Хочу систематизувати,деяки дерева прибрати,всі дерева фруктові, я хочу посадити декоративні. Є розарій та тенистий квітник. Хочу ввести сезонність та почвопокрівни рослини.

Валентина
Валентина
1 рік тому

Домашнє завдання
Я на першому епапі знаходжуся.
Перш за все хочу зробити аналіз ґрунту, щоб розуміти, як краще його обробляти і які дереваі кущі насадити.
Планую побудувати тепличку і високі грядки.
Застелити по максимуму землю, де не буде насаджень.
Посадити плодовіі дерева і кущі
Навести красу з багаторічними.
Поексперементувати з екзотикою

Олена
Олена
1 рік тому

Доброго вечора! Прослухали лекцію 2-гого дня! Дякую!! Цікаво!! Мій сад на етапі розквіту. Вже висаджений периметр, великі дерева, чагарники, підбиті меньшими багаторічними. В саду є зони:розарій, декілька альпінаріїв, ірисовий сад, злаковий сад, міксбордери. На периметр-ділянки городу, ягідників, теплиця. У фазі перепланировки-зона відпочинку. Від газону відмовлюсь, хоч місце є,на користь клумби з однорічниками.

Андрій
Андрій
1 рік тому

Доброго вечора, ми з дружиною початківці 3 роки працюємо над садом у будинку в місті та два роки на дачі. Мені сподобалося що до грунту покривних трав, про це не думав раніше, але тепер цим займуся щоб витіснити бридкі бур’яни. Так по друге захистити по периметру ділянку від вітра живоплітом та сосновими. Вважаю що найбільше… Читати далі »

Ірина
Ірина
1 рік тому

Сад достався у спадок, старі 40річні яблуні абрикос. Але смачні, розкішна крона, хочеться сберегти, тому обрізка кожен рік напрягає. Я -не садовод, працюю, але після роботи перше куди біжу-в сад. Діоянка має перепад висоти 3метри. Нижній ярус-це двір, паковка для авто, тому задача: що посадити по периметру, якщо там вже є волоський горіх, який мене… Читати далі »

Світлана
Світлана
1 рік тому

Мій сад на 3 етапі – наведення краси. Є квітник, газон, сад зі старими, дорослими і молодими яблунями і грушами; ягідні кущі. Планую обрізання плодових дерев, посадку свіжих ягідних, квітучих і грунтопокривних кущів , декоративних плакучих: модрина і багряник. Щодо перепланування, то лише деякі кущі пересаджу.

Item added to cart.
0 items -
248
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину