Попередня публікація приємно вразила кількістю ваших побажань успіху та “+”, яких вже більше ніж 130! Це дійсно надихає та надає енергії для подальших кроків із запуску Клубу. Дякуємо!
Тож йдемо далі. Сьогодні про те, для чого ми хочемо створити Клуб Закоханих у сад, про місію та стратегічну мету Клубу. А вже в наступний раз – для чого Клуб кожному учаснику, про його цінність саме для вас
Що таке клуб і для чого?
Будь-який клуб – це, в першу чергу, люди та відношення між ними Це ваше спілкування із собі подібними, людьми зі схожими інтересами та світоглядом Клуб – це місце, в яке хочеться потрапити, адже тут всі свої, ті хто поділяє твої переконання. А для деяких клуб – це друга сім’я, у якій комфортно як удома.
«Свій до свого по своє!» — принцип, який зародився саме серед українців в Галичині в 1920-х роках. Люди гуртувалися, щоб протидіяти експансії єврейського капіталу і стимулювати розвиток вітчизняного виробництва, власного бізнесу. У Західній Україні українськими підприємцями були організовані сотні спілок та кооперативів, так у 1921 році їх було 580, а в 1939 — майже 4000.
Згадайте красиву та мудру історію Мауглі з “Книги джунглів” Кіплінга. “Ми з тобою однієї крові! Ти і Я!” – було головною цінністю, що дозволяла виживати і перемагати своїх ворогів. Тільки відчуваючи себе частиною зграї, можна бути впевненим, що тобі все під силу що можливо все, адже за тобою стоїть твоя зграя! Саме це і сталося з нами під час війни – завдяки цій згуртованості українців, де кожен докладається до перемоги по-своєму, ми вистояли та щодня продовжуємо дивувати весь світ.
А ось що каже лідер відомого руху Food Not Bombs (Їжа замість бомб), Кіт МакГенрі, у своєму інтерв’ю:
“… Побудувати локальні системи взаємодопомоги, щоб ми могли вижити. Єдиною альтернативою може бути створення місцевих спільнот, які підтримують одна одну емоційно та життєвими потребами… Ухилення від насильства з боку держави може бути важким, і ми маємо розвивати стратегії самооборони… Тепер люди – проти смертоносної роботизованої корпоративної держави” (червень 2022).
Для довідки. Food not bombs – це непов’язані одна з одною незалежні групи активістів, котрі безплатно роздають веганську та вегетаріанську їжу. Рух існує з 1980-х років.
Для чого ми створюємо Клуб Закоханих у сад?
Щоб сприяти появі таких автономних та самодостатніх місцевих спільнот. До речі, вони можливі лише на власній землі, тому учасники Клубу мають свою землю, створюють на ній сад та проживають у своїх садибах (або мають такий намір).
Щоб надавати освітні послуги та навчальний контент за тематикою – як створювати природний сад, жити на землі у гармонії з природою, ще й заробляти при цьому.
Щоб надихати людей жити на землі у власному саду та займатися своєю справою, саме через такий спосіб життя пробуджувати у них людяність та вільне мислення.
Сучасне суспільство живе штучним життям, земля закута в бетон, живих істот вбивають, а самі люди живуть, як завгодно, тільки не так як вимагає природа.
Але чим ближче людина до природи тим вона добріша. Чим більш фізіологічно живе людина, тим вона щасливіша і здоровіша. Мудреці, герої і просто люди з великими серцями – народилися і виросли в сільській місцевості, біля лона природи.
Німецький поет Гете носив з собою завжди насіння квітів, де бував сіяв їх зі словами: “Нехай краси в світі буде більше!”
Яка стратегічна мета-мрія у нашого Клуба?
Ми мріємо про прекрасне майбутнє нашої планети, в якому більшість людей живуть у садах – своїх садибах, де щасливі сім’ї народжують та виховують своїх дітей, де створено найкращі умови для життєзабезпечення людського роду, – цілющі повітря, вода та плоди, а також багаторічні рослини, які створюють для кожної сім’ї їхній Простір любові.
У нашій мрії кожна людина, в першу чергу, звичайно, це учасник Клубу гідно живе у своєму будинку, на своїй ділянці землі, де посаджений сад, ліс, живопліт, які забезпечують її фруктами, ягодами, горіхами, овочами та травами найвищої якості. Це місце відновлює втрачене здоров’я, дає душевні та фізичні сили, прискорює думку людини, забезпечує її матеріально, загалом дозволяє досягти такого рівня життя, який гідний людини.
Отже, підсумуємо.
Клуб Закоханих у сад – це освітня онлайн-платформа та спільнота людей, які люблять сад та створюють саме природні сади:
- самодостатні, що потребують невеликого догляду,
- різнопланові, які дарують і радість, і здоров’я, і відпочинок-насолоду,
- декоративно-цікаві: ароматні, квітучі, вічнозелені тощо,
- плодові: для врожаю ягід, овочів та фруктів, а ще й грибів, трав, бджолопродуктів та й іншого,
- органічні сади, без хімії та синтетичних добрив,
- для отримання додаткового або основного доходу,
- сади для життя: дітей виховувати, з друзями час проводити, старість гідно зустріти, залишити по собі райський куточок для нащадків.
Відгукується? Напишіть у коментарях, що для вас важливо при створенні свого саду, можливо є конкретні запитання.
Про це й поговоримо наступного разу.