Марафон “Прекрасний сад без важкої праці”

Марафон буде доступний до перегляду тільки протягом 5 днів, поки він проходить! Можливості переглянути відео пізніше не буде! Тому зараз найкращий час уважно подивитися уроки та зробити домашні ✅ скористайтеся цією можливістю!

День 3. Рослини

PDF-презентація третього дня.

Домашнє завдання

1. Що для вас було новим, або відкриттям (прозрінням) за ці 3 дні?

2. Як ви це можете використати? Напишіть конкретні кроки, дії або плани для зменшення своєї праці в саду.

Будь ласка відповідь напишіть нижче у коментарях. Про інсайти пишіть у чаті марафону з тегом #інсайт_третього_дня.

Бонус. Як шукати дерева та чагарники в базах?

База дерев bomenwijzer.be/zoeken ініціатива Агентства природи та лісів, розроблена компанією Inverde (для пошуку включайте український автопереклад)

Системи пошуку розсадників (є можливість вибору рос. мови):
www.ebben.nl/en/treeebb/
www.vdberk.com/trees/

Підписатися
Сповістити про
guest
204 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Юлія
Юлія
10 місяців тому

Дякую за матеріал) Дуже цікаво! Новим для мене було те, що в саду більшість дерев відносяться до розоцвіті. Також корисна інформація про горіхи (хочу тепер посадити собі – до цього вважала, що мало місця для цього в мене). Класні бази для користування були запропоновані. План дій – буду спостерігати і виходити з того, що підходить… Читати далі »

Інна
Інна
10 місяців тому

1. Відкриттям було те, що можна посадити вітрозахистну смугу, щоб захищати садок від вітрів, які дуже дошкуляють і заважають розвиватися. Ще одне відкриття – база данних рослин. Не знала, що майже всі дерева в садку відносяться до сімейства розовоцвітових. Спати не можна – теж прозріння. 2. Планую посадити вітрозахистну смугу. Вже знаю, де, але не… Читати далі »

Ірина
Ірина
10 місяців тому

Для мене відкриття – це газон з білої конюшини. Обов’язково посаджу в себе. Також відкриттям стали екзотичні й рідкісні дерева, які можуть рости в наших широтах. Захотіла посадити пекан і чекалкін горіх. Про будиночки для комах почула вперше.
Для зменшення праці збільшує кількість різних видів рослин, більше буду використовувати мульчування, на клумбах посаджу тільки багаторічними.

Лейла
Лейла
10 місяців тому

1. Відкриттям було те, що яблуні можна саджати близько одну до одної. Раніше думала, що й однієї буде забагато, ми їх рідко їмо. А зараз відкрилась нова різносортна перспектива. Також відкрила для себе грядки Розума, до цього тільки мульчувала. Сподобалися ресурси з рослинами. Та в цілому марафон подобається, багато корисної інформації. 2. Окрім того про… Читати далі »

golovko.elena48@gmail.com
golovko.elena48@gmail.com
10 місяців тому

В мене аматорській стож виращивання садів майже 40 років,багато літератури,але дещо новеньке всеж дізналась.А ще познайомилася з цікавими людьми.Буду дивитися далі.

Ірина
Ірина
10 місяців тому

Вітаю.
Відкриття 1.Сад, це не рівні ряди дерев з перекопаним навкруг деревом, грунтом.
2. Сад, це не тільки врожай, а і втілення твоєї фантазії.
3. Такі цікаві сайти пошуку розсадників, я залипла майже на весь вечір.
Кроки для втілення.
Ущільнити садок цікавими породами, які підійдуть для мого району.

Юлія
Юлія
10 місяців тому

Про щільність посадок дерев це було насправді відкриття, але протиречить знанням отриманих від пана Курдюмова, – в його роботах щільні посадки означають швидкий ріст, але на плодоношенні це сказується в мінус. Щодо хвойних щільних теж скептична – планую займатися мистецтвом нівакі, але при щільній посадці я ніколи не зможу добитися пухнастої крони. Дякую за наданий… Читати далі »

Ірина Рабченюк
Ірина Рабченюк
10 місяців тому

1.Нове – бази розсадників. Інформація, в основному, знайома. Багато що застосовую. 2.Хочу розвести осмії. Не знаю, де краще купити. Щороку під деревами розсаджую очиток їдкий, барвінок, ясколку і т. п. грунтопокрівні. Хочу позбутись бур’янів. Між кущами ще більше посаджу багаторічних квітів. Ділянка велика, бур’янів багато, роботи ще на роки. Мульчі не вистачає. Сил і часу… Читати далі »

Наталія
Наталія
10 місяців тому

1. Цікаво було дізнатися про нові для мене види рослин. Дякую за те, що допомогли систематизувати отримані раніше знання і за те, що надихаєте на експериментування.
2. Планую використовувати запропоновані методи боротьби з бурʼянами і збільшити кількість багаторічних рослин замість однорічних.

тетяна
тетяна
10 місяців тому

1.прозріння – що багато садівників задумуються і планують зробити свій природній сад! мій досвід знайомства з садами друзів чи сусідів – розчарування( зустрічаю тільки квадратно-гніздову планіровку. вдячність вам, що зібрали прихильників природних садів тут на марафоні. ще відкриття – що екзоти не такі вже екзоти в Україні, що їх можна успішно вирощувати у нас 2.чесно… Читати далі »

Галина
Галина
10 місяців тому

Добрий вечір. Відкриттям було організація вітрозахисту дерев і рослин, ресурси пошуку дерев і чагарників, поєднання посадок хвойних дерев з плодовими. густа посадка, Використовувати в боротьбі з бур’янами тепер буду:картон з мульчою,ліноліум,опале листя,.

Лариса
Лариса
10 місяців тому

Відкриттям для мене було питання ущільнення рослин. В планах є придбання деяких дерев, кущів, цибулини квіти. Дякую вам за корисну інформацію.

Ірина
Ірина
10 місяців тому

Для мене, як для новачка, все відкриття. Що можна поєднувати хвойні та плодові, що потрібно мульчувати.
Так як у мене ще гола земля, а надворі заметілі, то тільки скрупульозно складаю план свого саду.

Ясвіт
Ясвіт
10 місяців тому

А де ж поради по знищенню порослі, які ви анонсували? Саме їх я не дочекалася, на жаль. Все інше для мене не новина. Дійсно цікаве було про загущені посадки дерев.

Людмила
Людмила
10 місяців тому

1. Дуже нового майже не дізналася, але ви допомогли розставити всі мої плани і майбутні дії у правильному порядку і скласти пазл. Я дуже рада, що ви допомогли усвідомити, що я все роблю вірно- не треба поспішати, не гнатися спершу за красою. А робити все розмірено і послідовно. Якби я зараз вдарилася в красу- накупила… Читати далі »

Ганна
Ганна
10 місяців тому

За три дні марафону по новому усвідомила такі знаня: 1.Плодовий сад розбавляти іншими породами дерев, та створити в ньому ярусність. 2.Органічна мульча для малини., накриття ділянки лінолеумом полегшить подальшу посадку культурних рослин. 3.Етапи проведення робіт по створенню повноцінного саду. Планую зробити зонування саду та наповнити його різноманітими горіхами( фісташка, пекан, хурма) раніше про це просто… Читати далі »

romanovamara@gmail.com
romanovamara@gmail.com
10 місяців тому

Вітаю! Бази рослин – це нове для мене. Також принципи компанування рослин ( за висотою, за пристосуванням до тіні/сонця), загущенні посадки піонерів+основними вибагливими рослинами. НЕпотрібне росте тоді, коли потрібне росте погано або не росте зовсім. Не існує бурянів, існує вільний ресурс, який ці рослини вікористовують. Тому, якщо мені дошкуляють сорні трави, то я повинна: або… Читати далі »

Оксана Левченко
Оксана Левченко
10 місяців тому

Вітаю.Перше ,це загущеня посадок.Друге що в садку можливе поєднання з хвойними ,та іншими декоративними. Бо в моєму розуміннні сад-це про фруктові дерева. Третє мульчування з використанням картону,лінолеуму в поєднані з пр родніми ресурсами. Четверте що сапати не потрібно . Я тепер засмучена,( Що не залишили соломи в достатній кількості. Хоч була можливість. Питання ,де знайти… Читати далі »

Ольга Проць
Ольга Проць
10 місяців тому

1 Та для новачка все – прозріння))
-Мінімум 100 видів рослин!
-Рідкісні рослини!
-Косити, лишати, а не травити!

2. Підбиратиму рослини більш свідомо.

ПИТАННЯ щодо листя-гілки: пишуть, якщо яблуні з плямами на плодах і листях, все ретельно збирати, палити, викидати де подалі. ТО мені викидати, чи залишати?
Яка органіка корисна, а яка шкідлива?

Ірина
Ірина
10 місяців тому

Дякую за сьогоднішній урок! Дуже багато нового відкрила для себе, зокрема плодові дерева, про які навіть не замислювалася, що їх можна посадити на своїй ділянці. А справжнім відкриттям для мене була колодна пасіка, про яку раніше ніколи не чула. Розповіла чоловіку, замислилися. Будемо збирати інформацію та вивчати це питання. Таким же відкриттям були грядки Розума… Читати далі »

Останнє редагування 10 місяців тому від Ірина
Оксана
Оксана
10 місяців тому

Вітаю і дякую, що щедро ділитесь знаннями. 1. Відкриттям стала інформація про конкуренцію однотипних плодових і про скупчення однакових хвороб у них. Також інформація про швидкоростучі верби, які можна використати для живоплоту для захисту від вітрів у поєднанні із соснами. Азотозвязуючі рослини. Ну і лінолеум!😁💪 2. Буду створювати вітрозахисні насадження( і не тільки по периметру),… Читати далі »

Наталія
Наталія
10 місяців тому

1. Відкртття для мене, – що плодові дерева відносяться до розоцвітих; – що можна винищити бур‘яни, закривши їх від світла на 3-12 місяців і не переживати, що город не засаджений; – етапи життя саду. 2. Наразі роботи буде більше, ніж раніше, оскільки парк знаходиться в різних частинах на різних етапах свого життя. Аде мудре поводження… Читати далі »

Наталія
Наталія
10 місяців тому

1.Взагалі багато чим вже користуюсь – бо лінь рушій прогресу! Але Ви настільки комплексно та впорядковано викладаєте матеріал, що всі пазлики розрізненої інформації стали на свої місця. Для мене сьогодні був найінформативніший день! Справжнім прозрінням був асортимент дерев – екзотів, які вже можна висаджувати у нашій кліматичній зоні. Тож тепер висаджена фісташка вже не здається… Читати далі »

Galina
Galina
10 місяців тому

Доброго вечора. Три дні марафону були захоплюючими. Відкриттям було сад ( плодові) дерева поряд з соснами. Прозрінням було варіанти боротьби з бур‘янами. ( пробую вивести хрін… накрила його залишками асбестового паркану, але він поки не здається) . Неймовірна ідея з картоном і мульчою. ( обов‘язково використаю. ) Мої батьки на дачі ( яку знесли після… Читати далі »

danatonya00@gmail.com
danatonya00@gmail.com
10 місяців тому

Приємно вражена інформацією про ущільнені посадки. Вони в мене і так не рідкі, бо все треба посадить. А тепер мсожна ще потіснить і не переживать. Дізналася, що шовковиця – не розоцвіті. У мене їх росте чимало, “свійські” і “дикі”. Виявилося, що чекалкін горіх – то рослина, якою я зацікавилася колись в Одесі. Думала, що плоди… Читати далі »

Ольга
Ольга
10 місяців тому

1.Відкриттями були: 1) важливість організаціїї вітрозахисту спершу ніж висаджувати плодові дерева; 2) створення мікроклимату в тому числі і за допомогою змін рельєфу; 3) використання готелю для комах та будиночків для бджіл; 4) спочатку доцільно висадити багаторічні квіти/злаки на обмеженій ділянці; 5) ресурси пошуку дерев та чагарників (дуже корисна інформація); 6) який великий перелік розовоцвітних в… Читати далі »

Елена
Елена
10 місяців тому

Зрозуміла просте, що сад не може бути статичнім, що не настане той день, коли все буде саме таке, як я собі уявила. Що навіть при малій кількості праці – вона потрібна, а добре коли заздалегіть підійти до саду з розумом. Також важливо відпускати рослини на заміну іншим, або ж прививати бажане. Поки плани не зрозумілі,… Читати далі »

Мішина Вероніка
Мішина Вероніка
10 місяців тому

1. Усвідомлення того, що життя може не вистачити на створення ділянки-мрії. Тому треба змінювати формати мрії))
2. використати це “відкриття” нескладно. Все і одразу не вийде. Тому робити тільки те, що хочеться, а все інше хай собі росте як є.

personal.papirus.vlad@gmail.com
personal.papirus.vlad@gmail.com
10 місяців тому

Для мене було практично все новим, бо я лише спостерігала як інші вирощують сади, клумби. Тепер знатиму як самій це робити не гаруючи. Спершу все ретельно спланую і діятиму поступово. Обов’язково розбавлю стандартний набір сільських рослин екзотами, горіхами, декоративними рослинами. Особливе відкриття – мульчування та створення простору для комах, птахів та диких тваринок. Окрема дяка… Читати далі »

Вікторія
Вікторія
10 місяців тому
  1. Новим для мене стало що, приналежність майже всіх дерев в моєму саду до однієї групи розовоцвітних.
  2. Думаю посадити хурму та лощину. Замість забора посаджу багато-ярусну живу ізгородь із ріних чагарників та багаторічних квітів.



Олена
Олена
10 місяців тому

Новим відкриттям було для мене те, що не обовязково при посадці зберігати простір між рослинами, те, що рідкісні рослини набагато менше вражаються шкідниками та хворобами, а схожий видовий склад рослин на ділянці – має спільних шкідників і хвороби та конкурують – ніколи не мислила в цьому напрямку! Дякую вам! Я зрозуміла, що маю багато переосмислити… Читати далі »

Оксана
Оксана
10 місяців тому
  1. З нового – про можливість загущеності посадок, раніше думала, що дереву треба дати місце для росту…. про пів-яблуні – цікаво… можливо треба спробувати…
  2. щодо кроків – мабуть на газоні треба підсіяти білу конюшину… та цікаво буде подивитися на онлайн каталоги рослин…
Ольга Слободанюк
Ольга Слободанюк
10 місяців тому

Дуже вже вам дякую за такий цікавий марафон! #інсайт_третього_дня видова різноманітність рослин і дерев, що у нас можуть рости такі екзотичні дерева і ще біла конюшина, то моє спасіння 1. Моїм найбільшим прозрінням було, це щільність посадки рослин і дерев, і що таким чином вони добре між собою ладнають 2. Обов’язково хочу використати цей принцип… Читати далі »

Лариса Алексєєнко
Лариса Алексєєнко
10 місяців тому

Добрий вечір! Багато цікавого дізналась і красоти побачила в садах Сподобалась порада розбавляти розовоцвітних в саду рослинами інших сімейств; підхід: як садити рослини в саду в залежності від мети, цікаве використання кульбаби; раніше не знала про дерева- няньки, дуже рада, що не встигла випиляти клени і шовковицю біля молодих дерев на схилі; Як прибирати бур’яни… Читати далі »

Марія Куліковська
Марія Куліковська
10 місяців тому

1 Новим для мене є те, що в нас в саду більшість дерев розоцвіті, крім горіха і горобини. І ще, дійсно правда, бур’яни захопили вільні ділянки.
2. Посаджу горіхоплідні і щось з медоносів. А бур’яни буду накривати, потім через пару місяців засаджувати декоративними багаторічниками.

Лара
Лара
10 місяців тому

Доброго вечора.
Дякую за цікавий урок.
Вперше почула що яблуні можна садити дуже близько,і що вони будуть родити по половині. А ще ,що мульчувати можна картоном.Ще ніколи не засівала седератами.І те,що треба насадити корисних рослин,які не дадуть бур’янам проростати.

maxnekrasa@gmail.com
maxnekrasa@gmail.com
10 місяців тому
  1. Головне відкриття — це як раз покроковий план робіт і він дуже відрізняється від того, що я уявляв до цього)
  2. – 1 рік споглядати за ділянкою та занотовувати
  • боротьба з бур’янами — дуже сподобався метод)
  • далі вже висадка першої черги саду

Окремо дякую за посилання на базу дерев – впевнений, що згодиться)

Олена
Олена
10 місяців тому

Вітаю. Так як я не новачок в садівництві то для мене було тільки підтвердження ваших навчань, залишилось тільки примітити на практиці.Але не все так просто ,потрібно пробувати , бо склад землі і мікроклімат не однаковий навіть на одній ділянці. Я живу в аграрній зоні, село навколо поля які обробляються хімікатами в ці дні треба сидіти… Читати далі »

llety2323@gmail.com
llety2323@gmail.com
10 місяців тому

Дуже дякую, дуже багато корисноі інформаціі і від Вас, і від учасників марафону) а) Ходити з блокнотом щодня по своій ділянці. б) Багатоярусні засадження в) Як боротися з бур*янами та порослею 2.Спостерігатиму) – з превеликим ЗАДОВОЛЕННЯМ !!! Нарешті, не треба “парити” мізки і корити себе за те, що не встигла, чи не мала сили зробити… Читати далі »

Альона
Альона
10 місяців тому

Новим є : 1.створення захисних валів,висадження дерев піонерів,здісннення щільних посадок,пошук рослин по базі,щоденник садівника і що в наших умовах можна можна вирощувати хурму,фісташки різні види горіхів.
2.Завести щоденник ,біля дерев висаджувати культури, на які перекинуться шкідники,хочу експеремент, посадити хурму 2 дерева і і фісташки спробувати посадити,замульчувати ,частково де бур‘ян ,картоном і соломою.Досадити різноквіткові рослини.

Лариса
Лариса
10 місяців тому

1відкриттям було те як можна поєднувати різні види рослин і дерев між собою,те що дерева можна саджати на відстані до одного метра,що на ділянці в 6 соток треба саджати мінімум 100 видів багаторічних рослин,методи боротьби з бур’янем,ярусність рослин в посадці 2.більш розсудливо підходити до вибору рослин для посадки,що підходить по клімату,грунту,мульчування,обов’язково будиночок для комах,підібрати рослини… Читати далі »

Ольга Ковалів
Ольга Ковалів
10 місяців тому

1. Відкриттів багато, і одне з них, що все це впроваджувати треба поступово. Насамперед сподобалося, що планувати заздалегідь. Ще відкриття – поспостерігати, що добре росте у моїй місцевості, у парку, у сусідів. Здивована, що всі плодові розовоцвіті. Найбільше вразило, що сапа – безглузда справа))) 2. Дуже багато інформації і відповідно планів для впровадження рекомендацій. Зокрема… Читати далі »

Євгенія Амброжак
Євгенія Амброжак
10 місяців тому

Для мене відкриття цих трьох днів, що мій сад це не моя іграшка, не моя “хочуха”, треба бути відповідальним за тих, кому дав прихисток, але й треба відпустити, не нав’язувати свою волю. Треба просто допомогти саду жити.

Галина
Галина
10 місяців тому

Дуже дякую за цікаву інформацію.Буду досаджувати кущі між деревами і досаджувати деякі квіти,що не потребують догляду.У мене серед бур’янів в саду ріс кущ шалфею,я його не зрубала,а зараз побачила,що зійшло дуже багато маленьких розеток.Я тепер зроблю шалфейову галявинку.Думаю буде гарно і бур’янів буде меньше.

Олена
Олена
10 місяців тому

Відкриттям було : 1. приналежність майже всіх дерев в моєму саду до однієї групи розовоцвітних . 2.Те що реально в нашій зоні посадити кедрові сосни 3. Густо – не завжди погано. 4. Можна багаторічник посадити , а потім боротись з бур’яном. 5. Що різні яруси не конкурують за вологу. Вважала що спочатку живиться трава під… Читати далі »

Алла
Алла
10 місяців тому

Відкриттям для мене стала загущена посадка дерев. До цього часу відмовлялася від посадки багатьох видів через брак місця. Тепер подосаджую. Цікаво про горіхи. Не знала про базу дерев, обов’язково скористаюсь. Ну і вітрозахист-це важливо.

Людмила
Людмила
10 місяців тому

Цікаві теми були підібрані для кожного дня.З цих тем я зрозуміла що до посадки рослини треба підходити розумно.Як ми робимо сподобалася рослина,купив,тоді зрозумів, що умови їй не підходять.Для цього треба планувати свої насадження
Ще цікава тема боротьби з бур’янами.Дякую за цікаву і корисну інформацію щодо забезпечення рослинам гарних умов.

Наталія Дарчик
Наталія Дарчик
10 місяців тому

Вітаю. Бачу необхідність досадити дерева горіхи і сосни, одні для різноманіття інші для захисту як тимчасові.

Майя Олійник Олійник
Майя Олійник Олійник
10 місяців тому

Доброго дня. Домашня робота 3: 1.Я початківець, тому для мене все дуже цікаво і дуже корисно. Зробила собі богато скрінів з ваших рекомендацій, буду втілівати. Дякую вам, що зустріла вас на цьому етапі своєї роботи в саду і не встігла нашкодити. 2.Кроки: зменшу газон, більше приверну увагу богаторічним квітам, обов’ясково буду намагатись різноманітно засаджувати сад,… Читати далі »

Інна Попельнух
Інна Попельнух
10 місяців тому

Щось з того, що ви розповідали, я вже чула раніше, щось ні… Та я зайшла в глухий кут. Я не розуміла, як я можу це вікористати. Завдяки вашому марафону я знайшла відсутні деталі, та зараз пазл склався! Така дрібничка – біла конюшина, та ваш “дозвіл” запустити її у ягідні чагарники! Боротьба з бур;янами та мульчування… Читати далі »

Підписатися на новини від Закоханих у сад у вашому месенджері:

Item added to cart.
0 items -
204
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину