Марафон “Прекрасний сад без важкої праці”
День 4. Поліпшення ґрунту та захист рослин
PDF-презентація четвертого дня.
Домашнє завдання
1. Чи є хвороби та шкідники проблемою вашого саду? Напишіть ті, які є найбільш актуальними?
2. Які методи ви використовуєте для вирішення цього питання? Чи зміниться щось у ваших діях після сьогоднішнього дня? Якщо так, що саме плануєте робити?
Будь ласка відповідь напишіть нижче у коментарях. Про інсайти пишіть у чаті марафону з тегом #інсайт_четвертого_дня.
Бонус. Схеми обробок саду
Додатково до тих бакових сумішей та рекомендацій з уроку використовуйте наступні схеми* обробок:
Ранньо-весняні обробки. Частина 1 >>> (pdf)
Весняні обробки. Частина 2 >>> (pdf)
Осінні обробки в саду >>> (pdf)
* Препарати в цих схемах можуть замінятися аналогами (з тою ж діючою речовиною). Наприклад, замість Метавайту (містить Metarhizium та Beauveria) це може бути Метаризин та Боверин, або Ентоцид. Замість Фітоциду будь-який інший, що містить бактерії Bacillus subtilis тощо.
1.шкідників здебільше знищують птахи і комахи, так що сад не обробляю, виняток – самшити. а от хвороби дошкуляють – моніліоз на абрикосах, чорна плямистість на трояндах. але теж не обробляю – вважаю, якщо рослина не справляється сама, треба її видаляти 2.спробую обробляти біопрепаратами. але дотепер стримувало те, що ділянка в оточенні дикої природи, там безліч… Читати далі »
Домашнє завдання. 1. Так, як мій сад відсотків на 50 це ще й город, то шкідники, які зразу приходять на думку, це колоради і тля. А сам сад я особливо і не обробляю. Залізний купорос, побілка стовбурів і обрізка, це все, що я зараз( раніше взагалі була тільки побілка і обрізка) використовую. Оленка є, але… Читати далі »
Вітаю. Дуже раді, що вдалося прослухати 4й урок, з огляду на заметіль і відсутність світла🙂👍 Насправді дуже радію такій кількості снігу- вологи для саду, і красі навколо. 1. Останні кілька років це моноліоз на абрикосах( якщо правильно написала). Рятуємо розчином блубордо з мідним купоросом. Дерева є, а плодів дуже мало. Буває смородина закручується і персики(вони… Читати далі »
Окремо дякую за додаткові схеми обробок саду.
Домашка 4
1. Найбільша проблема мого саду – кроти і мурахи. Мурахи особливо допікають пізньою весною та на початку літа. З кротами трохи допомагають коти. А з мурахами поки не знайшла дієвого способу. Пробувала кип’яток в мурашник лити, у вулики сипала гірчицю. Магазинні засоби взагалі не допомагали. Ділянка коло маленької річки, тому слимаки теж є проблемою. З… Читати далі »
Домашне 4.Обробляємо сад, починаючи з весни і закінчуєм восени. Тому хвороб майже немає, важко справитись з білокрилкою і кучерявість на персик. Все травимо хімією.
Зима попереду,буду думати.
Доброго вечора! Найпоширеніші – парша, фітофтороз, чорна попелиця. Планую використовувати ЕМ препарати, Мікоризу, біопрепарати. Спробую висадити пряно-ароматичні трави, дерева та чагарники.
Добрий вечір. Шкідники та хвороби звичайно є, бо є чим поживитися. Мабуть я настільки ледача, що не заморочуюсь сама, а йду в магазин, де господар дипломований спеціаліст, і купляю в нього, то що він порадить. Думаю, пора включати мозок. В наступному сезоні спробую.
Вітаю.
Хвороби є і шкідники є. Врожай є. Все збалансовано. Якщо я не знала куди дівати абрикоси, то зараз чекаю їх, вишукую, бережу. Є моніліоз і курчавість. Намагалася відвоювати дерево хімією. Успіх частковий.
Подумаю про біопрепарати. Дякую вам за цікавий матеріал.
Доброго вечора! Хвороби – курчавість персика, борошниста роса, чорна плямистість, фітофтороз, виноград постійно хворий. яблука гниють на дереві. Основні шкідники – тля, білокрилка, слимаки, гусінь. Системного підходу не виробила. то хімією обробляю, то біопрепаратами, а коли нема результату, то знову до хімії повертаюся. Але самшит спасла однією обробкою. Тепер планую почати з грунту. Замість компостноі… Читати далі »
Маю наступні проблеми в своєму саду – по газонупід плодовими деревами почав рости мох і витісняти траву, яблука та сливи останні два роки гниють на дереві не достигши((, вишні рясно цвітуть, завязуються та опадають, груша (ми її зрізали) та ялівець захворіли ржавчиною, листя деяких декоративних кущів були погрижені (калина Nanum) і ін Після сьогоднішнього уроку… Читати далі »
Вітаю!звичайно і хвороби і шкідники є у саду. Кліщі, попелиці, короладський жук, плодожірка. Виноград постійно боліє на оідіум. Обробляли і хімією і біоприпаратами. Системи чіткої не було і вирішили винограду позбутися. Дуже трудозотратний продукт. Без виногради в садку проживем) а от на системну обробку біоприпаратами перейду. Вже закуповую де що. Весною під мульчу і в… Читати далі »
Тихого вечора. Мій сад ще досить молодий, але має проблеми яблука та груші підгнивають виноград та абрикоси видалила не хватило сил ічасу оброблять. цей рік вирішила не висаджувати помідори залишила тільки балконні вони самі висіваються і не хворіють взагалі призвичаілась гарбузове з динь кавуна розкидати на грядку воно саме сходе і роде дуже гарно.Маю надію… Читати далі »
Доброго вечора. 1) Хвороби є: моніліоз абрикоса, чорна плямистість троянд, виноград хворіє, борошниста роса на флоксах, фітофтора на томатах/картоплі і інші, що навіть не індифіковувала Шкідники: тля!=мурахи! галова тля на червоній порічці, що аж кущі сташно виглядали, через бордові і випуклі листочки( Ніби не велика проблема, але не приємно, бо і втрата у врожаях, і… Читати далі »
По саду є дві проблеми віноград ( не виходить з біо вберегти від хвороб ) два роки намагалась , все одне к збору врожаю , останнього нема (((. І друга це червіві яблука , з ними десь не встигаю обробити , результат: зимові яблука не зберігаються, всі вже посипались на землю . Я намагалась тільки… Читати далі »
1. Проблеми періодично трапляються, але не обробляю нічим, бо нема часу взагалі, просто рослина або сама рятується, або зникає. Єдине – зносила на троянди сонечка, щоб зїли тлю і так, вони її зїли! 2. На городі від колорадського жука катроплю обробляли хімією, тепер, після семінару, спробую насадити нагідок і чорнобривців, які ще й дуже люблю.… Читати далі »
Доброго дня.
Найвредніші на моїй діляці личинки хрущів і тля.Також є оленка і слимаки.
До марафону використовувала хім.препарати проти них.Зараз задумалась про збільшення кількості мускарів, про посадку черемхи, а також про те,як зробити доступ їжачкам до ділянки,зробити готель дня комах.Також за зиму планую поглибити знання в даному напрямку.
Дякую.Все дуже цікаво.💛💙
Дякую за змістовний та повчальний урок ! З самого початку створення мого саду я є прихильниця здорового та органічного вирощування рослин. Мала зоомагазин з різними декоративними звірятками, їм потрібна була чиста без хімії їжа, Я їм заготовляла траву, сіно з своєї ділянки, а вони віддячували гарним добривом!)))Одного разу сусідка по відділку в магазині дала моїм… Читати далі »
Так, проблеми з шкідниками та хворобами є, найбільше дошкуляє попелиця, але я розумію що я просто не вчасно провожу профілактику, тому доводиться боротися з нею. Ну і ділянка не велика, сусіди з усіх боків, чим обробляють не відомо, добре що потихеньку майже всіх підсадила на актофіт, росповідаю про фітоспорин, триходермін, дуже подобається мікосан-В. Як і… Читати далі »
У мене шок. Я розумію що я зовсім нічого не знаю про сад і обробки. Аж голова розболілась від інформації. Прослухала два рази. Записала все що змогла. Сьогодні мені здалося що взагалі не існує саду без важкої праці. Навіть все зрозуміти і правильно зробити,це вже велика праця. Надіюсь у мене щось да вийде. Дякую за… Читати далі »
В зв’язку з погодою я не можу доїхати до свого саду.Але в саду який у мене був,я користувалася біо препаратами.Навіть був рік, коли допомогали тільки біо препарати.Мене зацікавили структури грунту.Що треба землю зробити живою, щоб отримати здорову рослину.Я вам вдячна за допомогу у вирішенні питань про збагачення грунту.Всі знання які я отримала на ваших уроках… Читати далі »
1. Є на городі фітофтора і, можливо, альтернаріоз. Два місяці: травень – червень регулярно застосовувала фітоспорин та триходерму. Не допомогло. В саду – попелиця окупувала три молоді саджанці. Те саме, бітоксибацмлін і фітоверм. Склалось враження, що з оприскувачем треба просто стояти біля дерев і безперервно обробляти. Плюнула, пролила актарою, плодів все одно немає. Проблема закрилась… Читати далі »
Так, є хвороби, є шкідникі. Найбільші проблеми спричиняють фітофтороз, пероноспороз, моніліоз, курчавость листя. Із шкідників – тля, кресточвітна блошка, гусеніци на плодових та овочевих, можливо совка.. Боремося з цім мульчуванням та обробками біопрепаратами. Планую посадити більше рослин інших сімейств, бажано, ароматичних, щоб зробити змішані посадки. Також, мабудь, зроблю “жертвені” рослини для скупчення шкідників о одному… Читати далі »
Найбільш актуальна проблема це моноліоз абрикос та курчавість персика,в цьому році не було ні персиків,ні абрикос.Дякую за науку,дуже багато корисного.Буду обов’язково переходити на біопрепарати.Актофітом обробляємо картоплю від жука,дуже добре працює.
1.В першій рік життя із ділянкою познайомилася з попелицею, совкою – найактивніші шкідники. Вже восени побачила лічинку хруща.
2.Я використовувала обробки біопрепаратами, але вони були хаотичними, тільки коли вже побачила проблему. Тепер в мене з‘явилися більш системні знання і розуміння як обробляти, коли і чим, а також, що доцільно саджати з фунгіцидних рослин поруч.
Добрий день. В мене дача тільки 2 місяця і з шкідниками я ще не стикалася, але свекров казала запасатися хімією) Думаю що після сьогоднішнього уроку я її теж навчу обробити свій огород так, щоб не попадати в лікарню після кожного обприскування.
Проблеми хвороб в моєму саду це монільоз абрикос , оідіум винограду, парша на яблуках, фітофтора на помідорах ! Шкідники слимаки та Оленка волохата. Боролися так: абрикоси прибрали з ділянки після 5 років хвороби. Виноград та яблука обробляли хімічними препаратами. Фітофтору побороли фітоспоріном. Слимаки- знищуємо брокс препарат та уліцид. Оленку волохату збираємо. З весни будемо як… Читати далі »
Біопрепаратами користуюсь вже років 6. На старій ділянці з колорадами проблем не було,актофіт допомагав, з фіьовторою теж більш-менш справлялась. Не змогла впоратись з кучерявістю персика. Як на новій ділянці буде, ще не знаю. Побачила, що дуже багато слимаків. Яблунька хвора, бо на ній більша половина плодів була гнила. Персик теж наполовину сухий. Сподіваюсь, що за… Читати далі »
1.Хвороби моно саду :борошниста роса, іржа, моноліоз, парша
Шкідники:попелиця, кліщі, совка
2.Використовую хімічні препарати. Планую переходити на біо
У мене шкідники і хвороби є, але серйозною проблемою це не бачу. На свіжих пагонах троянди буває тля, але не в критичних масштабах, прискаю один раз і все. Оленки мало, буває довгоносик, але теж не дуже багато, щоб хвилюватися з цього приводу. Залежно від року буває що з’являються багато личинок хруща і це дратує. Проливаю… Читати далі »
Дякую, дізналась багато цікавого про біопрепарати. Однозначно спробую використовувати.
1. Якщо чесно може в мене і є якійсь хвороби просто я не розбираюся в них🤣 Найбільше це на помідорах фітофтороз. Ну і головна проблема це слимаки. В мене висока вологість тому із дууже багато🤨Є кроти, але я не дуже їми переймалася а після сьогоднішнього дня взагалі хай живуть рідненькі😂❤️ 2. Методи поротьби…Намагалася сипати всяку… Читати далі »
Ніби багато знаю про біопрепарати, але ви зробили потрібний для мене підсумок, особливо з використанням бакових сумішей. гадаю так буде більше користі.
Вітаю всіх! Щиро дякую за ці марафони , які приносять користь не лише учасникам , а й самій нашій землі , яку Бог дав у користування людині і що вона з нею зробила😥.Завдяки вам все починає ставати на свої місця!❤ 1.Проблем у вигляді хвороб і шкідників ще достатньо , адже органічним землеробством серйозно займаюся по… Читати далі »
Цого року я втратила майже увесь врожай капусти унаслідок гнилі капусти. Як цьому запобігти, турбую найсильніше, бо обробляла триходерміном, фітоспорином, бітоксібацеліном та актарофітом. Також мала фітофтору, слимаків, плодожорок, листокрутка на груші, галову тлю на порічках і смородині, моніліоз абрикоси та персика. Планую зараз проаналізувати які препарати, скільки її мені буде треба на увесь сезон, скласти… Читати далі »
111
Шкідників в сду деже багато. Найбільше дошкуляють личинки хруща , тля та слимаки. також є така проблева як фітофтора помідор, грибок на трояндах. Препарати використовували в більшості хімічні. Після отриманої інформації спробуємо перейти на біо препарати. Дякую за змістовну іннформацію по препарах та їх використанню.
Цього літа була попелиця та слимаки.
Було б корисно отримати календар оброк для попередження хвороб і шкідників.
Перше з чим стикнулися цього літа – це безліч мурах та хлороз на молодих деревах (пізніше визначили його причину – чоловік перестарався з поливом, але дякуючи добрим порадам більш досвідчених садоводів деревця оздоровили). Так як дерева зовсім молоденькі, то поки з Оленкою волохатою проблем небуло, але дякуючи участі в Марафоні початкові знання тепер маємо. Весною… Читати далі »
Доброго дня. Вибачте, а що таке ріпчак?
Найбільше актуальні хвороби – це курчавість персика, фітофтора помідор та мілдью з оїдіоум на винограді. На трояндах іноді тля зʼявляється. Город та теплицю виключно біопрепаратами обробляю, декоративні кущі, хвойні – виключно хімією. Плодові дерева та плодові кущі весною хімією, потім біо і після збору врожаю – хімією. Дуже хочу перейти на біо, але треба досить… Читати далі »
Цей урок для мене був ну дуже корисний бо хоть садок і маленький, а проблема шкідників та хвороб на другому місті після бур”янів.Шкідники: самшитова вогнівка,совка, тля,слимаки,в цоьму році з”явився кліщ на листочках груші.!До цього не було. Хвороби:іржа,борошниста роса,чорна плямистість,сіра гніль Мій метод один був.Зазвичай іду в магазин,кажу яка проблема , що рекомендують ,то і беру.… Читати далі »
Так хвороби рослин є. В цьому році тріснула на стовбурі кора на 3-х річній груші. Потім листя все почорніло, всі гілочки і вона пропала. Стара груша теж хворіє, на ній ржавчина, листя скручується. Обробляли хімією. Після сьогоднішноьго вебінару буду робити інакше. Зроблю грядки Розуму, і звісно тільки біопрепаратами, перш за все Землю (дякую за пораду),… Читати далі »
Не до конца различаю личинок и остальных насекомых ,но от почвеных вредитей просыпаю энтоцид , от разных заболеваний деревьев (тоже не до конца изучила болезни) обрабатываю баковыми смесями
Дякую за урок. На ділянці маю багато мурашників та попелиці, із хвороб-моніліоз та плодова гниль та лішайники на старих деревах. Для боротьби проводу регулярні обробки. Планую придбати микоризу та створити грядки Розума(поки для нового малинника)
Шкідників у мене у саду і городі багато. Яблуні родять і кодне яблучко червиве. На городі основні шкідники червоні мурашки. А в минулому році з‘явились оранжеві слимаки. Жуки колорадські то завжди. Я борюся з ними , але не дуже дієво. Яблуні кожної весни підбілюю крону,клеїла спеціальну липку лєнту , щоб не вилазили мурашки і не… Читати далі »
В садку є шкідники і хвороби. Я намагались з нами і товаришувати і травити, нічого результату не дає, або розмножуються як шалені, або все стерильно аж жах (тільки не на довго). Найбільш актуальні: мілдью, оідіум, п’ятнистості, почась ржавчина, моніліоз; цикадки, кравчики, кліщі, попелиці, гусіні, слимаки, тля, колорад, капустянки, хрущі та оренки, можу перераховувати безкінечно. Я… Читати далі »
Проблеми з мурахами та слизнями, наступного року хочу спробувати зменшити їх популяцію біозасобами, якими поки не втрішила. По хворобам поки біль-менш спокійно
За мікоризи чую вперши , і про грядки розумна не чула.На участке полно муравйов ,нічого з цім не роблю.