Як створити земний рай своїми руками

КЛУБ ЗАКОХАНИХ У САД

Хто зробить рай на землі?

«Рай може бути зроблений лише нашими власними руками за допомогою нашого творчого потенціалу в гармонії з творчим потенціалом природи»

Ф. Хундертвассер, австрійський художник-архітектор (1928-2000 рр.) Похований, згідно із заповітом, у Новій Зеландії на власній ділянці землі в «Саду щасливих мертвих» під тюльпановим деревом.

Для кого
Створюється КЛУБ?

Увага! Вступ до Клубу відкрито до 27.02.23

Де ви зараз знаходитесь?

1

У вас є ділянка землі, на якій ви хочете створити сад (або оживити наявний), але виникають питання, і їх багато 😅

З чого розпочати створення саду?

Хочу, щоб сад був не лише корисним, а й красивим, хочу поєднати його з ландшафтним дизайном, але поки що не бачу, як це зробити.

Як розташувати дерева та кущі на ділянці?

Хочу розпланувати зони на ділянці – для відпочинку, для дітей, з різними умовами. Питання у підборі рослин для більшого різноманіття (бо зараз переважно ростуть місцеві сосни і берези), для створення стійких екосистем. А головне – хочу, щоб всі ці зони якось плавно поєднувались між собою, щоб було гарно. Одна з важливих умов – мало догляду і не дуже дорого.

Як поєднати на ділянці 15-20 соток найрізноманітніші культури: ягідні, листяні, декоративні, хвойні, плодові тощо, аби всім було комфортно?

Необхідність в обрізанні дерев. Які дерева можна садити поряд, а які краще садити на відстані один від одного? Що краще садити під деревами?

Які дерева та кущі садити на піщаному ґрунті? Яка має бути підготовка ґрунту, на якій відстані один від одного садити дерева та кущі?

Як так садити, щоб посаджене не гинуло?

2

Ви відчуваєте обмаль знань і досвіду, що в ландшафтному дизайні, що в садово-городніх справах.

Але хочеться зробити такий проект саду, щоб потім не виправляти помилки планування, з якими потім впоратися важко або взагалі неможливо.

3

І найважливіше! Вас відвертає від нудних ландшафтів, типу газон та туї (на жаль так, поки що, робить більшість).

Ви засмучуєтеся, якщо рослини чахнуть, та не хочете сад, де треба постійно доглядати: поливати – бо все сохне, обприскувати хімією – бо нападають шкідники та хвороби, косити траву та сапати – бо все заростає за лічені дні, а ще підрізати, підживлювати тощо…

Адже у вас вільні тільки вихідні, і часу на сад є небагато, як у більшості тих, хто працює!

3

І найважливіше! Вас відвертає від нудних ландшафтів, типу газон та туї (на жаль так, поки що, робить більшість).

Ви засмучуєтеся, якщо рослини чахнуть, та не хочете сад, де треба постійно доглядати: поливати – бо все сохне, обприскувати хімією – бо нападають шкідники та хвороби, косити траву та сапати – бо все заростає за лічені дні, а ще підрізати, підживлювати тощо…

Адже у вас вільні тільки вихідні, і часу на сад є небагато, як у більшості тих, хто працює!

Який сад вашої мрії? Що ви хочете?

У вас є бажання зробити природний сад.

Самодостатній, стійкий до несприятливих факторів.

Органічний, що потребує мінімальних зусиль для догляду, – росте без поливу, без добрив та хімії…

А ви маєте вдосталь вільного часу для насолоди садом.

Ба, навіть, якщо ви будете відсутні у саду декілька місяців, то ваш сад це спокійно переживе!

Ви хочете різноплановий сад, який дарує і радість, і здоров’я, і відпочинок та інші насолоди…

Він декоративно-цікавий: ароматний, квітучий або вічнозелений…

Також плодовий. Адже вам хочеться ласувати та пригощати рідних ягодами, овочами та фруктами, а ще й грибами, чаями з трав, бджолопродуктами та й іншим. 

Ви живете у своєму прекрасному саду, у гармонії з природою.

Де займаєтеся своїми улюбленими справами, ще й отримуєте фінансовий прибуток від саду.

Тут і дітей-внуків виховуєте, і з друзями час проводите. І старість гідно зустрінете, і райський куточок для нащадків по собі залишите.

НАВІЩО ВАМ
КЛУБ ЗАКОХАНИХ У САД

Увага! Вступ до Клубу відкрито до 27.02.23

1. ОСВІТНЯ онлайн-ПЛАТФОРМА

У Клубі ви пройдете практичний шлях від вашого поточного становища до омріяного саду. Наша освітня програма буде спланована окремо – на новачків та досвідчених. Навчання буде включати бали та винагороди, які будуть додатковою мотивацією.

Програма для новачків

Ступінь 1. Концепція саду вашої мрії. Збір інформації та аналіз ваших потреб, земельної ділянки (ґрунт, клімат тощо) та оточення.

Ступінь 2. Перші кроки до природного саду. Першочергові питання освоєння ділянки, планування живоплоту, водного балансу та рельєфу (вітрозахисного та вологоутримуючого).

Ступінь 3. Функціональне зонування. Опис усіх об’єктів саду, їх розміщення та з’єднання мережею доріг та стежок.

Ступінь 4. Підбір рослин для саду. Види та сорти під умови ділянки та завдання перед садом: плодово-ягідні, декоративні та ін.

Ступінь 5. Розміщення рослин на ділянці. Дендроплан – до кожного дерева та чагарнику. Оцінка необхідної кількості рослин.

Ступінь 6. Планування посадок та догляд за садом. Порядок реалізації проекту, календарний план робіт. Додатково: підбір джерел посадкового матеріалу, створення кошторису тощо. Коригування плану проекту за потреби.

У Клубі ви сплануєте свій сад без поспіху, ґрунтовно та продумано. Навіть при завантаженні на основній роботі у вас буде достатньо часу на навчанні у Клубі.

Програма для досвічених

Ступінь 1. Вдосконалення свого існуючого саду. Розрідження посадок на маленьких ділянках, зонування великих. Приклади садів різного розміру.

Ступінь 2. Тематичні сади. Сад нової хвилі, японський сад, сад ароматів, сад метеликів і т.д. Приклади існуючих садів з фото та відео.

Ступінь 3. Особливості проектування на різних ґрунтах та рельєфах. Неродючі, солоні ґрунти, пісок, глина, високі ґрунтові води, тощо.

Ступінь 4. Цікаві рослини для саду для нашого клімату та їх поєднання. Плодові екзоти, медоноси, азотфіксатори. Гільдії, поєднання рослин.

Ступінь 5. Сад без поливу. Як виростити сад в посушливому кліматі. Як поливати в саду по мінімуму або взагалі не поливати. Про природні способи збереження та накопичення вологи у вашому саду.

Ступінь 6. Мінімум роботи в саду. Що робити кожен місяць/сезон (весна, літо, осінь, зима) в саду, і як зменшити кількість роботи з догляду за садом та городом.

Ступінь 7. Планові обробки саду. Відновлюємо родючість: як зробити землю живою. Профілактика: підвищуємо імунітет рослин. Захищаємо від хвороб і шкідників.

З нашого досвіду, гарний детальний проект саду робиться протягом одного року, – ця робота вимагає від вас спостережень за ділянкою у всі пори року, у спеку та зливу, у вітер та мороз тощо. 

І головне, краще витратити більше часу на проект та вносити корективи в процесі планування, ніж потім переробляти та виправляти помилки на ділянці.

У Клубі ви отримаєте зворотній зв’язок по вашому проекту саду не тільки від куратора, а й від інших учасників Клубу!

2. Підтримка ТА РОЗВИТОК

Питання-відповідь

На цьому шляху ви будете не один, а разом з куратором та іншими учасниками Клубу. Жодне з ваших питань на залишиться без відповіді.

Нова тема щотижня та щомісяця

Це регулярні вебінари з організаторами Клубу та різними цікавими експертами, садівниками-практиками – по сезону, актуальних темах, з розборами садів, проектів тощо.

Мастер-майнди

Для цікавих проектів, вирішення спільних проблем учасників Клубу проводимо мастер-майнди – групові ефіри для включення колективного розуму.

Розклад живих вебінарів з експертами на весну

Лютий – Березень

27.02 Вебінар №1.

Знайомство з Клубом Закоханих у сад

Петро та Надія Трофименко, Київська обл.

Дбаємо про власний сад на ділянці 1 га під Києвом, де створюємо свій простір Любові. Мріємо про прекрасне майбутнє, у якому природний спосіб життя є модним та популярним, де щасливі родини живуть на своїй землі у райському садку…

04.03. Вебінар №2.

Стильний сад
малого догляду із природним акцентом

Ксенія Печій (Ksenia Nichols), Львів

Ландшафтний дизайнер, досвід 27 років. Любить сади з біорозмаїттям, що надають прихисток комахам і дрібним тваринкам. Цінує всі сезони кожної рослинки, а не лише період цвітіння. Прихильник декоративних злакових трав.

11.03. Вебінар №3.

Сад без затрат – багатоярусність та різноманіття у саду

Марія Газнюк, Київська обл.

Куратор колекціі пряно-смакових рослин НБС ім.М.М.Гришка. Засновник пермакультурного центру Сад душі, 30 років досвіду природного саду.

18.03. Вебінар №4.

Догляд за деревами молодого та поважного віку на приватній ділянці. Міфи та реальність

Володимир Вєтроградський, Київ

Професійний арборист з 24-річним стажем, природолюб. Має велику практику, найсучасніші технології по роботі з деревами.

25.03. Вебінар №5.

Біологічний захист рослин в органічному плодово-ягідному саду

Микола Тетерук, Одеса

Агроконсультант, фахівець із біологічного захисту рослин – понад 20 років досвіду по всій Україні. Директор ТОВ Біо Центр, виробник біопрепаратів. Консультант з органічного виробництва на ринку органічних продуктів (Органік Стандарт).

Квітень

01.04 Вебінар №6.

Рідкісні плодові та ягідні культури: вирощування, догляд, використання

В’ячеслав Францішко, Хмельницька обл.

Садівник із 40-річним стажем, власник розсадника “Подільська Розкіш”. Колекціонер рідкісних плодових дерев та ягідних кущів, один з найкращих в Україні

07.04. Вебінар №7.

Теплі грядки Розума у природних садах

Володимир Розум, Тернопільська обл.

Садівник-аматор, винахідник. Автор “теплих грядок Володимира Розума”, що прискорюють створення природного саду у кілька разів

14.04. Вебінар №8.

Біодинаміка як філософія піклування про землю, або як отримати найякісніші врожаї

Віталій Воронцов, Київ

Агроконсультант, спеціаліст з біодинаміки, керівник Центру Прикладного Біодинамічного Землеробства

22.04. Вебінар №9.

Сучасний сад. Змішані посадки або “нова хвиля”

Олена Кузнецова, Харківська обл.

Керівник студії ландшафту Urbanscape, ландшафтний дизайнер, біолог, геоботанік, автор міських та приватних садів

Травень

06.05. Вебінар №10.

Як створити декоративний сад, без зайвих затрат, підібрати деревні культури

Петро Рековець, Київ

Дендролог із 30-літнім стажем, голова правління Київського ландшафтного клубу, автор понад 100 публікацій. Викладач дендрології у Європейській Школі Дизайну

13.05. Вебінар №11.

Історія саду своєї мрії – місце творчості, експериментів і спілкування з природою

Олена Бальжик та Олексій Іванов, Київ

Ландшафтний дизайнер, досвід 20 років. Фірма TERi-TORi, дизайн парку Roshen. Публікації у багатьох ландшафтних журналах

20.05. Вебінар №12.

Різноманіття нетрадиційних плодових рослин – ягідні культури

Володимир Меженський, Київ

Доктор с/г наук, професор кафедри садівництва НУБіП. Автор багатьох книг. Автор 13 сортів глоду, дерену, обліпихи, японської айви й садової ірги.

27.05. Вебінар №13.

Вирощування та захист органічного винограду

Тетяна Шмаглюченко, Одеська обл.

Співвласник та менеджер компанії “Шалені доли”, що вирощує органічний виноград. Третій рік поспіль їхня Лівія – переможець в номінації «Краще гроно серед рожевоягідних форм» на виставці-конкурсі «Виноградний калейдоскоп»

3. Спільнота

Спілкування та взаємодопомога

За час навчання ми в Клубі перезнайомимося та знайдемо собі друзів, колег, помічників тощо. Для цього створюємо власну соціальну мережу: профілі учасників, групи за інтересами, особисті повідомлення та інше! 

Розваги та гарний настрій

Разом веселіше та цікавіше!!! Наприклад, щоп’ятниці дивимося та обговорюємо фільми або книги по садовій тематиці.

Живі зустрічі

Плануються і живі зустрічі учасників Клубу, спільні екскурсії та тури садами й парками України та за кордону, а можливо і один до одного в гості.

4. Можливості та перспективи

Знижки на саджанці

Ви отримуєте знижки на саджанці, препарати та інші продукти Закоханих у сад та постачальників (наприклад розсадників), з якими плануємо домовлятися про спеціальні ціни для своїх. 

Рекламні можливості

Через рекламні та медійні можливості Закоханих у сад ви  зможете знаходити своїх клієнтів, продавати вирощену вами продукції та отримувати додатковий прибуток.  Поступово будемо нарощувати ці можливості.

Свій до свого по своє

При збільшенні Клубу запрацює принцип: “Свій до свого по своє”. Будемо запускати проекти, кооперативи для вирішення спільних задач, наприклад: система сертифікації продукції садів учасників Клубу (для збуту вирощеного). 

5. Мобільний додаток

В планах на цей рік – запустити свій мобільний додаток Клубу для смартфонів (Android та iOS), в якому вам зручно буде і спілкуватися, і навчатися, і навіть розважатися.

Створюємо свій сад – граючи!

Засновники та організатори Клубу

МИ – Надія та Петро Трофименко

7 фактів про нас чому ми?

1. Маємо свій природний сад на 1 га, це вже тисячі дерев. Незважаючи на те, що ділянка знаходиться на пагорбі, що продувається вітрами, а ґрунт бідний та виснажений (раніше це була рілля), літом висихає на камінь, – за короткий час (саду всього 4 роки) ми вже маємо гарні результати, причому при невеликому догляді. Рослини ростуть без поливу, а врожаї радують, наприклад, малини у нас дуже багато – хоча ця культура любить вологу та родючий ґрунт! З весни до осені їмо величезну різноманітність своїх ягід та фруктів. Відрами збираємо в саду гриби: маслюки та рижики… І це тільки початок 😀

2. Ми займаємося тільки природними садами вже понад 5 років. Розробили більше ніж 20 проектів таких садів нашим замовникам (від 10 соток до 50 га), висадили на проектах майже 8000 дерев та кущів. Маємо гарні відгуки від наших клієнтів.

3. Вже 6 років проводимо онлайн-навчання зі створення природних садів, отримання доходу на землі, зокрема є курс з запуску розсадника. Перед війною провели серію майстер-класів з життя на своїй землі, зокрема про автономний дім. За весь час провели понад 100 вебінарів, співпрацювали майже з 30 експертами.

4. У пандемію, за 3 місяці ми побудувались і переїхали на свою землю, — у чисте поле за невеликі гроші. Свій будинок – нео-юрту – самі придумали, самі проектували, і самі зробили конструкцію. Організували системи життєзабезпечення та забезпечили собі всі зручності міста, причому все автономно. У 2021 році тут народили свого сина Артура.

5. З ботанічними подорожами об’їздили 15 країн та більше ніж 100 міст Європи. Відвідали з екскурсіями майже 50 найкрасивіших садів, природних парків та озер.

З найбільш цікавих:

  • сад Карла Форстера у Потсдамі,
  • сад Клода Моне у Франції,
  • водний сад Ади Хофман та королівський парк квітів Кекенхоф у Нідерландах,
  • квітковий острів Майнау у Боденському озері,
  • екзотичний ботанічний сад у Ментоні (Італія),
  • сади італійського замку Траутмансдорф,
  • дуже гарні японські сади у Празі, Вроцлаві та багато-багато інших.

Відзняли дуже багато фото- та відеоматеріалів, з якими плануємо поділитися з учасниками Клубу. Це дуже цікаво та корисно для розвитку природних садів в Україні.

6. На своїй землі створили розсадник рідкісних дерев та чагарників, за допомогою якого ми й побудували свій дім.

7. Петро має 13-річний досвід організації Клубу органічного землеробства (з 2003 року), у якому налічувалося більше ніж 100 тис.членів клубу та сотня регіональних представників, не тільки в Україні, а й у інших країнах.

Надія має потужний досвід організації живих заходів, зокрема у вегетаріанському арт-кафе Green, еколекторії Зеленої школи, потім Еко Фесту у Львові в 2016 році (першого на екотематику в Україні).

Петро:
“Повернути людям розуміння, що Земля – живий організм. Щоб вони захотіли взяти собі клаптик землі, краще один гектар або більше, та зробили там свій райський куточок – квітучий сад, в ідеалі свою родову садибу!”

Надія:
“Тема всього екологічного важлива, бо ми є землянами, невіднятними частинками планети. Ми такі самі гравці на цьому полі, як і всі інші живі істоти. Треба про це пам’ятати й більше дбати про природу”.

ВЕЛИКА ІДЕЯ КЛУБУ

Увага! Вступ до Клубу відкрито до 27.02.23

передумова створення Клубу Закоханих у сад

Це глобальний хаос на планеті. Антоніу Гутерріш, генеральний секретар ООН, сказав у сiчні 2020 року:

“Світ стикається з загрозами, пов’язаними з геополітичною напруженістю, змінами клімату, глобальною недовірою і зловживаннями новими технологіями. Ці чотири вершники Апокаліпсиса можуть поставити під загрозу кожен аспект нашого спільного майбутнього…  “

Саме за допомогою технологій та спільнот нашого Клубу можна протистояти вказаним вище вершникам Апокаліпсиса, створити децентралізовані місцеві осередки людей, що проживають у своїх прекрасних садах – автономних садибах – та підтримують один одного у важкі часи, колективним розумом шукають шляхи виходу з теперішньої ситуації та, й взагалі, технократичного напрямку розвитку людства.

стратегічна мета-мрія Клуба

Ми хочемо, щоб мільйони пар рук людських доторкнулися землі з мрією про створення свого райського саду, – маленького оазису на Землі.

Ми мріємо про прекрасне майбутнє нашої планети, в якому більшість людей живуть у садах – своїх садибах, де щасливі сім’ї народжують та виховують своїх дітей, де створено найкращі умови для життєзабезпечення людського роду, – цілющі повітря, вода та плоди, а також багаторічні рослини, які створюють для кожної сім’ї  їхній Простір любові.

ЯК ВСТУПИТИ
ДО КЛУБУ?

Клуб почне свою роботу 27 лютого!

Клуб Закоханих у сад – це освітня онлайн-платформа та спільнота людей, які створюють на своїй землі природні сади. Відкриття Клубу відбудеться 27 лютого 2023 року.

Важливо! Вступ у Клуб Закоханих у сад є обмеженим за часом. Цього разу ви можете стати учасником Клубу до 27 лютого. Наступний прийом новачків у Клуб – через 3 місяці, наприкінці весни 2023 року.

Місячний абонемент

500 грн.

  • доступ до навчальної програми, з можливістю отримати відповіді на свої запитання від нас на онлайн-зустрічі,
  • доступ до клубної платформи спілкування з однодумцями,
  • 4 вебінари із запрошеними експертами.

Ваш результат: За перший місяць ви познайомитеся з Клубом, отримаєте перші результати та вирішите, чи будете продовжувати участь у ньому. Важливо, що ця ціна залишиться за вами на весь період існування Клубу!

Абонемент на квартал

1250 грн.

  • доступ до навчальної програми, з можливістю отримати відповіді на свої запитання від нас на щомісячних онлайн-зустрічах,
  • доступ до клубної платформи спілкування, з підтримкою та допомогою від одноклубників
  • 12 вебінарів із запрошеними експертами.

Ваш результат: За перші три місяці ви познайомитеся з Клубом, створите ескізний план свого саду. Важливо, що ця ціна залишиться за вами на весь період існування Клубу!

Річний абонемент

4500 грн.

  • доступ до річної навчальної програми, з можливістю отримати відповіді на свої запитання від нас на щомісячних онлайн-зустрічах,
  • доступ до клубної платформи спілкування, з підтримкою та допомогою від одноклубників,
  • понад 40 вебінарів із запрошеними експертами,
  • (!) годинна консультація з проекту вашого саду з нами.

Ваш результат: За перший рік існування у Клубі ви пройдете один рівень нашої навчальної програми та підготуєте детальний проект свого саду!

Відгуки наших студентів

Відгуки учасників курсу “Створення природного саду від А до Я”

Ці люди вже пройшли шлях до створення свого проекту природного саду – але в рамках 2-хмісячного, дуже насиченого курсу та отримали гарні результати.

Ми впевнені, що учасники Клубу отримають такі самі, а може й кращі результати, якщо будуть брати активну участь у його діяльності!

Прекрасний курс, і незважаючи на те, що багато було відомо, було і багато нового і детальнішого…

Тетяна Essblad, тепличне господарство, ферма, 2 га
Хармангер, Швеція 

Я виріс у подібному саду, який ще мій прадід садив, і давно хотів свій створити.

Володимир Клічук, родове помістя, 6 га
Шербур-Октевіль, Франція 

Щоб створити проект, не вистачало структурованої інформації.

Тетяна Мурзіна, родове помістя з парком, 85 соток
Єгорине, Дніпропетровська обл, Україна 

Була ділянка, і було бажання зробити на ній щось класне.

Бєсо Чилінгарашвілі, садиба, 65 соток
с.Василівка, Дніпропетровська область 

Для мене найважливіше, що завдяки вашому курсу ми з чоловіком почали говорити більше однією мовою… 

Олена Горобченко, родовий маєток, 2 га
с.Рідкодуб, Харківська область 

Я виросла в місті і ніколи не мала досвіду з городництвом і садівництвом. 

Ольга Метлякова, садиба для відпочинку та садівництва, 44 сотки
с.Гаї, Львівська область 

Дуже корисно, інформативно та структуровано.

Дмитро Коваленко, агролісівництво, 12 соток
Одеська область, Україна

Я з першого дня з вами. Ви мене “заразили”, у хорошому розумінні, цією темою.

Олена Ольховська, дачна ділянка, 50 соток
м.Харків, Україна 

З’явилася систематизація уявлень про майбутнє ділянки, покроковий план реалізації проекту. 

Ганна Пономаренко, присадибна ділянка, 20 соток
Київська область, Україна 

Клуб Закоханих у сад – це освітня онлайн-платформа та спільнота людей, які створюють на своїй землі природні сади. Відкриття Клубу відбудеться 27 лютого 2023 року.

Підписатися на новини від Закоханих у сад у вашому месенджері:

Item added to cart.
0 items -
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину