Марафон “Прекрасний сад без важкої праці”

Марафон буде доступний до перегляду тільки протягом 5 днів, поки він проходить! Можливості переглянути відео пізніше не буде! Тому зараз найкращий час уважно подивитися уроки та зробити домашні ✅ скористайтеся цією можливістю!

День 3. Рослини

PDF-презентація третього дня.

Домашнє завдання

1. Що для вас було новим, або відкриттям (прозрінням) за ці 3 дні?

2. Як ви це можете використати? Напишіть конкретні кроки, дії або плани для зменшення своєї праці в саду.

Будь ласка відповідь напишіть нижче у коментарях. Про інсайти пишіть у чаті марафону з тегом #інсайт_третього_дня.

Бонус. Як шукати дерева та чагарники в базах?

База дерев bomenwijzer.be/zoeken ініціатива Агентства природи та лісів, розроблена компанією Inverde (для пошуку включайте український автопереклад)

Системи пошуку розсадників (є можливість вибору рос. мови):
www.ebben.nl/en/treeebb/
www.vdberk.com/trees/

Підписатися
Сповістити про
guest
204 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Марина
Марина
9 місяців тому

Дякую, за урок! Пишу трохи пізніше. Але просмотрела вчасно всі відео, до 5–го.
Для мене прозріння ), що треба робити. Буду мульчировать різним, що знайду. Та висаживать седерати на порожних поки місцях.

polyakova.alenushka@gmail.com
polyakova.alenushka@gmail.com
9 місяців тому

Що потрібно сад розглядати, як екосистему, де все пов’язане між собою. Залучати комах, тваринок корисних, планую зробити будиночок для комах. Також відкриття, що на 10сот (не пам’ятаю точно), має бути близько 100видів рослин, тобто чим більше різноманіття, тим здоровіше екосистема. Будиночок для комах зроблю, годівничку для пташок. З бур’яном боротись буду поступово, використовуючи картон і… Читати далі »

Оксана
Оксана
9 місяців тому

інсайт 3-го дня Правильній рослині -правильне місце, постараюсь збільшити видів рослині вивчати їх.

Olex
Olex
9 місяців тому

1. Правильній рослині –правильне місце
2. Видова різноманітність
3. Спочатку визнач умови рослини, потім (такі створи і) в такі саджай
4. Принципи поєднання
5. Альтернатива «бур’янам» – рослини, які займають їхню нішу

Колчева Натальч
Колчева Натальч
9 місяців тому

Было открытием,что хвойники прекрасно уживаются с плодовыми и наоборот,что семечковые могут рамти рядом с косточковыми,а кустарники рядом с деревами
Теперь хвойники будут расти ВЕЗДЕ,по всему саду. По перимитру будцт вьющиеся декар.растения,чтоб исключить сквозняки.По всему саду высажу первоцветы и др.теневыносливые экземпляры,свободную землю засею газонкой или низкорослой белой конюшиной.

Любов Нестерак
Любов Нестерак
9 місяців тому

1. Новим для мене стало, що різні види треба змішувати. Мене вчили, що все має бути окремо. Кісточкові окремо від зерняткових. Також про густоту посадок. В мене в саду дерева 4/4 метри. В деяких рядах між деревами в рядку плодові кущі. Видів рослин маю багато, але частина лише в одному екземплярі. Крім основних плодових дерев… Читати далі »

Інна
Інна
9 місяців тому

1. Нове за три дні: на моїх 10 сотках має бути 100 видів рослин, трьохярусність, сад 4 сезони, екзотичні рослини.
2. Що я використаю в своєму саду:
Посадити рослини в зоні дерев, щоб не спати, посадити нові види рослин- хурму, азиміну, акебію.
Поміняти рослини на більш стійкі

Олена
Олена
9 місяців тому

Доброго вечора! 1. Здивувало що ділянку з бурʼяном під нові посадки не треба перекопувати, а замульчировати, це дійсно легше ніж копати. Ще здивувало що добре мати на ділянці дерева різного віку. Що можна створити гарний газон якщо регулярно косити те що маємо, це круто. 2. Перед пересадкою кущів підготувати місця на весні мульчірованіем. 2.2 косити… Читати далі »

Наталія
Наталія
9 місяців тому

1) новим стало бажання мати рідкісні медоноси, та близько 300 різновидів рослин
2) для зменшення праці в саду треба краще зрозуміти свою ділянку

Лариса Алексєєнко
Лариса Алексєєнко
9 місяців тому

З третього дня дізналась багато цікавого і як це втілювати в свойому саду Дуже корисно про саме Ваш досвід Про дерева-пвонери чула, а розповіли- як це працює з Вашого досвіду Саме такі моменти для мене цінні Знала, що біла конюшина відлякує хрущів, а що з неї можна зробити газон – не думала, це обов’язково зроблю… Читати далі »

Олена Гнатко
Олена Гнатко
9 місяців тому

Дз3. Для мене нового було дуже багато, тому що я тільки вивчаю це. Вразило: – таке підходяще для мене щільне посадження, – рослини піонери, – на 6 соток – 100 рослин ВАУ, – підтвердження мого інтуїтивного бажання рідкісних плодових дерев, – новий для мене підхід до газону.
Дякую🌿

Света
Света
9 місяців тому

#домашнє _завдання3
1. Прозрінням було можливість поєднувати хвойні і плодові. Ніколи не вирощувала хвойні у садку. Також гарна ідея – регулювати мікроклімат за допомогою валу. Хоча не знаю чи буду застосовувати, так як працезатратно.
2. Використаю отримані знання – посію білу конюшину або гірчицю, буду мульчувати, спробую зробити грядки Розуму

Світлана
Світлана
9 місяців тому

Дуже багато цікавого про мульчу , щільну посадку рослин та їх поєднання . Цікаво про хатинки для комах .Чекаємо весну , будем втілювати

Оксана Лупшак
Оксана Лупшак
9 місяців тому

Новим для мене виявилося загущення в посадці дерев, адже зазвичай в старих садах ми з цим боролися, розчищали цю загущеність. Також зацікавили бази для пошуку дерев по їх критеріям. Зрозуміла, що під старі вишні, де росли зарослі кропиви буду садити ягідні чагарники, або агрус, або смородину. Також в планах садити власні сіянці фундука, а під… Читати далі »

Марія
Марія
9 місяців тому

#домашне_завдання3 За 3 дні дуже сподобалось ваше ставлення до природи( точніше навіть концепція) – що рослини то прекрасні самодостатні істоти, і водночас – з ними будується сад , як дім . Розповідь про Різноманіття посадок додало мені сміливості і натхнення. Але й відповідальності – нічого навмання вже давно не саджаю – і це не занудство,… Читати далі »

Олена
Олена
9 місяців тому

Різноманіття горіхів, що росте у нас, щільність посадки та необхідність розширяти різноманітність .
Дуже хочу посадити горіхи та кедрови сосни. Буду робити ярусність та висаджу почвокровни рослини. Почну робити загущено посадки. Та поки холодно, зроблю домік для комах.
Дякую вам за цікаві уроки.

Наталя
Наталя
9 місяців тому

Новою інформацією для мене була інформація про загущену посадку дерев, дерева піонери, про принципи поєднання рослин. Про мульчування чула, трохи пробувала, але не завжди вдавалося, бо давала затонкий шар мульчі.
Планую ущільнювати посадку рослин у саду, більше мульчувати і намагатися це робити локально, спочатку на малій площі, а не всюди потроху

Лісна Юлія
Лісна Юлія
9 місяців тому

Новим було про щільну посадку, я цей метод використовувала тільки в клумбах. Також на знала про хатинки для комах.

Оксана
Оксана
9 місяців тому

Д/з 3 Для мене практично все нове. Дізналась що дерева ростуть краще коли садити щільніше, про можливысть не корчувати пеньки. Буду використовувати мульчу і залишу старі пні

Олена
Олена
9 місяців тому

За ці дні завдяки марафону, в мене багато інсайтів і відкриттів: загущені посадки, дерева – піонери і дерева – підгонщики); багато щеплених дерев не перспективно мати; що майже всі плодові це розовоцвіти, а треба різні види мати і це ще не все… А от кроки, які буду робити так це висаджувати азотофіксатори і формувати ярусність… Читати далі »

Ганна
Ганна
9 місяців тому

Вітаю. Для мене нове практично все, не дивлячись на те, що маю ділянку багато років. Зараз хочу створити на ній красу. Посадити квіти, невеличкі кустарники, почвопокровні рослини, замульчувати деякі місця, зробити загущені посадки. До чого ще я не готова, так до вирощування злаків, високих трав, бо дуже нагадує мені про бур’яни))

Валентина
Валентина
9 місяців тому

Дякую вам.Буду збільшувати кількість видів
.Зацікавили горіхи.

Лариса Нітефор
Лариса Нітефор
9 місяців тому

Урок 3. Домашнє завдання. 1. Новим було твердження про можливість загущених посадок, грядки Розума, можливість не корчувати пеньки, готель для комах. 2.Що планую? Грядки Розума, мульчувати малину, не прибирати пару пеньків, ну і про готель для комах подумаю!

Останнє редагування 9 місяців тому від Лариса Нітефор
Татьяна Глебова
Татьяна Глебова
9 місяців тому

Домашнее задание 3
1. Самое большое открытие, что создать малоуходный сад – РЕАЛЬНО
2. Буду постепенно внедрять пошаго все то, что мне доступно на аднный момент. И понемногу исправлять ошибки прошлых этапов. Мульча, ярусы, наблюдения, дневник.

maria.pekna@gmail.com
maria.pekna@gmail.com
9 місяців тому

Дякую вам за ваші уроки! Вся інформація практична. Я чула щось потроху про що ви говорите, але я тут бачу поради які з практики зі справжнього досвіду. 1. За ці три дні для мене стало відкриттям що потрібно розширити біорізноманіття так сильно аж до 300 видів. Також що більшість плодових – це розоцвіті. Дуже корисним… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
9 місяців тому

-Домашне завдання 3: богато цiкавого для мене , не скажу що я про все почула вперше ,але Ваш досвід і бажання донести до садівників-любителів цінну інформацію розташовує довіриться Вам. -Почну з городу, частину засію седиратами, частину замульчую, частину коситиму, частину засаджу чимось за чим менший догляд. Головне, що я зрозуміла, що прагнути зробити все в один сезон… Читати далі »

Лариса Лазарчук
Лариса Лазарчук
9 місяців тому

Насправді, я дуже тішуся, що деякі підказки ми вже в себе випробували і використали, у нас же сад зрілий. Вся наша сім‘я з радістю зустріла в цьому марафоні знайомі обличчя! Наша ділянка знаходиться в тій самій місцевості, що і деякі представлені сади, а їх господарі – профі бували у нас. Ми вдячні за допомогу й… Читати далі »

chelkopryad@gmail.com
chelkopryad@gmail.com
9 місяців тому

1. Велике відкриття такого різноманіття горіхових дерев, що можуть у нас рости. На жаль, на маленькій ділянці не можна посадити такі великі дерева, але
2. Буду батьківську дачу засаджувати горіхами та іншими цікавими рослинами. Треба на 20 сотках мати не тільки величезний город та стандартний сад.

Юля
Юля
9 місяців тому

1. Щодня відкриваю багато нового. Щиро дякую, що ділитесь. Особливо важливо обрати свої рослини та компонувати їх правильно,щоб садок завжди радував.
2. Мульчувати все ))). Обдумано підходити до вибору рослини та розплідника. Тепер не буду купляти все підряд в стані афекту))

olenashloma2@gmail.com
olenashloma2@gmail.com
9 місяців тому

Як інсайт сьогодні для мене була інформація про різні екзотичні та горохоплідні культури, які вже гарно можуть рости у нашому кліматі. Оскільки я дуже люблю хвойні, то однозначно увагу мою привернули найбільше кедрові  сосни, і я записала для себе план обов’язково заселити їх на своїй ділянці. Дуже корисною була інформація та посилання на ресурси про… Читати далі »

Ірина
Ірина
9 місяців тому

Прийму во внимания о посадке разных видов деревьев в саду. И не нужно на зиму перекапывать землю,много времени и сил сохранится,а вот о почвопокровные растения в саду-несколько видов уже посадила. Сидераты использую давно,а вот,что отрытую землю на зиму оставлять не нужно,это для меня новинка

Валентина
Валентина
9 місяців тому

 Ніколи не замислювалася про використання мульчі в саду (використовували лише на городній ділянці). Гарна ідея про різнобарв’я саду та збільшення видів рослин. Їх поєднання. Попрацюєме не перевантажуючись над мульчею біля дерев, кущів та над збільшенням видів грунтопокрівних рослин.

n.gryshyna@gmail.com
n.gryshyna@gmail.com
9 місяців тому

Що для вас було новим, або відкриттям (прозрінням) за ці 3 дні? багато всього цікавого та корисного. густа посадка дерева помічники що взагалі реально мати малодоглядовий але гарний і здоровий сад треьа обдумано обирати рослини з урахуванням місця, грунтів, зростання в майбутньому і т д. а не просто “сподобалось і купив” сумісництво плодових і хвої… Читати далі »

Анна
Анна
9 місяців тому

Інсайтів багато. Наприклад, що не треба рухати верхній слой землі, нічого не треба рихлити, сапати, копати – тільки мульчувати. Що рослинам добре, коли вони щільно посаджені. 100-300 видів рослин на ділянці. Дві яблуні поруч – це добре. Корисність мускариків. У мене ділянка гола, старих дерев нема. Мало чого поки росте. Тому буду спостерігати за вітрами,… Читати далі »

Надія
Надія
9 місяців тому

Те, що можна садити зовсім поруч дві яблуні. Так і зроблю, чесно-чесно!
А взагалі-то я молодець, дуже багато ваших порад в мене вже задіяні і працюють.

Ирина
Ирина
9 місяців тому

Після перегляду уроків остаточно перестала боятись щільності посадок дерев та чагарників , тим падше у нашому дуже спекотному степному кліматі . Також стало відкриттям різноманіття горіхів яки можна посадити у себе на ділянці . Та і в цілому вразило те , що великий асортимент різноманітних рослин на ділянці тільки покращує ґрунт і середовище де всі… Читати далі »

Оксана
Оксана
9 місяців тому
  1. Для мене відкриттям стало співвідношення видів рослин на ділянці, мульчування, застосування лінолеуму і картону.
  2. Буду застосовувати це все, щоб засаджувати ділянку по частинах.
Ольга
Ольга
9 місяців тому

Дерева садити потрібно різні, під деревами кущі і трави

Анна
Анна
9 місяців тому

1. Відкриттям було те, що плодові є деревами другого ярусу і їм краще в притіненні і захисті інших дерев. Також що плодові не можна саджати на цілині, треба було готувати землю стдератами. Це пояснює, чому в мене погано ростуть плодові – ділянка на горі,суха, багато сонця.
2. Зроблю вітрозахист для плодового саду.

Русавська Ірина
Русавська Ірина
9 місяців тому

Ярусність; дерева азотфіксатори та піонери; посадка декоративних багаторічників блоками і повторенність на ділянці!; етапи життя саду – дуже цікаво. На ділянці 5-6 соток – мінімум 100 видів (ще працювати і працювати)) Вирощення екзотів в нашій місцевості. Ярусність – збільшення скелетного ярусу та грунтопокривних. Збільшити видову різноманітність. Приділити увагу до підбору рослин! Ще більше мульчувати, заселення… Читати далі »

Оксана
Оксана
9 місяців тому

Новим для мене було дуже багато. Застосую у себе на ділянці ярусність, збільшення видового різноманіття, оздоровлю землю, застосую мульчування та грунтопокривні, насаджу весняних синіх і жовтих квітів для оленки волохатої.

Марія
Марія
9 місяців тому

1) наявність медоносних та екзотичних культур в саду
2)пошук та вибір місця і самих культур для свого саду

Оксана
Оксана
9 місяців тому

Головне, що я отримала від 3 днів марафону, це натхнення! Я декілька років не розуміла, з чого почати і лише сіяла сидирати на ділянці, яку запланувала під майбутній сад. Тепер, я знаю з чого почати.

Наталія Паромська
Наталія Паромська
9 місяців тому

Підбирати вдумливо місце для рослини. Мульча і конюшина те що почнемо після досліджень і ескізу.

Інсайт дня це саджати дерева різних сімейств. І сайт для підбору рослин.

Наталія
Наталія
9 місяців тому

Вітаю! Моїм відкриттям стало те, що в саду повинно бути до 300 видів рослин. Наступний крок вивчати видовий склад рослин, які можу посадити в своєму саду. Збільшення видовий склад рослин, мульчування і ще раз мульчування, зношування трав під газон, в подальшому засівання білою конюшиною, пусті ділянки засівати сидератами. Не давати можливості рости бур’янам. Сапку закину!!!… Читати далі »

Настя
Настя
9 місяців тому

1. Відкриттям стало наяність електронної бази дерев, і що потрібно збільшувати видове різноманіння моєї ділянки, оскільки 70% це розоцвіти.
2. Мої плани це підібрати для своєї ділянки дерева різних видів, щоб збільшити біорізноманіття мого саді і покращити імунітет, можливо деякі дерева пересадити.

Євгенія Шаповал
Євгенія Шаповал
9 місяців тому

1. Відкриттям стало те, що для ефективності плодового саду він має бути змішаним з іншими видами дерев. 2. Моїми наступними кроками буде: – вивчення різновидів неплодових дерев, оскільки відомі мені на сьогодні є переважно великими за розмірами, отже не дуже підходящі для невеликих ділянок; – мульчування окремих місць під квітники; – посів сидератів на ділянці,… Читати далі »

Юлія
Юлія
9 місяців тому
  1. Реальна можливість створити сад без цілодобової праці
  2. Плани: створити газон з конюшини, а не покупний; Починати впорядковувати свої посадки та боротьбу з бур’янами з невеликої площі
Світ* Ірина
Світ* Ірина
9 місяців тому

Саме основне відкриття – вкрай мізерна видова різноманітність у моєму саду! Найближчим часом (1-2 роки) спробую виправити ситуацію, висаджу деревце шовковиці, зізіфус та… кущик бузку (ці рослини добре ростуть у моїй місцевості). Саме після перегляду третього уроку виникла думка зменшити напружену ситуацію шляхом поєднання фруктових дерев з красою цвітіння бузку. А місце? Видалю самий слабкий… Читати далі »

Тетяна
Тетяна
9 місяців тому

1. Мускарі для Оленки. Два яблуні поряд. Косити газон два рази в тиждень і не давати відростити 10-15 см. Існування бази дерев. Боротьба з порослю. Посадка молодих дерев поруч зі старими. Загущена посадка2.Маючи такі знання можна уникнути багатьох помилок, а отже втраченого часу. Пасажу молоді дерева між старими яблуням, використаю загущенність та грунтопокривні,та нарешті білу… Читати далі »

Підписатися на новини від Закоханих у сад у вашому месенджері:

Item added to cart.
0 items -
204
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину