Марафон “Сад без поливу”

День 2. Стратегії збереження та накопичення вологи в ґрунті

Домашнє завдання:

  1. Чи є у вас на ділянці порушення водного балансу? Якщо є, продумайте елементи для його відновлення.
  2. Чи шкодять вітри вашим рослинам? Напишіть, як ви допоможете їм захиститися від вітру.
  3. Які у вас з’явилися ідеї щодо збільшення вологоутримуючої здатності грунту у вас в саду?

Відповідь на домашнє завдання напишіть нижче у коментарях.

Матеріали 2-го дня:

Стратегії збереження вологи. PDF-презентація.

Шановні учасники марафону!

Доступ до першого дня марафону відкрито: https://ilovesad.com/marafon1

Підписатися
Сповістити про
guest
291 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Олег
Олег
11 місяців тому

Вітаю!

  1. Так є порушення водного балансу.
  2. Так. Планую висадити зелену огорожу для захисту від вітру
  3. До всіх ідей сподобалася найбільше ще збільшення відсотку гумусу в грунті та мульчування
Larisa
Larisa
11 місяців тому

Добрий день. Так, є. Грунт кислий, засолений, пісчаний (мабуть треба застосувати глинування). Після поливу утворюється кірка. Вода всмоктується з затримкою. Влітку утворюються тріщини. В планах створення екоставка з біоплато. Після уроку з’явилися думки щодо створення міні ставків (копанок) на ділянці поки не зробили великий ставок.Наразі практикуємо мульчування, заселення грунта мікробіотою.Так, вітри дошкуляють (переважно північно-західні). Від… Читати далі »

Останнє редагування 11 місяців тому від Larisa
ВІка
ВІка
11 місяців тому

1. Так. явно – порушення є! Пісок, як кажуть, сипучий… вкритий рослинністю по другому типу. Вже роблю насадження деревами та кущами піонерами. Шовковицею, наприклад, та агрусом. 2. Вітер є, скоріше – протяг: з поля до сатвка і навпаки. Є кущі, але вони на зиму стають “лисими”. Хочу щось підібрати густіше чи вічнозелене. Мо ялину?! 3.… Читати далі »

Надія Зайцева
Надія Зайцева
11 місяців тому

Живемо на півдні, тож звичайно, потерпаємо від посухи, бо сонця багато, дощів мало, і з деревами проблема, бо степова зона. До того ж ділянка якраз на природному водорозділі між річкою і морем, тож і те, і те від нас далеченько, а ми самі на горбочку. Саме тому, я думаю, водойму зробити – не варіант, бо… Читати далі »

Юрій
Юрій
11 місяців тому

Так, порушення, є. То води зовсім своєї немає, ні колодязя, ні скважени,, є тільки дощ, який я збираю у ємкості, з усіх дахів . Копати колодязь на горі, це марне зусилля, вода знаходиться на 14, 16метрів, а в сильну спеку, зникає зовсім. Мій участок знаходиться під посадкою(це дерева дикі, горіхи, акація, тощо)і вони оберігають мою… Читати далі »

Оксана
Оксана
11 місяців тому

Добрий день, порушення водного балансу є, влітку все пересихає, без поливу земля як камінь і тріскається. Грунт чорнозем і вологу пропускає. Вода з високим вмістом солей. Вже експериментую з мульчею, хочу в цьому році як умога більше прикрити землі, пробувала картон, але коли вітер він літає, не знаю як його закріплять , зараз мульчуємо скошеною… Читати далі »

Оксана
Оксана
11 місяців тому

Після цього уроку зробила висновки, що купила досить непогану ділянку, яка закінчується річкою та береговою лінією високих дерев. Ґрунтові води близько, земля воду тримає гарно, там взагалі все росте без поливу і вся земля вкрита різними кущами, рослинами, деревами. Але ділянка має невеликий уклін до річки і ваша ідея з валами дуже доречна. Не помішає… Читати далі »

Останнє редагування 11 місяців тому від Баришполець Оксана
Nataliya
Nataliya
11 місяців тому

У мене посушлива ділянка. Це зумовлено такими факторами як високою точкою розташування, постійними вітрами, відсутністю забудов на околиці. Планую підсів седератів та мульування.
Забор є і він бетоний, але вважаю що було б не зайвим зробити його вищим + жива огорожа. Мрію про живопліт із ялин.
Він вооприйомника не відмовляюся і це точно буде озеро.

ВІка
ВІка
11 місяців тому

А як щодо абрикосу чи сливи, як дерева-пыонера?

Еміль
Еміль
11 місяців тому

1. Опустелювання немає, земля іноді (дуже рідко) в деяких містах твердіє (зазвичай там, де багато й часто товчуться люди). Ерозії немає. Вода просочується в ґрунт дуже швидко. Застою води немає. Єдине що влітку вологи майже немає, літо в нас сухе й пекельно спекотне. Дуже хочу мати ставок на ділянці, але не знаю як це зробити.… Читати далі »

Еміль
Еміль
11 місяців тому
Відповісти  Еміль

Маю до вас питання як мені створити ставок.? Маємо ухил ділянки, навіть з дороги до нас вода тече. В найнижчій точці вже є яма десь два метри завглибшки. А толку ніякого. Навіть у сезон великих дощів ця яма порожня, все одразу всочується в грунт. Навіть 10 см води нема. Може якоюсь плівкою її вистиляти?

Pasha
Pasha
11 місяців тому

Доброго дня. Отримав сильне задоволення від перегляду відео. Я ніколи не думав, що це справжня наука від створення мікроклімату в саду до захисту рослин від вітру та спеки. Щиро дякую ведучим за неймовірну роботу за доглядом саду. 1. В моєму саду є місця, де земля потріскана та зовсім мало рослинності. Планую прорихлити землю та покрити… Читати далі »

Дар'я
Дар'я
11 місяців тому

Добрий день, так порушення водного балансу є, влітку все пересихає, без поливу земля як камінь і тріскається. Грунт трішки глинявий, вологу пропускає, але з затримкою. Вода з високим вмістом солей. Вже експериментую з мульчею, хочу в цьому році як умога більше прикрити землі, раніше це не виходило через навалу слимаків, але зараз їх поменьшало (а… Читати далі »

Валентина
Валентина
11 місяців тому

1. Є порушення через невеликий схил, відновити можна терасуванням і мульчуванням, заселенням мікробіоти. 2. Наша ділянка піднесена, навколо немає посадок дерев, мало будівель, тому вітри тут ” гуляють”. Через це всі рослини розвиваються приблизно на тиждень пізніше, ніж у інших частинах села. Хотілося б застосувати захист з допомогою живоплоту. 3. В саду мульчую пристовбурове коло,… Читати далі »

Наталія
Наталія
11 місяців тому

Добрий день ☀️ Із великим задоволенням отримую корисні знання з Вашого марафону!!! Виклад інформації логічно продуманий, ведучі- дуже гармонійна пара! 💓 1. Так, у мене є порушенням водного балансу і намагаюся його зменшити. 2. Моя ділянка на південному схилі, а навколо- закинуті городи, які перетворилися на поля з бур’янами. Від вітру саджаємо впоперек ряди сосен,… Читати далі »

Руслан
Руслан
11 місяців тому

В саду є невелике порушення водного балансу і липні-сепні. Він не катастрофіний але присутній.. Для усунеення цього “ефекту” я розмножую грибницю ентоломи садової а також створюю ярусність покриваю грунт шарами зкошених сидератів. Для затримки вітрів використовую кущі малини та ожини по краю ділянки

Останнє редагування 11 місяців тому від Руслан
Nadiia
Nadiia
11 місяців тому

Доброго дня! Водний баланс ,я думаю ,в нормі. Але землею потрібно весь час займатися.Вже декілька років сіємо седерати на оголені частини землі . Мульчування,компости потрібно втілювати. Проблему з вітрами маємо,тому живопліт та хвойні будуть дуже доречним. І дуже хочеться водойму,бо це природно, гарно і виявляється корисно. Власних ідей на жаль поки що не маю. Можливо… Читати далі »

Анна Гордієнко
Анна Гордієнко
11 місяців тому

1. Порушення звісно є, і відновлення – дуже зацікавив варіант парканів і живоплотів. Паркан є, але живопліт потрібно буде організувати. Дякую.
2. Моя ділянка нище рівня землі довкола, такий природній рельєф. Тож вітер іде над нею.
3. Організую живопліт. Зменшу частоту скошування трави в саду.

Наталія.
Наталія.
11 місяців тому

1. Здається,що все ж таки є. Побачила як серед трави, там де не косила в цьому році, тріскає земля. Утворюється кірка в тих місцях, де на городі гола земля. Зараз мульчую все скошеною травою. 2. В перші роки, як переїхали в село прибрали дві старі вишні, які захищали від вітру молоді дерева. Планую посадити на… Читати далі »

Надія
Надія
11 місяців тому

Добрий день. Порушення водного балансу є. На огороді земля вкривається корою, тверда. Допомагає сидерат фацелія. Вношу перегній. Поки що копаю. Хочу розібратися з грядками Розума. Є компост а куча. Питання а як відноситеся до посадок на агроволокні? Я писала що в мене полуниця на ньому- від бур’яну ідеально! Вітер заважає, є забір, є дерева та… Читати далі »

Галина
Галина
11 місяців тому

Доброго дня.Проблема є і з водою ,і з вітрами…Але не можу нічого придумати,крім того,що вже використовую-мульча і сітка захисна .Хотілось би приклади,що можливо зробити на маленькому городі.Дякую.

Наталья Гридюшко
Наталья Гридюшко
11 місяців тому

Добрий день. Одеса, звичайно в нас погано з водою. Садове товариство, 12 соток, свердловини не можна, яруси теж не сильно сробиш, невеличкий нахил є, метрів за 300 вниз є яр, який на тиждень -два на рік стає водоймою. По північному кордону в нас великі горіхи та бузок, але нахил к заходу, тож думаю там потрібні… Читати далі »

Інна
Інна
11 місяців тому

Вбачаю, що на моїй ділянці є порушення водного балансу, оскільки недостатньо вологи рослинам, є відкриті клаптики землі (без рослинності). Як елемент відновлення водного балансу буду використовувати живоплот, сіяння сидератів. Вали для моєї ділянки не застосовні. Так, вітри шкодять моїм рослинам, враховуючи, що останнім часом посилюється швидкість і кількість вітрів-суховіїв. Планую використовувати для захисту живоплоти, виткі… Читати далі »

Людмила
Людмила
11 місяців тому

Доброго дня. Порушення водного балансу є, у посушливі періоди грунт засихає і тріскається, навіть під деревами і плодовими кущами, вже потроху вношу біогумус але думаю на рахунок піску. Хочу дізнатися, чи можна використовувати стружку? Мульча добре захищає, але у нас нашестя слимаків,а під мульчею їх просто тьма тьмуща. Від вітру страждає невелика ділянка, влітку захищають… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
11 місяців тому

Довгий час займалась органічним землеробством. Мульчувала, використовувала Ем препарати та інші біопрепарати. Мала гарні врожаї. Після проблем зі здоров’ям, не мала змоги заготовити органіку та виконувати інші роботи. Все потрохи стало занепадати. Задумуюсь про грядки Розума та Мітлайдера. З живоплотом гарна ідея, висадила з однієї сторони гортензії, а тепер подумаю , які з іншої .… Читати далі »

Денис Широков
Денис Широков
11 місяців тому

доброго дня.
1. так є порушення, спробую валоканави.
2.шкодять, цікавий варіант спробувати створити “живоплоти”.
3. Посадка рослин – піонерів та садератів.

Петро
Петро
11 місяців тому

В саду є порушення водного балансу.Вирішуємо це створенням бар,єрів,але треба ще більше уваги приділити,раз це значимо.
Про
ти вітру насаджуємо високорослі дерева.
Органіка важлива,але як виростити картоплю без хімзасобів?

Стражко Юлія
Стражко Юлія
10 місяців тому
Відповісти  Петро

Доброго дня. З вовчком та іншими грунтовими шкідниками добре справляються препарати на основі боверії, від жуків Бітоксибацилін+актофіт+прилипач, перед посадкою знезаражувати бульби, наприклад, Фітоспорином + можна сипати в грядку перед посадкою бокаші

Andrii Volianskyi
Andrii Volianskyi
11 місяців тому

сад та виноградник знаходиться на двох ділянках. на одній ділянці площею 18 сот. грунт чудовий верхній родючий шар чорнозему, потім суглинок, потім кам’янистий шар потім пісок, місцями глина, це забезпечує хороший дренаж і за допомогою мульчі зберігаю вологість та покращує структуру грунту. Від вітрів захищаю високими деревами стійкими до вітрів. На меншій ділянці ситуація протилежна,… Читати далі »

Світлана
Світлана
11 місяців тому

Доброго дня. Дякую за цікаві ідея для створення саду. 1.На моїй ділянці проблема з вологою є. Частково це питання я вирішую через створення грядок Розума, частково через органічні вали з гілля і трави, вид цього зявилася проблема з мишами, чи “якимись іншими звірами”: вони роблять нори і проходи під рослинами, і це не дає можливості… Читати далі »

Людмила Гошко
Людмила Гошко
11 місяців тому

Порушення водного балансу є,ділянка всього 2 сотки,тому треба оздоровити грунт,та використовувати затіняючу сітку обплетену ліанами щоб зменшити вивітрювання,можливо мульчування та збільшення кількості гумусу в грунті,не використовувати хімічних добрив

Володимир Даниленко
Володимир Даниленко
11 місяців тому

Добрий день. Земельна ділянка в місті, 4 сотки. Порушення водного балансу є: земля дуже щільна, тріщини. Планую мульчувати під деревами і кущами, в зоні городини задобрювати перегноєм.
З вітрами проблеми відсутні. Хоча біля паркану (метал) є ділянки, що не обробляються, то можна посадити рослини для живоплоту. Цікаво

Ангеліна
Ангеліна
11 місяців тому

Доброго дня! Цікаво про 3 яруси, думатиму в цьому напрямку.
У нас ділянка під горою, тому вітрів начебто немає. Але спостерігала за трояндою, коли вона росла на відкритому просторі, та потім натягнули зелену захисну сітку поряд, як паркан… то моїй троянді це дуже сподобалося, біля сітки вона мов ожила)
Дякую!

Ольга
Ольга
11 місяців тому

Так, є виявила під час поливу.
Напевно шкодять- посадила горіхи.
Поки що слухаю🤔

Наталія Мартиненко
Наталія Мартиненко
11 місяців тому

Починаю думати про ярус на ділянці
Вітри не шкодять
Буду шукати солому. Більш використовувати ЕМочки

Олена
Олена
11 місяців тому

Добрый день. У нас на участку є порушення водного балансу. Там де ростуть дерева все добре, там трава, дерева посаджені в так звані лунки і замульчовані. В цьому місці все добре. А ось там де город, земля потріскана. В цьому році вирішила садити овочеві культури також в ровчики, щоб була можливість поливати, не витрачаючи багато… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
11 місяців тому

Порушення водного балансу це болюча тема для мене поливаю дуже рідко водопровідною водою,мульчую але не так багато, дякую за вашу працю.Прохання якщо можна жвавіше розповідати

Олена
Олена
11 місяців тому
Відповісти  Тетяна

Ви можете налаштувати прискорене відтворення відео. У програвачі відео справа значок “шестерьонка” натисніть і там буде

Наталія
Наталія
11 місяців тому

Добрий день. 1.Порушення водного балансу є, намагаюсь поливати рослини, великою кількістю води, щоб коріння не було поверхневим. 2.Вітрозахист рослин, на одній частині ділянки є обсажена туями , другу частину планую по периметру захистити ялівцями. 3. Так як грунт піщаний, я додаю по трошку глину, і звичайно прикопую скошену траву.

Olena
Olena
11 місяців тому

Добрий день! 1. Маю порушення водного балансу однозначно- бо грунт глинистий, дуже твердий, але не на всій ділянці. Дуже би хотіла мати водойму, але місця дуже обмаль і не знаю наразі, як її можна зробити. 2. Вітрів які би шкодили рослинам немає, ділянка в досить щільній забудові і навколо багато будинків, дерев, живоплотів, парканів, кущів,… Читати далі »

Ak
Ak
11 місяців тому

Це фото ще без кущів від дороги

Screenshot_20230519_084744_ua.slando_edit_68189214407303.jpg
Ak
Ak
11 місяців тому

Анна Коваленко 1. На ділянці є порушення водного балансу. Ділянка якось поділена наче навпіл. Одна сторона, яка від дороги, земля пухкіша, краще засвоює вологу, більше на сонці. Інша сторона, яка від сусідів майже постійно в тіні від їх дерев, земля дубова, важко копається, рослини ростуть повільно. 2. Вітри шкодять безумовно. Сторону від дороги засаджуємо в… Читати далі »

Юлія
Юлія
11 місяців тому

Добрий ранок 1. По моїй ділянці порушений водний баланс . Є участки землі оголені та потріскані. Потрібно зробити валоканали , так як ділянка похила, і вода стікає вниз. Від вітрів для швидкого результату поставити вітрозахисну сітку, і почати садити внизу дерева, наприклад сосну, яка буду рости верх, і захищати від вітрів частину ділянки. Вверху де,… Читати далі »

Gardens style
Gardens style
11 місяців тому

1. Порушення водного балансу наше все. З цим і живемо ). 2. Як мені сказали, мій будинок в центрі троянди вітрів. Але на щастя, високі дерева закривають будинок, а по периметру планую засадити хвойними рослинами. Зараз намагаюсь виростити рослини для нижніх ярусів. 3. По затримці води є гарна ідея, бо вона по дорозі вона стікає потужним… Читати далі »

10.jpg
Людмила
Людмила
11 місяців тому

На пергій ділянці 60 сотих є грядки Розума., різнотрав’я,дерн. Друга ділянка – північний схил 2 гектари. На сході ділянки яр, на заході густий високий ліс. Земля – пісок, розсипається, грунтова рослинність є бідна. Водойми нема, хочемо зробити скважину. Вітри є місцями. На ділянці ростуть сосни, горіхи, шипшина, обліпиха. Намадили різні дерева, малину. Сухо Приживається погано.… Читати далі »

Алла
Алла
11 місяців тому

Доброго дня. Так, проблеми є. Треба додавати глину в ґрунт . Думати про вітрозахист. Малинка в полі та в захищеному місці мене вразила. Ніколи не думала про вплив вітру. Як подивитись де видуває без снігу? Я завжди переживала за тінь, що вона заважає рости рослинам, а тепер прям і незнаю як з цим бути. То… Читати далі »

Руслан
Руслан
11 місяців тому

1.Так,в мене на ділянці недостатньо води. Мені сподобався метод обсадити ділянку, там де можливо, кущами та деревами, неплодовими. 2.В цьому році холодні вітри мабуть знищили урожай персиків (покрутило листя – покучерявило). В першому питанні я вже відповів про кущі та дерева, які заодно будуть захищати від вітру. 3 Покі що, мабуть , мені сподобалась ідея… Читати далі »

Антоніна
Антоніна
11 місяців тому

Дякую за навчання! Порушення водного балансу на ділянці є. Ділянка невелика, є невеличке штучне озеро та альпійська гірка. Від вітрів захищена живоплотом. Подальші роботи плануємо в напрямку збагачення ґрунту органічною, мульчування та добавити багатоярусності.

Ольга
Ольга
11 місяців тому

День 2 д/з. 1. Порушення є і саме на тих ділянках, де грунт щорічно перекопувався лопатою. Цей рік не копала, працювала плоскорізом. Мульчую по максимуму. 2. До великих дерев, що вже є, висадила ще для захисту від вітру, у т.ч. сосну. Ще одна – в горщику на дорощуванні. Також висаджую багато плодових дерев і чагарників.… Читати далі »

Сніжана
Сніжана
11 місяців тому

В мене дві сусідні ділянки в селі на Хмельниччині, загалом близько 1га. 20соток під оранкою – це город, обробляємо культиватором. Фруктовий сад також близько 20 соток. Решта – будівлі, подвір‘я, зарослі травою, квітники. Під оранкою город на ділянці мого діда. На сусідньому городі, який ми придбали кілька років тому, цілина, город залужений. Від сусідів ділянки… Читати далі »

vlad
vlad
11 місяців тому

Доброго дня, дякую за лекцію, ДЗ: Порушення водного балансу є і в різних частинах ділянки це добре видно. Я ніколи не придивлявся до снігів та вітрів, тільки до дощу. І кращий баланс де ростуть старі великі рослині (калина, бузина, яблоня і тд) Навіть буряни різні в різних частинах ділянки. на перший погляд чим меньше рослин… Читати далі »

Людмила
Людмила
11 місяців тому

Привіт, дякую вам, надихаєте. В нас 2 ділянки. Перша. Водний баланс у нас порушений. 60 сотих пазом із хатою. Рельеф – рівна ділянка..чорнозем. є копанка та рів, грунтові води боизько. Валів немає. Вітряно, крайня ділянка від поля, дують північні та західні вітри. Багатоярусності нема, в основному плодові дерева та кущі. Поливаємо шлангом і розпилювачами. В… Читати далі »

Світлана Кравченко
Світлана Кравченко
11 місяців тому

Все перераховане є – ідей нема…

Юра
Юра
11 місяців тому

якщо ви фізично знаходитесь на своїй ділянці… рано чи пізно відчуєте якийсь дискомфорт… нестачу чогось… можливості для покращення…

якщо ж все одно нічого не хочеться… то це вигорання… можливо, справа не в ділянці, а в здоров’ї

Item added to cart.
0 items -
291
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину