Марафон “Прекрасний сад без важкої праці”

День 4. Поліпшення ґрунту та захист рослин

PDF-презентація четвертого дня.

Домашнє завдання

1. Чи є хвороби та шкідники проблемою вашого саду? Напишіть ті, які є найбільш актуальними?

2. Які методи ви використовуєте для вирішення цього питання? Чи зміниться щось у ваших діях після сьогоднішнього дня? Якщо так, що саме плануєте робити?

Будь ласка відповідь напишіть нижче у коментарях. Про інсайти пишіть у чаті марафону з тегом #інсайт_четвертого_дня.

Бонус. Схеми обробок саду

Додатково до тих бакових сумішей та рекомендацій з уроку використовуйте наступні схеми* обробок:

Ранньо-весняні обробки. Частина 1 >>> (pdf)

Весняні обробки. Частина 2 >>> (pdf)

Осінні обробки в саду >>> (pdf)

* Препарати в цих схемах можуть замінятися аналогами (з тою ж діючою речовиною). Наприклад, замість Метавайту (містить Metarhizium та Beauveria) це може бути Метаризин та Боверин, або Ентоцид. Замість Фітоциду будь-який інший, що містить бактерії Bacillus subtilis тощо.

Підписатися
Сповістити про
guest
191 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Олена
Олена
9 місяців тому

Є.
Попелиця.
Користуюсь народними засобами.
І, звичайно, колорадські жуки.
Народні засоби, садіння біля них чорнобривців не допомагає. Прилітають і знаходять.

Наталія
Наталія
9 місяців тому

Переглядаю весь матеріал курсу. Виникло питання – а чи можна прищепити на сливу-дичку не тільки сливу або аличу, а ще й абрикос? Чи персик або нектарін? Що можна прищепии на дичку черешні (є 2 вже досить великих дерева, не плодоносять, але “культурна” черешня вже майже померла. Може, якщо тамще щось навесні живим буде, з неї… Читати далі »

Останнє редагування 9 місяців тому від dementievana@ukr.net
Ніна
Ніна
9 місяців тому

Завжди користувалися органікою на ділянці. Всі бурʼяни, трава після скошування, залишки їстівні збирали в контейнери і везли на дачу в компост. Був великий виноградник і жмих висипали в яму. Завдяки бокашам за літо ми мали гарний компост. ЕМ- мочками проливали землю. Там був супісок, а тепер нова ділянка глиняна. Дякуючи вам я впевнилась, що все… Читати далі »

373654@ukr.net
373654@ukr.net
9 місяців тому
  1. Ділянці 2 роки. Поки майже пусто і шкідників теж мало. Є попелиця – бо бачила на шиповнику. На старій груші – парша. Поки не обробляла, тільки засіяла сидератами і вкрила соломою, де були пусті місця.
  2. Поки не буду обробляти – треба поспостерігати
Алла
Алла
9 місяців тому

Хвороби в принципі не дуже дошкуляють, якщо вчасно робити обробки. Для боротьби з шкідниками сподобався актофіт. Найбільше дошкуляють миші, бо маю багато цибулькових у саду.

Ірина
Ірина
9 місяців тому

В 2023 році половина яблунь була вражена паршею.Ще є гниль на яблунях і сливах. На томатах з’явилася совка.Стараюсь використовувати біопрепарати, але і хімію приміняю.Треба розібратися в обробках скоріш за все почну приміняти по вашим рекомендаціям

goubragh@gmail.com
goubragh@gmail.com
9 місяців тому

Мій сад ще тільки планується, ділянка ще пуста, але досвід садівництва та городництва здобуваємо з родиною на дачі, де є іноді і шкідники (слимаки, хрестоцвітна блішка, попелиця), і рослини іноді хворіють. Для боротьби зі шкідниками і оздоровлення садових і городніх культур використовуємо виключно біопрепарати, що приносить стабільно гарний результат.

Galina
Galina
9 місяців тому

4 день, завдання. = 1. Хвороби є . Це курчявість і зміна листя на персиках; тля на розах, калині( зменшує врожайність) … нажаль , не завжди вчасно оприскую . Шкідники найбільше – лічинки травневого жука. Від слимаків (біля хост) розсипаю подрібнені шкарлупи яєць або сиплю попіл( в крайньому випадку-уліцити). В цьому році ( особливо) було… Читати далі »

Надія
Надія
9 місяців тому

Хвороби і шкідники у нашому садку є, але я не знаю як називаються ті хвороби, за винятком хіба таких відомих, як кучерявість у персика, фітофтора у помідорів і борошниста роса і тля у троянд. До того ж у цьому році було дуже багато гнилих плодів на яблунях, сливах, грушах і аличі… видно сильно вони у… Читати далі »

perevod76@gmail.com
perevod76@gmail.com
9 місяців тому

1. Так, хвороби – минулої весни перший раз був моноліоз на абрикосах; шкідники – попелиці, вогнівка самшитова

2. ВИкористовуємо лише біопрепарати, самшит спасли минулого року бітоксибациліном 🙂 Спробуємо ще використовувати бакову суміш.

golovko.elena48@gmail.com
golovko.elena48@gmail.com
9 місяців тому

Проти хвороб застосовую народні методи,іноді хлорокісь міді.Але проти гнилі плодів не допомогає,спробую біопрепарати. Проти шкідників теж народні і актофіт.ще допомогають птахи.Коли під дахом ганку було гніздо піночек,на яблуні зовсім не було плодожерки. Коли почались обстріли,вони полетіли.Але від птахів і шкоди багато – зїдають уси вишні,черешні,шовковицю та іньше Дуже дошкуляе оленка. Квіти дійсно допомогають – злітаються… Читати далі »

Ірина Рабченюк
Ірина Рабченюк
9 місяців тому

1.Дошкуляють хробаки, слимаки, самшитова вогнівка, колорад. Абрикоси і яблуні хворіють,чорніють.
2.Застосовуємо органічні препарати, підсіваю на грядки чорнобривці, після картоплі сієм гірчицю. Сієм інші сидерати: фацелію. овес. Планую завести осмії, більше використовувати біопрепарати і мікоризу.

Альона
Альона
9 місяців тому

1Хвороби :були це грибок на деяких молодих деревах ,повільно росли,цокадки були,мучниста роса ,курчавість,тля.Обробляла хімією.В цьому році дізналась про біопрепарати ,почала обробляти,Результат:тля залишилась лиш на сливах, но там з‘явились сонечка,роса мучниста зникла,курчавість і мох теж,дерева дали сильні прирости,а на самих плодах не було чорних плям. Мені дуже подобається ідея зробити нашу Землю здоровою без хімії.Цілком пидтимую… Читати далі »

Лариса
Лариса
9 місяців тому

1.на де яких деревах був лишайник,на персику кучерявість,на хризантемах та трояндах тля.2.дерева з лишайником обробили залізним купоросом,результатом дуже задоволені,тлю долали звичайними преператами від тлі,а от персик вирішили видалити, бо з ним більше мороки ,а ніж результату.Після уроку дуже сподобалася інформація про підвищення імунітету землі,грядки розуму,використання та поєднання препаратів. Взагалі дуже багато корисної інформації Дуже Вам… Читати далі »

Ната
Ната
9 місяців тому

Вітаю! Є попелиця, тля чорна та зелена на калині, трояндах; мурахи на вербах; курчавість плодових дерев. Оприскувала милом з попелом – результат малопомітний і потребує частих обробок. Хімікати не використовую. Організую готель для комах. Щоранку знешкоджувала тлю пальцями в рукавичках і з щирим перепрощенням, але з впевненістю, що відстоюю свої кордони(((. Приємно знати, що я… Читати далі »

Марія Куліковська
Марія Куліковська
9 місяців тому

1. Звичайно є хвороби: фітофтороз, моніліоз, верхівкова гниль, іржа плямиста; є шкідники: личинки хруща, колорадський жук, тля, море слимаків. Є хвороби дерев, яких я не знаю… 2. Я проти хімії, використовую народні методи, сію сидерати, трохи починаю використовувати біопрепарати. Розумію, що краще профілактична обробка рослин, бо лікування проводити біопрепаратами важче. Дуже дякую за все нове… Читати далі »

Лариса Алексєєнко
Лариса Алексєєнко
9 місяців тому

Добрий вечір! Дякую за потрібну лекцію Дізналась багато нового 1. В саду дошкуляє персикам курчпвість; Черешні, вишні їдять червячки, довгоносики Помідори хворіють фітофторою 2. Персик обприскувала хім препаратами Сливи, яблуні, груші – також хім поепаратами Помідори – бордоською рідиною і великі кущі – молочною сумішю – допомагало мало Надалі буду використовувати біопрепарати та Ваші поради,… Читати далі »

Ірина
Ірина
9 місяців тому

Найбільші проблеми у мене з колорадським жуком і хворобами персика. Для боротьби з цими проблемами я використовую хімічні препарати, бо до цього марафону ч вважала біопрепарати малоефективними. Ви відкрили мені очі на ту кількість не шкідливих для довкілля заходів, щоб ефективно боротися зі шкідниками і хворобами. Тепер я буду використовувати тільки біопрепарати, приваблювати в сад… Читати далі »

stepanoff_a@ukr.net
stepanoff_a@ukr.net
9 місяців тому

Дякую за лекцію! Про деяких шкідників, на щастя, почув вперше. Буду знати, коли побачу)) 1. На ділянці локальними скупченнями з’являються попелиці. Їх улюблені місця: бузина (не проблемно), а також жасмин (трохи проблемно). Колорадські жуки у невеликій кількості. Дуже багато мурашників, треба буде з ними щось придумати, хай живуть поодаль, і під ногами не крутяться! Може… Читати далі »

Інна
Інна
9 місяців тому

1. Найбільше дошкуляють колорадські жуки, які їдять баклажани. Картоплю саджу пізніше всіх, тому жуки спочатку їдять сусідську, а мою не знаходять. Але з баклажанами такий фокус не проходить. Тля заводиться на калині. Але тільки на тій, що росте в напівтіні. Ще в цьому році на клен “Роял Ред” напала борошниста роса. Цієї весни на абрикосах… Читати далі »

kondratenko134@gmail.com
kondratenko134@gmail.com
9 місяців тому

Добрий вечір.Дякую за докладно викладену інформацію по біопрепаратам. Іноді хочеться швидко вирішити проблему і використати хімію. Але ви просуваєте правитьний підхід до природи. Шана вам за це. Дуже зручна таблиця бакових сумішей. Планую розширити з весни перелік рослин на ділянці, сподіваюсь, що це зміцнить екосистему моєї ділянки. Приємно, що у вас є росплідник дерев і… Читати далі »

Галина
Галина
9 місяців тому

Добрий вечір. Хвороби і шкідники періодично трапляються . Є фітофторіоз, курчавість листя , тля, гусінь, Планую використовувати змішані бакпрепарати , зробити змішані посадки з різних рослин і дерев, з більшим вікористанням ароматичних. Хотіла б зробити грядки “Розума” , буду використовувіти ЕМ-припарати і мікоризу.

Оксана Лупшак
Оксана Лупшак
9 місяців тому

Як у кожному саду і у моєму також є хвороби і шкідники. Найраніші навесні це попелиці на трояндах і молодих паростках дерев. Борюся з ними механічно, знімаю вручну з бутонів. Декілька років тому користувалася хімзасобами,а минулого і цього року оприскувала квітник біозасобами. Помідори були вражені фітофторою, хоч поміж них росли великі кущі базиліку, я думаю… Читати далі »

Олена
Олена
9 місяців тому

1) Хвороби та шкідники у саду є. Абрикос у цьому році не смакували. Особливо дошкуляють слимаки. З мурашками навчилась домовлятись
2) Проти хвороб обробляємо препаратами але не завжди це дає дієвий результат. Спробуємо робити обробку біо препаратами. Запросимо у сад птахів та комах. Треба подружитись з їжаками та ящірками
#інсайт_четвертого_дня Мікориза, ЕМ концентрати

Останнє редагування 9 місяців тому від olenamatusenko63@gmail.com
Лариса
Лариса
9 місяців тому

Вітаю! Вдячна за інформацію. Ведмедка заважає. Тля. Дякую за надання назв препаратів, які буду обов’язково використовувати. Сподіваюсь , що ви підкажете, де купувати препарати.

Ірина
Ірина
9 місяців тому

Шкідники,які найбільше дошкуляли моєму саду на Луганщині, це жуки кравчики. Як же я розчаровувалась, коли бачила “зрізані” пагінці молодих саджанців декоративного глоду. Тепер розумію, що ці саджанці росли на відкритому ґрунті, де були цілі колонії невтомних кравчиків. Хімію не використовувала. Захищала деревця пластиковими пляшками, щоб жук не мав змоги дістатися до молодого листя. Також дошкуляла… Читати далі »

Ольга Слободанюк
Ольга Слободанюк
9 місяців тому

#інсайт_четвертого_дня. ЕМ концентрати, Мікориза – підземна інтернет мережа:)), грядки Розума 1.Так, звичайно є і хвороби і шкідники. Чорна плямистість, борошниста роса та ін. Цього року особливо дошкуляв павутинний кліщ, з’явився на лаванді. 2. Минулого року на зиму кущі не обрізала і тому мабуть шкідники добре собі зимували в шубі зеленої маси. Цього року провела сильну… Читати далі »

Оксана
Оксана
9 місяців тому

Так, хвороби – моноліоз, курчавість, плодова гниль, мучниста роса; шкідники – попелиці, мурахи, яблунева плодожерка…. Від хвороб використовувала хімічні препарати, був досвід також із біопрепаратами, але їх треба застосовувати регулярно, а це не завжди виходить… Попелиці намагаюсь відлякати настоянками часнику та попелу, але тут також, якщо пропустити обробку, вони дуже швидко відроджуються… В наступному сезоні… Читати далі »

Олена Войтова
Олена Войтова
9 місяців тому

1. Хвороби і шкідники в саду є. Це оленка волохата, гусінь у плодах, дротянка, грибкові хвороби.
2. Методи використовую різні, але безсистемно, бо просто не встигаю. Що зміню? Перенесу акцент на поліпшення грунту.

Людмила
Людмила
9 місяців тому

Тля періодично з’являється на розах , хризантемах. В теплиці дошкуляють слимаки, обїдаючи листя перців і баклажан.
Зрозуміла після вашого відео, що застосовувала неправильні препарати. Дякую за підказку. Буду обробляти тлю раз в 10-15 днів, а слимаки попробую вивести лімацидом)

Олена
Олена
9 місяців тому

З звороб надоїв моніліальний опік та дидимелла. З шкідників – тля.
Використовую біопрепарати, сумішені посадки, бокаші, мульчу, підживлення харчовими відходами ( під мульчу), теплі грядки, не копаю,сидерати на кожному голому шматку.
Буду використовувати ще мікоризу , про яку не знала та рослини-фітонциди.

Людмила
Людмила
9 місяців тому

1. З тих що я знаю є такі хвороби: фітофтора, капустяна гниль, гниють плоди на фруктових деревах. З ними ще ніяк не боролася. З шкідників дуже дошкуляють попелиця, слимаки, трохи менше колорадський жук, і вже майже змирилася з кротами і мишами. Ще трішки дошкуляють птахи- крадуть черешні і полуницю. 2. З хворобами ще майже ніяк… Читати далі »

Лариса
Лариса
9 місяців тому

Замучила лічинка хруща на грядках с полуницей, сожрала майже всю посажджену полуницю восени (50 кущів). Під кущем по2 -3 лічинки було.Коли саджала та по весні ,проливала метарізіном.,боверіном.Тому,коли саджала другий раз пролила антіхрущом. Досаджала тля на сливі. А так я обробляю сад біопрепаратами з самого початку ,кожні 10-14 днів баковой сумішью,також використовувала бакаші,віогумус Планую продовжити використовувати… Читати далі »

Наталія
Наталія
9 місяців тому

Вітаю. Буду говорити про сад і город на батьківському подвір.ї – ніколи не пам.ятаю, щоб дерева чимось обробляли, хоча частина яблук, груш, вишень була червива (це вважалося нормою). Завжди в бідонах були замочені трави різні, які використовувались раз в місяць для підживлення розсади. Років 15 тому, коли ми почали займатися садом з сестрою – раз… Читати далі »

danatonya00@gmail.com
danatonya00@gmail.com
9 місяців тому

Шкідники дуже не заважають. Застосовуємо трихограму. Минулого року від тлі дуже постраждала одна калина. Хімією бризкать не захотіла, а біопрепарата не купила. Тому урожаю на ній не було, а тля проявить себе наступного року. Плодожерки на сливах значно зменшують урожай. На яблунях не так помітно, плодів залишається вдосталь. Хвороби заважають більше: моніліоз, кучерявість, мільдью (трохи).… Читати далі »

Валентина
Валентина
9 місяців тому
  1. Хвороб немає
  2. Тому не планую нічого міняти
Тетяна Соловйова
Тетяна Соловйова
9 місяців тому

1) Ми купили ділянку з уже дорослими яблунями, які були покриті лишайниками. Мы їх омолодили, почали отримувати урожай і виявились, що дерева хворіють паршою, також зустрічались гнилі плоди на дереві. Нам сказали, що це якесь грибкове захворювання. 2) Ми плануємо оприскати ці дерева залізним купоросом, бо прочитали про це в літературі. Надіємось, що поможе.

Галина
Галина
9 місяців тому

1.Доброго дня, якщо у нас город і поряд сад то безумовно шкідників є багато, найбільшу коду приносить травневий хрущ, який підпадає все полуницю, виноград, лохини,все.
2.в Використовуємо різні хімічні препарати у вигляді спеціальних таблеток, нашатирний спирт.
Взагалі різні. Є шкідники і хвороби але намагаємося з ними боротися.Спочатку хімічні препарати а далі біологічні .

Майя Олійник Олійник
Майя Олійник Олійник
9 місяців тому

Добридень. 1.хвороб ще немає, тому що тількі почала засаджувати сад, але шкідники є, це попелиця і мурашники, які з’являються на коріннях квітів або полуниці. 2. Проти попелиці робила мильний розчін. От мурах намагалась позбавиться різними способами, але вони перебігають в інше місце , так і пересіляю їх з місця на місцє. Після сьогоднішнього дня богато… Читати далі »

Вера
Вера
9 місяців тому

Так, проблем з шкідниками є. Насамперед це попелиці ,колорадський жук та тля. Боролася хімприпаратами. Фітофтора. Звичайно переходжу на органічне землеробство, однозначно!!! Дуже вдячна вам за цей марафон, супер!

Галина
Галина
9 місяців тому

Д/з
1. Плетисті троянди у нас виконують роль живоплоту. Хворіють борошнистою росою.
Це проблема, з якою мені важко справлятися.
2. Користуюсь біопрепаратами. Але треба буде більш системно працювати: над імунітетом, обробки по бруньці мідним купоросом і базовими сумішами на протязі літа.

llety2323@gmail.com
llety2323@gmail.com
9 місяців тому

Так, звичайно є) Найболючіша проблема – фітофтороз( Помідори і баклажани викидала тонами, нажаль… Та, в цьому році не підв*язувала, просто рясно мульчувала соломою. І, ооо ДИВО!, Лежали моі томатики на соломі і потихеньку дозрівали) аж до перших морозів!:) А, баклажани посадила між лавандою. Теж вдалося покуштувати синеньких) З кротами у мене воюють кицьки. Я тільки… Читати далі »

Тамара
Тамара
9 місяців тому

Після сьогоднішнього дня і прослуханої лекції навіть важко писати про шкідників нашого саду – це кроти. Богато шкоди робили, газон перекопували. Боролися з ними різними способами, але найефективніше було це кротоловки. За цей сезон спіймали 6 штук. А от тепер і думаю- чи потрібно було це робити. Буду з ними розмовляти, домовлятися. Із хвороб- фітофтороза… Читати далі »

Інна
Інна
9 місяців тому

Вітання всім! Після сьогоднішнього уроку, як казав філософ- я знаю, що нічого не знаю.( в бопрепаратах 😁) Тішуся, що долучилися до вербірнара. Мега цікава, грунтовна лекція!!! Дії після сьогоднішнього дня- ретельно законспектувати інформацію , щоб був навесні алгоритм дій – правильний і вчасний.

nkeleberda@gmail.com
nkeleberda@gmail.com
9 місяців тому

Добрий день!

В саду є і хвороби і шкідники. Найбільш актуальними є кучерявість листя персиків, моніліоз абрикос та вовчок.

Боремось з ними за допомогою хімічних препаратів. Після сьогоднішнього дня зверну увагу на комплексне застосування біопрепаратів а також на рослини фітонциди.

Інформація була дуже цікава та корисна.

nadywetalmes@gmail.com
nadywetalmes@gmail.com
9 місяців тому

#домашнє_завдання_день 4 Цього року в своєму саду спостерігала такі хвороби та шкідники: чорна мошка, личинки хруща, хлороз,моноліоз, слимаки, тля, іржава плямистість. Використовувала для боротьби з цими хворобами хімічні препарати що шкодили мені та природі. З деякими біопрепаратами була раніше знайома та використовувала їх для обробок. Почувши різну інформацію про біопрепарати планую на весняний сезон купити… Читати далі »

Віра
Віра
9 місяців тому

Добрий вечір! Дякую за таке цікаве заняття де дізналась дуже багато про біопрепарати і бакові суміші. На моїй дачі також є шкідники і хвороби,але я не користуюсь хім препаратами, останні три роки використовую біопрепарати Мікосан, Актофіт, борна кислоти, залізний купорос, мідний купорос.Фітоспорін,
Надалі буду користуватись тільки біопрепаратаими

Наталія Приліпко
Наталія Приліпко
9 місяців тому

Дошкуляє попелиця молодим пагонам на соснах. А цього року був перший урожай слив, але більшість червиві. Обробляла хімією. Восени нічим не обробляла, але навесні рука не підніметься купити хімію. Тільки біо. Дякую

Тамара
Тамара
9 місяців тому

Вітаю.
Дуже хворіє стара черешня і персик. Намагаюся з цим боротися біопрепаратами.
Планую черешню омолодити, а от з персиком навіть не знаю, що робити.
Також слідкую за виноградом і намагаюся при потребі використовувати біопрепарати.
Дякую за цікаві поради.

Марта
Марта
9 місяців тому

Найбільш актуальною в нашому саду є гусінь, яка зжерає яблука наші((( Кроти, які псують газон та квітник (знаю, що наміру такого в них немає). Дротянка. Попелиці, яких розселяють мурахи.Від гусені спробую завести і приголубити золотоочку. Кроти підозрюю полюють на личинок хруща, тому буду боротись з личинками хрущів, щоб кроту нічого було робити на газоні. Дротянку… Читати далі »

Останнє редагування 9 місяців тому від martysya23@gmail.com

Підписатися на новини від Закоханих у сад у вашому месенджері:

Item added to cart.
0 items -
191
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину