На фото: Перший врожай азійської груші, або насі, щепленої на звичайну дичку ✦
Це стаття про наш досвід – у рамках підготовки до марафону «Прекрасний сад без важкої праці». Там буде гаряче 🔥 бо зареєструвалося більше 1000 (!) учасників. Якщо ви ще не серед них, запрошуємо!
Перші статті шукайте за тегом #сади малого догляду.
Отже, про дички плодових. Зазвичай такі дерева корчують, а замість них висаджують культурні сорти. Але зачекайте, давайте поміркуємо, як ми це можемо використати на нашу користь.
Які є переваги у таких дичок?
Дерева, що виросли з насіння та ніколи не пересаджувалися мають дуже сильний імунітет, підвищену стійкість до кліматичних катаклізмів, набагато довше живуть тощо.
Супер! Для самодостатніх садів, або малого догляду, – це саме воно, «те що доктор прописав» 👍
Тож літом три роки тому ми замовили живці цікавих сортів груш, яблунь та шовковиць та прищепили їх. Всього за 2-3 години ми оббігали всю ділянку прищепили більше 30 рослин! До речі, у нас тут горіла трава років 6-7 тому (місцеві палять), й деякі культурні саджанці погоріли, але відросли від кореня, то ми і їх щепили за компанію. Робили ми це вперше, але прижилися майже всі вічка, що ми прищепили!
Вибираємо гілку, яка на нас дивиться. На більших дичках я обирав 4-5 гілок. Бажано, щоб товщина живця та гілки на яку щепимо була приблизна однакова. ✦
Інструментом краще користуватися професійним, але якщо треба зробити всього кілька щеплень, то можна й новеньким гостреньким канцелярським ножем зробити. ✦
Так от приріст цих щеплених саджанців набагато перевищує інші плодові, що ми купували у різних розсадниках. Деякі з груш – приріст більше ніж 1 метр! При чому без поливу, та без добрив, мульчування та інших агротехнічних заходів. Дички ростуть самостійно та пристосовані до нашої ділянки максимально.
Головне все зробити акуратно, не чіпати зрізи пальцями, щоб не занести інфекцію. ✦
Спеціальна смужка для замотування. ✦
Досить кропітка робота) ✦
В цьому році вже ласували першими азійськими грушками, їх ще називають насі (щепленими на дичку). Див.фото – формою схожі на яблуко, але це смачнюча груша 😋
Ось це азійська груша – насі. Перший врожай, але багатенько) ✦
Отже, спробуйте й ви так зробити та отримаєте у себе безпроблемні яблуні та груші, які будуть сильнішими та витривалішими за будь-які покупні!
P.S. Разом із грушками, яблунями та соснами у нас самосівом виросли й інші піонерні дерева: берези та дубки, клени ясенелисті, маслинка вузьколиста та деякі з кущів. Тож, якщо у вас так само заростає ділянка, не спішіть її зачищати під нуль. Ці дерева ще стануть вам у пригоді, про що поговоримо на марафоні.
Цікаво. А де можна взяти живці такої азійської грушечки?
Ми брали у Андрія Павлюка – у нього є канал в Ютубі – відповідально підходить та великий асортимент є.
Дякую за вашу інформацію
Теж на ділянці є старі груші та яблуні підвої 3штуки, хочеться нащепити туди, але боюсь, то може надихнуся і деякі нюанси зрозумію! Чекаю на марафон!!!
Взагалі, щеплення, це дуже актуально, для тих, у кого невеличка ділянка, або хто не хоче багато дерев. У мене наприклад прищеплені на одному дереві абрикоси різного терміну дозрівання. А на одній сливі щеплені 3 різних види слив і 2 аличі. Оскільки я не хочу щоб врожай був занадто великим і одночасно, то це рішення оптимальне,… Читати далі »
Дуже хочу навчитися щепленню!
А де брали живці груші і шовковиці? Дякую за посилання.
Нащо залишати клен ясенелистий ?
Дуже цIкавий метод щеплення однIею почкою,нIколи не пробовали,
Ого! Вперше бачу щоб при щепленні не відрізали гілочку підщепи. Невже вона не забирала всі поживні речовини на себе??? Малюсінька брунька мала шанс росту?
Дуже цікаво, у нас є така алича – вже родить, аке дрібна і кисла
А якщо дичку з лісу принести на свою ділянку? Вона вже втратить свій імунітет?
Чудово!
О, саме така ідея в мене була щодо слив! Бо ця “сміттєслива” дає пагони по всій, і без того маленькій, ділянці. І отруює мені життя))). Дещо я повикорчовувала, але не все, бо сил малувато, а я сама – допомогти нема кому. І ще є дика алича, яка мені не потрібна: ткємалі, звісно, гарний з неї,… Читати далі »
Добре, що не видалила таку дичку-грушку, шкода стало – вона така рівненька, з гілочками на всі боки.
Дуже цікаво, дякую
Дякую за цікаві поради.
На нашій ділянці сіянців груш і яблунь немає. Є грушки в посадці біля зупинки електрички. Чи доцільно їх пересаджувати на ділянку, щоб потім щеплювати?
Цікавий досвід! Дякую!
Дуже цікаво..
З радістю чекаю на марафон.
Дякую. Сіянців диких немає, але є одне дерево груші-дички на 5 стовбурів десь по 8-10 см діаметром та багато порості вишень, слив і повію (дерези). Чи можна їх використати?
Дякую!!! Є над чим працювати!
Дякую за цiкаву iнформацiю!