Марафон “Сад без поливу”

День 2. Стратегії збереження та накопичення вологи в ґрунті

Домашнє завдання:

  1. Чи є у вас на ділянці порушення водного балансу? Якщо є, продумайте елементи для його відновлення.
  2. Чи шкодять вітри вашим рослинам? Напишіть, як ви допоможете їм захиститися від вітру.
  3. Які у вас з’явилися ідеї щодо збільшення вологоутримуючої здатності грунту у вас в саду?

Відповідь на домашнє завдання напишіть нижче у коментарях.

Матеріали 2-го дня:

Стратегії збереження вологи. PDF-презентація.

Шановні учасники марафону!

Доступ до першого дня марафону відкрито: https://ilovesad.com/marafon1

Підписатися
Сповістити про
guest
291 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Зоя
Зоя
10 місяців тому

1. Через сильні вітри і рівність ділянки видувається волога, але більшість ділянки заросла пирієм, город з голою землею я по можливості мульчую. Відкрита земля після дощів може ставати дуже твердою і тріскатися через важкість ґрунтів, тому сидерати, мульча, компост. Необхідно вносити багато органіки, щоб змінити механічний склад ґрунту. 2. Вітри шкодять. Ті, дерева, які ростуть… Читати далі »

Вадим
Вадим
10 місяців тому

1. В мене на ділянці є проблеми з водним балансом, потрібно спланувати ландшафт щоб відновити водойму
2. Проблем з вітрами немає так як ділянка знаходиться в селі і достатньо захищена
3. В моєму випадку потрібно активно мульчувати

Олена
Олена
10 місяців тому

1.Земля суха. Порушення мабуть є. Рівнина з деякими невеликими впадинами (пробував чоловік вирощувати виноград в ямах спеціальних, але після його смерті все пропало і ми просто засипали ці ями) і невеличкий насип біля технічної ділянки, де були трави, злаки, зараз – нічого майже нема. 2.До сліз жалко яловець, який захищав ділянку. Тепер ми відкриті з… Читати далі »

Анна
Анна
10 місяців тому

Наша ділянка розташована на хуторі близь Опішні в низині ,тому вітри майже не заважають
рослинам .А водяний баланс порушується .,в спекотний час
,коли рівень води падає і джерельні води не доходять до ділянки.Можливо провести направляючий на нашу ділянку ривчак від джерела.,робити вологоутримуючі бордюри .
Зрозуміли,що потрібно більше використовувати мульчу і багатоярусність на ділянці.Дякуємо за поради.

Ilona
Ilona
10 місяців тому

1. Мабуть навкруги будинку не так все погано з водним балансом, бо є високі дерева, кущі, трава не така різноманітна як у лузі, але досить різна, квітуча, навіть є стоковий став(міська волоканальна споруда з бетону) для збору дощової води. Але останні роки дощів замало і земля швидко твердіє, а покоси трави вже невідновлюються, якщо нема… Читати далі »

Марина
Марина
10 місяців тому

1. Так, є. Буває що влітку земля пересихає і тріскається. А цієї весни навпаки багато скрізь води і дощів. Цьогоріч нам потрібно боротися не за сухою але із замоканням. Будемо робити щоб на них садити. 2. Так вітри шкодять, спробувати поставити вітро захисну сітку а пізніше якесь насадження для цього зробити. 3. Ну ідея для… Читати далі »

Ірина
Ірина
10 місяців тому

Порушення водного балансу мабуть є, ділянка відносно ровна, мабуть тре буде зробити канавовали, але ж на 4 сотках поки не розумію як саме. Суховії в нас бувають, думаю це шкодить рослинам, але зі всіх боків сусіди, то вітер не такий критичний здається, навпаки, були випадки, коли сусід огорожу-сітку рабицю затягував чимсь плотнішим, в нього починав… Читати далі »

Ірина
Ірина
10 місяців тому

ДЗ День 2. Так, є порушення водного балансу, але, як зрозуміла з презентації, нерівномірне. Більше на городі, планую максимально мульчувати, сіяти сидерати, покращувати структуру грунту. Шкодять, навіть візуально було видно, що городні рослини нахилені від вітру в одну сторону. Побудований новий паркан, вздовж нього посаджені туї, продумати інші яруси. З іншого боку планую сітку, ліани… Читати далі »

Andrey
Andrey
10 місяців тому
  1. Да есть нарушения водного баланса
  2. валоканави и сток воды к ним
  3. проверить аэрацию почвы на разных частях участка.
Artem “Keeper” Melanich
Artem “Keeper” Melanich
10 місяців тому
  1. З південної сторони суха трава, тож мабуть Є невеликий порушення
  2. Шкодять – див вище. Тимчасово сітку і якісь кущи посадимо.. і між ними дерева
  3. Вітрозахист ділянки рослинами, укривання землі на зиму, покращення структури внесеням перегною
Валерій
Валерій
10 місяців тому

-Порушення водного балансу не має
-Трохи є, забор не допомагає, планую живопліт зробити
– На перспективу мабу

ELena
ELena
10 місяців тому

Домашнє завдання.
1 Є порушення водного балансу. Тріскається грунт, у деяких місцях. Рослини сохнуть. А у інших, росте мох і достатньо вологи.
2. Вітрів сильних немає. Захищені парканом сусідів. Але садила живопліт. Його мета зонування ділянки та декоративність
3. Ідея-направити воду, яка накопичується у стоках під дахом, в потрібному напрямку

Olena_Zak
Olena_Zak
10 місяців тому

1. Чи є у вас на ділянці порушення водного балансу? Якщо є, продумайте елементи його відновлення. У мене схил гори, напевно, вода стікає з нього ((( Сподобалися тераси і спосіб садити дерева на схилі, хочу спробувати 2. Чи шкодять вітри вашим рослинам? Напишіть, як ви допоможете їм захиститися від вітру. Не замислювалася – вітри бувають,… Читати далі »

Elena
Elena
10 місяців тому

Вітри, як мені здається, на нашій ділянці не роблять шкоди. Ділянка маленька зі всіх сторін оточена іншими ділянками. А водний баланс думаю порушен, бо рослини слабкі і грунт досить твердий. Зрозуміла, що роблю помилку, коли прополюю або перекопую землю. Можливо допоможе мульчування. Зацікавили Розумні грядки і біогумус. Треба спробувати. Дякую!

Дар'я
Дар'я
10 місяців тому

Складається враження, що особливого порушення водного балансу немає. Не можу сказати, що багато вітрів. За сезоном бувають дні коливі три сильні, але то нормально. Мульчування в нашому випадку мені здається найкращим варіантом. це не тільки зберігає вологу, а і поверхні грунту тоді не береться “коркою” після поливу. Ще думаю необхідно спланувати додаткову висадку дерев та… Читати далі »

Катерина
Катерина
10 місяців тому

Доброго дня всім у кого хоббі рослинки і сад!!! 1.Так є порушення водного балансу. Суглинки, глина і важка глина. Вітрова ділянка на пагорбі та ще й холод іде з яру по вечорам. Є думки для відновлення водного балансу і вже по трошки думаю реалізуються . Зміна рельєфу мабуть не підійде, бо вже є посадки і… Читати далі »

Марія
Марія
10 місяців тому

На моїй ділянці дують сильні північні вітри, які окрім висушування ще й дуже холодні. Плодові дерева гірше зимують і це обмежує видове різноманіття. Для вітрозахисту необхідно висадити дерева, які більш стійкі до холоду і швидко ростуть. Також є можливість створення водойми для регуляції водного балансу.

Natalia
Natalia
10 місяців тому

Вітаю. Семенова Наталія. 1. Так, водний баланс порушений : рівна височина, глибокі води, відкрита місцина, роза вітрів. 2. Так, вітри шкодять. Моя ділянка “затиснута сусідськими городами”. Нажаль вали, рови, все, що пов’язано із зміною рельєфу для мене не є варіантом, оскільки мені треба рахуватися із сусідами. Посадка високих дерев типу сосен, дуже бажаний крок, але… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
10 місяців тому

ДЗ 2 1. На ділянці є порушення водного балансу. Перепад висот – 2 м. Садочок розташований на верхній відкритій рівнині, де земля багато років використовувалась фермерами під зернові. Земля дуже щільна, після дощу стає як камінь, глина. Регіон взагалі мало дощовий. З усіх сторін дують вітри, які також видувають вологу. Носимо воду відрами. Дерева почувають… Читати далі »

Катерина
Катерина
10 місяців тому

1. Є.
Мульчування.
Спостереження за рухом талих вод по ділянці.
Обдумування снігоутримуючих бар’єрів.
2. Ні. Але виникла ідея про перепланування ділянки. Оточити по периметру деревами і кущами.
3. Снігоутримування, мульчування, тіньоутворювальні споруди.

Яна
Яна
10 місяців тому

Доброго дня. Чи є порушення водного балансу на моїй ділянці? Важко сказати. Мені здається, що немає. Земля добре вкрита різнотрав’ям та черемхою пізньою, також багато сосни. Вітру багато і часто дуже сильний вітер. Маєтку вже майже 13 років, і сосни, що були висаджені у якості паркану вже досить великі і зараз плодові дерева почувають себе… Читати далі »

ЛюдмилаКасьян
ЛюдмилаКасьян
10 місяців тому

Від вітру:на одній ділянці рятує щільна група(ялина,сосна,верба,ожина,бузок)
Ви надихнули мене на кедр і фісташку
Зволоження : є невдала геопластика у вигляді купи піску ,гумус змило .зробила звивистий рівчачок -серпантин з ухилом у середину пагорба.обклала камінням на поворотах.замульчувала.краплю проклала,але розраховую,як підростуть рослини поступово зменшувати і прибрати поливи.Лишаю місцеві рослини,якщо не
надто активні+грунтоукривні+злаки

Свiтоана
Свiтоана
10 місяців тому

Земля писчанная, плодородный слой не большой, внизу шахты выработки от добычи ракушняка, ветры раньше были западные, последние несколько лет с южной стороны дует. Вся трава что я убираю на участке остается под деревьями, кустами , сверху мульчирую щепой собственного приготовления, по периметру участка есть деревья старые и у соседей, раститетельность поднялась и сложился свой микроклимат… Читати далі »

Наталія
Наталія
10 місяців тому

Порушення ВБ присутні. Земля нагрівається, стає ,як асфальт, не проб’єш. А вода звечора до ранку всмоктується. Додати пісок, органіку, заведу черв’яків. Вітри підгулююють на ділянці. В основному північні і східні. Біля будинку ,де сквозняк закрию полікарбонатом, а а з другої – живопліт з ліани або рослин піонерів. Вологу утримувати:- мульча,мульча і ще раз мульча. Седерати… Читати далі »

Лада
Лада
10 місяців тому

1. Порушення водного балансу є – половина ділянки з піщаним грунтом, що не затримує вологу. Здолати можна частково мульчуванням, частково – утворенням родючого шару через припинення перекопування ділянки. 2.Вітри бувають сильні, але не дуже це впливає на рослини. Можливо, по краях городу буде насаджено рослин для вітрозахисту і набуття тіні і вологості 3. Нового нічого… Читати далі »

Вероніка
Вероніка
10 місяців тому

Маю проблему водного балансу на тих ділянках де ґрунт не замульчований та не має рослинного покриву. Вітри не дуже дошкуляють бо ділянка маленька та всі сусіди вже мають великі дерева та побудували будівлі. Але як щоб я мала таку проблему перше що я зробила – це посадила живопліт. Мульчування, багатоярусність, використання грунтопокривних рослин, не збирання… Читати далі »

Maryna
Maryna
10 місяців тому

1. Сильного порушення не спостерігалося, але ділянка на невеликому схилі, тому зроблено терасування. 2. Вітри є, не сильні. Але всеодно хочу по периметру зробити живопліт, бо маємо досвід на іншій ділянці, де по периметру насадження з різних дерев і в результаті маємо на ділянці свою сприятливу екосистему яка дуже відрізняється коли виходиш за її межі.… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
10 місяців тому

1 Думаю порушення водного балансу є, дуже пересихає ґрунт без поливу.. до того ж рідний ґрунт на ділянці пропісочено і зверху вкритом під 30-40 см привезеним ґрунтом – а його частина в жахливих і величезних грудках – сподіваюся на дощ, аби після нього їх порозбивати, або вже думаю вибрати грудки і застосовувати їх в якості… Читати далі »

Nina Bezmal
Nina Bezmal
10 місяців тому

Так на ділянці є порушення водного балансу, дуже засихає грунт.Вже почала мульчувати дерева, рослини, не всі бур’яни(я їх називаю рослинами) виполюю, кульбабу, конюшину потроху залишаю.
Всі відходи складаємо в спеціально виділену яму.
Не знала, як боротися з кротами, сьогодні від вас почула, що це не погано, а навпаки
Дякую за дуже корисні поради, і досвід.

Дмитро
Дмитро
10 місяців тому
  1. На верхній частині ділянки водний баланс порушен. Думаю що терасування та вали дадуть змогу зібрати воду та утримати її.
  2. Так, періодично бувають сильні вітри. Ми висаджуєм вітрорізи: сосни та грецькі горіхи ростуть у нас дуже швидко.
  3. Вже багато років використовую мульчу з сіна тріску з гілок дерев після сезонного обрізання та формування
Тетяна
Тетяна
10 місяців тому

Порушення водного балансу на нашій ділянці немає. вологи достатньо. Сад оточують будівлі . Вітри рослинам не дошкуляють з трьох сторін. А з четвертої сторони можна буде натягнути захисну сітку, або полікарбонат Щодо збільшення вологоутримуючої здатності у саду, то замульчуємо щипою грунт біля дерев. Ця підказка мені сподобалась.

Лілія
Лілія
10 місяців тому

Доброго вечора, порушення водного балансу немає,вітри особливо не дошкуляють,тому що кругом ділянки сусідні,вже обсаджені. Збільшити вологоутримуючу здатність планую методом мульчування,до цього часу не дуже часто використовувала цей метод

Олександр
Олександр
10 місяців тому

Усім вітання.!на ділянці частко порушений водний баланс. По з північної сторони посадив кілька рядів дерев та кущів для вітрозахисту в долині викопав копанку з якої.беру воду для поливу коли саджаю саджанці, планую.придбати колонію червячків для біогумосу. На ділянці росте трава яку викошую і використову у поистовбурній зоні я мульчу

1 4 5 6
Item added to cart.
0 items -
291
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину