Сосна кедрова корейська

Родове дерево. Символ могутності та достатку

ОПИС

Кедр корейський або маньчжурський, або Сосна кедрова корейська (Pinus koraiensis). Росте у східній Азії, на північному сході Китаю, у Приморському та Хабаровському краях, Кореї та в центральній Японії.

найневибагливіша кедрова сосна: легко переносить спеку +35°С та морози -38°С;

великий та цінний кедровий горіх: у 1,5-2,5 рази більше, ніж у сибірського кедра;

величне родове дерево: до 25-30 м заввишки (у природі до 50 м), живе до 500 років;

декоративна хвоя: сизувато-зелена, тригранна, довжиною до 20 см.

У Європі в культурі з 1846 року, найчастіше зустрічається в ботанічних садах і дендраріях поодиноко або групами.

В Україні кедри корейські також є як у ботсадах, так і у декількох лісових господарствах, де вони регулярно родять, дають врожаї смачних горішків. Наші саджанці вирощені саме з такого українського насіння, адаптовані до місцевого клімату.

Ми продаємо корейські кедри вже понад 5 років, за цей час відправили покупцям кілька тисяч саджанців. Результати радують, – при правильній посадці ми гарантуємо 100% приживання 💯

Річний приріст: 10-25 см у висоту, 10 см в ширину. До 20-30 років зростає повільно, потім приріст помітно підвищується. У віці 30-35 років виростає до 7-9 м.

Особливості: кедр корейський тіньовитривалий, світлолюбний, морозостійкий, вітростійкий. Може зростати в умовах посушливого клімату. Стійкий до умов міста.

Рослина однодомна. Чоловічі колоски жовті, жіночі гулі – червонувато-фіолетові. «Цвіте» у червні. Шишки дозрівають у вересні, протягом трьох вегетаційних періодів від закладки генеративних зачатків. Кедр – порода, що самозапилюється, але для кращого перехресного запилення бажано висаджувати не одиночні дерева, а групи з 3-4 дерев (на відстані до 8-20м один від одного).

Крона: у кедра корейського потужна, досить густа, у молодих дерев округло-яйцевидна, до старості – видовжено-циліндрична, віялова або зворотноконічна. Крони старих дерев височіють над пологом лісу, мають яйцеподібну форму.

Коренева система: складається з слаборозвиненого стрижневого кореня і численних сильно розвинених бічних поверхневих коренів, що залягають у ґрунті на глибині до 1 м. Таке коріння забезпечує хорошу стійкість кедра, дерева стійкі навіть при найсильніших місцевих тайфунах. Вітровалу піддаються дуже великі, ослаблені дерева, що вже досягли природної стиглості.

Цінність у природному саду. Сосна корейська – деревоутворююча порода кедрово-широколистяних лісів Далекого Сходу, що мають найбільшу різноманітність видів деревних рослин на території Євразії (сотні видів рослин на 1 га):

кормова база та місце проживання великої кількості видів звірів та птахів,

унікальний набір лікарських рослин, включаючи лимонник, женьшень, елеутерокок та ін.

велика кількість плодово-ягідних та горіхоплідних рослин та грибів,

найбагатша кормова база для бджільництва.

По суті, кедр корейський, – це «нянька» для усіх інших дерев в саду. Він височїє над ними, пропускає достатньо світла (світло-хвойна порода), захищає від висушуючого вітру, виділяє фітонциди.

Плоди та цілющі властивості

Кедр корейський дає набагато більші шишки і більші горіхи порівняно з сибірським кедром. Звичайна довжина шишки далекосхідного кедра – 10-20 см, сибірського – 5-9 см. Горіх корейського кедра в 1,5-2,5 рази більше горіха сибірського і в 2-3 рази важче, вміст олії в них вищий. Крім того, рясне плодоношення у сосни корейської буває частіше, а врожайність вища.

Плодоношення у культурі настає з 15-18 років, у природі залежно від зімкнутості лісу – від 40-50 років. Рясні врожаї горіхів бувають через кожні 3-4 роки. У цей період з великого дерева можна отримати близько 500 шишок, іноді до 800-1000 шишок. В одній шишці міститься 140-150 насінин.

Кедровий горіх – це невичерпне джерело поживних і цілющих елементів.

Вони помітно укріплюють імунну систему людини, активізують обмінні процеси в організмі, покращують роботу серця. Унікальність полягає у збалансованості кількості вітамінів та мікроелементів. Кожному мікроелементу відповідає свій вітамін, причому у кількостях, необхідних найбільш повного його засвоєння.

Що стосується засвоєння білка, то всі кедрові горіхи в цьому плані унікальні, – засвоєння 99%!

Кедрове повітря: цілюще, в ньому не виживають хвороботворні мікроорганізми, він знімає втому, надає бадьорості та енергії.

Доведено, що повітря в кедровому борі набагато чистіше, ніж у будь-якій операційній, у 2 рази чистіше, ніж у сосновому та в 3-4 рази, ніж у ялиновому лісі. Рекомендується висаджувати кедр неподалік місць відпочинку, альтанок, біля лазні і т.п.

Хвоя, молоді пагони: препарати, що готуються з хвої та молодих пагонів цього дерева, використовуються в народній медицині як сечогінні, потогінні, антисептичні та протицинготні засоби. У хвої, особливо молодих пагонах, багато вітаміну С.

Горіхова шкаралупа: лікують геморой, від легеневих захворювань на основі горішків виготовляють чудову кедрову настоянку, що допомагає при гострих та хронічних бронхітах, пневмонії та навіть астмі та туберкульозі.

Смола: готують мазі на лікування ран. Кедрова живиця – це універсальний лікарський засіб, здатний відновлювати життєву енергію людини.

Декоративність

Величне дерево з ажурною кроною та декоративною хвоєю

Величне дерево з ажурною кроною та декоративною хвоєю

Потужна ажурна крона.

Особливо декоративна довга м’яка хвоя.

Цвітіння чоловічих суцвітть.

Великі шишки до 20-25 см завдовжки.

Хвоя довжиною до 20 см, шириною 1.5 мм, сизувато-зелена, зібрана в пучки по 5 голок, м’яка, тригранна – одна грань зелена, дві інші сизі або блакитні.

Застосування: Кедр корейський використовують для декорування парків, лісових насаджень, а також на садових ділянках.

Тип насаджень: масив, група, посадка у ряд, берег водойми.

Деревина корейського кедра: з красивою текстурою, легка, порівняно м’яка, багата на смоляні ходи, з приємним смолистим запахом. Має вражаючу властивість: у шафах з кедра не заводиться міль, а в посуді – довго не скисає молоко.

Вирощування кедра корейського

Посадка та догляд за саджанцями

Вирощування у контейнерах.

Саджанці кедра корейського висаджують у ґрунт у віці 2-3 роки. Найкраще приживаються трирічки. До цього часу саджанці зимують у контейнерах на вулиці, прямо поверх землі, або на балконі, якщо він холодний. Саджанцям кедра мороз – на радість, вкривати на зиму їх не потрібно.

При вирощуванні взимку удома, коли температура вища за 8-10°С, то у кедрів запускається механізм росту нових голок. Якщо голки полізуть у січні, то на вулицю такий кедр не можна буде виносити до кінця весняних заморозків, і садити в ґрунт цей саджанець можна буде лише тоді, коли висаджують у ґрунт розсаду перців. Саджанці кедра, які зимували в будинку та посаджені у ґрунт у травні, зможуть самі підготуватися до наступної зимівлі.

Посадка в ґрунт.

При посадці витримують відстань між ямками – 5-10м.
Розмір посадкової ямки повинен бути в 1,5-2 рази більшим за кому.

Якщо грунт суглинистий або супіщаний, то саджанці кедра можна висаджувати прямо в нього або додати біогумус. А якщо глиниста, то перемішують витягнуту з ямки землю з торфом і піском у пропорції 2:1:2.

Коренева шийка має бути на рівні грунту.

Порожній простір навколо земляної грудки заповнюють підготовленою ґрунтосумішчю, ущільнюють, поливають – 2 відра води на один саджанець.

Укріплюють у посадковій ямі кілочок, щоб не втратити саджанець.

Пристовбурне коло мульчують хвойним опадом, корою і тирсою дерев хвойних порід або соломою.

Ціна саджанців

В наявності 9-10 річні (!) саджанці кедру корейського, висота від 100-120 см. Із комом землі 15-25 кг. Викопка саджанців: осінь 2023.

Передзамовлення! Відправка замовлень восени 2023, після завершення вегетації – для 100% приживлюваності саджанців.

Ціна: 1500 грн.

При замовленні від 3-х шт. знижки:
– 3-4 шт. по 1400 грн.
– 5-9 шт. по 1350 грн.
– від 10 шт. по 1300 грн.

Для покращення запилення, бажано висаджувати кедри не поодиноко, а групами з 3-4 дерев.

Замовлення та відвантаження продукції за 100% передоплатою. Оплата можлива будь-якою банківською карткою або ін.

Відправляємо такі кедри по Україні транспортною компанією Нова пошта – у палетних бортах. Якість доставки гарантована.

Також в навяності є дворічні саджанці кедру корейського висотою до 10-15 см.

Ціна: 150 грн.

При замовленні від 3-х шт. знижки:
– 3-4 шт. по 130 грн.
– 5-9 шт. по 120 грн.
– від 10 шт. по 110 грн.

Для покращення запилення, бажано висаджувати кедри не поодиноко, а групами з 3-4 дерев.

Відвантаження продукції за 100% передоплатою, протягом 2-3 днів після оплати. Оплата можлива будь-якою банківською карткою або ін.

Відправляємо по Україні транспортною компанією Нова пошта.

Item added to cart.
0 items -
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину