Марафон “Сад без поливу”

День 3. Підбір рослин та методи підвищення їх посухостійкості

Перейти до інтернет-магазину саджанців >>>

Домашнє завдання:

  1. Підготуйте перелік 10 видів посухостійких рослин, які б ви хотіли додати до вашого саду.
  2. Які рослини з вашого саду, що вам подобаються, є найбільш витривалими до посухи? Ваш власний досвід.
  3. Оберіть декілька способів зменшення поливу, як ви хочете зберігати вологу у садку.

Відповідь на домашнє завдання напишіть нижче у коментарях.

Матеріали 3-го дня:

Підбір рослин та методи підвищення їх посухостійкості. PDF-презентація.

Шановні учасники марафону!

Доступ до першого дня марафону відкрито: https://ilovesad.com/marafon1

Підписатися
Сповістити про
guest
240 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ганна
Ганна
10 місяців тому

Я Ваша прихильниця з 2006 року,навідь клубна карта є ПО 00036.Сад створювала використовуючи Ваші напрацювання.Маю теплі грядки,змішані посадки:дерева,кущі,квіти і огородину.Не копаю,лише формую грядки,дорослі рослини не поливаю.Використовую мульчу,дуже люблю гірки і каміння в ландшафті.Насадила на східному схилі берези,тополі,дуби,липи,акації,клени,участок від вітру захищає смерека і голуба ялина(їм 12 і 15 років).Боротьба з шкідниками зведена до нуля,є горобці,синички,горихвістки,прилітає зозуля,сойка,дятли,одуди.… Читати далі »

Юлія
Юлія
10 місяців тому

1.Абрикос,ожина,шовковиця,кизил,бузок,тамариски,спірея,сон-трава,конюшина,люпин. 2.Горіх,півники,плющ,флокси,бересклет,яблука,груші,алича,вишня,слива. 3.Сонячне зрошення,мікориза.

Ірина
Ірина
10 місяців тому

Про рослини поки не знаю, які би хотіла. Подобається багато чого, та місці занадто мало. Зараз маю лише лаванду з посухостійких, та підсніжники. Зберігати вологу буду завдяки мульчуванню тирсою та агроволокном. Також мульчування корою в квітнику. Можливо зроблю фонтан у саду)

Ann Panibrat
Ann Panibrat
10 місяців тому
  1. хеномелес, обліпиха, яснотка, глід, горіх пекан, фісташка, каштан їстівний, мигдаль
  2. самшит, лаванда, барбарис, ожина, кизил, чабер, шавлія, очітки, ялівець, порічки, форзиція, флокси
  3. мульчування, прикореневі лунки у дерев, стимуляція росту коренів вглиб. Структурний грунт от бачила це, а висновки не зробила. На обніжках, де складаю бур’ян дуже гарна трава завжди росте і вологи їй вистачає)))
Андрій
Андрій
10 місяців тому

1. Посадив би бузок, горіх пекан, кедр, їстівний каштан, горіх, тамарікс, фісташку, очитки, різні декоративні сосни та ялинки, облипиху.
2. Ділянка нова, з посухостійких є тільки пирій.
3. мульчування, ярусні посадки, хочу спробувати зробити теплі грядки

Ірина
Ірина
10 місяців тому

Я хочу виростити такі посухостійкі види:горіх пекан;горіх чорний;каштан їстівний;горобина домашня; горобина берека;скумпія;солодкий мигдаль;чекалкін горіх;сосна арманда.
У моєму саду тільки плодові дерева.Для збереження вологи у садку мені сподобалось ставити бутилку заливати в неї воду і накривати ширшою бутилкою.

Анна Гордієнко
Анна Гордієнко
10 місяців тому

1. Ялівці, юка, лаванда, очіток, ожина, малина, мальва, астра кущова, гібіскус.
2. Гібіскус, ялівці, очіток, малина, виноград.
3. Мульчування, спробую зменшити культивацію ґрунту та додам піску.

Larisa
Larisa
10 місяців тому

Добрий день. Виявляється, на моїй ділянці є доволі багато посухостійких рослин перелічених у відео. Восени планую ще додати: тамариск, глід, горобину, хеномелес, кизил. Зацікавили – каштан їстивний та кедр. З практики – найбільш посухостійки: лаванда, очитки, барбарис,рогових, лох (маслинка), обліпиха. Зменшення поливу: вже готуємо місце під грядки Розума на наступний рік. Дренажний використовуємо для винограду.… Читати далі »

Останнє редагування 10 місяців тому від Larisa
Вікторія
Вікторія
10 місяців тому

Вітаю. -кедр, кизил та глід, чорний горіх та маньчжурський, клен, барбарис, чорна бузина та фісташк, та сукуленти для оздоблення. -горобина вижила практично без поливу. В кінці травня садила пагінці, але вони поламалися. Тим не менш – вижили на сухій сонячній ділянці. Гарно росте їстівний каштан, лаванда, туя та ялівці. -потрібно однозначно переглянути підхід до посадки… Читати далі »

Трошина Вікторія
Трошина Вікторія
10 місяців тому

Доброго дня.Додала б до свого саду жимолость,шипшину,кизил,горіх волоський і пекан, абрикос,грушу,малину, бузок і лаванду.
Обов’язкова посадка сидератів,мікориза та зацікавив “кокон”.

Бова Наталія
Бова Наталія
10 місяців тому

Доброго дня! Дуже цікава тема.1. Саме мрію зайнятися клумбою перед будинком. Там з обіду сонце і рослинам тяжко без поливу. Хочу там посадити ялівці, тамарикс, хеномелес, флокси, яснотку, очітки, ковилу, полин, лаванду, седум. 2. Наразі на ділянці росте кизил і навіть в самі посушливі сезони дуже гарно плодоносив, неймовірно невибаглива рослина. Ще ростуть юкки і… Читати далі »

Алла
Алла
10 місяців тому

Дуже зацiкавило використання мiкорiза для зменшення полива .Бажаю посадити сухостiйку малину.На моей маленькiй делянцi вона сохне.В цьому роцi хробаки повиiдали i зiбралися на те мiсце де садила фiцелiю. Питання- а садженцi малини ви продаете в iнтернет- магазинi? Дуже зацiкавилась абрикосом.В Черкасах абрикос хворiе мikозом.Лikуемо третiй рik. Зацikaвив солодкий мигдаль.Дякуемо за цikaву iнформацiю i вашу роботу!

Надія Зайцева
Надія Зайцева
10 місяців тому

Хотілося б мати в себе пекан, каштан їстівний, Барбарис, тамарикс, ліщину. фісташку, кизил, глід. горобину, кедр. Та взагалі, хочу всього)). Минулі роки намагалася розводити багато всього і різного, але все горіло. Завдяки вашому клубу змогла безболісно відмовитися від “красивих хочух” і більше уваги звернути на те, що вже є в мене або росте поблизу, наприклад,… Читати далі »

Alla
Alla
10 місяців тому

1. Посаджено вже багато дерев, кущів та квітів із вашого списку. Є живоплоти із тамариску, спіреї, скумпії, бірючини, смородини, жимолості їстівної, ожини. Добавила б платан та кедр. 2. Дуже подобається скумпія за її забарвлення листя та цвіт. І тамариск невибагливий, виростили з черенків. Шкода, що цвіте не довго. Очитки прекрасні. 3. Землю на своїх грядках… Читати далі »

Оксана
Оксана
10 місяців тому

Добрий день. Дуже багато ще хочеться нового посадити на своїй не маленькій ділянці. Хотілось би побільше сосен, кедрів, хочу їстівний каштан, платани, фісташки, чорний горіх, ялинки, тамарікси, горобину, калину, дуби різних видів, волозьких горіхів, вони в нас добре ростуть, платани, в’язи, ліщину, пекани. Бльше лип, хочу зайнятися бджільництвом, для мене липовий мед – найсмачніший. Та… Читати далі »

Олена
Олена
10 місяців тому

1. Мигдаль, шовковиця, золотиста смородина, пекан (дуже хочу, але не впевнена що достатньо місця маю), горобина, кизильник, скумбрія і дуже багато весняних квіток: підсніжники, крокуси, дикі тюльпани 2. Моя ділянка ще не освоєна, але тепер я розумію, що все що на ній росте само по собі – посухостійке: дуби, клени, вишні, обліпиха, агрус, троянда. З… Читати далі »

Olya Sh
Olya Sh
10 місяців тому

Дуже сподобалися розповіді про конкретні види посухостійких і морозовитривалих дерев. Дуже подобаються соснові тому до своїх сосен чорних хочу посадити види кедрових сосен (корейську, Джерарда, Арманда, Джеффрі). Давно хотілося посадити на ділянку маслинку, дуже гарно виглядає декоративно. Зацікавив міхурник, знаю що бобові дерева теж гарно покращують грунт. Також хочу спробувати горіхи пекан, солодкий мигдаль, чекалкін… Читати далі »

Аліна
Аліна
10 місяців тому

Вітаю 🤗
1. Ожина, агрус, очистки, флокси, горобина, кизильник, спірея, чорний горіх, мигдаль, кедр, сосна і ще багато рослин 🥰
2. Груша,кизил, шовковиця, горіх волоський, обліпиха, смородина чорна.
3. Поливати під корінь! Мікориза, біогумус, сонячне зрошення.
Дякую за корисну і цікаву інформацію 🙏

Дуже дякую, як завжди цікаво та змістовно. Відпові
Дуже дякую, як завжди цікаво та змістовно. Відпові
10 місяців тому

1.Хотела бы посадить :орех пекан, терен сортовой, есть дикий но он мелкий, кизил,каштан, сосну, клен канадский, азимина, кедр, фундук, нектарин. 2.Орехи,шелковица,абрикос,груша,павловния,йошта,виноград,вишня,яблони. 3.Микориза,солнечное оршение, мульчирование,биодинамичные препараты.

Світлана
Світлана
10 місяців тому

День3. В моєму саду росте більшість рослин із списку: хвойні, цибулькові, чистець, сукуленти, лаванда, бузок, спіреї, смородина але чорна, агруст, флоски.. Є плодові дерева, тіневі декоративні культури, які вже ростуть самостійно без полива. Щоб добавила -не знаю, скоріше б упорядкувала. Хотіла замольчувати плодові тепер бачу, що немає потреби дорослі дерева вкривати. А от гриби зацікавили… Читати далі »

Оксана Лупшак
Оксана Лупшак
10 місяців тому

З посухостійких рослин вже деякі види маю, але дорощую в контейнерах. Це сіянці сосни кримської, саджанці горіхів пекан, саджанці обліпихи ,з яких планую живопліт. Минулої осені придбала касетну розсаду ожини, яка зимувала в мене і вже два рази була перевалена в контейнери більшого розміру. Ще дорощую саджанці самшиту для декоративної частини саду. Навесні посіяла горішки… Читати далі »

Руслан
Руслан
10 місяців тому

1.Стійкі до посухи вибирав і посадив кизил,терен, туя, ялина голуба,тис ягідний, мигдаль,кедр,смерека,сосна Джерарда,фісташка казахська. 2.на мій погляд найбільш посухостійкий виявився мигдаль. 3.мої способи зменшення поливу. Засіювання та багаторазове зкошування азотофіксаторів-сидератів. Таке собі коврове покриття усієї площі саду. Також розмноження грибниці ентоломи садової. Тепер займаюсь ярусністю саду.

Вілена
Вілена
10 місяців тому

1) кедр, сосни, фісташка, айва, горобина, кізіл, бузок, півонія, чекалкін горіх
2) лаванда, флокси шиловидний, іриси, алича
3) висівати сідерати, засадити грунтопокривні рослини. Мульчувати

Неля
Неля
10 місяців тому

Участок невеликий, поки що не планую нічого досаджувати окрім маленьких яблуньки та грушки.З посухостійких маю айву, волоський горіх, лаванду, старі рози.декоративні сосни, кіпариси .В цьому році скористувалася мікорізою. Висновків поки зробити не можу, але буду вивчати це питання і надалі.Ще хочу досконаліше розібратися с мульчуванням. Щось не дуже виходить. Маю тільки сорняки в яких повно… Читати далі »

Світлана
Світлана
10 місяців тому

Доброго дня. Дякую за цікавий вебінар.

  1. Хочу додати різновиди горіхів.
  2. Свій сад я не поливаю. Що виживе, то і живе.
  3. Зацікавила ідея з сонячним поливом через 2 ємності. Дякую. Спробую на полуниці..
Tetyana
Tetyana
10 місяців тому

1. Кизил, фісташка, глід, горобина, катальпа, тамариск, горіх чорний, шипшина, пекан, кедр.
2. Абрикос, бузок, спірея, чубушник.
3. Водойма, канави, мульчування, збір дощивої води, вологий мікроклімат за допомогою фонтанчика, поліпшення якості ґрунту, бокаші, картон, компостування, ґрунтопокровні рослини включаючи місцеві дикі.

Оксана
Оксана
10 місяців тому

Доброго дня
1. Кедр, облепиха, очистки, клени, фіташка, каштан, айва, ожина, кизил, мігдаль, горобина
2. Сосни, очисток, горіх волоський, лілейники( ростуть 👍)
3. Зробити яму, зволожити, підложку із мульчі, внести добрево, полити.

Олена
Олена
10 місяців тому

Вiтаю!
1.Будлею
Лаванду
Деревiй кольоровий
Злаковi деякi
Клематиси
2.Бузок
Мальви
Аллiyм
Дейцiя
Хости
Пiвонi я деревовидна
Гiбiскус
Форзицiя
3.Мульчування

Тетяна
Тетяна
10 місяців тому

Підкажіть,будь ласка,що дійсно знищує пирій?

Olena
Olena
10 місяців тому

Добрий день! 1.Зі згаданих рослин зацікавили пекан, солодкий клен, фісташка, кизил, мигдаль, глід, їстівний каштан, кедрова сосна, ковила, сон-трава. Відразу питання- в сусідки вже не перший рік квітне їстівний каштан, падають їжачки, але невизрівші, в середині порожні- що не так? 2.На ділянці вже довший час ростуть сосни( не кедрові), ялівці, тамарикс, спірея, очитки, юкка, ґрунтопокривні… Читати далі »

Елена Андреева
Елена Андреева
10 місяців тому

Мій список: Чекалкін горіх, фісташка, мигдаль солодкий, кедр, катальпа, шовковиця, горобина домашня, барбарис, спірея, маслинка. Найбільш посухостійкими з моїх є шипшина, тамарікс, верба. Мабуть застосую дренажний полив та ідею із закопаними 5 літровими бутилками на городі

Оксана
Оксана
10 місяців тому

Добрий день!
1 жимолість татарська
алича
кизил 
айва
шовковиця
смородина золотиста
ожина
сосни звичайні
клен цукровий
горіх платан
горобина
очитки
лаванда

2 обліпиха, сосна звичайна та грецький горіх

3 саджати посухостійкі рослини
робити правильну яму та закладати гілля/солому для живлення наступними роками
мульчувати
поливати перший рік-два не часто, але рясно – “в глиб”

Елена Григораш
Елена Григораш
10 місяців тому

Добридень!
Хотіла б додати сосну кедрову, горіх пекан, мигдаль, зизифус (вже один є, треба пара до ньго), терен, глід, горобину з великими плодами, фісташку, тамарикс, солодкий клен.
Без поливу добре себе почувають: лаванда, вишні, кизил, облепиха, сосни та ялинки, маслинка, бузок.
Мульчуванням, у цвітнику – мульчування корою.

Svitlana Kapitonova
Svitlana Kapitonova
10 місяців тому

Щиро дякую за величезний обсяг корисної інформації!
1. Захотілося посадити очитки, кедр корейський, горіх пекан, фісташку, міндаль, маслинку, жимолость, облепіху, аргус, ще малину.
2. Дізналася, що вже ростуть бузок, сосна, волоський горіх, яблуня, абрикос, груша, шовковиця, акація, спірея, лаванда, тюльпани.
3. Правильна посадка із мікоризою та біогумусом, теплі грядки.

Ірина Сандрак
Ірина Сандрак
10 місяців тому

Добрий день,до своїх рослин ще б хотіла додати спіреї різних сортів,кизильник,фісташку,пекан, солодкий мигдаль,обліпиху,ожинуіргу,жимолость,ще декілька різновидів шиловидного флоксу та мрію про агаву.
З посухостійких у мене-це різноманітні очистки,різні землевкривні,барбарис, декоративні,золотиста смородина у всьому не вибаглива,дерево видний піон,до речі вирощений з насіння,буддлея Давида,юкка, лаванда,іриси.
На данному етапі хочу мульчувати,як город,так і квіти.

Тетяна
Тетяна
10 місяців тому

1. Хочу додати до свого садку: фісташку, мигдаль солодкий, кедр корейський, кедрову сосну Арманду, пекан, іргу ламарка, чубушник (але ніяк не можу визначитися з місцем), спіреї японські(вже замовила як раз після лекції – довго тримала в кошику🙈), кизильник(вже навіть придбала, та не знаю куди висадити – колючий – а як розростеться – ох треба щось… Читати далі »

Леся Пихтіна
Леся Пихтіна
10 місяців тому

Добрий день! Подяка за марафон. Просто хочу, хоча на присадибній ділянці, то таке. Сосна корейська кедрова, горіх пекан, хоча солодкий мигдаль менший за розміром, та не завжди визріває, сон-трава, глід, вишня магаліпка, як підвой, яблуня лісова, ковила, тюдьпан біберштайна, конюшина. Посушостійкі у нас, бузок, шовковиця, маки, іриси, деревовидний піон( дорослий). Дерева молоді поливати рідко, але… Читати далі »

Iryna Stadniuk
Iryna Stadniuk
10 місяців тому

Добрий день Дякую Вам за таку чудову лекцію Дуже зацікавило використання мікоризи але не до кінця розумію як її застосовувати якщо саджанець з закритою кореневою, припудрити наколо не порушуючи землю чи всипати в ямку? Також зацікавило сіяти багаторічну пшеницю, але тут знову запитання на зиму її не скошувати залишаючи до весни і тоді скосити чи… Читати далі »

Nadiia
Nadiia
10 місяців тому

Доброго дня! Дуже хочу інжир в саду,але не знаю чи є такий сорт для нашого клімату. Також хочу бачити їстівний Каштан,Пекан,Терен,Глід,Горобину,ожину чорну,Кизил,Бузину,Акації. Із того що маємо це аґрус,жимолость,груша,яблуні,смородина. Мы не поливаємо. Найбільше вразив Новозеландський шпинат. Це диво відкриття для мене. Хоч він городня культура,але пристосований до будь яких умов. Щільність рослин на ділянці. Земля має… Читати далі »

Володимир Майборода
Володимир Майборода
10 місяців тому

Доброго здоров’я! Таки варто розділити поняття сад, як місце, де ростуть різні рослини (за функціональною приналежністю і використанням) і сад, як місце, де вирощуються рослини для споживання плодів (тобто, сад сировинний чи промисловий, як більш урбанізований варіант сировинного). У сировинному саду є першочергова потреба вирощувати врожай для продажу. Тут з асортиментом постає проблема. Тому на… Читати далі »

Останнє редагування 10 місяців тому від Володимир Майборода
Наталя
Наталя
10 місяців тому

1. Очиток
. Тамарикс
Піраканта
Обліпіха
пенісетум
.міскантус
спірея
. Ехінацея
. Деревій

2. Юкка
3. Мульчування як природними матеріалами, так і рослинами, картоном.
Вирожування рослин з насіння. Завжди важала , що це довго і не хватало терпіння. Тепер розумію, що це варто того. Рослини посухостійкі і витривалі.

Марія
Марія
10 місяців тому

1. Мені дуже хочеться посадити їстівні каштани, горіх пекан, мигдаль але гіркий, горобину садову, фісташки, солодкий клен, бузину з темним листям, їстівні дуби, липи, дерен садовий. 2. В моєму саду всі рослини без поливу. Досвід у я лише набираюся. Почала активно насаджувати кущі цього року. 3. Дуже сподобався момент правильної посадки з мікоризою, картоном і… Читати далі »

Наталя
Наталя
10 місяців тому

Я боялась саджати екзоти, але після уроку вирішила, що треба посадити. А ще прийшла ідея як зонування сад .

Татьяна
Татьяна
10 місяців тому

1терен,арония,яблоня,очитки,флокси,пекан,фисташка,чубушник,жимолость,груша.2устойчива только яблоня и голубая ель.3для начала бутили 5 л+бут.малая.А дальше подготовка земли и садить без посвета земли.

Валерій
Валерій
10 місяців тому

Терен, кизил, хеномелес, глід, ожина, агрус, смородина золотиста, горобина домашня, Чекалкін горіх, яблуня ягідна, це ті посухостійкі рослини які я планую посадити на своїй ділянці. У мене вже є такі посухостійкі рослини: аронія, груша, алича, малина дика. для збереження вологи в садку планую застосувати грунтопокривник – яснотку, очиток; використати препарати: мікоризу, ріверм, біогумус (але планую… Читати далі »

Галина
Галина
10 місяців тому

1.ПЕКАН,маслина,калина,кедр,фісташка, ялівці,кипариси,ялівці грунтопокривні,спірея,барбарис.
2.досвіду немає,мушу у вас здобути бо вода привозна.
3.планую скерувати воду за рахунок валів,бо ділянка під нахилом,і засіяних голі місця травами.
Ще цікавить,чи справді баштанні культури виводять пирій?

Оксана
Оксана
10 місяців тому

1.На ділянці вже є із посухостійких бузок, береза, шовковиця, ялина, ялівці, горіх, спірея, очитки, ковила. Хочеться сосни, кедри, маслинку, пекан, міндаль, глід, липу, деякі дерева-піонери висадити і створити живопліт. 2. Дорослі дерева та кущі не поливаємо, все росте само по собі. А ожина, наприклад, потребує поливу. Пристовбурні кола рихлили і покрили мульчею, але небагато, тепер… Читати далі »

Віта
Віта
10 місяців тому

Добрий день.Багато з перелічених рослин вже маю.Хочеться глід, амонію…..але ділянка мала. Добре росте вишня,йошта,грунтопокривні.Обмежити перекопу.

Дарья Евгеньева
Дарья Евгеньева
10 місяців тому

1.Не верху участка ,куда доставить воду тяжелее всего, высадили орехи грецкие и шелковицу, а сами наросли там вишни (темные мелкие ,но очень вкусны, из них великолепный сидр получается) , по участку есть айва и хеномелес , сосны и ели, сирень, кизил; 2.Приятно удивила стойкостью к сухости жимолость – посадили и забыли; 3. В моем случае… Читати далі »

Світлана
Світлана
10 місяців тому

В мене є вже очитки ,лаванда, мята,чебрець,аґрус. Хочу розмістити на ділянці кизил,горіх пекан, жимолость треба пересаджувати-біля півонії не хоче розвиватися.також хочу облипиху та сосну. Буду й надалі використовувати мульчування, та висадку грунтопокрівних рослин. Треба робити зони затемнення.

Item added to cart.
0 items -
240
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаПовернутися до магазину