Марафон “Прекрасний сад без важкої праці”

День 4. Поліпшення ґрунту та захист рослин

PDF-презентація четвертого дня.

Домашнє завдання

1. Чи є хвороби та шкідники проблемою вашого саду? Напишіть ті, які є найбільш актуальними?

2. Які методи ви використовуєте для вирішення цього питання? Чи зміниться щось у ваших діях після сьогоднішнього дня? Якщо так, що саме плануєте робити?

Будь ласка відповідь напишіть нижче у коментарях. Про інсайти пишіть у чаті марафону з тегом #інсайт_четвертого_дня.

Бонус. Схеми обробок саду

Додатково до тих бакових сумішей та рекомендацій з уроку використовуйте наступні схеми* обробок:

Ранньо-весняні обробки. Частина 1 >>> (pdf)

Весняні обробки. Частина 2 >>> (pdf)

Осінні обробки в саду >>> (pdf)

* Препарати в цих схемах можуть замінятися аналогами (з тою ж діючою речовиною). Наприклад, замість Метавайту (містить Metarhizium та Beauveria) це може бути Метаризин та Боверин, або Ентоцид. Замість Фітоциду будь-який інший, що містить бактерії Bacillus subtilis тощо.

Підписатися
Сповістити про
guest
191 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Світ* Ірина
Світ* Ірина
9 місяців тому

Після перегляду четвертого уроку зрозуміла, я на вірному шляху. Багато уваги приділяю поліпшенню структури грунту шляхом мульчування, висіванням сидератів, внесення саморобного компосту і з мінімальним порушенням верхнього шару грунту. Цього року вперше застосовувала профілактичні обробки баковими сумішами і,о диво!!! Цей метод працює!!! Шкідників у мене не так багато, та й я не сприймаю їх як… Читати далі »

Євгенія Шаповал
Євгенія Шаповал
9 місяців тому

1. Так, шкідники і хвороби є проблемою мого саду. Зі шкідників це переважно слимаки, попелиця, кліщ, листовійка, медяниця та хрущ. Серед хвороб -моніліоз, який розповсюдився в цьому році, курчавість, парша, іржа троянд. 2. Завжди була більш схильна до біопрепаратів. Добре знаю майже всі, про які Ви розповіли нам. Вивчала їх, застосовувала. Але, на жаль, за… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
9 місяців тому

Домашне завдання 4 день:
Хвороби зьявляються на виногадi,персику, абрикосi, розах на городинi. Обробляю в основному хімією крім овочів. Фрутові дерева та ягоди лише навесні, далі біологічними, але погода не завжди дозволяє. Виноград тільки хімія інакше його немає. Спробую перейти на біологію з літа на всі культури.

Тетяна
Тетяна
9 місяців тому

Збільшилась популяція слимаків, з’явились чорні. Тля.Дуже сильно розмножилась білокрилка, цілі хмари літають . Треба запрошувати комах і птахів. Фітофтора- хвороба, з якою не можу впоратись. Планую оздоровити грунт , як біопрепаратами так і методами

Настя
Настя
9 місяців тому

1. Хвороби і шкідники є в помірній кількості, найбільше дошкуляють попелиці в особливо жаркі дні літа. Щодо хвороб є проблеми з гибками. 2. Я вже використовую такі препарати як тріходермін і мікоризин, обробляла всю ділянку і відчула значне поліпшення в питані грунтових шкідників. Також використовувала препарати в бородьбі зі шкілниками і хворобами. Хоч ділянка в… Читати далі »

Галина
Галина
9 місяців тому

1.Є моніліоз на вишнях і абрикосі. Але це мене не бентежить. Тому що вишні достатньо, є стабільно шовковиця (улюблена ягода взимку), груші (багато), яблука, ягоди. Нам хватає. Дошкуляє чорна плямистість на трояндах, рішення цієї проблеми – заміна на сорти з високим рівнем стійкості до хвороб. Шкідники звичайно є, але вони нам не дуже дошкуляють/ всього… Читати далі »

Валентина
Валентина
9 місяців тому

Щкідники є.Особливо плодожерка.Дякую.Скористаюся вашими порадами.

Emil
Emil
9 місяців тому

1, Основні шкідники в нас: павутиний клещ, слизні, трохи тля, калиновий жук.
З грибкових звісно моніліоз, борошниста роса.
2, В принципі я рідко борюся зі шкідниками, бо лінькі. Навряд чи щось зміниться.

Надія
Надія
9 місяців тому

Дуже цікава бесіда, найбільш цінна для мене
Є шкідники й хвороби, якщо терпимо, то нічого не робимо, врожаю вистачає і нам і шкідникам. Але якщо вже загрожує рослині, то кропимо, частіше біопреператами, але буває й хімією.
Буду пробувати оздоровлювати почву, однозначно.

Наталія
Наталія
9 місяців тому

Із хвороб дошкуляє моніліоз на абрикосах і повстистій вишні. Все гарно зацвітає навесні а потім має вигляд обморожених гілок, вже кілька років немає врожаю. Обрізаю пошкоджені гілки. Від шкідників добре допомагає актофіт. Використовую його вже багато років але не зловживаю. В наступному році планую скористатися вашими порадами.

maria.pekna@gmail.com
maria.pekna@gmail.com
9 місяців тому

для мене найбільша проблема це слимаки ранньою весною. Вони зідають молоду розсаду. Також я потерпаю від мишей – вони зідають всю моркву і буряк, одного року навіть поїли цибулю. Ще минулого літа фітофтороз знищив помідори. Минулого року його не було. Я збираю слимаків. Також перестала поливати розсаду ввечері. Це трохи допомогло, але забирає багато часу.… Читати далі »

shadrina414@ukr.net
shadrina414@ukr.net
9 місяців тому

Найбільші проблеми -парша на грушах, аґрусі. Обробляю мідним купоросом. Аґрус обробляла також розведеним у воді попелом і господарським милом. Курчавість персиків і хвороба листя винограду – також велика проблема. Бризкали хімпрепаратами. Тепер буду пробувати біопрепарати. І хочу спробувати “оживити” землю (земля бідна на ділянці) та застосовувати принципи для перетворювання своєї ділянки в “природний сад”. Хочу… Читати далі »

Анна
Анна
9 місяців тому

Як завести златоглазку? Яблука червиві(

Ольга
Ольга
9 місяців тому

Також завести їжачка 🙂

Наталія
Наталія
9 місяців тому

Вітаю! Є проблема зі слимаками. В основному боротьба проводжу без препаратів. Роблю ловушки. Це займає деякий час. Буду використовувати біопрепарати для підвищення імунітету рослин. Дякую за марафон!!!

Ольга
Ольга
9 місяців тому
  1. З хвороб – іржа (на груші, трояндах), шкідники – слимаки на ділянці. 2.Обприскувала кущі, дерева. Планую дещо урізноманітнити види рослин, пересадити, досадити “бар’єрні” рослини
Mарта
Mарта
9 місяців тому

4 день 1- Найбільша проблема в цьому році кліщі ,тля .кучерявість ,мільдью. 2-2023 вперше застосувала хіміопрепарати і востаннє

Ганна
Ганна
9 місяців тому

Добрий вечір. Хвороби та шкідники ще є проблемою в моєму саду. По винограду маємо схему обробітку хім.препаратами і завдяки їй вдається уникнути хвороб та шкідників та втрати врожаю. 2.Та цього року постійно є бажання перейти на використання біопрепараі таких як триходермін, метаризин, боверія. Шукаю перевірені схеми їх застосування на всіх культурах. Дякую за корисну інформацію… Читати далі »

Елена
Елена
9 місяців тому

Моя проблема у тому сезоні була: слимаки і фітофтора. Причому я регулярно вносила еко препарати, але холодні ночі, роса все звела на нівець. Від слимаків спробую агрозин обов*язково

Юля
Юля
9 місяців тому

1. Так. На жаль дуже багато. Є тля, слимаки. Грибкові захворювання плодових дерев. Цього року всі дерева похворіли, майже не зібрали урожаю(. 2. Завжди користувалась агресивною хімією з надією швидко вирішити проблему. Але результату це не давало ніякого. Дякую, що розповіли про біопрепарати та корисних тварин і комах. Планую повністю змінити свій підхід до боротьби… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
9 місяців тому

Добрий вечір. Саду тільки рік. В цьому році рятувала персики от кучерявості. І була тля.
Восени не зробила ніякої обробки. Буду чекати весни
Дякую за ваші рекомендації. Буду іми користуватись

Олена
Олена
9 місяців тому

Вітаю. Найпоширеніші хвороби це одіум на виноградові,моніліоз на абрикосах і персиках. Захворіли в цьому році а десять років родили і не було. Плодожерка і також в цьому році якесь нашествія гусениці на прикінці серпня на кожному дереві і кущах . Обробляла актарою ,це була вимушена обробка, а так користуюсь біо припаратами і кроплю рідко ,по… Читати далі »

Ірина
Ірина
9 місяців тому

В этом году сад постояно посещали листокрутка,курчавость на персирах,парша,совка на помидорах,слизни,монилиоз,на розах была чёрная пятнистость. Старалась обрабатывать биопрепоратами,но не всегда помогало,путаюсь ещё,что,когда и чем обрабатывать

chelkopryad@gmail.com
chelkopryad@gmail.com
9 місяців тому

1. Так є, і шкідники, і хвороби. Але не можу сказати, що настільки сильно мені вони дошкуляють. Якось співіснуємо. Того року за тиждень на грядці з солодким перцем залишились одні стовбури від перця. Ото слимаки розбудили в мені звіря. А загалом, я їх в компост відношу. Хай там працюють. 2. Обробками вирішую проблеми з хвороби… Читати далі »

Ніколь Толкачева
Ніколь Толкачева
9 місяців тому

1. Я ще не знаю які проблеми є в мене на ділянці.
2. Коли я поближчи з ними познайомлюсь, то зможу використати досвід з вашого марафону

zhukdina91@gmail.com
zhukdina91@gmail.com
9 місяців тому

Дякую за марафон, я відчула що можна отримувати задоволення від роботи в садку, не поливати хімією город, удобрювати органічно!

zhukdina91@gmail.com
zhukdina91@gmail.com
9 місяців тому

З шкідників хробаки, оленки, слимаки трохи. Курчавість листя. Нічим не травили, бо не сильно дошкуляють. Від курчавості допомагав розчин із господарським милом. Будемо більш активно використовувати сидерати. Є бак, куди скидається все – гілки, листя, трава, бурян. Спробуємо використвувати як добриво. Не знала що таке емочки, мікориза, спробуємо застосувати у себе в саду. Нарешті доберемося… Читати далі »

nordway3230@gmail.com
nordway3230@gmail.com
9 місяців тому

Хвороби і шкідники є. Тля, слимаки, моніліоз і ще якісь невідомі нам грибні хвороби. Особливо вражені хворобами груші і так,абрикоси. Персик викинули,заморились лікувать. В минулому році вперше намагались користуватись біопрепаратами. Подивившись ваші лекції,я зрозуміла,що ми нічого не робили для підвищення імунітету рослин. А тільки те,що бореться з хворобами і шкідниками. Тож тепер ясно, на що… Читати далі »

Валентина
Валентина
9 місяців тому

 Фітофтора та моніліоз – основні напасті на нашій ділянці. На квітах – розах та хризантемах дошкуляє тля. Перейдем на біопрепарати та покращенням структури грунту.

Світлана
Світлана
9 місяців тому

Доброго дня. Обробляти рослини біопрепаратами мені подобається більш всього. Від хімічних препаратів відмовилась вже років з 10. Спочатку було дивно, адже біо потрібно обробляти кожні 10-14 днів, але результат того вартий. Рослинки крепкі, гарно стали рости, а коли хворіють, то швидко відновлюються. Буду застосовувати цього року ваші схеми обробок. Дуже цінна інформація. Дякую

Ірина
Ірина
9 місяців тому

Дуже цікавий урок, щиро дякую ща нього! Проблеми та хвороби є. Але оскільки сад доволі дорослий, а почали займатися ним тільки минулої весни, і знань дуже мало, то визначити яка саме проблема і хвороба з кожним дерево поки ще проблематично. Одна з проблем – всі плодові вкриті лишайником. Весною обробили їх бордоською сумішшю, частково допомогло,… Читати далі »

Наталія
Наталія
9 місяців тому

1.На старій ділянці: на першому місці – слимаки, але за допомогою уліциду на клумбах вже немає, а на городі значно зменшилась популяція, на другому – личинки хруща – не знаю що з ними робити, сподіваюсь, що кроти їх їдять, бо кротів у мене багато, і хтось під’їв кущі суниці – не знаю хто то був))… Читати далі »

Оксана
Оксана
9 місяців тому
  1. Є така проблема. Саме більше дошкуляє попелиця, колорадський жук, вогнівка і багато інших. До цього часу обробляли хімією. Буду переконувати всю родину переходити на біопрепарати і починати застосовувати їх.
Анна
Анна
9 місяців тому

Хвороби є. Фітофтора на томатах почала під кінец сезона з’являтися, тля, іржа на груші. Поки ніяк не боролася, т.я тільки починаю свою садову діяльність. Дякую за рекомендації по біопрепаратам.

n.gryshyna@gmail.com
n.gryshyna@gmail.com
9 місяців тому

1. Чи є хвороби та шкідники проблемою вашого саду? Напишіть ті, які є найбільш актуальними? так, найбільш дошкуляють шкідники: оленка волохата, довгоносики та слимаки. іще ведмедка була помічена перекушена молоденька розсада хвороби: присутня іржа на груші та щось схоже на ожині,фітофтора на томатах була. з іншім треба іще ідентифікувати, в чому проблема 2. Які методи… Читати далі »

Valentyna
Valentyna
9 місяців тому

Дуже дякую за таку кількість корисної інформації. Всіма обробками в саду займається чоловік. Завжди використовував лише дозволені препарати. Останнім часом з’явилися огнівки на самшитах. А самшитів у нас багато. Були кліщі на хвойних. Декілька разів на сезон весь сад обробляли від попелиці. Яблука, груші мали “плодову гниль”. Зараз, коли перебираю яблука, то з ящика 2-3… Читати далі »

Ольга
Ольга
9 місяців тому

Найбільше мене турбує тля (чорна, зелена, біла) на молодих деревах і смородині. Кроплю хімічними препаратами по 5-6 разів за сезон, а вона появляється знову. Запитання: чи дозволяється, щоб кругом дерева яблуні, сливи, груші вирощування картоплі. На городі, де картопля я висаджую молоді деревця. 3-4-5 років ці дерева не цвітуть. Через 3-4 роки позрізала ці дерева,… Читати далі »

Ярослава
Ярослава
9 місяців тому

Є проблеми: моніліоз на молодій абрикосі, боримося поки обрізками та хімією. Хотілось би без хімії, але в цьому випадку не вийде.Викинути дерево не можу, дуже смачні абрикоси. Ділянка мала, 2,5 сотки, поруч сусіди, які використовують хімію, тож зробити білсередовище всеодно не вдасться. Ще одна проблема кріт. Може якщо великий садок, його діяльність не заважає, але… Читати далі »

Вікторія
Вікторія
9 місяців тому

Сад на етапі формування, тому по хворобах поки нічого не можу сказати.
Припиню копати, буду мульчувати, вакористовувати ем. Не залишатиму грунт пустим – сидерати саджати.
Відмовлюсь від хімії. Буду використовувати мікоризу і зроблю розумні грядки.
Буду займатись обробками для профілактики.

Олена
Олена
9 місяців тому

Проблем багато, дісталося 50 соток від батьків. Але є одна найгостріша. Сліпці!!! Це такі тваринки, по норах схожі на кротів, але значно більше ніж кроти, їдять всі корніплоди, полуницю коріння, я вже мовчу про хости, тюльпани тощо. Перепробували всі методи, що знайшли в інеті, від дзеленчалок різних до риболовних крючків. Ми вкінці села, перед нами… Читати далі »

Русавська Ірина
Русавська Ірина
9 місяців тому

Просто мега корисної інформації!!! Дуже дякую! Найбільша проблема – тля. Або взагалі не звертаю увагу, але якщо дуже багато було, то боролась біопрепаратами. Також є совка і ще щось інше, не дуже розбираюсь у видах. Нічим не обробляла. Один рік був кліщ. Щодо хвороб – іржа на соснах і газоні (боролась хімією). Борошниста роса –… Читати далі »

Анна
Анна
9 місяців тому

1.Так, шкідники є проблемою. Найбільшою личинки хруща, коли саджаю рослини, дуже багато знаходжу їх в землі. В цьому році обгризли моркву, витягувала моркву з землі разом з личинками…жах. Хвороб менше, звичайно, але теж є. Дошкуляє фітофтора на томатах. 2.З червня почала застосовувати метавайт, пролила полуничні грядки, бо полуниця була свіжої посадки. Наступною весною повністю оброблю… Читати далі »

Марія
Марія
9 місяців тому

1) шкідники туй, проблема з корінням сосни (загинула верхівка), вогнева самшити, моніліоз, фузаріоз, курчявість персика, мох, грибкових хвороби дерев
2) використовувалася хімія при виявленні проблеми. Планую спробувати біо препарати як захист навесні

Світлана
Світлана
9 місяців тому

1. Хоч я з садом вже 20 років, ніколи не переймалася деревами, але коли плодів нема або дерево якесь не таке то треба вчити матчастину! 2. Проблем в мене немає є задачі і так легше їх виконувати, я не борюся, мені не подобається це слово, я сзідаю, обходжу, допомогаю. Для грунту використовую метаризін, а додам… Читати далі »

Оксана
Оксана
9 місяців тому

Із шкідників у мене в саду створюють проблеми тля, Оленка волохата та личинка хруща. Троянди і плодові дерева (всі окрім вишень) мають грибкові хвороби (плямистості, борошниста роса, НБР, парша)

Оксана
Оксана
9 місяців тому

Враховуючи, що саду у мене немає, то і зі шкідниками проблем не маю. Але, інформація дуже корисна на майбутнє. Дякую!

tsoma2373@gmail.com
tsoma2373@gmail.com
9 місяців тому

Проблемою моєї ділянки частіше є тля. Ця проблема дійсно забирає багато часу.Боролася більш природними методами, як не допомагало, то бризкала хімією. Сьогодні прослухала про біопрепарати, особливо сподобалось і біогумус і грядка розуму і мікориза і створення умов для життя корисних комах і боротьба з оленкою. Дуже багато корисної інформації. Треба щоб вона уклалася в голові… Читати далі »

Тоня
Тоня
9 місяців тому

Доброго часу. Я використовую різні фунгіциди для саду та троянд. У цьому році з трояндами страшна проблема,, чорна п’ятнистість”, яка дуууже важко піддається лікуванню. Також абрикоси вже який рік хворіють…
Та й картоплю та помідори від колорадів бризкаємо. Капусту – від тлі….😢

Наталія Паромська
Наталія Паромська
9 місяців тому

Цей етап мені ще не відомий, тому все попереду, трохи страшнувато але вже замріяла собі красивий сад, же будемо насолоджуватись життям

personal.papirus.vlad@gmail.com
personal.papirus.vlad@gmail.com
9 місяців тому

Я поки не знаю які є проблеми у рослин, бо лише весною буду на ділянці і почну формувати сад. Але вже зараз розумію, що використовуватиму біопрепарати, а не хімію. Особливо вразила Мікориза, якраз перед посадкою нових дерев планую обробити саджанці. Ще планую проаналізувати стан ґрунту, щоб розуміти що саме потребуватимуть майбутні рослини. Також зацікавила вермоферма,… Читати далі »

Підписатися на новини від Закоханих у сад у вашому месенджері:

Item added to cart.
0 items -
191
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину