Марафон “Сад без поливу”
День 1. Головне правило садівника
Домашнє завдання:
- Чи поливаєте ви свої рослини в саду? Якщо так, напишіть яким способом та як часто.
- Чи є у вас в саду проблеми з вологою, які саме?
- Ваші перші ідеї для свого сада стосовно головного правила: затримки снігу, талих та дощових вод, мульчування, багатоярусності тощо.
Відповідь на домашнє завдання напишіть нижче у коментарях.
Матеріали 1-го дня:
Головне правило садівника. PDF-презентація.
Доброго дня всім. Я маю в селі великий участок з хатинкою. Використовую під дачу, бо проживаю в місті. Часто їздити в село нема змого, тому поливу, як такого , майже не було. Ділянка рівна, чорнозем, але щеплені саджанці дерев рости не хочуть. Приймаються гарно, зацвітають, але потім центральна гілка всихає і деревина гине. Води на… Читати далі »
Лідіє, добрий день, додайте, будь ласка, які ідеї виникли у Вас після перегляду уроку?
Я поливаю свої рослини в саду при посадці або при сильній засухі. Бувало навіть так що мульчувала грунт під рослинами. Чим більше мульчі тим краще, навіть поливати не потрібно було в цьому випадку. Ми живемо у Полтавській області ближче до Харкова поблизу річки. У нас низовина. У минулому році було все чудово і огород вчасно… Читати далі »
Марино, вітаємо. Цікавий у Вас опис, можливо відводити і збирати у ємкості воду з затоплених ділянок для інших Ваших рослин у саду для поліпшення ситуації з розподіленням вологи. Надаємо Вам 75 бонусних гривень за виконання цього завдання та бажаємо подальших корисних ідей для Вашого саду на Марафоні..
Маю сад на півдні України в Миколаївській області , без поливу неможливо ,поливаю під корінь ,в цьому році планую зробити автоматичний полив. По збереженню снігу нічого не роблю , бо і снігу в нас майже не буває .Майже весь участок перекопаний грядками розума , для ярусності посадила бистро ростучи павловніі , та катальпу , щоб… Читати далі »
Ольго, вітаємо. Креативний у Вас та грунтовний підхід до мульчування. Притінення та почвопокривні рослини та сидерати допоможуть Вам неодмінно. Отримайте бонусні 75 гривень за це завдання та найкращі побажання вдалого господарювання на ділянці
1. Полив при посадці, в спекотні дні -2 рази на тиждень. Спосіб – шланг, скважина.
2. На ділянці є місце, де вода стоїть, є місце, де потріскана гола земля.
3. Мульчування, водозбір з дахів, відведення води з заболоченої ділянки.Розумний підбір і розподіл рослин.
Катерино, добрий день. Дякуємо за змістовне домашнє завдання та надаємо Вам бонусні 75 гривень за його виконання.
День1. Доброго дня. Мою власний будинок та город біля нього. Із за зайнятості не маю змоги належним чином доглядати за ним і регулярно чи часто поливати. В більшості поливаю дощовою водою із лійки. Спостерігаю що більша частина землі меньш волога бо постійно під сонцем. Там де є тінь вологість більша, але є ділянки які взагалі… Читати далі »
Світлано, вітаємо. Для місць, де сухо, підійде додаткове притінення, можна посадити високі злакові, поки немає тіні від дерев або засадити сидератами. Високі грядки ще більше будуть сприяти пересиханню грунту, тож грядки Розума та мульчування товстим шаром стане Вам у нагоді.
Доброго дня. Маю ділянку 6 соток під Києвом, верхній шар землі за багато років покращений внесенням органіки, у мене маленька дитина, то тогоріч навіть гідрогель з памперсів потрошила и вносила в свої вузькі грядки, доріжки під травою, але під низом чистий пісок, який все пропускає, після поливу на наступний день вже майже сухо, грунтові води… Читати далі »
Олено, вітаємо. Що, на Вашу думку, буде корисно саме для Вашої ділянки та зможе покращити ситуацію з вологою на ділянці після просмотру уроку1?
Доброго дня! На ділянці буваємо раз в тиждень-два. Є проблема з водою – стікає через ухил грунту, тому є необхідність поливати дерева, бо якщо це пропускала, то вони засихали. Минулого року зробили скважину і думати пустити крапельний полив на сад, але після вашого вебінару зрозуміла, що можна обійтись і без цього. Планую зробити пристовбурові кола,… Читати далі »
Анно, вітаємо. Надаємо Вам бонусні 75 гривень за виконання цього завдання. Хай усі набуті на Марафоні знання будуть Вам на користь, принесуть гарні результати Вашим деревам і допоможуть отримати смачні плоди.
Доброго дня,поливаю по необхідності,під корінь водою зі скважини,для деяких рослин роблю дощування у особливо спекотні дні. також збираю воду з даху. Пристовбурове коло в дерев стараюсь замульчувати. Також на клумбах використовую мульчування корою,на хвойних рослинах мульчую хвойним опадом.ділянка рівна,сніг затримується рівномірно.
Ірино, що з першого уроку Марафону Вам запам’яталось та може бути корисним у Вас на ділянці?
Моя ділянка розташована в степу в Донецькій області. Вона має форму витягнутого трикутника з південним схилом. Лише з півдня (близько 135 метрів) ділянка межує з невеличкими садочками. З двох інших боків (найдовших – 205 і 231 метри) майже немає дерев і кущів. Опади в Донецькій області (в цих місцях) бувають не часто, тому є проблеит… Читати далі »
Юліє, добрий день. Гарний у Вас досвід та грунтовна відповідь. Надаємо Вам 75 бонусних гривень за це завдання та бажаємо безпечного повернення додому і мирного господарювання на Вашій ділянці.
Добрий день. З минулої зими маю земельну ділянку з південним схилом до колишнього русла річки, зараз там просто яр. На пагорбі посуха, тому допоки рослини усі поливаю. На ділянці три дерева, земля глиниста, з пирієм. Я пішла шляхом створення невеличких грядок, усю землю просто кошу. Дуже хочу зробити незалежний від поливу сад. Раніше чула про… Читати далі »
Людмило. Гарні у Вас задуми і плани. Бажаємо влаштувати незалежний від поливу сад за допомогою участі у Марафоні та надаємо 75 бонусних гривень за це завдання.
Вітаю! Рослини у себе в саду я поливаю, особливо доки вони ще маленькі. Земля в мене чистий пісок і тільки верхній шар грунту вже вдобрен, завдяки щильному мульчуванню. Дощі у нас бувають рідко, може за все літо пройти лише пару щильних, а частіше лише покрапає. Да і після дощів вода не затримується. Тому проблеми є,… Читати далі »
Тамаро, добрий день. Як Ви гадаєте, що може допомогти Вам із вирішенням ситуації по збільшенню вологості на Вашій ділянці, після просмотру уроку 1?
Доброго дня. Живу в приватному будинку. Звичайно, рослини поливаю. Шлангом, не дуже часто. Проблеми з вологою є, особливо коли довго нема дощів. В мене участок в низині, то сніг затримується), дощову воду вже давно збираю в дубову бочку, що стоїть під ринвою. Маю багато квіток в горщиках на терасі, тож без поливу вони взагалі не… Читати далі »
Анно, вітаємо. Раді, що Вас зацікавила ідея багатоярусності на ділянці. Бажаємо Вам її реалізувати та додати ще гарні ідеї під час проходження марафону, які стануть Вам у пригоді. Надаємо Вам 75 бонусних гривень за виконання цього завдання.
Вітаю! В мене маленькі ділянка біля таунхауса, тому я тільки засаджую все. Вже є ділянка з травкою і туями, барбарисом і самшитом. Так, поливаю відрами під корень та зі шлангу. Оскільки в будинку не живу, бо ще йде ремонт, то буваю там по вихідних , тому і поливаю 1 – 2 на тиждень. Проблеми є,… Читати далі »
Людмило, добрий день. Які ідеї саме для Вашої ділянки можна використати, на Вашу думку, після просмотру уроку 1?
Вітаю, Ми купили стареньку зату в селі, ділянка 24 сотих. Наразі займаємося плануванням, більша частина ділянки просто в траві. Тому поливаю під корінь лише ново висаджені квіти (до саду і молодих дерев ще не дійшли). Зробили воду і передбачили можливість дощування. Наразі не виявили, ділянка вміру рівна. Грунтові води досить близько. Хочу використовувати мульчування і… Читати далі »
Ірино, добрий день, вітаємо Вас з бонусними 75 гривнями за виконання цього завдання та бажаємо створити сад малого догляду для релаксу і відпочинку з мінімумом фізичної праці за Вашим задумом
Доброго дня. У мене будинок і ділянка біля нього 6 соток. Хочеться і плодових дерев, кущів і квітів. Дуже сухий клімат і бідний грунт. Поливаю вручну. Якщо на тиждень їдемо в гості половина всього пропадає. Завдяки вашим марафонам більше змогла зрозуміти природній догляд і замульчувала сіном навколо дерев. От малину не вдається виростити вже 3… Читати далі »
Маріє, вітаємо. Як, на Вашу думку, можна використати отриманні знання уроку 1 на Вашій ділянці для поліпшення ситуації з втриманням та накопиченням вологи в саду?
Так, поливаю. Полив шлангой, воду беру із скважини. Город поливається часто (2-3 рази на тиждень, якщо сухо), клумби рідше. Якщо місяць немає дощю то треба поливати. Є клумба ( ростуть хости, лілейники, папороть, плющ, гортензія і клематис) можу не поливати зовсім за сезон або 1-2 рази (особливой потреби немає) також цю клумбу не полю вже… Читати далі »
Інно, добрий день. Чудова у Вас квітуча і ароматна ділянка з клумбами гарними. Які ідеї з уроку 1 можна використати, як Ви вважаєте, для зменшення поливу у Вас?
1. Так поливаю. В основному це крапельний полив і під корінь. Городину і ягоди+/- раз на тиждень. Деревця і кущі 2-3 рази за сезон + 1 раз на зиму 2 Так. Ділянка у передмісті Одеси, дощів, таких, щоб промочили землю, а не пил прибили, з травня по вересень (5 місяців) буває 3-4. Та й решту… Читати далі »
Руслане, вітаємо, дякуємо за відповідь. Надаємо Вам 75 ривень бонусу за Вашу відповідь та бажаємо гарної реалізації нових корисних для Вашої ділянки ідей за допомогою участі у Марафоні.
Доброї ночі! Щиро дякую за ефір. Маю дві земельних ділянки . Одна з них в полі, тому полив тільки в основному при посадці рослин. Хотілося би значну увагу, приділити мульчуванню. Спробую в цьому році зайнятися цим більш детально, тому що опадів зараз практично зовсім немає. Дякую за поради🥰
Ірино, добрий день, які ще поради з уроку 1, крім мульчування могли б Ви використати для затримання та збереження вологи на Вашій ділянці?
Всім доброго дня. Є присадибна дачна ділянка, соток 6 та ще шмат, на якому раніше був город. Постійно займатися часу нема. Дерева і ягідні кущі не поливаємо. Підливаю щойно посаджені квіти, суницю-полуницю. Один час робила грядки з мульчею в полуниці – накривала цупким папером, поверх засипала тирсою. Років 3-4 не мала на тому місці турботи… Читати далі »
Катерино, вітаємо. Хай усі поради, отримані на уроці1 будуть Вам на користь і допоможуть успішно господарювати у Вашому природному саду малого догляду. Надаємо Вам 75 бонусних гривень за успішне виконання цього завдання.
Квітник знаходиться біля багатоповерхівки. Поливаємо зі шлангу або вручну. Мульчуємо рослини вибірково. Влітку вода швидко випаровується за рахунок температурити та сильних протягів, викликаних розташуванням ділянки. Після прослуховування заняття з’явилася ідея посадити в певних місцях живопліт, щоб зменшити вплив протягів. В Якості мульчі використовуємо невелику фракцію кори хвойних дерев. Але є побоювання, що вона може закисляти грунт. Тому шукаємо ще варіанти мульчі
Раїсо, вітаємо. Гарна ідея живоплоту від протягів. Мульча з кори хвойних дуже підходить для декоративних клумб та істотно не впливає на закислення грунту, тож сміливо використовуйте її для Вашого квітника. Бажаємо квітування Вашій клумбі та подальших корисних ідей для Вашої ділянки на Марафоні. Надаємо Вам 75 бонусних гривень за це завдання.
Длоброго вечора! Дякую, вчора як і сьогодні уважно прослухала дуже цінну для мене інформацію. Відповіді на домашнє завдання писала, але у стрічці їх не побачила. А сьогодні все вдалося.Тому поветраюсь зще раз до вчорашнього завдання сьогодні. 1.Рослини люблю, тому по можливості намагаюсь плодові кущі, городину поливати раз на тиждень (частіше не виходить, бо до ділянки… Читати далі »
Валентино, дякуємо Вам за відповідь. Надаємо Вам бонусні 75 гривень та бажаємо Вам реалізувати ідеї з Марафону для захисту та посухостійкості Вашого саду.
Щиро дякую!
Вітаю всіх. Живу у Харкові, маю справу з невеличким садом зовсім знедавна. Поливаю під корінь, коли є час, хвойні під корінь та дощуванням, й на думку не спадало, що полив може бути таким різним (відсутність досвіду, вона така). Проблеми бувають , якщо багато дощів, вода стоїть і нікуди не зникає кілька днів, у суху… Читати далі »
Наталіє, вітаємо. Бажаємо Вам освоїти садівництво у якості високого мистецтва) та отримати максимальну користь з навчання на Марафоні. Надаємо Вам бонусні 75 гривень за це завдання.
Домашнє завдання. 1. Рослини поливаємо крапельним поливом, раз в 3-4 дні. 2. Проблеми з вологістю є, багато відкритої трав’яної ділянки і земля під травою суха. 3. На ділянці невеличка будова, тож збирання дощових вод не підійде. Можливо вдасться обкопати дерева, щоб створити навколо них низинку, де будуть затримуватись талі і дощові води. Мульчування можна було… Читати далі »
Радо, добрий день. Дякуємо за вдумливе виконання домашньої роботи. Хочемо зауважити, що для мульчування тирсою треба її перемішати ще з чимось, щоб вона не злиплась і не вляглась густим шаром, який не буде пропускати повітря до грунту. За це завдання Ви отримуєте бонусні 75 гривень. Вітаємо.
Вітаю. Сад поливаю, але не часто. В нашому садовому кооперативі воду для поливу подають за графіком, тиск води слабкий і основний полив – це городина, овочі, квіти. Поливаю зі шланга в пристовбурові кола і рідко, коли є можливість. Грунт піщаний, завезений зі вскришних порід з кар’єру. Періодично удобрюємо перегноєм. Волога погано затримується. В цьому році… Читати далі »
Людмило, вітаємо. Надаємо Вам бонусні 75 гривень за це завдання та бажаємо реалізувати ще корисні ідеї Марафону для отримання гарних врожаїв від Ваших плодових дерев.
поливаю газон і міксбордери через розприскувачі.
Найбільша проблема те, що вологи мало влітку, після поливу земля висихає і тріскається. Думаю воду, що тече з дороги, якось можна направити на ділянку. Тала вода стоїть в кутку ділянки, до травня. Мульчувати почав цього сезону.
Поливаю сад дуже рідко, бо буваю там не так часто. Та й часу стільки нема аби полити всі дерева на 30 сотих. Якщо поливаю, то на це йде весь день )))) маю таку психотерапію. Поливаю під корінь, дуже рясно по 2-3-4 відра мінімум. Вода кринична. Проблеми з вологою є в липні-серпні коли пекельна спека, перестав… Читати далі »
Ігоре, дякуємо за відповідь. Надаємо Вам бонусні 75 гривень за виконання цього завдання та бажаємо Вам успіху у вирощенні дерев і кущів -медоносів, а також процвітання Вашому бджолярству.
Працюю з дітьми, тому все, що стосується рослинного світу і його збереження, не може не цікавити. Дуже хочу вірити, що в майбутньому люди будуть відноситися до всього живого більш бережно та з більшою повагою. Що стосується саду, то в цій справі я новачок. Тема вебінару зацікавила саме тому, що ділянка знаходиться в дуже сухому кліматі… Читати далі »
Тетяно, вітаємо. Радіємо, що розділяєте ідею збереження природи та прищеплюєте повагу до неї діткам. Що конкретно з уроку 1 Ви зможете використати для поліпшення ситуації з вологою на Вашій ділянці?
1) Да, поливаю. Очень мало осадков, юг Одесская область. Деревья поливаю со шланга в корневую систему вокруг дерева. Поливаю редко, раз в две недели, но обильно. Овощные культуры мульчирую и полив раз в неделю распылителем в виде дождя. 2) Есть проблема. Мало ветрозащиты и редко надсаженны деревья. Почти нет дикоросов и еловых деревьев. Участок на… Читати далі »
Олександре, дякуємо Вам за виконання цього завдання та надаємо Вам 75 бонусних гривень. Хай усі проекти по вітрозахисту та терасуванню будуть реалізовані на Вашій ділянці найкращим чином.
Маю сад навколо дому, тож є змога дивитися за ним кожного дня. Майже не поливаю вже, бо дерева доволі високі виросли за 12 років. Єдине- це рододендрони, часом вимагають поливу. Газон витримує літо, звісно він більше схожий на просто траву) Маю три високі грядки. Цього року посадила в одній лаванду, буду спостерігати. Є ряд ялівців,… Читати далі »
Анно, дякуємо за відповідь. Мульчування шишками – це блискуча і дуже декоративна ідея. За це завдання Ви отримуєте 75 бонусних гривень. Вітаємо.
День 1. Домашнє завдання. 1. Так, поливаємо рослини в саду за допомогою крапельного поливу. Система налагоджена в 2016 році. Приблизно років зі п’ять, як рослини подорослішали, крапельний полив використовіється рідше. 2. Проблеми не стільки з вологою, як із грунтом – важкий завезений чернозем, що тормозить розвиток рослин. 3. Стосовно нашої дялнки, як здаєьться, кращим рішенням… Читати далі »
Сергію, вітаємо. До важкого чорнозему можна додати пісок для легшого розрихлення грунту. Дякуємо за змістовну відповідь та надаємо Вам 75 бонусних гривень за це завдання.
Дякую дуже за ефір,підтримую і приєднуюсь до чудовою глобальної ідеї – створити Сад на Землі. Садова ділянка на хуторі біля Опішні .,там твердий глиністий грунт.,їздимо по вихідним.,полив сада з невеличкої копанки та ставочка.,куди до середини літа доходить вода з джерела.,після( коли вже спека і вода не доходить) користуємось зібраною дощовою і ходимо до джерела.Поливаємо з… Читати далі »
Анно, дякуємо Вам за те, що використовуєте ідеї Марафону для створення Саду на Землі. Надаємо Вам 75 бонусних гривень за це завдання.
Живу в частном доме 6 соток земли вокруг, разбили виноградник и садок, есть высокие грядки. Поливаю регулярно, мульчировала грядки, понравилось.
Олександро, вітаємо. На Вашу думку, що після перегляду уроку 1 корисного Ви могли б використати на вашій ділянці?
Живем в большом городе в квартире, родители мужа живут рядом в частном доме. Участок 8 соток, но половина участка занята строениями. Поливаем регулярно,так как это не является проблемой, вода протянута по участку, доступна везде. Мульчируем второй год, и результат очень нравится! Запретила всем родичам копать, так они прямо счастливы стали)) Раньше осенью и весной перекапывалась… Читати далі »
Тетяно, дякуємо Вам за чудовий відгук, за те,що Марафон надихає Вас на творчість на ділянці батьків та експерименти. Надаємо Вам бонусні 75 гривень за це завдання та бажаємо Вам здіснити мрію про власний сад малого догляду для релаксу і споглядання краси природи.
Добрый день, мой участок в Одессе. Поливаем каждый день огород, в основном под корень. Хвою дождеванием, пару раз в неделюи под корень заливаю один раз в пару недель. В прошлом году стоял капельный полив. Дождей мало, земля пересыхает и трескается. Приствольных круги все засыпаны мульчей (скошенной травой). Для задержки осадков участок имеет форму линзы, вся… Читати далі »
Олено, вітаємо. Для надання бонисних 75 гривень за це домашнє завдання опишіть, будь ласка, які ідеї з уроку 1 Ви можете застосувати на своїй ділянці для збереження вологи. Чекаємо на Ващі доповнення.
Доброго дня! Маю велику ділянку зі свердловиною. Але води з неї не вистачає на повний полив всіх рослин. Ділянка закінчується річкою, порослою очеретом. Зробили копанку серед очерету, в ній збирається вода. Дощову воду збираємо в діжки. З вебінару буду використовувати ідею з мульчуванням. Дякую за інформацію!
Юліє, вітаємо. Дякуємо за відаовідь та надаємо 75 гривень бонусу за це завдання.
1. Оскільки у нас сад це одночасно ще й город, то ми поливаємо грядки за потреби, але дерева персонально поливаємо ну дуже рідко. Плануємо в цьому році зробити на частині грядок та у парнику крапельний полив. Переважно коли висаджуємо. Виключення становить хурма, її весною поливаємо, може як би в перший рік полили весною добре, то… Читати далі »
Віро, вітаємо. Дякуємо Вам за чудову відповідь. Бажаємо, що хурма відродилась, а мульчування приносило користь і гарні врожаї, щоб знайшовся час і способи зробити бюджетний варіант збору дощової води, яких теж існує багато. Надаємо Вам за це завдання бонусні 75 балів.
Південь України. Пекло з червня до вересня. Без поливу нічого не росте. Мульчую багато років. Городину вирощую на постійних грядках. Між грядками завжди ростуть трави, нічого не висапую. Трава тільки коситься. Сад коливався тільки в дуже спекотні дні. Дощі бувають рідко. Є ще велика ділянка з хвойними декоративними рослинами. Всі рослини біля кореню закриті товстим… Читати далі »
Марино, добрий день. Додайте, будь ласка, що з уроку 1,на Вашу думку, можна використати для зменшення поливу на Вашій ділянці, та отримайте бонусні 75 гривень за це завдання.
Поливаю рідко. Збираю дощову воду в діжку. Пррблеми в вологою поки нема, але коли настане літо можуть виникнути. Мульчую травою, корою.
Дякуємо за відповідь. Вам нараховані бонусні 75 гривень.
1. Зараз налагоджую крапельний полив на одній частині ділянки, на другій частині дощування.
2. Я живу на півдні, тут майже немає снігу і дощів і дуже спекотне літо
3. Я починаючий садівник, мульчування тільки почала – пробую на молодій малині це робити
Дякуємо за відповідь. Вам нараховані бонусні 75 гривень.
Добрый день. Я живу в Запорожье.
Огород поливать приходиться каждый день, потому что очень жарко. Когда растения подростаю стараюсь мульчировать, тогда влага дольше сохраняется в земле.
Дождевую воду с крыши собираем в бочьки.
Дякуємо за відповідь. Вам нараховані бонусні 75 гривень.
На нашій ділянці часто буває бездощів’я, тому треба поливати. Робимо полив під корінь, дощування. Треба використувати вашу підказку про мульчування ділянки органікою.
Дякуємо за відповідь. Вам нараховані бонусні 75 гривень.
Доброго дня. В нас невелика нова ділянка. Дерева тільки плодові 2-3роки від посадки і їх небагато. Основні послини- квіти і городина. Сонце майже цілий день. За останні два тижні поливали 3 рази дощуванням зі шлангу пістолетом (Київщина, зараз дуже спекотно). Але не дивлячись на підсапування і полив, земля дуже розтріскана. Дуууже хочу все замульчувати, але… Читати далі »
Дякуємо за відповідь. Вам нараховані бонусні 75 гривень. Бажаємо подальшого успіху у навчанні на Марафоні
Ділянка в Харківській області. Південний схил, глина. З півночі широколистяний ліс. Вологи влітку не вистачало, глина швидко висихає і перетворюється в цеглу. Грунт тріскається дуже глибоко і розходиться: гора так ” дихає” в літню спеку. Навесні вода тече зверху по ділянці десь в грунті, її чутно як струмочки під ногами. З усіх боків ділянки ростуть… Читати далі »
Дякуємо за відповідь. Вам нараховані бонусні 75 гривень.
Поливаю, зі скважини. Не живемо поруч з ділянкою тому поливаємо як коли, але з теплої весни до осені (поки жарко) раз на тиждень точно. Для деяких рослин це дуже мало.. Проблема через різний грунт в різних частинах ділянки. Десь чорнозем, як камінь і сохне швико, а десь я з минулого розу мульчую, то бачу що… Читати далі »
Вітаємо. Дякуємо за чудову відповідь. Вам нараховані бонусні 75 гривень.
Добрий день з сонячної Дніпропетровщини. Чесно кажучи, я не можу уявити, як це – не поливати в нашу спеку, але слухаю уважно. Звісно поливаю, спочатку традиційно зі шланги, але я дуже не люблю холодну шлангу в руках тримати, корені розмиває… Тому декілька років поливала через розприскувачі, але помітила, що води так треба більше, і поливати… Читати далі »
Добрий день. Дякуємо за гарну відповідь. Вам нараховані бонусні 75 гривень.
Добрий день з Запоріжжя. Мій сад не потребує поливу, окрім молодих саджанців. Більше потребують поливу ягідні культури. Задля збереження вологи поробив тераси, використовую мульчування та між деревами ростуть газонні трави. Збирається дощова вода з даху будинку. Але бувають роки коли два а то і три місяці немає дощу. Тоді є проблема.
Дякуємо за відповідь. Вам нараховані бонусні 75 гривень.
Добрий день. Маю важкий глинисту грунт, живемо на горбу, ділянка після дощу дуже обвітрюється і земля стає як бетон. Поливають з лійки, при можливості мульчую. Молоді дерева поливала. Нещодавно придбали нову ділянку і маю можливіть випробувати щось нове і цікаве з нетерпінням чекаю на марафон.
Добрий день. Дякуємо. Структуруйте, будь ласка, Вашу відповідь згідно запитанням домашнього завдання та отримайте бонусні 75 гривень за це завдання
Маю ділянку 0,46 га. Полтавщина. 0,06 га – город. Все інше будівлі + сад. Є старі фруктові дерева (омолоджені), молоді саджанці поливаю перший рік (тільки якщо немає дощів). Пристовбурні кола дерев, кущів вкриті мульчею (солома, сіно, подрібнені гілки дерев). Все поросле луковими травами. Ділянка саду не переорювалася ніколи (60 років точно). Хочу правильно досадити рослини,… Читати далі »
Добрий день. Структуруйте, будь ласка, Вашу відповідь згідно запитанням домашнього завдання та отримайте бонусні 75 гривень за це завдання
1.Доброго здоров’я всім. Сад поливаю фактично раз на рік – пізно восени, щоб взимку земля не суха була. Звичайно, шлангом під корінь. Пробував сіяти сидерати під кроною, толку трішки: спочатку холодно і росте ледь-ледь, а потім темно під пологом і теж не росте. То сидерати поливав. 2.Проблем з поливом поки немає – кран у дворі.… Читати далі »
Вітаємо. Дякуємо за відповідь. Вам нараховані бонусні 75 гривень. Бажаємо подальшого успіху у навчанні на Марафоні
Ділянка на півдні Миколаївщини. Грунт піщаний, волога дуже швидко просочується. Ділянка каскадна, сильно обвітрюється, є ерозії. Опади незначні. Полив свердловинний , нагрітою з баку або річковою з дачного водогону, залежно від зайнятості. Дощування, під корінь, крапельний – всі зони по-різному. Полив щонайменше тричі на тиждень. Мульчування: картон, агроволокно, кора, сіно, газон. Поки всі зони по-різному.… Читати далі »
та отримайте бонусні 75 гривень за це завдання.
Добрий день. Структуруйте, будь ласка, Вашу відповідь згідно запитанням домашнього завдання.