Марафон “Прекрасний сад без важкої праці”

Марафон буде доступний до перегляду тільки протягом 5 днів, поки він проходить! Можливості переглянути відео пізніше не буде! Тому зараз найкращий час уважно подивитися уроки та зробити домашні ✅ скористайтеся цією можливістю!

День 3. Рослини

PDF-презентація третього дня.

Домашнє завдання

1. Що для вас було новим, або відкриттям (прозрінням) за ці 3 дні?

2. Як ви це можете використати? Напишіть конкретні кроки, дії або плани для зменшення своєї праці в саду.

Будь ласка відповідь напишіть нижче у коментарях. Про інсайти пишіть у чаті марафону з тегом #інсайт_третього_дня.

Бонус. Як шукати дерева та чагарники в базах?

База дерев bomenwijzer.be/zoeken ініціатива Агентства природи та лісів, розроблена компанією Inverde (для пошуку включайте український автопереклад)

Системи пошуку розсадників (є можливість вибору рос. мови):
www.ebben.nl/en/treeebb/
www.vdberk.com/trees/

Підписатися
Сповістити про
guest
204 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
integra.lviv@gmail.com
integra.lviv@gmail.com
10 місяців тому

У мене багато нового))) все нове і ярусність і підготовчі етапи, як готувати ділянку до висадки. Ділити на частини, щоб мати ресурс доглядати, поступово збільшуючи площу засаджень. І про кількість рослин, їх види. І що Гінкго дає плоди😀

Зі завдань хочу скласти список рослин/ дерев які подобаються та дослідити які умови потребують

Останнє редагування 10 місяців тому від integra.lviv@gmail.com
marichka naboka
marichka naboka
10 місяців тому
  1. Живоплоти і взаалі концепція вітрозахисту для рослин, навіть не думали шо це треба, а тепер розуміємо що дуже треба бо у нас сильні вітри цілорічно і власне з цього будемо починати.
  2. Бази рослин дуже цікаво, обов’язково користуватимемся
  3. Міксування різних видів рослин
Алла Козуб
Алла Козуб
10 місяців тому

1. Прозріння багато , якщо чесно . Одне із головних – велика кількість рослин на ділянці. По іншій інфі -гарна структурованість та покроковість .
2. Обрати рослини згідно ярусів та інших чинників , доочищувати ділянку . Роботи ще багато .

perevod76@gmail.com
perevod76@gmail.com
10 місяців тому

1) Мої інсайти за ці дні: ущільнення посадки, видова різноманітність (100 видів на невеликій ділянці), ярусність, додавання екзотичних рослин (в мене є, але чула критику, що з ними буде важко, а тепер матиму аргумент), дуже гарні приклади природних садів. 2) мої плани: використовувати мульчування більше, досадити екзотичні рослини і взагалі збільшити кількість видів в саду,… Читати далі »

Алла Єрмоленко
Алла Єрмоленко
10 місяців тому

Приємно вражена.Вибудовую плани. Приходить розуміння з чого починати весняні роботи. Про мульчування багато знаю і дещо застосовувала, але треба багато мульчі і терпіння, щоб боротися з бур’янами.

Emil
Emil
10 місяців тому

1 для мене було новим те, що поверх картону треба насипати ще тирсу. Зазвичай я на картон нічого не кладу. 2 спробую рідше косити. збільшу площу мульчування. Поки що не бачу альтернативу газонній траві. Бо що ще може дати такий стійкий зелений фон? Про клеверні газони в курсі, але мені вони не підходять, бо клевер… Читати далі »

tsoma2373@gmail.com
tsoma2373@gmail.com
10 місяців тому

Дуже сподобалась інформація -для мене, як новачка нове практично все. Багато законспектувала. Головне, зрозуміла, що таке природній сад і чому він корисний. Для чого повинно бути таке різномаїття-це для мене інсайд дня. Дуже добре вісвітили рослини, медоноси, дерева які треба засаджувати з розоцвітними. База дерев. Я приємно вражена Зрозуміло, що буду засаджувати спочатку дерева піонери.… Читати далі »

Олена Войтова
Олена Войтова
10 місяців тому

1. Нового було багато. Та радує те, що в цілому я рухаюсь у вірному напрямку.
2. Надихнула ідея створення саду безперервного квітування. Бо це не тільки красиво, але ще приваблює багато комах, а ці у свою чергу птахів і інших тварин. І завдяки цьому сад стає самодостатнім, без шкідників і хвороб.

Світлана
Світлана
10 місяців тому

Доброго дня. Для мене дуже цікавий марафон. Я дізналась багато нового. Тепер я зрозуміла, що буду прислухатись до своїх рослинок і землі, та зовсім по іншому на свою ділянку дивитись. Багато нової інформації на рахунок насаджень тепер знаю. В планах створити зонування ділянки. Зрозуміла на якій частині саду в мене дує постійно вітер. Тепер буду… Читати далі »

Аліна
Аліна
10 місяців тому

1. Завжди вважала, що бур’яни -це якесь лихо… Але ні… Їх можна використовувати в якості мульчі або формувати, як газон. Це добре.
2. У мене є старий малинник, який добряче затянуло бур’янами. Намагалася ці бур’яни викопати або виполоти – адська робота. Поки що нічого не вийшло. Навесні буду мульчувати свіжо скошеною травою. Сподіваюсь допоможе.

Аліна
Аліна
10 місяців тому

#інсайт_третього_дня бензокоса та секатор – головні інструменти

shadrina414@ukr.net
shadrina414@ukr.net
10 місяців тому

Нове для мене: як визначити тип грунту, інформація про дерева-піонери, мульчування як засіб боротьби з бур’янами, а також використання лінолеуму для цього. Цікаво, а старий килим підійде? Сподобалася інформація про створення природного газону. Також цікавою була інформація про співіснування (сусідування) рослин у саду і їхні взаємовпливи одне на одного.Багато цікавого було про різноманіття рослин на… Читати далі »

Ірина
Ірина
10 місяців тому

Третій урок ще більше дає розуміння того, що сад може бути куточком природи, де поруч знаходяться різноманітні форми життя. І чим їх більше, тим краще. Завжди мріяла про великі ділянки землі, щоб рослинам було де рости і, щоб можна було вирощувати будь-які мої забаганки.Розуміння, яким має бути мій майбутній сад, вимальовується з кожним новим днем,… Читати далі »

Тамара
Тамара
10 місяців тому

Добрий вечір.
Відкриттям були рекомендації боротьби з бур’янами.
Буду в майбутньому використовувати картон, старий лінолеум і посів седератів.
Дякую за корисні рекомендації.

oksana-volkova@ukr.net
oksana-volkova@ukr.net
10 місяців тому

1. Не знала, що поряд з фруктовими деревами потрібно садити інші види. Прозріння- кількість різновидів на ділянці!
2. Спробую втілити ці знання на практиці, мабуть досаджу декоративних дерев та кущів у фруктовий сад

Lidiya Kushpler
Lidiya Kushpler
10 місяців тому

1. Я давно шукаю можливості підвищувати свою обізнаність з питань садівництва. Рада знайомству. Справжнім відкриттям було ‘ бджолине дерево’. Маю пасіку на 4 вулики і дуже люблю бджоли. 2. Якщо розміри цього дерева впишуться в мої 10 сотих обов’язково посаджу!!!

nkeleberda@gmail.com
nkeleberda@gmail.com
10 місяців тому

Добрий день!
Прозріння було в тому, що сад може бути самодостатнім. Нова інформація була про загущені посадки та різноманітність насаджень.
Думаю, потрібно перепланувати город, висаджувати більше різноманітних рослин. Також продумати висадку дерев та кущів для ущільнення насаджень.

Світлана Федорова
Світлана Федорова
10 місяців тому

Добрий день. Для мене было відкриттям загущенні посадки та рекомендована кількість рослин на один гектар. Це дуже своєчасна для мене інформація, тому що навпаки збиралась позбавитись багатьох рослин , зробити меншу кількість на ділянці, вважала, що так буде простіше доглядати. Зараз планую збільшити кількість хвойних на своїй ділянці, зменшити ділянку під городом та засадити це… Читати далі »

Ніна
Ніна
10 місяців тому

Я садівник з 35-літнім стажем . Зараз маю змогу почати з чистого листа. Багато що почула знала і використовувала, але іще більше почула нового. Про посадку рослин піонерів не знала – використаю. База рослин- це великий плюс. Про ущільнення плодових це просто космос. Скористаюся. Про те, що хвойні і плодові дружать не знала і це… Читати далі »

Valentyna
Valentyna
10 місяців тому

Для мене відкриттям була та кількість рослин, які ще можна посадити у себе в саду, щоб збільшити різноманітність рослин коректно. Дякую за наведені приклади. І дуже була здивована інфою про мускарі. Я їх колись у батьків у саду посадила. Тепер пора їх трохи пересилити до себе.

Олена
Олена
10 місяців тому

Третій день для мене був дуже цікавий – огляд рідких рослин, знайомство з рослинними центрами, принципи поєднання рослин, методи боротьби з бур‘янами. І ще один момент – тепер я знаю, до кого я буду звертатися за рослинами -ви викликаєте довіру. З нетерпінням чекаю наступного дня

zhukdina91@gmail.com
zhukdina91@gmail.com
10 місяців тому

Доброго дня! Дуже дякую за цікаву інформацію! Цікаво дізнатись було про кількість видів і сусідство рослин. Тепер цікаво придбати щось нове, раніше невідоме. Також хочеться спробувати рослини-азотфіксатори на городі. Використання квітів, які приваблюють комах-шкідників – теж відкриття, адже ці оленки виїдають багато квіточок! Дякую!

Олена
Олена
10 місяців тому

Я не дуже приділяла уваги проєкту мого саду. Новим для мене було поняття “рослини-піонери”. Дякую за зрозуміле пояснення того, як перевірити якість і склад грунту. Буду старанно використовувати набуті знання.

Вікторія
Вікторія
10 місяців тому

Відкритів було багато
Загущені посадки. Соснові і плодові. Мульчування соломою
Різноманіття більше 100 на ділянці 5..6 соток.
Не сапати а косити. Скошувати більше 15 см
Розумні грядки
Екзотичні дерева у саду більш стійкі до хвороб
Будиночок для комах
Мульчування соломою
Спробую все реалізувати на ділянці

Галина
Галина
10 місяців тому
Відповісти  Вікторія

Грядки Розума. Розум – це прізвище.

Ольга
Ольга
10 місяців тому

Новое это видовое разнообразие, это как раз в тему хочу этот цветочек и этот 😂😂 не думала что на 6-7 соток аж 100 видов желательно. К этому получалось как раз идти несвідомо . Сейчас мой старый участок , это как экспериментальный сад и поиск не вредных растений , декоративных и лёгких в уходе растений .… Читати далі »

Останнє редагування 10 місяців тому від yevtyekhova@gmail.com
Лариса
Лариса
10 місяців тому

Вітаю! Відкриттям за дні навчання стало – мульчування, широке використання різноманітних сідератів, можливість підбору рослин за кліматичними умовами та потребами та ущільнення при висадці плодових дерев! Обов’язково буду використовувати сідерати, мульчування для видалення особливо набридаючих бур’янів (осет, та інш.), а також мульчування для збереження вологи та більш комфортного існування корисних грунтоіих мікроорганізмів. Дуже дякую за… Читати далі »

Ольга
Ольга
10 місяців тому

Виявляється, на ділянці маємо дуже багато розоцвітих, зосереджених на одній її частині, тому й проблеми з шкідниками, хворобами (часте обприскування, і т.д.). Необхідно буде деякі з них пересадити, а натомість посадити інші рослини, що не належать до цього сімейства (горіх, сосна звичайна, модрина,…). Також окремо щиро дякую за цікаві бази рослин!

Олена
Олена
10 місяців тому

Вітаю! Дуже цікавий і корисний урок. Богато в чому я зрозуміла що йду правильним шляхом. І рослини намагаюсь садити різні хоч і не знала що так треба) є і плодові і шовковиця і горіхи , липи. З плодовими точно вирішила зупинитись , ще тільки хурму хочеться , а от хвойних в мене тільки маленька турка… Читати далі »

Олена
Олена
10 місяців тому

Добрий день,
Слухати цікаво, але нової інформації поки для мене небагато, але корисно, тому що систематизуєш те, шо вже знаєш і використовуєш. Дуже цікаві розповіді про сади.
Дякую і чекаю на наступний урок

Ольга
Ольга
10 місяців тому

Добрий день. Я початківець, тому для мене було досить багато цікавої інформації. Відкриттям стала кількість необхідних рослин. Прислухаюсь і почну з перевтілення невеликої ділянки, підбираючи різноманітні рослини, що підходять саме для моїх умов. Також значно збільшу кількість покосів.

Ніколь Толкачева
Ніколь Толкачева
10 місяців тому

1. Новим було все, бо я садівник без досвіду. Головне для мене – щільна посадка, особливо на нижньому рівні. Друге – я зрозуміла що мені подобається і як я хочу організувати свій палісаднік. 2. Буду намагатися щільно засадити ділянку різними культурами багатолітніх трав та квітами, додам декілька кущів. Дуже подобаються злакові, як вони змінюються з… Читати далі »

Надія
Надія
10 місяців тому

Вітаю! Не знала, що потрібно так багато різних видів рослин на ділянці і що рідкісні сорти хворіють менше і шкідників менше. Обов`язково підберу нових рослин ще горобину, чекалкін горіх, дику маслину та інші.

Олена
Олена
10 місяців тому

Прозріла, що сад в принципі може бути малодоглядний, і те, що ми роками робили-кучу непотрібної роботи- можна просто з розумом, навчаючись у самої природи, замінити на самостійну екосистему, що не потребує навіть поливу. Натомість більше часу проводити в задоволення. Мої перші кроки- відмова від трактора. Виведення непотрібної рослинності за допомогою картону, мульчіта ін. Не видаляти… Читати далі »

nordway3230@gmail.com
nordway3230@gmail.com
10 місяців тому

Нове: треба вести щоденник,особливо ретельно записувати,що садилося,які сорти. Дякую за ознайомлення з ” екзотами”. Хотіли щось посадить,але не знали що. Тепер картинка вимальовується. У нас є в саду волоський горіх і шовковиця ,всі радили шовковицю спилять ,а ми залишили,які ж ми молодці! Насаджу багатенько цибулинних по саду,особливо мускарі. Це вже прямо записала в план. Мульчувать… Читати далі »

Наталія
Наталія
10 місяців тому

Доброго дня. Підсумок 3-годня. Дуже цікаво стосовно боротьби із бур’янами та поростью за допомогою картону та мульчі. Не задумувалася стосово розовоцвітних – що це такий великий перелік рослин (більшість в мене та сусідів) і що в них однакові шкідники та хвороби. Обов’язково зроблю з непотрібною травою саме так (картон/папір плюс мульча). Вже прикинула перелік дерев… Читати далі »

Останнє редагування 10 місяців тому від dementievana@ukr.net
alena.somsikova@gmail.com
alena.somsikova@gmail.com
10 місяців тому

1.Насправді багато чого нового)
Дерева можна і потрібно саджати поряд.
Сад- це постійний рух.
Є багато екзотичних дерев які можуть рости в моєму саду, і вони не будуть займати багато часу та зусиль для догляду
2. Перше що мені потрібно зробити це посадити біля дерев кущі та трави.

Світлана Борисовська
Світлана Борисовська
10 місяців тому

Нове – це газон із конюшини. Завжди мріяла про газон із мітлиці повзучої. Відкриття- загущені посадки і поєднання хвойників та плодових дерев. Тепер треба переконати у цьому дітей. Ще не можу визначитися із допоміжними деревами. Розумію, що сад завжди видозмінюєється, але не хочеться робити все сумбурно. Хочеться гармонії в саду. Дерева у нас на відстані… Читати далі »

ihor.casper@gmail.com
ihor.casper@gmail.com
10 місяців тому
  1. Ведення щоденника – просто і зрозуміло, але сам не додумався. Розбавлення саду різноцвіттям.
  2. Щоденник (на мою думку) дасть можливість впорядкувати свої дії.

\

Ірина
Ірина
10 місяців тому

Для мене нове те що можна щільніше садити дерева, і добавляти лісові.Обовязково посаджу між своїми плодовими деревами якісь хвойні і листяні деревця.
Шкода , що вони не зможуть вирости великі, бо участок малий, і через деякий час їх прийдеться зрізати.дуже хочу посадити лісковий горіх.

Олена
Олена
10 місяців тому

1) Прозрінь багато, але найбільше, що екзотичні рослини менше хворіють і не дуже вибагливі. Я думала, що це Космос!!! Ще велике прозріння-це ущільнення посадки.Такий метод перевернув мої знання про рослини 2) Обов’язково розбавлю розовоцвітні екзотичними рослинами. Завжди хотіла горіх, але боялась. Метод ущільнення переконав і я знайду для нього місце. Буду запрошувати у сад комах,… Читати далі »

Останнє редагування 10 місяців тому від olenamatusenko63@gmail.com
Лариса
Лариса
10 місяців тому

Доброго дня всих вітвю з зимою. Вчора підготувала ямки під ліліі а все замело снігом.Пройшло три дні марафону і багато нового почула для себе те про що не здогадувалась. Зима завжди була для в,язання, виготовлення свічок а зараз вже потихеньку записую плани думаю про картон бо це для мене новина також не знала про зони… Читати далі »

Лидия
Лидия
10 місяців тому

Мускарі в саду , очень пораділа ,у меня их достатню ,но постійно их виводила.у мені е нахіл с снитью ,теперь зрозуміло як позбавитися.Дякую

Ярослава
Ярослава
10 місяців тому

Відкриття: те, що садові рослини гарно ростуть між хвойними, що можна садити дерева на відстані 1 м та використовувати в подальшому врожай з половини дерева. Треба про це подумати, посадити ще одну черешню, бо в мені дістався пересорт, купувала темно-червону, виросла біла, смачна, але я хотіла іншу. Відкриття, що навмисно садять щільно, а потім видаляють… Читати далі »

Ірина Вуж
Ірина Вуж
10 місяців тому

Прозрінь за ці три дні було справді багато. Основні: Можливість поєднання плодових і хвойних дерев в спільних посадках, нормальність прибирання рослин-піонерів, азотозв’язуючі рослини. Газон із білої конюшини. Про видову різноманітність – на моїй ділянці в 15 соток може бути 150 видів багаторічних рослин!!! Загущеність посадок. Планую обов’язково спробувати замінити газон мінімум третину газона на конюшину,… Читати далі »

Ірина
Ірина
10 місяців тому

Відкриттям була для мене посадка дерев на відстані 1 м. треба все проаналізувати і посадити ще дерев.

Надія
Надія
10 місяців тому

Новим і несподіваним цього разу для мене було те, що для моїх 5-6 соток потрібна така велика кількість видів і що майже весь мій садок відноситься до родини розоцвітих 🤔 Вже записала собі з ваших порад, які рослинки треба досадити… Крім того відкриттям стало: вітрозахист, рослини-азотфіксатори і органічна мульча для малини. В планах вітрозахисний живопліт,… Читати далі »

Петро
Петро
10 місяців тому

Для мене було новим відкриттям те, що хвойні дерева можуть спокійно рости поруч з фруктовими. Цікаво дізнаватися інформацію про бази дерев і чагарників. Для успішного планування ділянки важливо враховувати розташування кожного виду рослин і знаходити оптимальне місце для посадки.

Галина
Галина
10 місяців тому

Цікаве порівняння рослин в саду з цеглинами в будівництві. У нас на 5 сотках більше 120 видів рослин. Бур’яну і трав, що косяться не рахую. І я давно перестала перейматися, коли якась культура за якихось причин дала малий врожай. Дякую за підказку вибору місця для дерев і бази пошуку. Д/з 1. Відкриттям було: технологія створення… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
10 місяців тому

Приветствую! Садом – городом занимаюсь всего 1,5 года. Свои 20 соток в процессе разбила на участки сад – ягодник – виноградник и место для теплицы для овощей.. клевер высеяли осенью.. но, на 20 сутках сильно не разгоняться, орехов, хвойных и декоративных деревьев возможности посадить нет.. Удивил ров от ветра .. а вот покой всего подтвердил… Читати далі »

goubragh@gmail.com
goubragh@gmail.com
10 місяців тому

1. Відкриттям цих днів марафону стало те, що традиційні для нашої країни плодові культури – це переважно дерева другого ярусу, та ще й більшість з них з родини Розоцвіті. Вразила інформація, що льодовиковий період значно зменшив біорізноманіття нашого регіону. Також корисною стала інформація щодо принципів формування змішаних посадок і щодо баз дерев і чагарників. Щодо… Читати далі »

Підписатися на новини від Закоханих у сад у вашому месенджері:

Item added to cart.
0 items -
204
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину