Марафон “Прекрасний сад без важкої праці”
День 1. Аналіз ділянки та ваших цілей
[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day1″ start_at_playlist=”” start_at_video=””]
Домашнє завдання:
[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day1 hometask” start_at_playlist=”” start_at_video=””]1. Подумайте над цілями. Що ви хочете від свого саду? А що ви можете хотіти насправді?
2. На що ви витрачаєте найбільше сил та часу?
3. Напишіть ваш перший крок, щоб витрачати менше сил та часу у саду.
Відповідь на домашнє завдання напишіть нижче у коментарях.
Матеріали 1-го дня:
Основний блок. Аналіз ділянки та ваших цілей. PDF-презентація.
Бонус до дня 1. Відповідь на питання “З чого почати?”
[fwduvp preset_id=”marafon” playlist_id=”Marafon_day1 bonus” start_at_playlist=”” start_at_video=””]Матеріали бонуса 1-го дня:
Бонус. З чого почати? PDF-презентація.

1.Для мене сад це місце сили)) Годинами можу милуватись на свої рослини та дерева.Сад є для того щоб милуватись ним,слухати його,відчувати його аромати,насолоджуватись його плодами. Насправді дуже хочеться мати на все це силу і час,адже більшу частину часу забирає кропіткий труд на результат. Планую зменшити частину городу і створити садок на 2с. Посадити ялинку,біля неї… Читати далі »
1. Хочу гармонійний природний сад і при цьому поєднати з гарним ландшафтним дизайном; лісосад, що плодоносить і дає прихисток для птахів, корисних тварин і комах. Можливо, розсадник у майбутньому. Необхідні впорядкованість двору, зонування, дитячий майданчик, малодоглядний город.
2. На боротьбу з бур’янами
3. Почати з аналізу і планування ділянки.
1. На ділянці, де є город і невеликий сад – оптимізувати догляд за рослинами, саджати більш систематично. Зберегти старі дерева і виростити нові (поки що не щастить з абрикосами – мерзнуть). На порожній ділянці – виділити і облаштувати зони для відпочинку (газон, клумби), хотілося б посадити трохи хвойних і сад, можливо теплицю для зелені. Можу… Читати далі »
Доброго вечора,Надіє та Петре. Ми з чоловіком живемо у квартирі в багатоповерховому будинку, який розміщений у сосновому лісі на окраїні міста. Маємо дві ділянки на яких посадили зовсім невеликі садки. Одна ділянка знаходиться на відстані 1,5 км від будинку- дальня, а ближня- на відстані 750 м. Обидві без поливу. На дальній ділянці найстарші дерева- сливи,… Читати далі »
1. Участок майже 27 сотих, розбитий на кілька менших участків, який ми купили, як город, що обробляється. Розташування між двома вулицями в напрямку південь -північ, з сильним прогоном. Частина городу – колишнє русло річки, земля як пластилін. Основний участок – більш менш рихла земля. Так як сил і часу немає, то бур’яни все більше завойовують… Читати далі »
Вітаю! Моя ціль – красивий сад навколо дома, естетичний, щоб милував око весь рік, був ароматний та барвистий. Хочу облаштувати місця відпочинку. Вже висадили хвойні, декоративні дерева та невеличкий сад. Сперічаємося з чоловіком щодо газону, бо він хоче охайну зелену галявину та і мені вона подобається в загальній картині саду. Склали навіть попередній дизайн ділянки.… Читати далі »
У своєму саду хочу побільше зон для відпочинку. Один куточок в центрі якого круг газону, і гойдалка. В іншому місці вогнище з сидіннями довкола. І ще куточок з камінням та сукулентами, злаками. Це все ще треба буде створити. А зараз у мене багато квітників, рабаток, які треба постійно очищати від бур’янів, обмежувати ріст агресорів…Що планую… Читати далі »
1. Маю ділянку 40сотих зі старими та новими деревами. Хочу мати різноманітний урожай якнайдовший період, любуватися краєвидами, мати зони для відпочинку, хочу мати різнобарв’я на ділянці та ще невелику водойму з самоочищенням.
2. Найбільше часу йде на косіння трави, яка у нас по пояс (восновном кропива).
3. Першим кроком можна засіяти сад грунтопокривними низькорослими дикоросами.
Добрий вечір! Маю 10сот двору і 30+ сот городу. Я жадібна – мені потрібно все і в великій кількості))). За 5 років, з тих пір, як купили, зроблено дуже багато: привели у порядок дерева, які були, насадили молодих, посадили виноград, кущі, квітів багато, з деякими морока, але не відмовлюсь, минулим літом зробили декоративну водойму. Моя… Читати далі »
Сад для мене дуже велике захоплення, і надихає, і радує добрим урожаєм смачнющих ягід і фруктів, і ласують внучата екологічні вітаміни(клуб ОЗ), і сушим, заморожуєм, пастилу робим на зиму. Дуже багато насаджено за 7 років, прийшлося добре потрудитись, щоб був результат,і привести до ладу запущений участок. Ціль- сад в гармонії з природою. Дуже багато часу… Читати далі »
Доброго дня! 1. Я хочу створити плодовий лісосад для життя в гармонії з природою, для радості, для здоров’я, для заробітку, який буде забезпечувати мою сім’ю їжею (фрукти, ягоди, горіхи, трави і т.п). Хочу мати велике різноманіття видів дерев, рослин на ділянці. У майбутньому це насіннєвий фонд рідкісних видів рослин. Хочу щоб було і красиво і… Читати далі »
Доброго дня!Хочу щоб мій сад приносив мені задоволення та високий урожай. Хотілося розпланувати зони відпочинку, квітники, створити газон.
Найбільше борюся з бурянами, та займаюся поливом, дуже хочеться автоматичний полив.
Ще я займаюся вирощування клубники, вона також любить давати вуса, та заростає бурянами, от я тепер кожного року мульчую її соломою, і це полегшує працю.
Дякую за відео! Хочу створити багато декоративних зон в саду, відповідно до клімату, грунту, рельєфу… А також потрібно привести до ладу плодові дерева, які через неправильну посадку не дають врожаїв
Цілі – для краси. відпочинку, врожаю , дзен-сад медититивний японський – каміння+ рослини, аромотерапія. єдність з природою, гра музикі у саду Більше всього часу займає боротьба з бурьяном, та покос трави. на другому місці полив, потім збір врожаю Які кроки= відмова від квітів, городу….Залишу мабуть тільки полуницю, бо дуже люблю…. Зробити систему крапельного поливу, та… Читати далі »
1. Хочу великий сад-помістя для проживання, для приватності, для врожаїв.
2. Саду ще немає, тільки ділянка.
3. Потрібна жива огорожа, бо ділянка відкрита з усіх боків, насаджень немає.
Мій сад – це самодостатня екосистема, яка потребує мінімум моїх зусиль для свого існування. Я отримую від нього як естетичне задоволення, бо там присутні рослини, які мають гарне і ароматне цвітіння так і споживацьку користь, бо ці рослини мають їстівні плоди, або самі є придатними до вживання (наприклад: лікарські трави, ягоди, гриби). Наразі ділянка, на… Читати далі »
От сада хочу приватности , сделать под себя , чтобы находясь в нем , переноситься в параллельные вселенные )не отказалась бы и от небольшого урожая фруктов и орехов .особо еще ничего не начинала делать , поэтому , могу себе позволить просто ходить и наблюдать весь день , первые шаги -обустройство коммуникаций и путей доставки ,… Читати далі »
Хочу на дачній ділянці невеличкий сад для відпочинку й користі . Зараз більше часу витрачаю на боротьбу з бур’янами та поки приглядуюсь до рослин, планую на папері. Щоб витрачати менше часу, треба, на мою думку, гарно розпланувати де які дерева, де квітник, які старі дерева залишити, що посадити, і почати мульчування.
Добрий вечір) Дом.завдання 1 дня 1) у нас спільний плодовий сад, 60 дерев і 60 кущів, саду 3роки. Основна ціль- це краса території та у майбутньому смакота і приємний відпочинок. 2) багато часу не витрачаємо. Хоча, якщо визначати, найбільше часу йде на боротьбу зі шкідниками, і в першу чергу з бур’янами, далі оленка і мурахи… Читати далі »
Цілі поставила все дуже давно, але вони змінювались з набуттям знань і досвіду. Ділянка поділяється на зони, є зони в яких практично ні чого нероблю, а є зони в котрих потрібно попрацювати добре (город, квітник неприривного цвітіння, виноград), але цей вибір свідомий. Також вже знаю як правильно саджати, поливати, удобряти( неудобряти), обробляти. Можу точно сказати,… Читати далі »
1.Моя ціль – краса( враження) від своєї ділянки. Врожаї цікавлять частково, сім’я не велика, а город завеликий.
2.Найбільше сил та часу витрачаю на боротьбу з бур’яном.
3.Перший крок – засіяти половину городу сидератами
Я не досвідчений садовод. Але зараз це моє найбільше захолення. Маємо ділянку близько 0, 7 га. тутє і фруктовий сад, і “паркоів зона№, і внутрішній дворик, і дуже багато землі під город. Головна проблема – “розчистити” всі кутки -омолодити дерева,Ю зрізати старі та спланувати квітники. Більшу частину вже зробили. Правда, на це пішло дуже багато… Читати далі »
Я бажаю створиты сад з різними плодовими деревами, ягодниками та клумбами. багато часу витрачаю на полив (ділянка знаходиться у засушливому районі с пісчаним грунтом). думаю почати з створення захисних конструкцій
1. Хочу сад ароматів. З різнаманіттям пряно-ароматичних рослин. І фруктово-горіховий лісосад. З тінистими ділянками та сонячними галявинами. Дуже подобоються троянди. В мене ростуть англійські стійкі до хвороб та шкідників сорти. Подобаються німфеї. Є невеличка штучна водойма, де вже ростуть та зимують декілька кущів німфей. Навіть дуже маленька водойма створює свій неповторний мікроклимат. 2. Найбільше сил… Читати далі »
Сад – це круто. Тут можна ставити безліч цілей. Я перебуваю якраз на тому етапі, що намагаюсь вдосконалити сад в розумінні того, що менше сил і часу проводити в праці довкола насаджень, на противагу відпочинку, насолодженню красі, ароматів, смаків, фотомоментів, комахо- та птахотерапії. В саду може бути все і майже одразу. Я пробую вдосконалити сад… Читати далі »
Поки-що не маю ділянки. Від майбутнього саду хочу ароматерапії, естетичної насолоди з палітрою кольорів навіть в холодний сезон, вітамінів, оази для комах і птахів, безпеки для моїх тварин (є отруйні види) і максимальної автономності. Найбільше часу поки-що йде на мрії-планування, пошук інформації в морі інтернету. А після перегляду відео очевидно, що стільки факторів раніше навіть… Читати далі »
1. Я хочу щоб мій сад був гарний, не хворіли рослини, меньше косити бур’яни, та щоб у ному було багато єкзотичних фруктовых рослин. Якамога менше поливати. 2. Найбільше часу я витрачаю на коріння бур’янів і обробки фруктових дерев. Весною на обрізку дерев. 3. Я хочу залишити більше дерев, зменшити город, посадити більше цибулиних, зробити автополив,… Читати далі »
1.Чого я хочу для свого саду? Затишку,різноманітності видів та сортів,мінімального втручання людини. Чого я хочу насправді-показати сусідам,які цінують цю землю лише заради деревини,що треба не тільки руйнувати все навкруги себе 2.Дуже занедбані дерева(обрізка сухих гілок),багато порослі,ділянку потрібно чистити та косити 3. План ділянки,що викорчувати,що лишити та переживцюватищо омолодити,розбивка участка на зони,план на 10 років,з пороковими… Читати далі »
Вітаю. Хочу добавити в наш сад декоративні зони. Клумбу однолітків замінити, вона у формі дуги. Хочу декоративні доріжки. Є частина на північно- східному схилі, повільно ростуть рослини, виглядає пусто, хоча насаджено багато. Можливо там потрібно робити невеликі гребні біля дерев, щоб утримувати вологу.
Що порадите насіяти, щоб не косити?
Дякую за всі ваші поради!🌹
Подобається садити нові рослини і спостерігати, як вони розвиваються. Велика радість – дочекаться перших плодів або цвітіння. Коли процес налагоджений, до певної міри втрачаю інтерес і переключаюся на інші рослини. Найбільше часу весною витрачаю на обрізку, влітку – на боротьбу з бур’янами. Не встигаю обробить клумбу в саду, де ростуть іриси і різні ефемери.. Планую… Читати далі »
Маю маленьку 4 сот. ділянку. Хочу бачити свій сад та город здоровим та квітучим, щоб приносив багатий врожай та витрачати мінімум часу та сил. Витрачаю більше сил та часу на прополку, полив та догляд за рослинами. Хочу зробити на ділянці крапельний полив, замульчувати більшу частину городу та вивчити більше про життя комах, грибів, вірусів та… Читати далі »
1. Хочу, щоб сад приносив радість та відпочинок. А також врожай (ягоди, фрукти, овочі деякі). Маю лише 6 сото землі: невеличкий сад, газон, квітники, невеличкий город та тепличка.
2. Найбільша проблема – це боротьба з бур’янами.
3. Город – по максимуму садити на агроволокно, щоб не дати щансів бур’ янам. Квітник засади и багаторічниками.
Важливо, щоби вигляд садиби приносив естетичне задоволення. Створити комфортне середовище затишку та захищеності. Створення рослинного різноманіття на ділянці та отримання плодів. Отримання радості від праці та відпочинку на природі. Садівництво як привід для спілкування та налагодження соціальних зв’язків. Найбільше часу займає косіння та вирізання для стримання агресивних рослин. Розчистка запущених ділянок. Допоміжним може стати навчання… Читати далі »
Від свого саду я хочу, щоб дерева та кущі не хворіли, а гарно розвивались. Хочу створити декоративну, так би мовити, паркову зону. Найбільше часу забирає боротьба з бур’янами. Перше, що думаю зробити, це уникнути голої землі, для чого розробити план саду з ярусними посадками. Якось так…
Доброго дня, в нас ділянка 0,25 га на півночі Житомирщини. Хочемо розпланування малодоглядний сад з плодовими деревами і кущами, невеликий органічний город і зони активного і пасивного відпочинку. Ґрунт пісчаний кислий, тут вже ростуть деякі дерева і кущі, є старий дикий малинник, на північний схід ділянка виходить до ставка. Дякуємо за марафон – вже побачили… Читати далі »
1.Ціль отримати врожай фруктів та овочів для власного споживання.
2. Найбільше часу – вирубування американського клену та знищення бур’яну.
3. Перше зробити – продовжити боротьбу з американським кленом та посадити малодоглядні рослини.
Добрий день. Уроку № 2 ще немає?
1. Хочу чітко організований зонований сад для відпочинку з яскравими кольорами восени і взимку і з різними формами хвойних.(які я буду стригти і формувати, бо це мені подобається) . Щоб була зона плодових, город – 2 куща помідорів, 2 куща кабачків, зелень, та десять огірків. 2. Боротьба з бур’янами та полив 3. Намалювати план з… Читати далі »
Дякую за урок. Ще не знаю відповіді на домашнє завдання. Сад маленький, але хочу всього потроху і дерева, і кущі, і квіти. Хочу бачити щодня красу. Надіюсь, зрозумію план своїх дій на весну і у мене все вийде!
Доброго дня! Хочу щоб моя ділянка перетворилася частково на фотозони з Pinterest де можна відпочивати емоційно , насолоджуватись цвітінням багаторічників та лікарських трав які можна зривати прям з саду і заварювати чай, також хочу гарні пару грядок в стилі французького городу щоб була в доступі зелень та небагато овочів для сезону які непотрібно обробляти від… Читати далі »
Для мене сад- поєднання красивого і корисного. Ваш підхід до господарювання на землі співпадає з моїми уявленнями. У мене маленький город (2 сотки) та маленький сад (десь 3 сотки).На що я витрачаю найбільше часу і зусиль? На свій розарій, у мене більше 70 троянд.Але це не проблема, бо догляд за ними приносить задоволення. Проблемою є… Читати далі »
Дуже хочеться навчитися поєднувати рослини за принципом гармонії, контрасту, а також створювати нюансі композиції, не забуваючи про екологічний принцип підбору та фізіономічний. Щоб надати ділянці естетичного вигляду за допомогою міксбордеру, який би безперервно квітував. Навчитися поєднувати рослини, щоб вони доповнювали один одного і не утворювалися в композиціях “залисини”
Хочется из пустого участка сделать природный сад, в котором все растет без прикладывания лишних усилий. Чтоб все росло в гармонии с природой и при этом наблюдалось разнообразие птиц. Распределить деревь и кусты так чтоб они друг другу не мешали, а взаимодополняли. Разместить так же небольшой огород под овощи. Первое что необходимо сделать, определить какие растения… Читати далі »
01alexandra.shcherbakova@gmail.com
Поперше ч просто люблю землю.Вона втішає, бадьорить, надихає та лікує. Бути в саду то найбільше, що я люблю робити. Таким чином мій сад то для душі. Далі звісно естетика та щось для їжі без промислових масштабів.
Найбільша проблема для мене це полив оскільки мешкаємо в Одеській області. Стовідсотковий степ. Перегляну своє відношення до посухостійких рослин.
Хочу органічного поєднання саду, городу, місць для відпочитку та для роботи. Щоб все було естетично та гармонійно поєднано. Немає можливості багато витрачати час на землі. Хочу мати також для родини екологічно чисті продукти. Багато часу на косіння трави, обрізка, прополка буряну та чищення чагарників. Переходжу на багаторічники.
Доброго дня! Домашнє завдання 1: 1. Подумайте над цілями. Що ви хочете від свого саду? Мій сад більше для відпочинку, ніж для роботи. Ділянка придбана рік тому, багато старих насаджень, перший урожай не вразив. Мені потрібні місця для живопису, також хочу зелену огорожу та оформити невеличку водойму на орендованої ділянці біля основної. Є 2 старих… Читати далі »
Мета мого саду – приносити задоволення мені і моїй сім’ї. Зараз найбільше часу витрачається на полив і на боротьбу з бур’янами на грядках шкідниками. Перший крок: планую купити мотоблок весною.
Хочу сад для душі. Маю сад для рук і спини. до цього часу активно боролася з самосівом та кореневою порослю. Багато часу забирає боротьба з бур’янами та шкідниками. Минулого року використовувала мульчування на грядках з томатами. Бур’яну не було, але рослини пошкодили миші та кроти. Весною планую замінити боротьбу з дичками на щеплення.
Доброго дня !хочу сад для відпочинку емоційного . Так як я багатодітна мама хочу щоб діти знали як ростуть овочі ,фрукти ,ягоди . Сад має включати грядки, пряну зону, кущі,фруктові дерева , ягоди,клумби з квітучими рослинами і злаковими травами.Але в нашому регіоні дуже велика проблема з рудими слимаками. Думаю спосіб мульчування не підійде . Перший… Читати далі »