Марафон “Прекрасний сад без важкої праці”

День 4. Поліпшення ґрунту та захист рослин

PDF-презентація четвертого дня.

Домашнє завдання

1. Чи є хвороби та шкідники проблемою вашого саду? Напишіть ті, які є найбільш актуальними?

2. Які методи ви використовуєте для вирішення цього питання? Чи зміниться щось у ваших діях після сьогоднішнього дня? Якщо так, що саме плануєте робити?

Будь ласка відповідь напишіть нижче у коментарях. Про інсайти пишіть у чаті марафону з тегом #інсайт_четвертого_дня.

Бонус. Схеми обробок саду

Додатково до тих бакових сумішей та рекомендацій з уроку використовуйте наступні схеми* обробок:

Ранньо-весняні обробки. Частина 1 >>> (pdf)

Весняні обробки. Частина 2 >>> (pdf)

Осінні обробки в саду >>> (pdf)

* Препарати в цих схемах можуть замінятися аналогами (з тою ж діючою речовиною). Наприклад, замість Метавайту (містить Metarhizium та Beauveria) це може бути Метаризин та Боверин, або Ентоцид. Замість Фітоциду будь-який інший, що містить бактерії Bacillus subtilis тощо.

Підписатися
Сповістити про
guest
191 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Марина
Марина
10 місяців тому

Так, шкидники є. Головне на деревах. Спочатку на семечкових була цікадка. Допомогло санітарна обрізка та оприскування карбамідом. Зараз шкодять Оленка волохата, травневий жук. З хвороб буває коричневі плями. Листя яблунь та груш дрібні, скручені. Їм відведено дуже спекотно місце в саду. Буду додавати їм компанію з кущів. Косточкові спекотну погоду витримують добре. Раніше обробляла сад… Читати далі »

polyakova.alenushka@gmail.com
polyakova.alenushka@gmail.com
10 місяців тому
  1. Хворіє агрус, самшит з’їла та вогнянка, також виноград взявся білесим нальотом
  2. Ще не використовувала ніякі методи, але тепер використаю біопрепарати бакову суміш, за самшитом буду спостерігати, можливо йому кінець прийшов
Галина
Галина
10 місяців тому

1.Частково є. Білокрилка і пес Семен, який риє великі ями, не там, де треба, а там де він чує якусь живність.
2. Використовувала інсектициди, але тепер буду за вашою рекомендацією удобрювати грунт і створювати екосистему.

Оксана
Оксана
10 місяців тому

інсайт 4-го дня Обов”язково використовувати мульчу , складові родючого грунту живність і органіка щоб на ділянці було багато хробаків які виробляють гумус , вміло застосовувати посів сидератів .

Olex
Olex
10 місяців тому

1. Є. На попередніх землях майже нічого не робив. Був грибок, шкідники, паразити. Робив обривання хворого листя, збір та прискання фауни.
2. Так. Багато інфо для застосування.

Любов Нестерак
Любов Нестерак
10 місяців тому

1. Найбільшою проблемою є сливова плодожерка. Навіть хімією не можу подолати. Яблунева теж є, але в невеликій кількості. Є дві яблуні не стійких до парші. Смачні. Тому борюся за них. Часто буває тля.
2. Наступного року спробую користуватися Вашими порадами по біопрепаратах.
І дуже зацікавили грядки Розума

Олена
Олена
10 місяців тому

Доброго вечора! Раніше вважала що Кріт саме і є шкідник в нашому саду ))) А так мунікліоз на абрикосі, майже ніколи немає плодів, але я вже і не чекаю, а розглядаю її як рослину що дає тінь та затишок на сонячній галявині. Ще не росте черешня, бо скільки садили, то коріння зʼїдає хрущ. То яки… Читати далі »

Колчева Натальч
Колчева Натальч
10 місяців тому

Самая наболевшее- гниение плода из нутри,черешня,слмвы,груша дичка( 100 лет),мельба. Т.к.сад сильно запущенный этой весной брызгала бордоской ж-тью 3%,стало чуть легче,получила первый небольшой урожай. Из шкидникив замучила медведка,белокрылка,слизни. Этой весной насадила чернобрывцев,везде,мяту,лаванду,сеяла белую горчицу. От медведки спасаюсь уже очень давно( прочла в приусадебном х-ве) ,это разведенный птичий помет,пролив под корень.Она не любит этот запах и уходит… Читати далі »

Інна
Інна
10 місяців тому

Шкідників і хвороб купа-купезнв. Абрикос не було, персики встигла врятувати. Айву приберу зовсім- вже 4 роки лікую від маніліозу і результат нульовий.
З виноградником краще справи-бризкаю біопрепаратами кожні 10 днів. В планах- відновити землю в саду, врятувати улюблені рослини і перейти на біопрепарати в саду.

beletcylia@gmail.com
beletcylia@gmail.com
10 місяців тому

Оскільки я лише на початку створення саду, починаю планування, що за чим робити. На предмет шкідників і хвороб ділянку ще не обстежувала, запланувала з весни почати практичний огляд ділянки зробити. Завдяки прослуханому вебінару, маю на меті, при необхідності, боротись зі шкідниками і хворобами максимум природніми методами і біо засобами. Своїм батькам, які мають невеличке садове… Читати далі »

Оксана Левченко
Оксана Левченко
10 місяців тому

Шкідники і хвороби. В цьому році дошкуляли. Найбільше це білокрилка ,на капусті .Тріпси на трояндах.На трояндах плямистості , Борошниста роса, сіра гниль. Звісно боротьба хімічними засобами. В садку я поки не розрізняю. Але з того що бачу. Гнили яблука навіть не дозрівши(. І плями наче від мазуту. Дуже хочеться врятувати садок. Про біологічні препарати такі… Читати далі »

Лариса Алексєєнко
Лариса Алексєєнко
10 місяців тому

День 4
Шкідники найдокучливіші – довгоносики на деревах З’їдають квітки плоди, яким вдається вирости – з черв’ячками Пробувала обприскувати хімпрепаратами перед цвітінням – допомагає мало
Навчання було дуже потужне, багато корисної і конкретної інформації
Дуже сподобались методи покращення грунту з допомогою біопрепаратів
Вивчу більш детально і булу застосовувати
Дякую, дуже корисно

Олена Гнатко
Олена Гнатко
10 місяців тому

Дз4. Проблем не має, тому що на ділянці тільки одна ліщина, дерева тільки посадили ціеї осени.

Ірина
Ірина
10 місяців тому

В нашому саду є проблема з павутинними кліщами . Іноді від сусідів з’являється щітівка . В цілому все дуже добре . Мої дії для боротьби с хворобами та шкідниками : Плодові дерева , ягідні чагарники та город систематично обробляю тільки біо препаратами ( Жива земля , БТУ Бітоксібацилін, Тріхофіт, Актофіт та інші) Хвойні рослини ,… Читати далі »

Света
Света
10 місяців тому

#домашнє_завдання4
1.Садок дуже старий, майже не плодоносе. Тому щодо шкідників і хвороб нічого не можу сказати. За станом дерев не спостерігала. Вирішила ще влітку, що з часом їх треба усі зрубати.
2. Маю завдання для себе на весну та літо: проконтродювати кожне дерево, бо може якесь і можна залишити для подальшого перещеплення

Світлана
Світлана
10 місяців тому

Шкідники є , замучили тоїпси та павутинний кліщ , боролися різними способами з перемінним успіхом . З весни попробуємо обробку згідно Ваших рекомендацій

oksana-volkova@ukr.net
oksana-volkova@ukr.net
10 місяців тому

Так, шкідників та хвороб вистачає. У цьому році найбільш докучала плямистість на трояндах. З шкідників- тля та кліщі. Намагалася боротися біопрепаратами, результату не бачила. Зрозуміла чому, більшість городу та саду чоловік обробляв хімією, а коли залишався розчин- йшло на мої квіти. Спробую боротися, але дуже це важко- чоловік не підтримує моє органічне землеробство

Олена
Олена
10 місяців тому

Шкідників немає в такій кількості, щоб це було проблемою. Тому і боротьби з ними поки немає. Але є лишайники на старих деревах, тобто проблема десь глибше.
Однозначно буду використовувати біо препарати та мікоризу!

Юлія Новосьолова
Юлія Новосьолова
10 місяців тому

1. Хвороб і шкідників ще немає, бо тільки посадила дерева
2. На майбутнє планую біопрепарати

Олена
Олена
10 місяців тому

Добрий день, Дуже цікаво і корисно, сподіваюсь використати все в своєму саду. Шкідники є, але небагато – дошкуляють кроти і призводятьдо майже загибелі рослин , цьооо року обходили коріння огірків і залишали іх без вологи, те ж саме з молодими посадками гортензій і тд. Також лічинки хрущів. Попелиця. Ваші рекомендації мені здалися дуже цікавими, спробую,… Читати далі »

Наталія
Наталія
10 місяців тому

Дякую..Дуже цікаво. 3 роки ,як стала залежна від Саду. Мрію купити хатку. Поки дачний участок. Посадила молоді дерева.Груша загинула,підозрюю моніліоз. Бо абрикос хворіє і горіх. Земля дуже виснажена.Мульчую,всі бур’яни залишаю на землі,правда,полола їх.Сію сидерати. Забираю весь роком у знайомої.Весь чистотел ранньою весною на грядки. Під дерева складаю мульчу та обробила все триходеомою. Спершу обробляла химією,але… Читати далі »

Алла Єрмоленко
Алла Єрмоленко
10 місяців тому

Боролися з хворобами та шкідниками різними способами.
Але хочеться мати,, здоровый”урожай. Буду використовувати біопрепарати. Спробуємо теплі грядки.У боротьбі з бур’янами більше застосовуватиму сідерати.

Оксана
Оксана
10 місяців тому

Д/з4 Старі дерева мають лишайник,також на багатьох деревах яблуки гниють на дереві. Буду оздоровлювати грунт та регулярно робити обробки.

Наталя
Наталя
10 місяців тому

Найбільшою проблемою на ділянці є фітофтора, слимаки і медведки. Використовувала різні хімічні препарати, Улицид. Цього року восени спробувала оздоровити грунт триходерміном і внести метаризин. Планую перейти до використання біопрепаратів, використовувати сидерати, спробую зробити теплі грядки

Юлія
Юлія
10 місяців тому

Найголовніша проблема яка морально пригнічує – це існування слимаків на моїй території. Борюсь систематично уліцидом, популяція значно зменшена чим у тому році. Боротьба триває. На декількох молодих яблунях зявилася коренева гниль чи чорний рак, досі до кінця не зрозуміла, але в планах в наступному сезоні лікувати активно ці дерева і завадити хворобі. Особисто хочу подякувати… Читати далі »

Лейла
Лейла
10 місяців тому

1. Поки що турбувала лише фітофтора та велика кількість кротів
2. Сподобалась ідея, що нічого зайвого у природі не існує, та кроти зменшують кількість слимаків під мульчею. А від колорадів вирішила посадити чорнобривці навколо грядок.

Лісна Юлія
Лісна Юлія
10 місяців тому

На городі поблема із слимаками і капустянки багато, пробувала обробляти метаризином. А в саду особливо на зрілих деревах багато зеленого моху на стовбурі і гілках. Думаю не вистачало весняної обробки.

Алла Козуб
Алла Козуб
10 місяців тому

Доброго вечора. 1. В цьому році дізналась , що мила істота слимак – це злісний гризун . До цього на батьківському городі їх не було . Також дошкуляє добряче хрущ. До цього оку вони теж були милими. Ну і грибкових багато . Особливо відчувається по винограду .2. Використовували хімію , хоча про біопрепарати знала давно… Читати далі »

Олена
Олена
10 місяців тому

У мене частина зрілого саду декілька років не оброблялася зовсім і перших 2 роки на пл одових деревах було багато гусені.. Ну і ще багато завжди слимаків бо волога місцевість також і хрущі, колоради з’явилися теж через рік. Завжди цікавилась органічними засобами захисту рослин. Із клубу ОЗ Харків дізналася про препарат Д 30, бокаші, ЕМки… Читати далі »

Ірина
Ірина
10 місяців тому

Доброго дня! Дуже турбують оленки волохаті та личинки хрущів. Личинки рубала лопатою, а для оленки ставила сині миски з водою. Після марафону весною насаджу багато синіх мускариків)

integra.lviv@gmail.com
integra.lviv@gmail.com
10 місяців тому

Доброго вечора! Саду ще немаю. Але цікава інформація. Про кротів, ящірок) про обробки, емочки та теплі грядки

Ольга
Ольга
10 місяців тому

Найбільше турбують слимаки та личинки хрущів. Із захворювань – це фітофтора та різні грибкові захворювання. Після вебінарів, спробую перейти на біопрепарати.

Ганна
Ганна
10 місяців тому

Мої рослини хворіють. Обробки були не регулярні. Рослини – більшість одного виду. Буду лікувати хім. препаратами, потім перейду на біо. Збільшу ділянку рослинами різних видів. Треба підучити мат. часть)) Із жуків, більше всього турбують лічинки майського жука, почала з’являтися ведмедка. Буду долучати до ділянки птахів.

romanovamara@gmail.com
romanovamara@gmail.com
10 місяців тому

1. Найбільш актуальні хвороби в моєму саду – це плодова гниль, а з шкідників – личинка травневого жука

2. Весь сезон 2023 вікористовувала виключно біопрепарати – фітоспорин, триходермін, актофіт та ентоцид. Можливо, треба було обробляти частіше (на наступний сезон так планую). Маю надію, що зможу побороти ці проблеми.

Останнє редагування 10 місяців тому від romanovamara@gmail.com
olenashloma2@gmail.com
olenashloma2@gmail.com
10 місяців тому

Найбільшою проблемою в саду у мене є слимаки, з якими постійно борюсь різними методами, тля і якийсь жук чи землерийка, який згризає багато молодих рослин на городі Щодо хвороб, то бувають періодично різні, але найбільше турбує гниль на сливах і яблуках, та якась болячка на цибулі. Після четвертого уроку взяла для себе багато нового, буду… Читати далі »

Світлана
Світлана
10 місяців тому

Домашнє завдання 1 1.Хочу мінімального догляду і максимального результату 2.Сезонні роботи в саду: обрізка, обробіток від шкідників і хвороб, догляд 3. Відмова від рослин, які потребують багато зусиль на догляд Домашнє завдання 2 1.Етап розвитку і пізнання. Розчарований садівник, який весь час експериментує 2 Всі зони є. Працюю над покращенням 3 Збільшу зони відпочинку. Мрію… Читати далі »

Валентина
Валентина
10 місяців тому

Зрозуміла, що потрібно для поліпшення грунту.Зацікавили теплі грядки.Мульчування.У мене багато пустого місця.Буду засаджувати.Мульчувати під дерева и і рослинами.Використаю седерати.

Ольга Проць
Ольга Проць
10 місяців тому

1.Якісь дуже нещасні у мене яблуні дісталися. Старі. ТОчно треба лікувати. А щодо шкідників – не зрозуміла поки що. Ще нічого не садила, чому б вони могли шкодити. Якось там все співіснувало до нас років 10)) 2 Перше, що зробила – викинула хімікати, котрі радили купити. ( Добре, що не розігналася – витратила небагато, НА… Читати далі »

Лариса Нітефор
Лариса Нітефор
10 місяців тому

1. Найбільша проблема це фітофтора, інші грибкові захворювання. 2. Планую перейти на біопрепарати, мульчувати, щоб оздоровити грунт.

Татьяна Глебова
Татьяна Глебова
10 місяців тому

Домашнее задание 4
1. Самое актуальное – самшитовая огневка.
2. Пока мечусь между тем, чтобы применить яды, и тем что категорически этого не хочу. Буду обдумывать новый подход или даже попробую заменить растения.

Лариса Лазарчук
Лариса Лазарчук
10 місяців тому

Хвороб, на жаль, позбавилися видаленням хворих рослин ( ржавчина груша- ялівець). Проблема – абсолютно всі хворі хвойні рослини у сусідів ( єдина ділянка поруч ).

Підписатися на новини від Закоханих у сад у вашому месенджері:

Item added to cart.
0 items -
191
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину